Smrt krásných srnců

• Československo Smrť krásnych srncov (více)
TV spot
Československo, 1986, 91 min

Leo Popper tráví s rodinou chvíle pohody v chalupě převozníka Proška na břehu Berounky. Učí se rybařit, pozorují stádo srn a občas se dozvědí leccos důležitého o životě. Po krušných začátcích se Leo stane úspěšným prodejcem vysavačů Elektrolux a může si splnit dávný sen, koupit si rybník plný kaprů. Přestože slavnostní výlov skončí trapasem, protože rybník je prázdný, Leo se nevzdá a zahájí chov vlastních kaprů. Chvíle úspěchů a štěstí však nečekaně přerve příchod nacistů. Když přijde oznámení, že Hugo a Jirka mají jít do transportu, rozhodne se je Leo pořádně vykrmit, aby útrapy přežili. Nejprve se pokusí nachytat ryby, ale když neuspěje, přemluví v zoufalství Proška, aby mu půjčil psa a on mohl ulovit srnce. Za pytláctví je sice trest smrti, ale Leo je odhodlán udělat pro syny, co jen bude možné. (TV Nova)

andydufrsn

Co k tomuhle filmu říci : naprosto fantastická podívaná, podle naprosto úžasný knížky. Rudolf Hrušínský ve své nejlepší roli, Berounka, Skvělej Karel Heřmánek. Prostě na Berounce je krásně i když je hnusně a všechno stojí za hovno! I když v tomhle snímku to neplatí do detailu - shánění masa pro své syny dokáže i tu největší krásu upozadit a zkazit! a zlomit člověka k dříve odsuzovaným činům! ()

ferda12

Viděl jsem tento snímek, když mi bylo asi 14 nebo 15 let. Absolutně jsem z něho nebyl nadšenej, protože jsem to jednoduše nepochopil, ale když se na to podívám dnes znova vidím, jak Ota Pavel uměl krásně psát a zaujmout čtenáře, jenom to prostě není vhodný pro menší děti. ()

BallingerTX

Krásný snímek vůbec nezaostávající za dokonalostí stejnojmenné knihy. Dynamická kamera a spádový příběh s groteskním nádechem zaujme každého :) ()

vhatp

V kontrastu s mnohými je tento film tak ryzí výpovědí, že to chytá za srdce i beze snahy. Válečné období věrně přiblíží i bez kulometu. Poklona Pavlovi i Kachyňovi. Na tento film se můžu dívat znovu a znovu. ()

Milonak

Tenhle film jsem viděl již několkrát a vždy se královsky pobavím. Výborná předloha a stejně tak režie, scénář a zejména herecké výkony - Heřmánek v možná životní roli. Je zajímavé, jak se některým filmům podaří perfektně vystihnout ducha doby, tady se to povedlo na jedničku. 95% ()

JAGODA

Film sice v žánru slovo poetický nemá, ale mmě tak trochu poetický připadá. Předlohu jsem četl, jelikož jsem velký fanda psaného projevu Oty Pavla už od střední školy. A pan Karel Kachyňa toto dílo krásně převedl na filmové plátno, podařilo se mu zachytit poetičnost, laskavost a smysl pro krásu, vlastnosti které jsou tomuto autorovi vlastní. Hned bych si od Karla Heřmánka koupil jeden vysavač od firmy Elektrolux. :-) Za mě jistých 5 hvězd. ()

andy60

To lepší z toho, co se u nás točilo za minulého režimu. Režíroval to Kachyňa, takže se tam zákonitě musela alespoň mihnout Mihulová. Trochu mně vadí herectví Marty Vančurové - ona je ve všech svých rolích stejná a já si ten "útrpný" projev ne a ne oblíbit. V bonusem na DVD najdeme tři rozhovory - s Vančurovou, Krampolem a Smutným - ani jeden mně nepřišel zábavný. ()

Fill98

Když jsem se do tohoto filmu pouštěl, opravdu jsem nečekal, že mě zfilmované povídky Oty Pavla dokážou tak dojat... To, co se zpočátku jevilo jako lehoučká komedie vyústilo v drama, na jehož konci jsem jen nevěřícně koukal. Transformace osobnosti aneb jak člověk kvůli rodině poruší své morální zásady. (90%) ()

Zopyros

Zase jsem si film pustil a utvrdil se, že je to nádherná záležitost. Výkony herců, kamera, dialogy, atmosféra, vyznění filmu, otázky k zamyšlení... všechno prvotřídní... některé scény nezapomenutelné. Za mě 5 hvězd bez diskuse... ()

Booxtronic

Krásný film se základem v úžasných příbězích Oty Pavla. Výborné herecké výkony a neskutečné zpracování tehdejší doby. Nemohu si ale pomoct, film Zlatí úhoři, kde tatínka Poppera ztvárnil Vladimír Menšík, se mi líbil o něco víc. ()

hovnocuc

Knížka klenotem naší literatury, nadto formou a stylem ne uplně snadná ke zfilmování. O to větší uznání patří tvůrcum, protože se jim povedlo vytvořit i klenot filmovej. Heřmánkova asi životní role, Hrušínský jako vždycky parádní, ale i ostatní odvedli výbornou práci (Tokoš, Vančurová). Vtipný, dojímavý... ()

Bojinda

Scéna, kdy se na sebe dívají Leo s Holanem, je jedna z nejsilnějších, které ve filmu znám. To jsou ty chvíle, které profesor Hron nazýval konba žijby. ()

milos.bradik

Nějak mi tam ten Heřmánek neseděl a i to jeho sukničkářství a povolání ve stylu novodobých šmejdů bylo tak nějak přes čáru. Výborné byly scény u Proška a ta scéna se psem Holanem. Perfektní herecky byl samozřejmě Hrušinský, který to trochu zklidnil a taky Vančurová, která by musela být svatá, aby s takovým chlapem vydržela. ()

Máraˇ5ˇ

Koukali jsme na to kdysi na gymplu, ale tohle prostě není film pro patnáctileté puberťáky. Kouknul jsem na to znovu po vejšce a ten závěr byl strhující. Po hodině jsem si říkal, že to je tak film na tři hvězdy, ale potom... Silný zážitek. Opravdu zdařilý mix zábavného začátku a husí kůži nahánějícího závěru, podobně jako třeba v Králičkovi Jojo. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil