Po rodinné oslavě, kterou uspořádala báječně, jak je jejím zvykem – alespoň na jejím facebookovém profilu to tak působí - se ráno Dana (Tereza Brodská) probudí s podivnými fleky okolo očí. Sama by to zas tak moc neřešila, jenže všichni okolo to řeší dost. Lékařské testy jsou negativní, doktoři si nevědí rady. Dana přichází o práci, protože s ekzémem nemůže za přepážku banky, kde dosud pracovala a kde má hypotéku na vlastní dům. Zoufalá skončí u podivné psychoterapeutky (Jitka Schneiderová), která ji donutí podívat se na sebe i svět okolo pořádně, položit svým blízkým důležité otázky a taky pojmenovat, čeho se ona sama ve skutečnosti bojí. (Česká televize)

cross

Tady šla už bohužel kvalita série strmě dolů - slabé téma i zpracování, Tereza Brodská mi byla ve své roli skoro až nepříjemná, vtipných momentů pomálu a více psychologie... Celkově mě bohužel příliš nezaujalo...**1/2 ()

bari68

Najlabší diel . Herci ani ich psychologické rysy mi neboli sympatické a navyše príbeh ani toľko nebavil.... Navyše ako som už spomínal pri iných dieloch tejto série, tak sú to poviedkové diela, ktorej stopáž je zbytočne naťahovaná. Hoďka by stačila bohate... ()

Stružák

Ty jo, o co v týhle sérii komu jde?! Ty díly jsou utahaný (tenhle zatím nejvíc ze všech) a jsou vesměs o ničem 💩 (tenhle zatím nejvíc ze všech). Tady jako šlápla Nellis i Kopáčová hodně vedle. Holky natočily jeden z miliardy životních příběhů jednou z milionu forem, který už tady byly. ()

mira007

Tereza Brodská jako workoholička, která jede ve zběsilém tempu i doma až po jedné oslavě se jí objeví nechutné červené kruhy pod očima, s kterými tam běhá hodinu až jsem se zamyslel, zda autorky nemohly vymyslet něco méně odpuzujícího, protože se na to nedalo koukat. V polovině jsem pochopil zhruba směr a cíl - napravení hlavní hrdinky, záchrana rodiny, ale už to nějak nezachránilo určitou odpudivost. Dvě hvězdy za jinak perfektní herecký výkon Brodské a bavil mne i její manžel v podání Vasila Fridricha. ()

janabel

Kdyby se vám stalo něco podobného jako Tereze, tak stačí na to máznout kortikoidní mast, kterou předepíše obvoďák, a do týdne je problém pryč. Alespoň mluvím z vlastní zkušenosti. Takhle ale je ten příběh, plný hlášek ze života, samozřejmě zajímavější ☺ ()

LachtanShows

Nejslabší část celého cyklu mě neiritovala ani tak Terezou Brodskou, u které naprosto chápu, že se nikdy neprosadila ničím větším než sra*koidní Ulicí, jako spíše tématem, které se snaží zobrazit. Chápu, že tato hoďka a 1/2 může oslovit matky s obdobným syndromem vyhoření v úkolu hlavy rodiny, širší cílovku už ale nejspíš bavit nebude. A do té spadám právě já. ()

Brtniik

No, občas jsem si nebyl jist, zda nesleduji „Manželské etudy“, jelikož mezi partnery vládlo permanentní dusno. Myslím, že základním nedostatkem tohoto díla je scénář. Směšné mi přišly představy o alergii (když to chytne mne, vypadám o dost děsivěji), somatice, o kamarádských „radách“, nehledě k objevnému prolomení hesla mob.tlf. Překvapila mne hysterická reakce živitelky rodiny na prodloužení nařízené dovolené – že by nyní ženy, které jsou jak známo spíš na jistotu, takto reagovaly? Potěšující je, že u nás „Me Too“ pšenka nepokvete. ---- Jako jediná rozpoznatelná mesidž se mi jeví, že chlapy mnoho vydrží i když mají vedle sebe arci obludu – myslím to prudění. Celkově to nemělo šmrnc.---- Broďuchu jsem míval docela rád.---- Edit: Mám nutkání sebrat další hvězdu za vývozní emerickou píseň. ()

garp7

Špatnej scénář (pardon, Alice) a fakt, že mi Vasil Fridrich přišel přirozenější než Tereza Brodská, asi hovoří za vše... ()

Olík

Další neděle, další příběh, další úhel pohledu, další styl vyprávění. Aby si feministky nemuseli demonstrativně splést podpažní ochlupení do culíků, po bezesné noci páně Krobotově, opět okem ženy. A to ženy s velkým Ž. Ne, že bych byl kdovíjakým fanouškem Terezy Brodské, ale tady jede bomby….stejně tak, jako další z grácií Tereza Kopáčová a Alice Nellis. Ženy ženám….ale i muž pocítí, že mu téma není úplně cizí. Ne vždy máme všechno pevně ve svých rukou, i když si to myslíme a ne vždy je ten náš pohled ten správný. Tahle minisérie si drží lajnu a nezbývá, než doufat, že laťku ve vzduchu udrží i zimní tulák Ondřej Vetchý. ()

Tamdydam

Jasně, že to není film pro každého. Jako ostatně jakýkoliv jiný film. Ale já ze své osobní zkušenosti velmi dobře vím, o čem ten film je a musím říct, že je natočený a zahraný výtečně. Jde se tady do hloubky. Problémy se odkrývají vrstva po vrstvě, až se nakonec odhalí ve své "kráse" úplně vše. O žádné prázdné citové vydírání zde nejde a navíc si myslím, že pro spoustu jedinců nebo celých rodin může jít o nemilosrdně nastavené zrcadlo, které třeba povede i k zamyšlení ()

subic

Alice napsala velmi hezký scénář. Oproti předchozímu dílu jsem postrádal nějaký poutavý song, který bych si broukal ještě další den nebo dva. Obsazení je v pohodě hlavně kámoška Lucie Žáčková, slabá je tu vlastně jen Tereza, ona zase tak dobrá hérečka není a moc jsem jí to nevěřil, ona mě prostě nezaujme. Ale jinak na televizi slušné. Tam je totiž to podstatné, co se dá dovědět i na nějakém motivačním školení u dobrého lektora, že když mě něco štve nebo se něčeho bojím, že si to mám napsat, prostě dát tomu nějakou formu a pak to začít postupně řešit. ()

kymla

Po dlouhé době příběh, na který se dá koukat. Pár chyb bych asi našla, ale hlavní message pro mě bylo to, že vám nikdo nedá návod na to, jak žít svůj život. A také to že ať už je důvod pro změnu cokoliv, donutí vás to jednat. Terezka si jede svůj herecký koncert od začátku do konce. Já mám prostě ráda snímky z normálního života, reálné problémy. ()

ostravak30

První dva díly byly výborné, ale hlavně - komediální. Tří epizodní film je ale spíše žalozpěvem na dnešní uspěchaný život, ve kterém je čas akorát tak umýt nádobí, ale rozhodně ne budovat vztahy a věnovat více pozornosti lásce po mnoha letech manželství. Více asi dojme nebo zaujme ženy středního věku a možná i muže, kteří mají s manželstvím velké zkušenosti a jsem si jistý, že se v mnoha ohledech poznají. A také bych se nedivil, kdyby je tento film donutil k zamyšlení. Nejen nad svým životem, ale i nad manželstvím. Třeba. V tomto ohledu je film jistě důležitý a k poučení vhodný. Ale ztratilo se to, co naopak dominovalo v prvních dvou filmech - humor. Tereza Brodská je výborná, ostatní role mě až tak zajímavé nepřišly, hlavně ty dětské. A pak už je na každém, má-li rád spíše ty komediální záležitosti, anebo ty ze života, ale ne brané s humorem, ale vážně. Já beru tu první možnost a tak se přikláním k tomu, že tohle dílko bylo za mě méně stravitelnější než první dva počiny. ()