Reklama

Reklama

Nevěstky

(seriál)
Trailer 2
Velká Británie / USA, (2017–2019), 18 h 25 min (Minutáž: 45–50 min)

Série(3) / Epizody(24)

Uvidíte úžasně intenzivní a jadrné drama zasazené do živého a kosmopolitního gregoriánského Londýna 18. století. Nabídne vám odvážný nový pohled na nejvýnosnější podnikání tohoto města - prostituci. Je to doba, kdy se tímto řemeslem živila každá pátá žena. A tento provokativní seriál založený na charakterech a příbězích skutečných žen a mužů kolem nich se soustředí na mocnou Margaret Wellsovou a její dcery. Margaret se snaží skloubit roli matky s rolí majitelky nevěstince. Když na její podnik zaútočí konkurence, bezohledná madam Lydia Quigleyová, musí se Margaret bránit, i když to znamená ohrožení vlastní rodiny. Tento svižný seriál o rodině, moci a brutální ekonomice kombinuje důvtip a drama a zaměřuje se na tyto mimořádné podnikatelky, které pomohly vybudovat Londýn, a na příběhy, jež jsou věčné jako lidstvo samo. (Viasat)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (14)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

24/24 Mapuju si, co by mě mohlo bavit z produkce Hulu. Sama Kirsten Dunst prohlásila, že Harlots sleduje, protože jí připomínají její Marii Antoinettu, což je to nejlepší doporučení :) Navíc, seriál vychází z knihy Hallie Rubenhold The Covent Garden Ladies: Pimp General Jack and the Extraordinary Story of Harris's List což je velmi zajímavý pohled na skutečný Harris's List of Covent Garden Ladies, periodikum vycházející mezi lety 1757 a 1795, pojednávající každoročně o šlapkách pracujících v nechvalně známé části Londýna. Reálný základ je to nejdůležitější a zde se to velmi vyplatilo. ()

geklon 

všechny recenze uživatele

Zajímá věc. Když se zbavíte předsuku o připustíte, že i osudy nevěstek a jejich gregorijánských pasáku v parukách se dají sledovat, čeká vás celkem zajimávý mix historických kulis a zdatně napsané postavy a jejich pokroucené osudy. Zajímavavý herci i vývoje postav. Nečekejte Knicks, ale příjemné celkem komorní drama se spoustou skvělých ženských postav. Je osvěžující koukat na mužské role jako na povaleče a prominentní blce. Lesley Manville a Dorothy Atkinson ve zcela opačných rolích než v mnou milovaném seriálu Mum. Za hudbu a střih přemýšlím nad pátou hvězdou. ()

Reklama

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Samé kurvy,...to sú tu aj teraz, ale nie také naškrobené, priame a patriace nejakej bordel mame. Alebo hej? Neviem, nijakú kurvu nepoznám (aspoň si to myslím), takže sa k súčasnej ani minulej téme prostitúcie nemôžem vyjadrovať. Ale prostredie, atmosféra a charaktery boli dobre vykreslené, herečky dobré. Ok, došukali si to u mňa na štyri hviezdy. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to vypadalo docela plytce, jako by autorům stačilo spoléhat se na obskurní prostředí a historickou výpravu. Postupem děje se ovšem příběh chytře a chvílemi značně nepředvídatelně komplikuje a zauzluje, až se z toho stává docela poutavý seriál, v němž ani tolik nejde o sex, ale o klasická dramatická schémata. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Podarilo sa mi z Epic Drama nahrať celú prvú sezónu, a zistila som, že ma to strašne baví. Mám rada tieto témy, nedávno som čítala Kvítek karmínový a bílý, odohrávajúci sa o sto rokov neskôr, tiež v Londýne. Dúfam, že odvysielajú aj druhú sezónu a že si raz pozriem aj minisériu toho Kvítku. Za mňa 5*, lebo som stále bola zvedavá, čo sa bude diať a aké osudy čakajú na postavy. UPDATE: druhá sezóna tiež za 5*, tretia jakbysmet, a veľmi by som sa potešila aj štvrtej. Milujem tento seriál. ()

Galerie (471)

Reklama

Reklama