Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou. (Cinemart)

kotilion

Vdovy vypráví příběh skupiny žen, které přišli o své manžele a musejí sehnat veliký obnos peněz. Toť k příběhu. McQueenovi režijní schopnosti jsou dokonalé. Vdovy jsou zrežírovány s absolutním přehledem. McQueen opět nikam nespěchá (pokud vás zajímá McQueenova režie, doporučuji si pustit tuto video esej: https://www.youtube.com/watch?v=TJoUP1DaZHg&t=175s), všem scénám dopřává patřičný čas, z každé situace vytěží naprosté maximum. Film má neskutečnou kinetiku (také díky výborné kameře Seana Bobbitta) a dravost. V jednu chvíli nás McQueen za pomocí kamerového close-upu nechává sledovat ztrápený obličej Violy Davis, poté přijde s jedno-záběrovou automobilovou honičkou. Vdovy jsou jedny z nejlíp obsazených filmů, co jsem kdy viděl (Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Colin Farrell, Daniel Kaluuya, Carrie Coon, Liam Neeson, atd…) a všichni herci zde předvádějí naprosté maximum. Ostatně, McQueen vždy uměl pracovat s herci a jedny z nejlepších hereckých výkonů této dekády pochází právě z jeho filmů. Hudba Hanse Zimmera je skvělá a pohání celý film. Scénář napsal McQueen spolu s Gillian Flynn (Gone Girl, Sharp Objects) a je velmi komplexní. Reflektuje naši společnost a zabývá se tématy jako je korupce, rasismus, domácí násilí, trauma, žal a v první řadě diskriminace žen. A i když se o některé témata jen otře, nikdy nemáte pocit, že by komentář daného tématu byl jednoduchý či naivní. Tento film má tolik vrstev, že jedno shlédnutí rozhodně nestačí. Jde o jeden z nejdůležitějších snímků naší doby, který navíc svou přístupností (v jádru příběhu je loupež, jsou zde i akční pasáže) dokáže sdělit tyto zprávy širokému publiku. Odhodlaný pohled Violy Davis dlouho nezapomenu. 9/10 ()

Dave Lister

Mám slabost pro McQueena. Jeho Hlad a Stud jsou opravdu geniální dílka. Vdovy jsou pojaty ne úplně po McQueenovsku, není zde jeto typický rukopis. Vdovy nejsou klasickým akčním thrillerem, je v něm značná artová linka. Pokud by hlavní protagonisté byli muži, nebyl by film možná ničím výjimečným. Ženy v hlavní roli zde vytváří jinou hodnotu. Velmi dobře se na to dívá a to mám na mysli nepovrchní pohled. Za mě velmi povedená záležitost. ()

netWoor

Nakonec to zase tak hrozný nebylo, ale celou nejméně polovinu mě to vlastně ani moc nebavilo ... za nápad se ženskejma a pointu body nahoru, ale i tak to na víc než tři hvězdy není ... ()

bearmeedek

Je pravda, že toto bylo natočeno spíš pro ženy. Je pravda, že první půlka je celkem zdlouhavá a pomalejší (snaha o melodrama). A je pravda, že druhá půlka je už normální. Jinak začínám získávat dojem, že v USA mají momentálně hereckou licenci už jen černoši. A „charisma“ Michelle Rodriguez zde bylo naprosto nevyužité a její obsazení do role téměř zbytečné. Ale film se vidět dá, není třeba na něj jen kydat. 68%. ()

ER

Solidní řemeslo. Ale nepodařilo se přesvědčivěji pospojovat řadu dějových linek, traumatických momentů a gangsterů ve vazbě na vdovy. ()

gemi

Tento film je především a hlavně pppooommmaaallleeejjj... Je to jako 30-40 let staré filmy. Hodinu a půl (!) člověk čeká, než se něco konečně začne dít. Závěr celkem fajn i s výborným twistem, ale proč je nutné se k němu protrpět přes těch devadesát minut, které by byly rozvláčné i pro start seriálu? Některé záběry (v nichž se navíc nic neděje) jsou až mučivě dlouhé, střihač byl zjevně sadista. Přitom kdyby se to sestříhalo na 90 minut, byl by z toho svižný thriller. ()

rublik05

Vdovy jsou tak strašně nudný krimi/thriller, že jsem měl co dělat, abych už po první třetině neusnul. Nenašel jsem nic, co by mě na filmu zaujalo, teda až na herce, kteří jsou vesměs v pohodě, nejvíc mě zaujal asi Colin Farrell, každopádně jsem od tak hvězdného obsazení čekal mnohem lepší podívanou. Z příběhu si nejvíc pamatuju asi tu bezbřehou nezáživnost a nekonečnou nudu, filmařské řemeslo je solidní, ale nic světoborného. Takovou uspávačku jsem fakt nečekal. 3/10. ()

Shaqual

Hodinu a půl naprosto neskutečná věc vesele odškrtávající veškeré potřebné položky ze seznamu atributů solidního thrilleru se silnou zápletkou, super postavami a hlavně hezky hutnou atmosférou. Pak se to ale zničehonic přehoupne na nešťastně předvídatelnou a uspěchanou mletinu, která pak najednou prostě skončí, jen aby se neřeklo. Osobně bych proto ocenil delší stopáž, už taky jen kvůli tak skvělému obsazení, ze kterého se ovšem ne každému dostane adekvátního prostoru. I tak se ale jedná o dost precizní a poměrně i originální záležitost, kterou jde i přes pár drobností brát docela vážně. ()

RAFT

Režisér Steve McQueen natočil po 5leté pauze film a já si jenom říkám stálo to vůbec za to .No popravdě čekal sem víc,mylsel sem si že ,film bude dosti kriminální a tu to vypadá jenom z půlky filmu samé žvatlání.Je to vlastně jednoduché ,chtělo to lepší drama a více zápletek.Poslední film v roce 2018 v kině .65% ()

Lavinia

Velmi zdlouhavě a nepřehledně natočený (filmově) prostý, jinak (v životě) smutný příběh, který stručně lze shrnout takto: 3 ženy jsou vdané za profesionální lupiče, jejich vůdce si pořídil druhou rodinu jako vedlejšák a chce vystoupit z hlavního rodinného poměru za cenu fingované smrti - co na to ti druzí dva bylo neřešeno a tudíž zůstává záhadou. Přitom pochopitelně hodlá šlohnout pár milionů, které následně po jeho emočně zdevastované "vdově" chtějí poškození mafiáni. Ta situaci řeší loupeží dle plánů z deníku manžílka a za pomoci druhých vdov a jedné sociálně slabé černošky ... Propletenec vzpomínek na smrt syna a mizerné manžely, politických předvolebních intrik a trocha střílení a násilí. Nedoporučuji. ()

Shitonit

Pomalu se táhnoucí krimoška, natočená velmi přehledně, od začátku je jasné kdo s kým a proč. Vyčůranej Liam mi byl podezřelej hnedle od začátku, jak se to postupně zamotávalo, tak mě to bavilo stále víc, jsou v tom fajn negři, fajn záporáci, fajn nepřehnanej děj, takže celkově to hodnotím velice kladně, dalo by se říci, že se na toto dílo klíďopíďo opět v budoucnosti rád podívám. ()

Brooks

Obrazovo temná, surová, realistická heist žánrovka, ktorej inšpiráciou sú, minimálne po vizuálnej stránke, opusy Michaela Manna. Obzvlášť úvodná scéna autonaháňačky. Tá je highlightom filmu, jej tenzia mi zdvihla adrenalín. Skvelo obsadená štvorica vdov (obzvlášť Davis a Debicki), charizmatická svorka záporákov, ktorá by potrebovala vypilovať charaktery. Bohužiaľ, spočiatku výživne rozohraná partia sa postupom času utápa v McQueenovej snahe rozpitvať sociálnu situáciu hlavných hrdiniek až na kosť a v zbytočných odbočkách k postavám, ktoré majú v deji len okrajovú rolu (línia s voľbami, otcovsko-synovský konflikt medzi Farrellom a Duvallom). Tempo drhne, realizmus sa vytráca. Nastupujú klišovité twisty a béčkové riešenia. 3*. ()

GameboyNES

Byl jsem rád že jsem udržel otevřený oči až do konce. Musel jsem u toho z nudy pařit pokémony na 3Dsku. Vlastně ani nevím za co dávám tu jednu..... asi za kozy Debilkovic Bětky ()

ANTYCHRYST

Místo akční jízdy kterou jsem čekal..film plný nudných a zbytečných dialogů..hodinu se nic neděje.. přitom mohli děvčata..loupit.. vraždit.. cokoliv...tady se jen kecá a kecá.. posledních pár minut to už nezachrání.. zajímalo by mě kde našli tu blonďatou dvoumetrovou kládu :) :) 25% ()

papadoce

Steve McQueen si ku Vdovám preniesol absolútnu chladnú surovosť dvanásť ročného otroka. Film vo mne vyvolával hodne emócií. Mrazivé, keď Danko Kaluuya “pracoval” a vypočúval, zábavné keď sexi Betka Debicki plnila úlohy, napäté keď boli vdovy v teréne. Hrozne som im držal palce. Zaujali ma najmä role stvárnené Violou Davis a Elizabeth Debicky. Prvá baba v tom mala hodne jasno. Bola rozhodná a odvážna, pritom vystrašená. Proste žena zločinca a gangstra, ktorá nemá inú možnosť. Tá druhá sa musela vyrovnať napriek kráse s nízkym sebavedomím spôsobeným retardovanou matkou a sadistickým manželom. Ale celkovo všetky baby mi boli neskutočne sympatické. Prišlo mi, že film nemá nikoho v hlavnej úlohe a že jednotlivé postavy sú si váhou v príbehu vyrovnané. Pre mňa McQueen našiel správnu vyváženosť medzi krimi drámou a thrillerom. Spolupripravil výborný scenár a sám ho cielene a profesionálne odrežíroval. Podľa mňa slušná záležitosť. 4. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (více)

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

05.11.2018

Steve McQueen (12 let v řetězech) čerstvě dokončil zlodějský thriller Vdovy, který momentálně sbírá nadšené ohlasy kritiků, zároveň už si však oceňovaný tvůrce připravuje svůj další film. Režisér… (více)