Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno. (Cinemart)

PinkButterfl

Na túto rozprávku som sa veľmi tešila, pretože rozprávky mám veľmi rada. Musím povedať, že som bola nadšená, po dlhej dobe som videla krásnu českú rozprávku, ktorá bola natočená v nádhernom prostredí. Zdeněk Troška opäť predviedol, ako sa natáčajú rozprávky. Chválim aj skvelý výber hercov, najmä Oldřich Navrátil bol proste úžasný. Z kina som išla veľmi príjemne prekvapená, naozaj nemám čo vytknúť, zaujímavý príbeh, výborné herecké výkony a krásna príroda k tomu. ()

Evan7

Bol som príjemne prekvapený touto rozprávkou. Pán Troška proste umí! A nech si hejteri hovoria čo chcú. Oni proste budú hejtovať, nech by natočil čokoľvek. Táto rozprávka mala čaro, nemala v sebe priveľa gýču, ako ostatné novodobé rozprávky, mala tie správne hodnoty, aj výber hercov bol veľmi dobrý. Ich výkony boli uveriteľné. A prostredie tiež krásne. ()

omega_SK

Troška a da sa na to pozerat? A ono fakt ... povedlo se, ale ne az tak aby som to niekedy mal dovod pozriet zas, takze 3* su akurat. ()

DanP

Dvě hvězdičky za krásné a pohádkové prostředí vesnice. Ale to je tak vše. Moc zamotané. Hlavní záporná postava je hazardní hráč, opilec a sériový vrah. ()

PORTER44

Průměrná pohádka která mě ničím zvláštním moc nezaujala,Navrátil s Noskem zahráli padouchy dobře jinak jsem se nudil. ()

BrunoCZ

super kulisy a kostýmy, velmi dobrá hudba, průměrný scénář, ale podprůměrná většina hereckých výkonů ♣ ()

Fuego

Původně jsem chtěl dát hvězdy jen dvě, ale nakonec dávám tři. První za herce, konkrétně za pány Noska,Navrátila, Benedikta a Dobrého a slečnu Sandevu. David Gránský a Radek Holub též zde mají mé sympatie :- ). Druhá hvězda je za lokace, obzvláště za Peklo Čertovina. Třetí je za to, že vlastně nebylo vůbec špatný a vlastně se nám to i líbilo. Ano jsou tu i pohádky, které mám radši, ale také takové, které mne vyloženě iritují a to tato není. Mohl bych tu uvádět i sérii nelogičností a chybiček, ale není třeba. Pro zajímavost se to hodí shlédnout ... ()

Filooos

Troškovsky uřvané, herecky příšerné (snad jen Navrátil si drží úroveň ), nepochopitelně prodlužované pěveckým rádoby uměním. Chlapi i holky jako zboží na prodej za účelem sexuálních hrátek. Děj plytký, venkovské kulisy moc hezké. ()

Answear

Žádná sláva to opět v podání pana Trošky nebyla. Ale oproti jiným novým českým pohádkám, to bylo na Oscara. ()

jerzy1976

Krásná pohádka a nejlepší od Trošky za posledních X let. Zvlášť, když to člověk srovná s letošními pohádkovými novinkami, co byly v TV během svátků. Zajímalo by mě hodnocení, kdyby se nevědělo, že ji natočil Troška. Navrátil, Dobrý byli skvělí... výprava, kamera, hudba taky :-) ()

Hanecek

Když tuto pohádku srovnám s vánoční produkcí České televize, která byla hloupá, amatérská a drahá, není těžké dát 4*. Troška ukazuje krásu letních Čech vždy. A to je dobře. ()

tomasfuck

Po dlouhé době pěkná pohádka. Zařadil bych ji hned za Anděla páně. Troška prostě pohádky umí a vy, kteří budete dávat " odpad " jenom kvůli tomu, že je to od Trošky mi můžete políbit pr.el. ()

bratr_jezek

Takové 3 hvězdy plus kousek nebo 4 mínus kousek, to podle toho, jak vám pohádka sedne. Není to pětihvězdičková bomba, ale neurazí, herci hrají to, co mají hrát, zlo je zlé, dobro dobré, čerti nejsou jen na čertoviny, ale příběhu něco chybělo a písničky trochu rušily. Troška měl i lepší formu, v poslední době je to ale naopak pomalu to nejlepší, co natočil. ()

Cyklojaryn

Zdeněk Troška dal vzpomenout na staré dobré časy , kdy točil dobré filmy.Překvapivě hodně dobrá pohádka , která odsejpá a celkově je zasazena do překrásné kulisy. Jedna z nejlepších pohádek poslední dekády , kvalitou se rovnající "Nejkrásnější hadance". ()

IGATY

Očekávání bez nadšení. Troškově uječené, u některých herců dost podprůměrný výkon. Co mně nejvíc vadí, to jsou postsynchrony a předabovaní herci, kdy zvuk tak nějak letí nad obrazem. To v této době mikroportů a kdovíjaké audiotechniky nemůžou herci svůj text říct naostro??? Dvě hvězdy aspoň za exteriéry ()