Přírodovědec, který v ponuré aljašské zimě loví vlky, je obviněn z vraždy místního chlapce. Brzy se však dozví mrazivé tajemství. (Netflix)

BoPo

Keďže film Wind River zapôsobil, tak sa aj Netflix rozhodol zanechať svoju snežnú stopu. Miestami to pôsobilo ako pokus o zrodenie zimnej verzie Jasona Voorheesa. A dokonca tu boli nebodaj až oscarové ambície pretavené v zbytočné, dlhé a pomalou rečou realizované dialógy ala Poslední samuraj. Takže suma sumárum nudné vŕzganie snehu. Netflix zrealizuje veľké množstvo na prvý pohľad zaujímavých nápadov, ale ich úspešnosť začína mať dosť nelichotivý pomer. ()

Ouwen

POINTA?! Nuda na zimě. Absolutně odtažité, totálně to sere na diváka. Něco tak chladného jsem opravdu dlouho neviděl, skutečně, při té nekonečné délce jsem měl pocit, že zamrznul čas. Film, kterej postrádá duši, nadstavbu a je až příliš uhlazený. Nemluvim jenom o našperkovaném obrazu, bez emocionálních dialogů, kdy postavy akorát šeptaj, nejvíce zbytečné hlavní postavě, jejiž využití je naprosto nulové - ale i co se týče gore, které místní uživatelé vypisují, krom prořízlého hrdla a ustřelené půlky obličeje si tady fakt nic nevybavuju. Neutichající kalamita zbytečných scén. Nebaví mě koukat pět vteřin na to, jak se hlavní postavě boří nohy do sněhu a jak čumí neustále do blba. Asi deseti minutová přestřelka je průměrná, kde nejsou ani znát samotné průstřely a není zde absolutně nic atraktivního. Prostě ten stejnej případ, jako u opěvovaného Revenanta. Nuda na sněhu, bez pointy. Saulnier asi myslí na nějaké sošky, ale není schopnej vtisknout ani tu nejprimitivnější věc do filmu - ZÁBAVU. Jedinej, kdo mě zaujal a kvůli komu dávám hvězdici, je James Badge Dale a jeho charisma. Rozhodně nevim jinak co si mám vzít z filmu, kde blondýnka jako nahá, má na palici divnou masku a pak se nechá škrtit rukou Jeffreyho Wrighta. Asi jsem nepochopil tu velkou myšlenku, metaforu a farmaceutickej podtext za tim! ()

Padme_Anakin

Pro mě opravdu těžko uchopitelný snímek, zasekla jsem se v okamžiku, kdy jsem zjistila, co se stalo se synem Medory Sloneové.. Je to krásně natočené, příroda nádherná, vlci zajímaví, atmosféra hutná, ale.. ()

agentmiky

Asi jsem čekal perfektní podívanou z amerického zasněženého severu, jako tomu bylo v případě Wind River, ale Hold The Dark úplně nedostál mému očekávání. Což o to, ta krajina se dostavila, a každý divák musí přiznat, že sníh v rámci detektivek jde s atmosférou ruku v ruce, tady bych ani film nemohl nijak hanit. Herci taktéž zahráli úctyhodně, překvapil místní policista James Badge Dale. Jenže ten příběh a samotná zápletka tomu prostě a jednoduše moc nepomohly, čekal jsem něco promakanějšího, přesvědčivějšího. Takto dostanete mix, kde dojde na nespokojené obyvatele, nějakou tu mystologii tamějších lidí a pár vražd. V konečném součtu to ale vůbec nespojily, tudíž film skončil náhle, a hlavně otevřeně (to naštvalo nejvíc ze všeho). Pár scén, kde se s brutalitou rozhodně nešetřilo, film vyhodilo z průměrných šedavých vod (luxusní přestřelka M60 vs sbor policistů se tak často ve filmech nevidí), ale mělo to potenciál stát se brilantní žánrovkou. Za mě dávám 65 % ()

Kaluž

Má to své mouchy (dějově nekonzistentní) a určitě bych k tomu našel řadu výhrad (natahovaná stopáž), jenže ve výsledku to vcelku pasuje a zbyde jen dobrý pocit z mrazivě napínavého thrilleru. A ten se počítá. ()

Remedy

Atmosférický thriller, který vyniká výbornými akčními scénami a lehce démonickým Alexanderem Skarsgårdem. Srovnání s Wind Riverem sedí možná z pohledu zvolených lokací a kriminální zápletky, ale jinak si Hold the Dark razí vlastní cestu a více než kriminálním dramatem je spíše meditativním thrillerem s mysteriózními prvky. Děj je vyprávěn velmi pozvolna, nicméně jsou tu i opravdu husté pasáže a celé vyprávění je zajímavě rámováno metaforami. Škoda jen, že finální dojem byl o něco slabší, než jsem zprvu očekával. ()

stration

Film jsem si poštěl s tím, že jsou všichni idioti a že to přece nemůýe být tak složitý. Bylo. Konec jsem nepobral a ještě k tomu jsem u toho na dvacet minut usnul. Bylo to k uzoufání pomalé. Ale atmosféra fungovala, hudba a herci dobří a celkový feeling je správně tajemný. Ale celkově moc nevím, co si o tom mám myslet. ()

M.i.k.e

pomalé a místy dost brutální mysteriozní drama se skvělým vizuálem a soldiním obsazením.Místy to opravdu hodně připomíná Wind River,stejně jako dalších asi 5 filmů.Ne,že by mi všechno bylo úplně jasné,ale ve výsledku mě Hold The Dark mile překvapilo...80% ()

Caminzind

Po předchozích dvou snímcích Jeremyho Saulniera jsem se utvrdil v přesvědčení, že tomuto filmaři chybí k dokonalosti pouze kvalitní látka. Neznám sice Giraldiho literární předlohu, a nemohu tudíž posoudit její kvalitu, nicméně po tomto díle musím konstatovat jisté procitnutí. Tedy, že Saulnier pravděpodobně na víc nemá. Nechat nás půl hodiny koukat na indiána, jak zbůhdarma kdesi na Aljašce kosí kulometem měšťáky, zůstane asi na dlouho jeho vrcholnou uměleckou exhibicí. Jestli vážně dostal na starost 3. sérii True Detective, tak už teď jsem zklamaný. Saulnier netočí špatné snímky. Problém je, že netočí ani ty dobré. 🎬 51% ()

Martin741

Ak to aj je variacia na Wind River, tak vyrazne slabsi a rezisersky nevyvazeny film. Zasnezena atmosfera je fajn, a a aj sa cosi deje, no tempom teda nic moc a dialogy tiez inteligenciou nevynikaju. Reziserovi nie je cudzie gore ani nasilie, no mlady Skarsgard nic nepredviedol, a Wind River malo aspon slusneho Rennera a jeho skvelu filmovu holku. A ako pise tron, Dzefry Wright- pri tej scene s vlkmi, no bieda, bieda - preto len priemer : 65 % ()

honajz2

Hvězdička za kameru a druhá hvězdička za hudbu a prostředí. Zbytek nestojí za nic, celé je to mindfuck, který má úplně blbé zakončení, nedává to smysl, teda možná jo, ale film mi nedal důvod se jím zabývat, protože jsem se u toho nudil jak sviňa a celkově je hrozně a zbytečně utahaný. Navíc tady je tolik vaty, že to ani není možné. A už vůbec mi není jasné, co chtěl Saulnier natočit - něco ve stylu Lynche? No, jenže tohle do něj má hodně daleko. Tohle je jenom nudný blábol, bez jakéhokoli napětí a atmosféry. Co taky čekat od Netflixu, co jsem zatím viděl, nic zajímavého neudělali. Ale hlavně že je Netflix teďka IN, že jo. 2* ()

Figu

Hold the dark má mrazivou atmošku, která k vám pronikne až do tepla domova. Jenže to je asi vše. I přes to, že tam byl náběh na jedničku a první půlka filmu se povedla (i včetně bomba přestřelky), tak tou druhou částí absolutně nevím co že nám to chtěl Saulnier říct. Závěr laxně podanej a film na můj vkus až moc dlouhej. Težkej průměr! 50% ()

bourec

Asi nemám tu schopnost,si domyslet co,proč a jak.Rejža mě už votrávil dvakrát,a i přes to jsem věřil,že se pochlapí.Ale vůbec.Pomalý,s ambientní,otravnou hudbou,a se spoustou divnejch scén,který v celku vůbec neobjasněj proč se to děje.nebo spíš mě to neobjasnili.Kravina.30%. ()

C0r0ner

Nepříjemné, nedořešené, neschématické a těžce nehollywoodské, tedy klasický Netflix, který je jasnou budoucností. Pokud ne globálně, tak určitě u mě, protože mně se prostě tenhle styl strašně líbí. Inspirace u Wind River tam je očividná, ale tak jako tak se jedná o parádní pecku. 90% ()

dubinak

Filmům, které mě okrádají o čas, jsem vždycky křivdila a nebude to jiné ani u Hold the Dark. No jo, není se čemu divit když tyhle netflixárny unikají mezi prsty jak na běžícím páse bez sebemenší reklamy. Někdy se to holt povede, někdy ne. Hold the Dark je určitě ten druhý případ. Ovšem zezačátku se to nikomu zdát nebude. První polovina nabídla velice slušnou atmosféru z prostředí Aljašky s prvky mysteriózna a lehce nastíněného hororu. I chování postav odkrylo různé náznaky a zbystřilo moji zvědavost. Snad bych ještě tomuto kousku odpustila, že jeho tempo bylo někdy až vražedně pomalé a některé scény by se bez mrknutí oka dali smáznout a pořád by to fungovalo, ale co neodpustím je závěr. A nebudu se k němu ani vyjadřovat, stejně jako to udělali tvůrci právě s celým finálním rozuzlením. Takže jestli chcete ztrácet čas s něčím, čehož scénář by vyzněl stejně jako kdyby v něm nebylo ani slovo, tak tady to máte. Dvě a p... ()

fugazi

Nikdo nedokáže zrežírovat filmový násilí jako Jeremy Saulnier. Všechny jeho filmy jsou neskutečně atmosférická podívaná, při který cítíte každý zásah kulkou i každé říznutí nožem. V ultra násilí se vyžívá, ale nikdy to není samoúčelné a vždy to pomáhá vyprávět příběh a vcítit se do postav. Neumře tu víc lidí, než v jakymkoliv Marvel filmu, ale za to každá ta smrt vás divácky zasáhne. Hold The Dark je hodně náročnej film s hutnou mrazivou atmosférou, kdy na vás ta zima přímo čiší z obrazovky. Jeffrey Wright v roli svýho života vyšetřuje zmizení dětí, které byly odtažené vlky. Všechno je to ale trochu víc zamotaný a díky tomu se tohle vyšetřování často dostává až do hororovýho žánru. Hypnotickej soundtrack a úžasná kamera z toho pomalu dělaji Blade Runnera na sněhu … 9/10 ()

emo

Vizuálne zaujímavá balada o prdu, ktorá sa tvári tajomne, ale je to vlastne zlátanina bez hlbšej vnútornej logiky... ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii