The Bold Type (TV seriál)

• Austrálie

The Bold Type

USA, 2017–2020, 32 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Sarah Watson

Lyle Workman

Aisha Dee, Meghann Fahy, Sam Page, Katie Stevens, Matt Ward, Melora Hardin, Emily Chang, Nikohl Boosheri, Elisa Moolecherry, Dawn Ford, Angela Galuppo, Amber Goldfarb, Dusan Dukic, Dan Jeannotte, Alexander Nunez, Michael Xavier, Arlen Aguayo-Stewart, Stefanie Nakamura, James Millington, Rebecca Croll, Curtiss Cook, Siobhan Murphy, Fiona Highet, Alexandra Turshen, Tattiawna Jones, Shyrley Rodriguez, Kelly Kruger, Victoria Sanchez, Olivia Luccardi, Rya Kihlstedt, Sarah Booth, Billy Magnussen, Stephanie Costa, Caitlyn Sponheimer, Ellen David, Kevin McGarry, Cameron Brodeur, Anthony Kavanagh, Ho Chow, Morgan Kohan, Julia Knope, Gabrielle Graham, Ana Kayne, Katerina Tannenbaum, Paul Zinno, Eddie Guillaume, Hamza Haq, Peter Vack, Gildart Jackson, Aidan Devine, Elizabeth Ashley, Margaret Cho, Ayesha Curry, Billie Jean King, Benita Sarah Bailey, Erin Agostino, Joseph Cannata, Sara Garcia, Kwasi Songui, Julie Tristant, Karl Walcott, Tom Austen, Kelly AuCoin, Caroline Lagerfelt, Brittany Drisdelle, Suzanna Lenir, Erin Daniels, Raven-Symoné, Nicole Leroux, Alli Chung, Nicola Correia-Damude, Dan Beirne, Mark Ghanimé, Lyla Porter-Follows, Helena Marie, Peter Francis James, Mylène Dinh-Robic, Shawn Baichoo, Laila Robins, Nastassia Markiewicz, Carolina Bartczak, Sagine Sémajuste, Sasha Velour, Orphée Ladouceur-Nguyen, Amrit Kaur, Bineyam Girma, Katharine King So, Kenny Wong, Jessica B. Hill, Rachel Boyd, Ianne Fields Stewart

Pokud jste jedním z těch, kteří se v noci klepou strachy, že si pro vás feminismus přijde a zničí vás cancel culture, tak se do toho nepouštějte. Ano, je to často klišoidní, často naivní, často ne úplně nejdokonalejší scénář na planetě. I tak je to ale záživný a příjemný projekt z prostředí magazínu, což nabízí seriálu možnost se vyjadřovat k vaznějším věcem, zatímco mezitím se potýká často s méně vážnou situací hlavních postav. Jako jeden z mála seriálů do hloubky řeší téma rakoviny prsu, rozhodnutími a následky okolo ní. Stejně tak sleduje témata sexuálního obtěžování, sexismu, občas i rasismu apod. Pro heterosexuální bílé muže děsící se všeho progresivního je tohle samozřejmě trash, ale pokud vás chytnou postavy, tak tomu dejte šanci. Pokud v tom po pár dílech neuvidíte smysl, tak je zbytečné pokračovat, o moc víc vám toho nenabídne.(4.10.2020)

• Arsenal83

Nielen oslava konzumu, ale zas prehnaný feminizmus, ktorý nie je len o dôstojnosti ženy, kde by mal aj ostať, ale o neskutočnej akože ženskej sile, ktorá sa vrcholne prejavuje čím iným ako promiskuitou a lesbizmom. Čo dodať, niekto tvrdí, že vraj taká má byť moderná žena, no ja nevidím na tom nič chvályhodné.(11.5.2020)

Zatím viděna 1. série: Se seriály je to u mě komplikované. Je jich takové množství a stejně se pořád vracím ke svým oblíbeným. Proč? Protože mě žádný dostatečně nezaujal. Jeden je moc politický, další krvavý, jiný sci-fi nebo moc pletichářský, nudný, trapný atd. Tak jsem zkusila tenhle - a trefa. Je pravda, že některé události/ náhody/ vývoje děje jsou přepálené, ale alespoň to má švih. Líbí se mi kombinace aktuálních vážných témat (rakovina prsu, sexuální obtěžování) s komickými (stalkování expřítele). Velmi mě bavila Melora Hardin a samozřejmě celá výprava - ty kostýmy, ach! Sečteno a podtrženo - příjemný vhled do nablýskaného newyorského officu plného malých i větších dramat. Série spíš za tři, ale kvůli posledním dvěma dílům dávám čtyři.(19.2.2020)

K seriálu jsem se dostala díky tomu, že jsem jeho hlavní překladatelka. Tudíž již od prvního promo videa jsem věděla, že tenhle seriál bude stát za to. Oceňuji zejména skutečnost, že jsou zde kromě klasických témat (chlapi, sex), diskutována i další témata. V seriálu vše funguje, jak má. Epizody jsou skvěle doplněny o vynikající hudbu. Nejoblíbenější postavou je pro mne šéfredaktorka Jacqueline. Ze začátku působí jako taková ta tvrďačka, ale ve skutečnosti je jakousi "matkou" pro všechny, kdo ji zrovna potřebují. Seriál rozhodně doporučuji, a už se těším na další sezónu, která začne v létě 2018.(21.1.2018)

Líbí se mi, že to možná vypadá tak trošku jako Sex ve městě, ale o chlapech a sexu to vlastně až tak úplně není. Je fajn, najít seriál pro ženy, ve kterém se řeší i jiná témata než jen muži a sex. Odpočinkové a nenáročné. Jediné co mi vadí je Katie Stevens, resp. její role, která mi leze hrozně na nervy. Což ale zdárně vyvažuje Aisha Dee v roli Kat, která je mi nesmírně sympatická. Za mě milé tři hvězdy.(10.8.2018)