Kingsman: Zlatý kruh

• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Já jsem měl problém už s prvním Kingsmanem (nahlížel jsem na něj jako na pubertální blbost, která nezná míru dobrého vkusu), takže není překvapením, že ani pokračování mě v kině "nedostalo". Vlastně bych jej měl hodnotit ještě níž než hodnotím, protože je bez pochyby slabší než předchůdce. Ale vlastně je mi to tak nějak jedno. The Golden Circle je pro mě totiž tak nezajímavý film, že mě nedokázal ani naštvat. Smutné. Taky jsem si chtěl chvíli stěžovat na to, že zdejší záporná postava je úplně divně a nefunkčně pojatá, ale pak jsem si uvědomil, že si nepamatuju, kdo byl záporák v jedničce (a dosud jsem si na to nevzpomněl!). Kdežto na Julianne Moore si asi pamatovat budu, takže stížnosti nechám na příště :D(21.9.2017)

Mám to pořád rád, ale největší grády to dostane někde uprostřed (a to ani ne díky akční scéně), pak už to tak elegantně kluše k nevyhnutelnému závěru. Pořád platí, že Vaughn umí akci naservírovat na stříbrném podnose beze švů, ale škoda, že jeho provokace už nemají takové koule. Jenom Eltona Johna, ten se sice prokoksoval důkladně a kope jak o život, ale na Tajnou službu to stejně nemá...(18.12.2017)

Čakal som rozhodne viac, už ani zďaleka nie tak dobré ako jednotka. Z veľkej časti snímok vykráda sám seba tým, že väčšinu frkov, alebo aspoň ich princíp, použil z jednotky. A čo nemá z jednotky odpozeral inde. Preto sa na tom dalo pobaviť už len sporadicky. Keby aspoň bola dejová linka zaujímavejšia, ale to nie.... väčšinou len nuda, pričom snímok sa spolieha hlavne na to, že svoje nedostatky zahladí premrštenou akciou, no ale to sa prepočítal, aspoň teda u mňa. Priemer. 60/100(10.12.2017)

Vaughn sází z rukávu jednu akční finesu za druhou (je fajn vidět ve velkém blockbusteru přehledné kontaktní souboje, a je mi jedno, že to vlastně svírá šikovná VFX kamera a chytrý střihač), ale jestliže šli posledně s Goldmanovou za čáru až příliš, zde se naopak nepochopitelně krotí. To hrocení vztahů na úkor stavby smysluplnějšího příběhu je na všech frontách strašně jalové. Kupa kýče a sentimentu, ale bez kapky drzosti, podvratnosti a jakékoliv vůle jít víc naproti odvážnosti. To překvapivé sebeobětování díky tomu působí až nepatřičně a barometr empatie nechává v klidu. Má to sto čtyřicet minut, zápletek jak na 3 filmy, ale do lasa nepadne pořádně ani jedna. (Ne)bratříčkování se Statesmeny nevyužitá nuda, tušení zrádce nula a trapná záporačka se zálibou v designu padesátkové plechoviny… nudná nula. Chci uzavřít trilogii, která bude dvě hodiny běsnit na všech frontách, pak zavládne světový mír a spokojenost.(5.12.2017)

Vaugh tohle pokračování neukočíroval. Ano, je stále zábavné a vizuálně fascinující, ale má hodně daleko do vytříbené jedničky, která krásně balancovala mezi parodií a moderním následovníkem bondovek. Zlatý kruh je mnohem víc klasický žánrový film, i když hodně extravagantní. A je vidět, že se muselo hodně krátit - obzvlášť tím trpí Statesmani - takoví Bridges s Tatumem mají ve film dohromady tak pět minut a postavy Halle Berry a Pedro Pascala jsou jen velmi povrchně načrtnuté. Navzdory tomu se film chvílemi táhne a snesl by tu a tam prokrácení. Záporačka Julianne Moore je celou dobu izolovaná kdesi v džungli a retro kulisách (proč?) a při finální konfrontaci je hodně slabá. A to nerozebírám, že stejně jako v prvním díle drží záporák celý svět jako rukojmí a na konci je ho třeba porazit po monstr akční scéně s jeho/jejími sidekicky. Trochu se nám to opakuje, že? Dobré stránky? Egerton a Firth stále válí, Pedro Pascal a jeho elektrické laso jsou boží, nápad se Statesmany se mi hodně líbí. Moje výtky pramení jen z toho, o kolik lepší je první díl. Jo, a Vaughn se znovu nevyvaroval několika nevkusných scén (fingering v Glastonbury, mlýnek na maso, smrt určitých postav). Chjo... i přesto slušných 60 % a snad si pro příště najdou schopného dramaturga.(25.9.2017)