Kingsman: Zlatý kruh

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Zápletka na houby, nové postavy na houby, humoru pomálu, akce skoro žádná. Druzí Kingsmani jsou po našlápnuté jedničce málem tragédií, i když v nich Vaughn drží jakýs takýs řemeslný standard. Režisér, který se dlouhé roky vyhýbal sequelům, měl poslechnout své mladší já. Jeho novinka totiž dělá skoro všechno špatně a nejbolestivější je na ní koukat s vědomím, že si Vaughn očividně myslel, že točí strašně odvážný a originální film. Chápu, že to mělo být těžce přepálené, ale tady prostě neexistují výmluvy. Doteď jsem nepobral, proč záporačka dělala to, co dělala, a jak se z ní vlastně stala miliardářka se superraketami, malou armádou a psími roboty. Proč jsou tu tajní bratránci Kingsmanů, když většina slavných tváří film prosedí? Proč se po úvodu čeká asi hodinu a půl na pořádnou akci? A proč je s hrdiny jedničky tak nešetrně zametáno? Ano, Egerton se Strongem jsou pořád fajn a Colin Firth je o tři úrovně lepší než všichni ostatní (kdyby tu nebyl, šel by film do kopru úplně). Těch 141 minut je ale v každém případě obří zklamání, protože náboj jedničky zmizel a pár hezkých dialogů s Firthem prostě akční blockbuster nespasí. (5/10)(21.9.2017)

Méně se brzdí, častěji se přidává do nejvyšších otáček a kadence šílených, úžasných, hrůzu nahánějících nebo jen dokonale efektních nápadů neustává ani na okamžik. Bezbřehá adorace prvního dílu se mě netýká, ale bavil jsem se u něj náramně, možná proto teď dokážu Zlatý kruh postavit hned vedle něj. Taron Egerton navíc herecky dozrál a vedle Marka Stronga nebo dokonce ani vedle Colina Firtha už takřka nezaostává. Opět mi tak vadí jen prapodivnost a až rušivá bláznivost padouchova bondovského plánu. Několikrát jsem si už už říkal, že se stoupá do míst téměř zázračných, než mě modrá vyrážka zase bolestivě usadila na zem.(21.9.2017)

• JohnnyD

3/10 Tak trápne som sa v kine necítil už dlho. Mix recyklátu z jednotky, priemerných CGI a úbohosti (celí Statesmen sú jeden veľký cringe) v over the top háve, ktorý ničí všetko funkčné na predošlom filme. Golden Circle je hektická (a pritom ubíjajúco dlhá) priemerne zrežírovaná a po kreatívnej stránke úplne vyčerpaná estráda. Všetko je tak preexponované, že tu nefunguje ani zápletka (akú úlohu v tom evil masterplan malo zabitie Kingsman?), nieto postavy, zvraty, či emócie. A humor je na úrovni bratov Wayansovcov.(17.10.2017)

U svého prvního pokračování měl Vaughn jedinečnou možnost pohrát si s „pravidly" i zlozvyky pokračování, tak jako si v minulosti vyhrál s pohádkovými, komiksovými i bondovskými zákonitostmi. Jenže místo aby je adresoval, tropil si z nich šprťouchlata a využil je ku svému prospěchu, tak "sequelitidě" naplno podléhá. Výsledkem je film trpící veškerými neduhy pokračování; tedy všeho více, větší, delší, bombastičtější, zalidněnější, šílenější, přepálenější a... A v důsledku méně zábavný (neplést s nezábavný). Především proto, že se koncept nikam neposunul, délka je neopodstatněná, vtípek s Eltonem opakován až se stane otravným, Julianne sice výborná, ale odtržená od veškeré interakce s ostatními, přepálené je to tentokrát přespříliš, aby to zároveň fungovalo i jako (skoro) regulérní bondovka (což se jedničce povedlo vybalancovat), původní postavy se nikam nevyvinou, emoce krom "Merlin pěje" momentu zcela absentují a většina nových postav jsou karikatury bez jakéhokoli náznaku osobnosti. Znamená to, že by snad Vaughn ztratil drajv, nápady a natočil zbytečnou tuctovku? Neznamená, na to je až příliš dobrý režisér a má k ruce evidentně se bavící obsazení, ale má k tomu povážlivě blízko.(20.9.2017)

Akce je naprosto perfektni, herci jsou totalni sympataci, cely je to natoceny radne cool a to je bohuzel asi tak vsechno. Problem je, ze zapletka samotna je dost tuctova a akce je tu prekvapive naprosty minimum. Takze ta vata mezi jednotlivejma akcema, obzvlast v prvni pulce filmu je tu vicemene jen ta uvodni, je bohuzel misty trochu nudna a nezachrani to ani obcasny forky a hlasky. Taky co se tyce Rkovy pristupnosti, sice tu vesele caka krev a fuckuje se, ale oproti minulymu dilu mi to prislo trochu umirnenejsi. Rozhodne se nejedna o spatnej film, zabava to je furt poradna, ale slo z toho vytezit daleko vic.(10.9.2018)

• - Merlin (Mark Strong) ve filmu zmiňuje, že jeho oblíbeným zpěvákem je John Denver. Ke konci filmu pak předzpívá část písničky „Take Me Home, Country Roads“ právě od Johna Denvera. Tento nápad dostal sám Mark Strong, jelikož i v osobním životě je jeho velkým fanouškem. (Yoshitsune)

• - Vo filme si zahralo 5 držiteľov Oscara: Julianne Moore (za hlavnú rolu vo filme Pořád jsem to já z roku 2015), Halle Berry (za hlavnú rolu vo filme Ples príšer z roku 2002), Jeff Bridges (za hlavnú rolu vo filme Crazy Heart z roku 2010), Colin Firth (za hlavnú rolu vo filme Kráľová reč z roku 2011) a Elton John (za najlepšiu pieseň k filmu Leví Kráľ z roku 1995). (belinko)

• - Vo filme niekoľkokrát zaznie skladba od amerického country/folkového speváka Johna Denvera "Take Me Home, Country Roads", ktorá hrala aj veľkú úlohu vo filme Logan Lucky (2017) Okrem tejto piesne majú oba filmy spoločné aj účasť Channinga Tatuma (Tequila). Druhý Kingsman je zároveň prvým filmom, ktorému sa podarilo získať práva na použitie piesne "'Let's Go Crazy'" od R&B hudobníka Princa. (drake31)