Kingsman: Zlatý kruh

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Vaughn sází z rukávu jednu akční finesu za druhou (je fajn vidět ve velkém blockbusteru přehledné kontaktní souboje, a je mi jedno, že to vlastně svírá šikovná VFX kamera a chytrý střihač), ale jestliže šli posledně s Goldmanovou za čáru až příliš, zde se naopak nepochopitelně krotí. To hrocení vztahů na úkor stavby smysluplnějšího příběhu je na všech frontách strašně jalové. Kupa kýče a sentimentu, ale bez kapky drzosti, podvratnosti a jakékoliv vůle jít víc naproti odvážnosti. To překvapivé sebeobětování díky tomu působí až nepatřičně a barometr empatie nechává v klidu. Má to sto čtyřicet minut, zápletek jak na 3 filmy, ale do lasa nepadne pořádně ani jedna. (Ne)bratříčkování se Statesmeny nevyužitá nuda, tušení zrádce nula a trapná záporačka se zálibou v designu padesátkové plechoviny… nudná nula. Chci uzavřít trilogii, která bude dvě hodiny běsnit na všech frontách, pak zavládne světový mír a spokojenost.(5.12.2017)

Organizace Kingsman přichází při nenadálém raketovém útoku o své členy a zázemí. Jedinými přeživšími jsou Eggsy (Taron Egerton) a Merlin (Mark Strong), kteří se vydávají do Kentucky, aby objevili jejich americký protějšek organizaci Statesman... Toto minutáží delší pokračování jsem si užil podstatně méně jak předchozí film. Chybí mi tady nějaká nezapomenutelná akční scéna jako ta v kostele. Elton John mi zde docela neseděl. Nepřehlédnutelný Martyn Ford měl pouze několikavteřinovou roli chlapíka z ochranky na hudebním festivalu v Glastonbury.(26.11.2017)

Závěrečná akce je super, ale ty zbylé dvě hodiny na mě byly až úmorné. Těžko řict, jestli se jim to nepovedlo, nebo jsem se já správně nenaladil, ale přišlo mi, že se film beze zbytečně vážně a ztratil nadhled, který byl tak super v prvním dílu. Všeho víc ještě neznamená lepší výsledek (přišlo mi to trochu, jako když si hraje Peter Jackson 'ještě tam dám tohle a tohle a to bude super jízda' ..akorát že není) slabší 3*(11.10.2017)

Šmarjá Jósef, to ale musela bejt lajna... Vzít Kingsmanovi polovinu nápadů, měl by jich pořád asi tak šestkrát víc než Péťa Jandů, aů. Já mám od přírody problém s rozeznáváním toho, co je ještě v mezích a co za hranou, což se ve škole projevovalo fakt šílenejma známkama z chování, no a v kině to má zase ten defekt, že se směju i když Julianne Moore padá do mlejnku na maso a Elton John k tomu zpívá. Škoda většího nevyužití Jeffa nebo Tátuma, ale tady si očividně nikdo s ničím nelámal hlavu. Řetízkovej kolotoč je proti Zlatýmu kruhu nudná labuť.(24.10.2017)

Vzhledem k očekáváním jsou druzí Kingsmani určitě zklamáním. Nedívá se na ně špatně, ale je to prostě další nálož téhož. Co před pár lety ale slavilo úspěch i díky faktoru překvapení, podruhé stejně prostě nefunguje. Postavy i jejich představitelé jsou zábavní a nenudí, ovšem střídání lokací a posílání hrdinů do rozličných koutů světa působí velmi uměle a pro hlavní příběhovou linku často až nesmyslně. Vaughn se snaží za každou cenu bavit, ovšem nemá už tolik co nabídnout. Oživíme si spoustu hezkých vzpomínek na jedničku, ale Julianne Moore není Samuel L. Jackson a všechno jaksi nemá takový švih. Popcornovost je na maximu a věřím, že spousta fanoušků bude z kina odcházet spokojených. Moc přímočařejších a zábavnějších filmů letos v kině nejspíš nebude, ale přesto zůstává pachuť, že tohle prostě mělo na víc. Škoda.(24.9.2017)

• - Ve scéně, kdy se snaží Merlin (Mark Strong) vrátit Galahadovi (Colin Firth) vzpomínky pomocí traumatu se zaplavenou místností, se Galahadovi na chvíli posune páska z očí. V tu chvíli můžeme vidět, že Galahad má oko naprosto zdravé. (UncleMorty)

• - Vo filme niekoľkokrát zaznie skladba od amerického country/folkového speváka Johna Denvera "Take Me Home, Country Roads", ktorá hrala aj veľkú úlohu vo filme Logan Lucky (2017) Okrem tejto piesne majú oba filmy spoločné aj účasť Channinga Tatuma (Tequila). Druhý Kingsman je zároveň prvým filmom, ktorému sa podarilo získať práva na použitie piesne "'Let's Go Crazy'" od R&B hudobníka Princa. (drake31)

• - Vo filme si zahralo 5 držiteľov Oscara: Julianne Moore (za hlavnú rolu vo filme Pořád jsem to já z roku 2015), Halle Berry (za hlavnú rolu vo filme Ples príšer z roku 2002), Jeff Bridges (za hlavnú rolu vo filme Crazy Heart z roku 2010), Colin Firth (za hlavnú rolu vo filme Kráľová reč z roku 2011) a Elton John (za najlepšiu pieseň k filmu Leví Kráľ z roku 1995). (belinko)