Kingsman: Zlatý kruh

• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Akože fakt ani jedno ani najmenšie prekvapenie? Niekto tu ľutoval svoj zadok, a než aby sediac na ňom kým treba vymyslel NIEČO, tak sa za pochodu vybláznil na detailoch. Nepodstatných detailoch. O necitlivom zaobchádzaní s postavami (rovnako necitlivom, či už dôjde na ich zabitie alebo na ich oživenie) sa ani nebavme. Odsýpa, ale nenadchne.(25.9.2017)

"Country roads, take me home, to the place I belong..." Bavil jsem se stejně jako při sledování prvního dílu, ne-li ještě víc. Ano, je to vlastně typická dvojka - větší, bláznivější, delší a tak podobně, jenže zároveň je to stále ta ukrutná legrace, která dokáže s dětinskou radostí a s přehledem zkombinovat úplně cokoliv, co její tvůrce napadlo (včetně několika stoprocentně dojemných scén a trefné satiry), a která má metráky neokoukaných nápadů, jež by jí mohly/měly mnohé jiné filmy závidět.(10.10.2017)

Šmarjá Jósef, to ale musela bejt lajna... Vzít Kingsmanovi polovinu nápadů, měl by jich pořád asi tak šestkrát víc než Péťa Jandů, aů. Já mám od přírody problém s rozeznáváním toho, co je ještě v mezích a co za hranou, což se ve škole projevovalo fakt šílenejma známkama z chování, no a v kině to má zase ten defekt, že se směju i když Julianne Moore padá do mlejnku na maso a Elton John k tomu zpívá. Škoda většího nevyužití Jeffa nebo Tátuma, ale tady si očividně nikdo s ničím nelámal hlavu. Řetízkovej kolotoč je proti Zlatýmu kruhu nudná labuť.(24.10.2017)

Výborná zábava​, která pokračuje na vlně prvního dílu a tlačí ji do větších extrémů, což může někdy na škodu, ale Kingsmanům to rádi prominete. Vaughn znovu servíruje nápaditou akci, tentokrát s robotickou rukou a švihadlem (pardon lasem), nebo geniální honičku v taxíku úvodem filmu. Znovu se podařilo vytvořit originální záměr padoucha o nápravu světa (teď nemyslím Poppy) a prezident neskutečně valí. Vizuální pěst na oko v podobě kombinace kambodžského chrámu s retro bistrem dotváří zajímavé prostředí. Herecky se jede na jistotu. Občas mám pocit, že některé filmy točí speciálně pro mě a Kingsmani k nim rozhodně patří. Tak naschle ve Švédsku.(20.9.2017)

Vzhledem k očekáváním jsou druzí Kingsmani určitě zklamáním. Nedívá se na ně špatně, ale je to prostě další nálož téhož. Co před pár lety ale slavilo úspěch i díky faktoru překvapení, podruhé stejně prostě nefunguje. Postavy i jejich představitelé jsou zábavní a nenudí, ovšem střídání lokací a posílání hrdinů do rozličných koutů světa působí velmi uměle a pro hlavní příběhovou linku často až nesmyslně. Vaughn se snaží za každou cenu bavit, ovšem nemá už tolik co nabídnout. Oživíme si spoustu hezkých vzpomínek na jedničku, ale Julianne Moore není Samuel L. Jackson a všechno jaksi nemá takový švih. Popcornovost je na maximu a věřím, že spousta fanoušků bude z kina odcházet spokojených. Moc přímočařejších a zábavnějších filmů letos v kině nejspíš nebude, ale přesto zůstává pachuť, že tohle prostě mělo na víc. Škoda.(24.9.2017)

• - Pôvodný strih filmu bol o 80 minút dlhší. (Paldiny)

• - Ve scéně, kdy se snaží Merlin (Mark Strong) vrátit Galahadovi (Colin Firth) vzpomínky pomocí traumatu se zaplavenou místností, se Galahadovi na chvíli posune páska z očí. V tu chvíli můžeme vidět, že Galahad má oko naprosto zdravé. (UncleMorty)

• - Vo filme niekoľkokrát zaznie skladba od amerického country/folkového speváka Johna Denvera "Take Me Home, Country Roads", ktorá hrala aj veľkú úlohu vo filme Logan Lucky (2017) Okrem tejto piesne majú oba filmy spoločné aj účasť Channinga Tatuma (Tequila). Druhý Kingsman je zároveň prvým filmom, ktorému sa podarilo získať práva na použitie piesne "'Let's Go Crazy'" od R&B hudobníka Princa. (drake31)