Kingsman: Zlatý kruh

• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Čakal som rozhodne viac, už ani zďaleka nie tak dobré ako jednotka. Z veľkej časti snímok vykráda sám seba tým, že väčšinu frkov, alebo aspoň ich princíp, použil z jednotky. A čo nemá z jednotky odpozeral inde. Preto sa na tom dalo pobaviť už len sporadicky. Keby aspoň bola dejová linka zaujímavejšia, ale to nie.... väčšinou len nuda, pričom snímok sa spolieha hlavne na to, že svoje nedostatky zahladí premrštenou akciou, no ale to sa prepočítal, aspoň teda u mňa. Priemer. 60/100(10.12.2017)

Kdyby bylo trošku víc akce a trošku víc humoru, asi bych tomuto druhému dílu přišel na chuť. Takhle je to klasická ušmudlaná dvojka, která má akčně přepálený začátek, konec a to mezi tím je dlouhá takřka dvouhodinová výplň, bez které bych se dokázal obejít. Jediné velké plus tohoto filmu jsou herci, kteří si svoje role užívají do puntíku. Plus Elton John, který na podobnou zkušenost patrně do smrti nezapomene. Po shlédnutí jsem si říkal, že kdyby se film zkrátil tak o půl hodiny a některé scény by se vypilovaly, mohl to být vzorový nástupce originální jedničky. Třeba Marka Stronga, jak mám rád, tak určité momenty v závěru filmu byly na poblití. Nechci spoilerovat, ale ten jeden konkrétní moment mě doslova nasral a kdybych byl Spáčilová, pravděpodobně v tu chvíli odcházím ze sálu. Já ale Spáčilová nejsem a tak jsem film v poklidu duše dokoukal. Pokud očekáváte bláznivý příběh, budete potěšeni. Počítejte ale s tím, že akce je trošku méně, než byste očekávali. I tak ale dokáže potěšit.(24.9.2017)

Závěrečná akce je super, ale ty zbylé dvě hodiny na mě byly až úmorné. Těžko řict, jestli se jim to nepovedlo, nebo jsem se já správně nenaladil, ale přišlo mi, že se film beze zbytečně vážně a ztratil nadhled, který byl tak super v prvním dílu. Všeho víc ještě neznamená lepší výsledek (přišlo mi to trochu, jako když si hraje Peter Jackson 'ještě tam dám tohle a tohle a to bude super jízda' ..akorát že není) slabší 3*(11.10.2017)

Za mě menší zklamání. Něco tak geniálního jako jednička prostě překonat nešlo. Režijně je to furt Matthew Vaughn, ale po příběhové stránce mě to extra nechytlo a nové postavy se těm starým v ničem nevyrovnají, i když parta ze Statesman je naprosto v pohodě. Vaughn pořád patří mezi 3 nejlepší režiséry současnosti, ale vůbec poprvé se rozhodl natočit sequel a jak už jsem naznačil, v akčních scénách je to parádní podívaná (škoda jedné větší scény s Pedro Pascalem, kterou mi zkazil nový hudební motiv, který mi extra nesedl), kamerové výkruty a hektický střih naznačuje, že by film s jiným režisérem zejména v té akci vyzněl méně epicky. Zklamal mě námět a částečně scénář, k čemuž se ještě vrátím. Celkově písničkový soundtrack je super, hlavně ONEN country song, který několikrát líbivě podkresluje prosluněné lokace palírny v Kentucky. Dále nelze nezmínit ústřední úlohu záporáka, který byl v jedničce jedním z velkých mezníků tak skvělého výsledku...a zde máme Julianne Moore... Jo asi si to užívala, scéna s mlýnkem na maso byla vtipná, ale pro mě to celkově bylo bolestné a tu vygumovanost a autoritářský syndrom jsem jí moc nevěřil. Pravá ruka záporáka má naštěstí opět zajímavou augmentaci a Vaughn jí umí prodat, takže tady problém není. Celkově je to přestřelené až moc a na sílu přesně tak, aby se mohlo říct, že jsme dostali ještě bombastičtější pokračování. Ačkoliv samozřejmě silné momenty to mělo (prezident je boží), ale prostě chybí Kostel, Ohňostroj a další věci. Na druhou stranu Singer v dalších X-menech taky replikoval geniální scénu s Quickem a byl to fail. Pointou tedy pro mě zůstává, že doufám, že Kingsmani 3 vzniknou, ovšem pod jiným režisérem a Matthew se vrhne na jiný, nelépe nekomiksový, projekt.(20.9.2017)

Ne, že by šlo o špatný film - ten Vaughn pořád ještě natočit neumí. Je na tom ale strašně vidět, že jde o sequel, který sice dokáže bavit, ale použité cedí filtrem s obřími otvory a navrch přihazuje skoro stejně bezduché kvantity jako Rychle a zběsile. Pořád je to výborně zrežírováno i zahráno, akční pasáže mají bezpochyby gulervoucí timing a originalitu a zasazení na americký jih a s tím spojený národnostní kontrast jsou zkrátka moc fajn, ale přesto toho film za dlouhých 140 minut nabídne překvapivě málo a některé prvky v čele se záporákem a bohužel i Firthem spadají do škatulky parodie mnohem násilněji než vkusně zesměšňované motivy v jedničce. S odstupem času mi v paměti nejvíce zakotví Mark Strong stojící na mině a zpívající Take My Home od Johna Denvera - přesně to jsou momenty, kterých případný třetí díl (jemuž se vůbec nebráním) potřebuje více... 70%(15.12.2017)

• - Honička Londýnem končí v Hyde Parku a následně v jezeru The Serpentine. (hendrich6)

• - Okrem Veľkej Británie, kde prebiehala väčšina natáčania, pracovali filmári aj v talianskych Alpách a v Nemecku, na zámku Schwerin. Natáčalo sa od 15. mája do 13. septembra 2016. (MikaelSVK)

• - Bruce Greenwood (Prezident USA) si již roli prezidenta USA střihl ve filmu Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007). (jirkahorn)