Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. (CinemArt)

Trailer 3

Cervenak

Zábavný film plný originálnych nápadov a famózne natočených akčných scén. Problém je v tom, že tvorcovia nechceli natočiť takú tú "divšiu a hlučnejšiu" dvojku a pridali aj vývoj postáv a vážnejšie scény s dlhšími dialógmi a pokusmi o emócie. Občas to funguje, občas nie celkom, ale hlavne film preto stráca tempo a zdá sa, že je zbytočne dlhý. Škoda by ho však bolo zatratiť na základe toho, že nebúši na prvú signálnu tak efektne ako jednotka. Fajn film. ()

verbal

Další Matoušova pohodová Bondáž, svěží, rozverná a příjemná na pohled jako prostituující flexibilní dvacítka, kterou nehyzdí žádný toporný prasečí xicht, ani kokotí ambice dělat z nulanulasedmičky psychologické drama. Čuník Tatům je půl filmu v mrazáku, tudíž se dá říct, že je to i plné skvělých a sympatických herců, včele s dokonale slizce vyšinutou Julkou Vřesovou v roli Pavlíny Eskobarové, co si u Medelínu otevřela řetězec McHuman. Prostě krásně natočená, zábavná a nápaditá akční taškařice, která yntelechtuálnímu výqětu místních bukanýrů zjevně přišla málo homosofistikovaná, protože v ní zase nikdo nedělal „VŽUUUUUM“ v upnutých pastelových pitkáčích, neejakuoval pavučinky, ani neházel hvězdotřpytným kanálovým poklopem. Doufám, že po tomhle už konečně stará Brokolice najde baterky do vibrátoru, vylije Danka hrát Ledrfejse (pro něhož byl stvořen a ani nepotřebuje masku), no a najme na scénář a režii někoho, kdo ještě nezapomněl, co dělalo Bonda Bondem. ()

POMO

Kingsman goes America! Na tak debilný námet a jednotlivosti pripomínajúce Wild Wild West je to vo výsledku prekvapivo parádna zábava. Mňamkózna výprava, hypercasting, svižné tempo, tona režijných nápadov a hlavne trefné popkultúrne vsuvky, svedčiace o Vaughnovej inteligencii a schopnosti reflektovať súčasný stav spoločnosti aj diváckych chúťok. ()

Isherwood

Vaughn sází z rukávu jednu akční finesu za druhou (je fajn vidět ve velkém blockbusteru přehledné kontaktní souboje, a je mi jedno, že to vlastně svírá šikovná VFX kamera a chytrý střihač), ale jestliže šli posledně s Goldmanovou za čáru až příliš, zde se naopak nepochopitelně krotí. To hrocení vztahů na úkor stavby smysluplnějšího příběhu je na všech frontách strašně jalové. Kupa kýče a sentimentu, ale bez kapky drzosti, podvratnosti a jakékoliv vůle jít víc naproti odvážnosti. To překvapivé sebeobětování díky tomu působí až nepatřičně a barometr empatie nechává v klidu. Má to sto čtyřicet minut, zápletek jak na 3 filmy, ale do lasa nepadne pořádně ani jedna. (Ne)bratříčkování se Statesmeny nevyužitá nuda, tušení zrádce nula a trapná záporačka se zálibou v designu padesátkové plechoviny… nudná nula. Chci uzavřít trilogii, která bude dvě hodiny běsnit na všech frontách, pak zavládne světový mír a spokojenost. ()

J*A*S*M

Já jsem měl problém už s prvním Kingsmanem (nahlížel jsem na něj jako na pubertální blbost, která nezná míru dobrého vkusu), takže není překvapením, že ani pokračování mě v kině "nedostalo". Vlastně bych jej měl hodnotit ještě níž než hodnotím, protože je bez pochyby slabší než předchůdce. Ale vlastně je mi to tak nějak jedno. The Golden Circle je pro mě totiž tak nezajímavý film, že mě nedokázal ani naštvat. Smutné. Taky jsem si chtěl chvíli stěžovat na to, že zdejší záporná postava je úplně divně a nefunkčně pojatá, ale pak jsem si uvědomil, že si nepamatuju, kdo byl záporák v jedničce (a dosud jsem si na to nevzpomněl!). Kdežto na Julianne Moore si asi pamatovat budu, takže stížnosti nechám na příště :D ()

• Ve scéně, kdy se snaží Merlin (Mark Strong) vrátit Galahadovi (Colin Firth) vzpomínky pomocí traumatu se zaplavenou místností, se Galahadovi na chvíli posune páska z očí. V tu chvíli můžeme vidět, že Galahad má oko naprosto zdravé. (UncleMorty)
  • Kredit režiséra druhého natáčecího štábu sdílí Bradley James Allan a Guillermo Grispo. Klíčového koordinátora kaskadérů na filmu dělal Bradley James Allan a koordinátora soubojů Guillermo Grispo. V obou případech je Bradley James Allan v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Brad Allan. (Rominator)
  • Členovia špionážnej organizácie Statesman majú mená podľa alkoholických nápojov. (belinko)