Kingsman: Zlatý kruh

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

Stejně jako u Strážců galaxie, i tady mě víc bavil druhý díl. Tohle byla naprostá pecka. Tekly potoky slz ze smíchu, skvělé hlášky, skvělá akce. Elton John velmi překvapil. Čekala jsem od něj štěk a nakonec předvedl skvělý herecký výkon. Malinko mě překvapil, že do toho šel, ale očividně mu nechybí smysl pro humor. V tomhle případě mě nepohoršila ani nabídka Eltona na vchod zezadu... Nedá mi to a musím ještě vyzdvihnout super taneček Tatuma v modrém neoprenu a motýlí halucinace Colina.(23.9.2017)

Nepředvídatelná zábava s několika výtečně vtipnými momenty a hláškami, plejádou známých herců a spoustou zručně natočené akce. Ani mi to nepřipadalo tak dlouhé, uteklo to rychle - což je dobře. Použít Eltona Johna se ukázalo jako vynikající nápad, chování Amerického prezidenta bylo přesné - už chyběl jen oranžový příčesek. Kamera a hudba na výbornou. Z jedničky jsem byl nadšený trochu víc, ale dvojka je stále parádní a ve svém žánru (špionážní komedie) jeden z top filmů. (20.9.2017)

Na jedničku se vzpomíná dodnes, tohle vyšumí tak do měsíce. Zřejmě existuje dobrý důvod, proč se Vaughn dosud pokračováním vyhýbal. Jako by se nedokázal poprat s tím, o čem mají druzí Kingsmani vlastně být. O Eggsyho dvojím životě, o znovunalezeném kolegovi, o Statesmenech? A protože hlavní zápletka by nezabrala víc jak deset minut, je o tom všem a mnohem víc, a Kingsman: Zlatý kruh tak většinu času působí jako dlouhé oddalování finálního střetu, které se naštěstí ukáže být takovou menší náplastí za to předchozí přešlapování na místě. Jedinou opodstatněnou vedlejší linkou je ta s prezidentem, protože tam se prostě tvůrci strefují do černého. Povinné prostřihy na zlověstné plánování v padouchově sídle jako by vypadlo z Austina Powerse, ke kterému se Kingsmani blíží také vršením spotřebních nápadů (robopsi vedou). Jsou tu pořád fajn postavy (ale je jich tolik, že vlastně nikdo pořádně nezazáří), osobitá, byť velmi střídmě dávkovaná akce a slušná sbírka hrubozrnných vtípků, jen se to v tom kolosu nedotažených nápadů tentokrát daleko snáze ztratí.(20.9.2017)

Matthew Vaughn totálně upustil od jakýkoliv brzd, zábran a nechal svoje pubertální já, pracovat naplno a sakra se to vyplatilo. Jestli jednička, si dělala do jisté míry legraci z Jamesa Bonda, tak dvojka si totálně utahuje z Bourna, Jacka Ryana a z Nejhorších obav, má leda tak prdel. To americké buranství, je tady možná až moc přepálené, chyběl už jen pořádný incesťák a bylo by to se vším všudy. Ale přišlo mi, že se na legraci dost ubralo a místo humoru, tady dostávají postavy více prostoru, což je strašně super. Humor tady je, hlavně v první polovině, pak už jen vyjímečně. Egerton je tady výborný, značně jeho postava dospěla, ale logicky pak na sebe většinu pozornosti, začne strhávat Colin Firth, který je naprosto fantastický. Nebudu schválně srovnávat kdo byl lepší záporák jestli Julianne Moore nebo Samuel L. Jackson, oba dva byli pro mně, suprový a naprosto osobití záporáci, kteří na sebe upoutají pozornost. Kdo asi nejvíc vybočuje, tak je Pedro Pascal se svým naprosto ohromujícím výkonem, jako jeho postava je dost přímočará a vlastně v tomhle ohledu nepřekvapí, ale to co předvádí za akci, to nemá obdoby. A takhle se dostáváme k akčním scénám, a jak sem uvedl na začátku, jakákoliv realistka jde stranou stranou a tak zůstává, jedna z nejvíc bizarních akcí, kterou je možno vidět v akčních filmech. Je to pestré, je to barevné, je místy přehnané, je to však své a naprosto úžasné.(21.9.2017)

Tak Kingsmani jsou tu znova. Matthew Vaughn se poprvé pustil to sequelu. Trumfnout 1 bylo vážně těžké a ani se to nepovedlo. Pořád se ale jedná o skvělou podívanou. Svět je opět v ohrožení a je na našich agentech, aby ho zachránili. většina děje se odehrává v Americe, kde operuje sesterská pobočka zvaná Statesman. Ti mimo jiné živí výrobou whisky. Podle druhů alkoholu pojmenovávají i své agenty. Záporačka má poněkud divnou motivaci, ale přesto je zajímavá. Julianne Moore ta role docela sedla. Je tu spousta dalších známých tváří. Statesmany zastupují: Channing Tatum, Jeff Bridges, Channing Tatum a Halle Berry. I Elton John tu á skvělou roli. Eggsymu dělá společnost jeho krásná švédská princezna. Jsem rád i za návrat Colina Firtha do role Galahada. Možná to mohlo být o něco kratší. Jinak ve filmu opět skvěle funguje akce a fóry. Zřejmě bude i pokračování. "Co se stane v Glasto, zůstane v Glasto." :D(23.9.2017)

• - Jde o první pokračování, které Matthew Vaughn natočil. (OrlandoBloom)

• - Ve scéně, kdy se snaží Merlin (Mark Strong) vrátit Galahadovi (Colin Firth) vzpomínky pomocí traumatu se zaplavenou místností, se Galahadovi na chvíli posune páska z očí. V tu chvíli můžeme vidět, že Galahad má oko naprosto zdravé. (UncleMorty)