Kingsman: Zlatý kruh

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 141 min

V dobách, kdy ještě Roger Moore natáčel své kosmické Bondovky, by podobný scénář nejspíš prohlásili za příliš přehnaný. Asi proto se mi Zlatý kruh líbil víc než v jádru až moc tradiční jednička. Kontrast Kingsman x Statesman je parádní, a snad ve trojce dojde na příslib slona v porcelánu z poslední scény!(22.9.2017)

Akce je naprosto perfektni, herci jsou totalni sympataci, cely je to natoceny radne cool a to je bohuzel asi tak vsechno. Problem je, ze zapletka samotna je dost tuctova a akce je tu prekvapive naprosty minimum. Takze ta vata mezi jednotlivejma akcema, obzvlast v prvni pulce filmu je tu vicemene jen ta uvodni, je bohuzel misty trochu nudna a nezachrani to ani obcasny forky a hlasky. Taky co se tyce Rkovy pristupnosti, sice tu vesele caka krev a fuckuje se, ale oproti minulymu dilu mi to prislo trochu umirnenejsi. Rozhodne se nejedna o spatnej film, zabava to je furt poradna, ale slo z toho vytezit daleko vic.(10.9.2018)

Vysoká liga gentlemanů, kterou by si pochvaloval i James Bond. Je škoda, že už to na třetí díl nevypadá, i když závěr dvojky jej naznačuje, protože se konečně našel režisér, který comicsové látce hoví, je nesmírně kreativní a jeho (z)dravě drzý přístup dělá z pokračování Kingsmanů lahodnou podívanou, plnou režijních nápadů a netradičních postupů v rámci vyprávění. Matthew Vaughn ví, jak zaútočit na divácké smysly. V podstatě hodnotím stejně kladně jako jedničku, která byla o maličko kompaktnější a v podstatě i celkem seriozní oproti naprosto odvázanému a totálně bláznivému pokračování. Dvojka si i přesto zachovává svoji noblesu a eleganci. Eggsy (Taron Egerton) samozřejmě není na všechno sám, ba ani neosiřel, neb jeho organizace dokáže přivádět k životu mrtvé, a udělala to i v případě jeho dávno mrtvého parťáka Harryho Harta (Colin Firth), který po návratu mezi živé trpí amnésií a mnohem raději se kamarádí s příbuzenstvem motýla Emanuela. Na práci toho budou mít opravdu hodně, vždyť na své misi musí zastavit záludný virus, který vypustila psychopatická Poppy, a zabránit tak vyhlazení lidstva. Ano, zní to poněkud ohraně, jenže režisér nedopustil, aby to ohrané bylo. Ve filmu se za těch 140 minut odehraje nemálo. Nemálo překvapivého i nečekaného. Vaughn rozvernému rázu podřídil celý sequel. Akční sekvence mají punc originality, R-kový rating nejde úplně do extrému, čip ve vagině je top, ovšem zhusta se nadává a k viděný je i nějaký ten krvavý cákanec. Režie je špičková. To se musí uznat. Kdo má comicsů a jejich adaptací plné kecky, nemusí se tohoto filmu tolik obávat, kolikrát na něm ani není znát jeho comicsový původ. Jen chci dát doporučení, že se do dvojky nepouštějte, pokud neznáte jejího předchůdce, nebudete mít totiž přehled o událostech v prvním dějství. Nejlepší je na filmu kreativita, s jakou se k ději přistupuje. To samé platí o akčních sekvencích. Jsou svěže a neokoukaně pojaté. Přetlak v postavách i hereckých veličinách, které je ztvárnily, se zde řeší gentlemansky. Daná postava má po určitou dobu vymezený prostor, pak režisér zhodnotí, zda má či nemá v ději místo, respektive je-li pro film (ještě) žádoucí, a podle toho s ní naloží. Ve filmu udělal jedinou výjimku - nechal žít Eltona Johna. Z herců vévodí (jednooký) Colin Firth, psychopatka Julianne Moore měl být značně nevyzpytatelný diblík, její obsazení byl ale naprostý přehmat, do role se vůbec nehodila, ničím ji neobohatila. Vyskytuje se zde i sviňák prezident v neotřelém podání Bruce Greenwooda. Největší průvan v pánských dědotrenkách způsobí Poppy Delevigne, která to dá do spodního prádla. Film má ještě spoustu známých herců různé hvězdné svítivosti (Jeff Bridges, Channing Tatum, Halle Berry, Pedro Pascal, Mark Strong...), takže prostě bylo z čeho vybírat. Máte-li chuť na něco chutně bláznivého, vymazleně stylového a akčně výbušného, je tenhle film ideální volbou. Zločinecká organizace Zlatý kruh a správní agenti v akci, bojující proti ní, je kvalitní zábava. 10/10(26.11.2017)

Vaughn se poprvé zadrhnul. Kingsman dva je hrozně moc zbytečný díl. Věřím že navázat na suprovou jedničku se dalo určitě lépe. Navíc nechápu notně přestřelenou délku. Scény samy o sobě nejsou zase tak špatné a hlavně zpočátku Mat stále sype napády kdykoliv si vzpomene. Akce vypadá skvěle. Jen prostě ta zápletka není nějak vončo. Tarona jsem možná přejezenej, Firth šokoval už minule a nikdo nový nepřibyl. Spíše naopak. Záporáci byli minule zajímavější. Tady máme masokombinátní Můru a druhý záporák se odkryje až úplně na konci. Tohle se nedá nazvat ani přešlapování na místě, ale rovnou krok zpátky. 60%(13.12.2017)

"Country roads, take me home, to the place I belong..." Bavil jsem se stejně jako při sledování prvního dílu, ne-li ještě víc. Ano, je to vlastně typická dvojka - větší, bláznivější, delší a tak podobně, jenže zároveň je to stále ta ukrutná legrace, která dokáže s dětinskou radostí a s přehledem zkombinovat úplně cokoliv, co její tvůrce napadlo (včetně několika stoprocentně dojemných scén a trefné satiry), a která má metráky neokoukaných nápadů, jež by jí mohly/měly mnohé jiné filmy závidět.(10.10.2017)

• - Členovia špionážnej organizácie Statesman majú mená podľa alkoholických nápojov. (belinko)

• - Ve scéně, kdy se snaží Merlin (Mark Strong) vrátit Galahadovi (Colin Firth) vzpomínky pomocí traumatu se zaplavenou místností, se Galahadovi na chvíli posune páska z očí. V tu chvíli můžeme vidět, že Galahad má oko naprosto zdravé. (UncleMorty)

• - Jméno hlavní záporačky a obchodnice s drogami Poppy (Julianne Moore) se shoduje s anglickým označením máku, tedy rostliny ze které se získává opium. (pajik)