Rozčarování

• USA Disenchantment
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

Série(5) / Epizody(50)

HNTR

S postupným dospíváním se Groeningův humor stává neskutečně infantilním a už se u seriálu moc nesměju. Kdežto Simpsonovi nebo Futuramu si dnes z nostalgie rád pustím a zasměju se u ní. Tento seriál mě moc neoslovuje ať mu dávám šanci jak chci. Jedna věc, která seriálu trochu pomáhá je ucelený děj, který přistál v druhé půlce. Odpočinkový seriál, animace je parádní, ale tenhle typ humoru už asi není pro mě. ()

Igy007

Hodně vtipný. Pro někoho možná příliš mnoho cynismu ... no a opravdoví idioti to pustí svým dětem (tak jako Simpsonovi nebo Futuramu) - tohle opravdu pro děti NENÍ ! ()

JihadJoe

V prvních dvou epizodách máme čistého Groeninga. Jeho pestrý svět postav, nekorektního humoru, skvělých nápadů, skvěle vytvořených a napsaných postav, dialogů a vtípků. Je krásně vidět, že netflix dal Mattovi nějaké prachy a řekl: Matte, natoč si něco ze svých nápadů, klidně kokotinu, my ti na to dáme pár šupů, ty budeš mít tvůrčí volnost a my dobrou reklamu. A hle. Matt vytvořil úžasný svět, stejně jako u Simpsonů nebo u Futuramy. Takže zmrdflix před třetí sezonou na základě úspěšnosti seriálu zbystřil a řekl: Ty, Matte, ona ta tvoje kokotina má úspěch. Ona má sledovanost, ona má brand. Takže poslouchej, v třetí sérii uděláš z Bean lesbu, ju? A budeš v dílech tlačit hodně multikulti témata ju? Hodně lidí tě teď s Disenchntment sleduje a dost by nás pochcalo, kdybys do seriálu nenacpal LGBT love, mezirasovou love, vážná témata ohledně práv žen a podobných sraček. Chudák Matt se to ve třetí sérii ješte snaží korigovat způsobem, sby zmrdflixu vyšel vstříc a zároveň totálně neposlal seriál na obětní oltář rasové a genderové pseudohyperkorektnosti. A celkem to kupodivu dá. Před čtvrtou sérií řekne zmrdflix: Matte, je to málo. Ser na svoji tvůrčí osobnost a jebej tam díly, kde hlavně bude Mora a Bean při lesbických hrátkách, budou se řešit důležitá sociální témata dnešní doby a Elfo bude rozpolcená osobnost. V tu chvíli Matt rezignuje a točí z povinnosti. Je zabit notami od netflixu. Chybí vtip, chybí logika, chybí příběh. To si uvědomí i píčusové ze zmrdflixu a řeknou: Matte, tady máš budget na poslední sérii. Nějak to zakonči ale pamatuj. Menšiny first!!! Takže chudák Matt, totálně rezignovanej, splácá šílenou 5.seazon, kde děj nemá logiku, v každém díle sledujeme lesbickou show Bean a Mory, trápení Elfa a minimum nejlepší postavy seriálu Luciho. V závěru ještě uvidíme gay svatbu dvou postav, jejichž sexuální orientace se nečekaně objevila až v posledním díle, protože LGBT komunita měla málo v podobě vztahu Mory a Bean. Matte sorry. Mám tě rád, protože jsi mi dal Futuramu a cca 17 sérií Simpsonů ( v těch dalších seriích už zě kámo taky dostal correctgendershit), ale tady jsi sepsal smlouvu z ďáblem. Dal jsi mu skvělý svět, skvělý nápad a skvělé postavy. Sám si musel vědět, jak to dopadne. Posral tě, Matte. Oblafnul a udělal z tebe pitomce. Máš-li ještě v rukávu nějaký nápad, jeď sám na sebe. Nenech nikoho, aby tě omezova a říkal, jak to máš psát. Ser na ty xindly, ser na LGBT, ser na hetero, ser na nějakou sociální rovnoprávnost, rasy, politické názory a genderhovna. Nenech se omezovat a buď svobodný. O tom ta filmařina přece je. ()

jpacuta

Narozdíl od Futuramy mě tady ta dekadence ubíjí. Ďáblík je výbornej, ale princezna je prostě nesnesitelná. Což je u hlavní postavy fatální nedostatek. Příběhově je to taky o ničem. ()

zijutady

Klidně by se to mohlo jmenovat Disappointment a trvat 90minut. Jednu hvězdičku za Matta Berryho a těch asi 10 fórků, které mě rozesmály (největší koncentrace v sedmé epizodě), druhou pak za kousek Drowsy Maggie na začátku šesté epizody. Jinak není oč stát. S postavou princezny trochu-alkohličky si mohli tvůrci vyhrát daleko lépe, bohužel místo komedie se v ději odehrává jakési fňukání na téma chlastám, protože hledám uznání od svého neschopného otce. Stejně tak potenciál osobního démona Luciho a naivního elfa Elfo zůstává u ledu. Vůbec celý seriál mi připadá, jakoby tým špičkových animátorů, dabérů a zvukařů pracoval s partou amaterských scénaristů, kteří včera objevili, že existuje fantasy a není o něm animák. Alespoň nezapomněli dodržet 'Netflix - levicově - progresivní kvóty'. ()

Majrek

Groeningova nápaditost je snad nevyčerpatelná. A to se přitom držel "hollywoodských archetypů" postav - tentokrát mi ovšem žena a černoch v hlavních rolích vůbec nevadí :D ()

pisvejc

Opravdu velice, ale velice pěkný a vtipný seriál. Bude velice těžké čekat na druhou sérii po takovém zakončení. ()

Habansz

Dokoukal jsem s velikym sebezapřením 1. díl a bohužel (nebo spíš naštěstí), nemám důvod pouštět si díl druhý. Už Simpsonovi někdy od 21. série baví s každou řadu méně a méně a je to jen předlouze nastavovaná kaše a u Disenchantment jsem měl stejný pocit už po 15 z 36 minut jednoho dílu. Zasazení je fajn, ale o postavách to samé říct nemohu. Jasně, byl to jen jediný díl, jenže když mě ničím ani za minutu nezaujme ten první, tak vím, že to tak bude i v těch dalších. Nejzajímavější je postavička osobního démona, ale tam můj zájem bohužel skončil. Zatím co nejeden fanda prahne po další Futuramě dostaneme o něco dospělejší experiment, o kterej tak nějak kromě Netflixu nikdo extra nestál, ale svoje publikum si najde. ()

Najnou

Zbožňuju princezniny zuby! A navíc mi pokaždé připomene Rouvna Etkynsna. No a pak samozřejmě zbožňuju toho blba elfa Elfa. Není to dokonalé, ale rozhodně mě to baví. A to se povede málokterému seriálu. Sedí to tak někde na pomezí pětky a čtyřky a to i přes pravděpodobně nejbrutálnější meziřadové cliffhangery, které jsem ve své skromné seriálové kariéře viděl. BTW tohle se skutečně oficiálně jmenuje Rozčarování? :D ()

Mirabony

Když si srovnám Rozčarování s Futuramou a nebo Simpsnama tak tohle je prostě nejslabší počin ale rozhodně to není propadák. Není to seriál kterej bych si pustil jen tak sám od sebe ale spíš jako výplň když mám zrovna půl hodiny čas a u sebe nám jen mobil s Netflixem proto ⭐⭐⭐ ()

Naby

Nevím, ale jsem z toho takový "rozčarovaný", ................takže název sedí ;-). Děj mi přijde takový hodně jednoduchý a některé vtipy jsou hodně trapné. Na druhou stranu pár zajímavých vtipů se tam taky najde, za mě většinou ve stylu ala "Bender", tedy trochu drsnější vtípky. Když to ale srovnám se Simpsnovejma, nebo s Futuramou, tak mě to prostě nebaví tolik, ani s 3-tí serií jsem si nezamiloval ty postavy tolik. Prostě se neteším na další díly tak jak bych chtěl/měl. Za mě tedy padá do malinko lepšího průměru 3,2* ()

Holly_Molly

Jestli je Disenblablala lepší než Futurama je diskutabilní a záleží na preferencích.. pro mě subjektivně přecejenom o něco lepší je..na 100000% lepší než posledních 10 sérií vykleštěných Simpsonových, kde už zbylo z kdysi komplexních postav a chytrýho humoru jenom ohlodaný torzo... Tady se buduje něco novýho, co se sice tolik neobouvá do současných sraček, ale na druhou stranu je to svý a je tam spousta černýho humoru. Za mě paráda a ve svý fantasy/komediální kategorii je to takřka dokonalý! :-) ()

Carlito1

Dobrý počin Matta Groeninga, který však postupně ztrácel na zajímavosti a vtipnosti. Příběh začal být neskutečně předvídatelný. ()

Tongo

Rozčarování je seriál který mě osobně nutil ho dokoukat.Ano přiznávám že seriál není úplně pro každého prostě divák musí pochopit že nemůže úplně všechno brát úplně doslova ale ti kdo to pochopí tak podle mě budou velmi spokojený .Jestli to nevíte tak seriál je od stejných tvůrců seriálů Simpsonovi a Futurama takže není překvapení že nějaké vtipy jsou velmi podobné jako v těchto seriálech ale to neznamená že by to byl špatný seriál jenom trochu podobný svým příbuzným seriálům tím myslím hlavně postavy a ty vtipy ale to mě upřímně nevadilo,za mě je to velmi povedený seriál ()

Divadyx

Čakal som od tohto seriálu veľa, Futuramu aj Simpsonovcov zbožňujem, fantasy svet tiež. Ale prišlo celkom sklamanie. Postavy Elfa a démona sú fajn, pozadia sú nádherne nakreslené a občas (naozaj občas) sa človek nad nejakým vtipom zasmeje. To je ale tak všetko. Epizódy boli nudné, pomalé, akčnejšie scény boli podľa mňa úplne nezvládnuté, kopec nelogických WTF momentov, väčšina postáv, vrátane tej hlavnej, sú otravné a človek nemá jediný dôvod mať ich rád. A ani homorom to nesrší tak, ako iné animáky. Aj tie tri hviezdičky sú možno veľa... ()