Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

PavolJay

Na knihu sa to nechytá, každý, kto máte možnosť neváhajte a siahnite po nej. Ideálne ešte pred tým ako si pozriete seriál. Napriek tomu, ale stojí za to zhliadnuť aj túto verziu, pretože rozhodne nie je priemerná a v podstate jej zas až tak nie je čo vytknúť. ()

Malok05

Knihy od Agathy Christie milujem a desať malých černoškov mám najradšej. A tento krátky seriál túto výbornú knihu adaptoval takmer dokonale. Herci boli vybraní veľmi dobre. A postupná gradácia je tiež zvládnutá viac než dobre. Niektoré vraždy sú trošku pozmenené oproti knihe, ale rovnako dobré. Jedine koniec mi prišiel v knihe lepší, lenže rozumiem, že vo filme by sa to robilo ťažko (kto čítal knihu pochopí). ()

Hugho

Zručne a kvalitne natočená adaptácia klasiky  tzv "čistej detektívky" , ktorá sa bude páčiť všetkým milovníkom tohto žánru. Ja medzi nich nepatrím, takže mi rôzne logické diery neušli a vôbec som to pozeral viac-menej omylom. Ale dopozeral som a zlé to nebolo. ()

hypnos11

Byly by to u mě jasné 4*, nebýt toho zpackaného konce. Takhle jsem musel přemýšlet, jestli tam tu čtvrtou hvězdu dát. Spoilery: Vera se rozhodla, že vrahem musí být jediný další přeživší ze skupiny, shodou okolností její nový milenec. Netuším ale, jestli u ní proběhlo nějkaé zatmění mysli - vždyť kdyby ji chtěl zabít, mohl to udělat kdykoliv - měl u sebe revolver, nikdo jiný ze skupiny už nezbyl, takže nbeměl sebemenší důvod otálet. Na to, že většinu stopáže byla Vera logicky - ke konci i chladnokrevně - uvažující osoba, jí to tady ale vůbec nepálilo. A fakt, že přijde do svého pokoje, tam uvidí připravenou smyčku a řekne si "Tak jo, všechno se má někdy vyzkoušet" jenom malý momoent poté, co zabila svého domnělého vraha, tomu také nepomohl. Ale jo, zaslouží si to tu čtvrtou hvězdu i přes tu nelogičnost, která je v menší či větší míře vlastní všem dílům A. Christie. Pomalejší tempo je dobře využito k budování atmosféry a napětí, kvalitní obsazení, solidní scénář (sem tam s trhlinami), skvělá hudba. ()