Reklama

Reklama

Až tam nezbyl žádný

(seriál)
  • Česko Deset malých černoušků (více)
Trailer

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (262)

Fr 

všechny recenze uživatele

“VŠICHNI JSME LOVNÁ ZVĚŘ!...“ /// Skupinka odříznutá od světa na ostrově… v jednom domě… tajemná hudba, pohledy, atmosféra… Připomíná to divadelní představení s parádníma hercema, který ubejvaj a ubejvaj… a jejich místo zabíraj dramatický dialogy… a scény. Je libo detektivku? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Ten Little Niggers“ z roku 1939 (ani „And Then There Were None“ z roku 1940), který napsala Agatha Christie, neznám. 2.) Jsem rád, když spravedlnost není slepá. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nepoměrně lepší předlohy, protože jak je originál výtečně vystaven i vymyšlen, tak je otřesně napsán. Což tato adaptace díky Sarah Phelps beze zbytku napravuje. Když se k tomu přičte podmanivá anglická pochmurná "gotická" atmosféra a přesné obsazení, tak žhavý kandidát na nejlepší adaptaci jednoho z vůbec nejznámějších detektivních románů je jasný. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

K neuvěření, že forma téměř až absolutně dokonalá, nemá opodstatnění též v nějakém absolutním obsahu, ale ,,jen" v adaptaci detektivky Deset malých černoušků od Agathy Christie...i když samozřejmě, je to detektivní britská klasika a tak BBC chtělo předvést něco mimořádného...a povedlo se...zachycení atmosféry i dobového ducha je opravdu podařené... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

S Agathou to mám tak, že jsem minimum četl a většinu viděl. Ale o tomhle románu vím, jak dopadne, ačkoli jsem ho nikdy v ruce nedržel. Takže jsem jen celou dobu čekal, jestli dopadne fatálně anebo tak, jak ho autorka upravila pro svou divadelní hru. Nejdřív jsem dal absolutní hodnocení, ale pak jsem si uvědomil, že jsem během celého sledování kalkuloval s tím, že dám víc, když to dopadne podle mých představ, takže jsem pak musel slevit. Jinak by ale takhle měly vypadat všechny ty temné adaptace paní Christie - paranoia, zločin a trest, výlet do vzpomínek, osudovost, prvotřídní herci (Aidan Turner!), nesmlouvavost ve zpracování, ději i konci. 90%. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Agatha Christie se nemohla dočkat lepšího zpracování její slavné detektivky z Černochova ostrova. Lidé z BBC tuto třídílnou minisérii evidentně natočili s obrovskou snahou neurazit odvěké fanoušky této spisovatelky a povedlo se jim to na výbornou. Jednoduchý příběh doplnili flashbacky jednotlivých postav, které nám měly osvětlit jejich předchozí činy a doplnili je tak vhodně, že o natahování stopáže nemůže být ani řeč. Do toho si přimíchejte úžasnou atmosféru jednoho z ostrovů tvářícího se jako součást Hebridů a solidní množství poctivých britských herců. Ve výsledku nemůže dojít ke zklamání… ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)
  • Filmový dům stojí v obci Harefield na okraji Londýna (Harefield House). Ostrovem je Mullion Island na Cornwallu, dům je na něj doplněn pomocí CGI. Přístav je Mullion Cove. Dále se natáčelo v Newquay a Kynance Cove (pláž) a vlakové scény se natáčely v South Devon Railway. (rakovnik)

Reklama

Reklama