Až tam nezbyl žádný (TV seriál)

• Česko

Deset malých černoušků

And Then There Were None

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2015, 3 h (Minutáž: 60 min)

První díl se mi docela líbil, druhý díl VŮBEC NE!!! U prvního dílu jsem oceňovala, že to není kostýmní selanka á la Poirot. To nemyslím zle, k Poirotovi to sedí, ale další takto zpracovaná Agatha Christie už by pro mě byla moc. A tak jsem trochu té dnes tolik módní temnoty uvítala, i když ty depresivní zeleno-šedo-černé severské detektivky s bledými ksichty nesnáším a jejich napodobeniny ještě víc. Jenže v druhém díle už to bylo na mě moc a hlavně to natahování mě fakt otravovalo. Koukala jsem do konce jen abych věděla, jak to dopadne. Nakonec jsem byla spokojená, pro mě to dopadlo dobře :-) Jelikož je to detektivka, nemůžu psát co mě kde otravovalo konkrétně, to bych spoilovala. Snad jen že typicky britské přehrávání, se kterým se navíc stále potýká český dabing. Tomu bych ale mohla věnovat samostatný komentář, zvláště mužskému vzteky se třesoucímu hlasu...Jinak oceňuji "koule" českého názvu! Detektivka se tak jednou jmenuje a pod tímto názvem je slavná, takže tak to ma byt, tak je to spravně.(13.1.2017)

Není to dokonalé, postavy se chovají občas dost hloupě, vyřešení tajemství má své mouchy a dům mohl být architektonicky zajímavější (ok to poslední je jen takový můj povzdech a vtip), ale ta neuvěřitelně ponurá, mlhavá, halucinacemi obestřená atmosféra celé minisérie, ta herecká eskadra (kde kromě klasicky výborných hereckých elit velmi těšila svým výkonem a sympatičností řekl bych docela neznámá Maeve Dermody a i trpaslík Kili, který.. vyrostl), to napětí a vzrůstající nedůvěra, beznaděj, plynoucí z úplného odříznutí od světa - ano, tohle můžu vždy a všude. Navíc je i vykreslení a psychologie postav víc než slušná a správně podaná. Závěrečné odhalení a následné vyvrcholení velmi uspokojující a nečekané (nečetl jsem předlohu). Takže přes ty mezery v logice a nedostatečné vysvětlení některých skutečností nelze nebýt spokojený.. 9/10(25.2.2016)

“VŠICHNI JSME LOVNÁ ZVĚŘ!...“ /// Skupinka odříznutá od světa na ostrově… v jednom domě… tajemná hudba, pohledy, atmosféra… Připomíná to divadelní představení s parádníma hercema, který ubejvaj a ubejvaj… a jejich místo zabíraj dramatický dialogy… a scény. Je libo detektivku? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Ten Little Niggers“ z roku 1939 (ani „And Then There Were None“ z roku 1940), který napsala Agatha Christie, neznám. 2.) Jsem rád, když spravedlnost není slepá. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(27.6.2017)

Nejlépe zfilmované dílo od Agathy Christie, jaké jsem kdy viděla. Temné, velmi napínavé a depresivní. Trochu mi vadilo, že se nezodpověděly úplně všechny otázky ohledně minulosti postav (například nebylo vůbec jasné, co udělal doktor). Ale jinak to je výborná minisérie s jak jinak, než skvělým, a nad ostatními značně vyčnívajícím, Charlesem Dancem. Výborné.(28.11.2016)

Přesně na tohle jsem čekal! Perfektní kamera, skvělá hudba a nezapomenutelné herecké výkony. Jsem obřím fanouškem podobných žánrů, kdy není zapotřebí nepřekonatelných přístrojů, ale lidského důvtipu a myšlení. Už dlouho jsem nebyl doslova tak pohlcen, jako při sledování téhle mini série, doopravdy povedený kousek a všem, co sdílí podobné sympatie, vřele doporučuji!(30.12.2015)

• - Spoiler: Veru Claythornovou (Maeve Dermody) již od počátku celé minisérie pronásledují šibenice v jakékoliv měřítku. Nejvíce patrné je to ve vlakové scéně, kdy se probudí a vidí šňůru od rolety stylizovanou do tvaru šibenice. (blackwidow17)

• - Spoiler: V knižní předloze vrah nikdy žádné z postav neodhalí svou totožnost. Místo toho, toužíc po uznání za „nevyřešitelný zločin“, napíše budoucím vyšetřovatelům případu dopis v lahvi, ve kterém vysvětlí své pohnutky i taktiku zabíjení. Láhev je, jakkoli se to samotnému pachateli zdá nepravděpodobné, posléze skutečně vyplavena a zaslána kapitánem lodi „Emma Jane“ bezradnému Scotland Yardu. (JaneBonny)

• - Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)