Až tam nezbyl žádný (TV seriál)

• Česko

Deset malých černoušků

And Then There Were None

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2015, 3 h (Minutáž: 60 min)

“VŠICHNI JSME LOVNÁ ZVĚŘ!...“ /// Skupinka odříznutá od světa na ostrově… v jednom domě… tajemná hudba, pohledy, atmosféra… Připomíná to divadelní představení s parádníma hercema, který ubejvaj a ubejvaj… a jejich místo zabíraj dramatický dialogy… a scény. Je libo detektivku? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Ten Little Niggers“ z roku 1939 (ani „And Then There Were None“ z roku 1940), který napsala Agatha Christie, neznám. 2.) Jsem rád, když spravedlnost není slepá. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(27.6.2017)

Zajímavý příběh o vyvraždění a netypickém vrahovi. První díl měl parádní atmosféru a nemohl jsem se dočkat zbytku minisérie. Ve druhé jsem byl trochu zklamán, že se vraždí podle říkanky, ale nikoho nenapadne si přečíst říkanku s ohledem na další oběť. Ten nešvar se přenesl i do posledního dílu. Bohužel. Ale i tak herecký ansábl skvěle zvládl během třech hodin přiblížit desítku postav, jejich osudy a pohnutky.(8.3.2018)

Dost možná nejlepší zpracování slavného románu Agáty Christie "Deset malých černoušků". Díky roztažení na 3 hodiny (3 dílná minisérie) se oproti předchozím zpracováním, daří výborně vykreslit postavy a díky tomu postavy diváka daleko více zajímají. Jako třešnička na dortu jsou velice dobré herecké výkony známých i neznámých herců.(26.8.2019)

Agatha Christie se nemohla dočkat lepšího zpracování její slavné detektivky z Černochova ostrova. Lidé z BBC tuto třídílnou minisérii evidentně natočili s obrovskou snahou neurazit odvěké fanoušky této spisovatelky a povedlo se jim to na výbornou. Jednoduchý příběh doplnili flashbacky jednotlivých postav, které nám měly osvětlit jejich předchozí činy a doplnili je tak vhodně, že o natahování stopáže nemůže být ani řeč. Do toho si přimíchejte úžasnou atmosféru jednoho z ostrovů tvářícího se jako součást Hebridů a solidní množství poctivých britských herců. Ve výsledku nemůže dojít ke zklamání…(14.7.2016)

Britové prostě umí, jde o poctivou adaptaci, věrnou své předloze. Co postava, to známá herecká tvář, příběh je rovnoměrně rozložen do všech tří částí. není zde slabého místa. Adaptace této nevšední detektivky často trpí tím, že tvůrci ke konci příběhu vyměknou, proto jsem velice ráda, že to není případ téhle minisérie. Je dobře, že něco takového vzniklo. Tak silný příběh si zasloužil kvalitní věrné zpracování a konečně se ho dočkal.(31.12.2015)

• - Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)

• - Spoiler: V knižní předloze vrah nikdy žádné z postav neodhalí svou totožnost. Místo toho, toužíc po uznání za „nevyřešitelný zločin“, napíše budoucím vyšetřovatelům případu dopis v lahvi, ve kterém vysvětlí své pohnutky i taktiku zabíjení. Láhev je, jakkoli se to samotnému pachateli zdá nepravděpodobné, posléze skutečně vyplavena a zaslána kapitánem lodi „Emma Jane“ bezradnému Scotland Yardu. (JaneBonny)

• - Filmový dům stojí v obci Harefield na okraji Londýna (Harefield House). Ostrovem je Mullion Island na Cornwallu, dům je na něj doplněn pomocí CGI. Přístav je Mullion Cove. Dále se natáčelo v Newquay a Kynance Cove (pláž) a vlakové scény se natáčely v South Devon Railway. (rakovnik)