Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

SAINTS

Dvaja policajti ktori dostanu disciplinarny trest sa rozhodnu okradnut nebespečneho zločinca.Luraseti(V.Vaughn)potrebuje peniaze na zaplatenie slubneho prstena a Ridgeman(M.Gibson)sa chce ostahovat zo zlej štvrte,kde jeho dceru obtažuju miestni vyrastkovia počas cesty domov a navyše jeho manželka byvala policajtka je chora.Dôležitou postavou vo filme je aj byvaly trestanec Henry Johns ,ktory prichadza domov z väzenia aby zistil že jeho matka uživa drogy a robi prostitutku,navyše jeho mladči brat je priputany k invalidnemu voziku.Henri tak spolu s partakom začnu robit šoferov nebespečnym zločincom,ktori sa chystaju vykradnut banku.Mel Gibson podava jeden z najlepšich vykonov v jeho kariere a celkovo obsadenie filmu je vynikajuce.Ako to už vo filmoch S.Craig Zahlera byva znova je tu vela nasilia a často tu zomieraju nevinni ludia.Ostre dialogy vo filme skvelo funguju.Na špatne strane je kvalitny a ojedinely film. ()

PaulCZE

Snaha o ne úplně běžný film alá Tarantino, jenže je to bohužel až moc přehnané a prvoplánové. Druhá polovina to celé navíc poslala do háje svojí nelogičností až úplnými kravinami. Spousta věcí se dá předvídat i když to mohl být trochu záměr. Nemluvě o závěru, tam to mělo být naopak, ale na to už někdo neměl koule :) ()

Locksley

Tenhle režisér je nudil k pohledání. Dlouhý záběry o ničem, tuna keců o ničem. Kreténský chování všech zůčastněných. Ozvučení filmu je hrozný. Skoro nahá ženská leze po čtyřech a dělá rámus jako kdyby za sebou táhla kýbl písku. Hodnotil bych hůř než jeho předchozí veledílo Blok 99, ale kvůli Gibsonovi nebudu. ()

adamix

K Zahlerovi chovám rešpekt. Jedná sa o novodobého adepta na režisérsky fenomén a značného konkurenta veľkého Q. Treba spomenúť aj to, že sa snaží vždy o originálny kontent. DRAGGED ACROSS CONCRETE je sociálna trilerovka dokonale pracujúca s postavami a atmosférou, ktorá graduje v poslednej tretine. Postavy, či už kladné alebo záporné, majú nekompromisný postoj voči druhej strane a spoločnosti a zákony si určujú ony sami. Vaughna som si od minulého BLOKU 99 veľmi obľúbil a vidieť ho po boku (už) starého Gibsona bolo príjemným potešením. Utešujúca historka o narodeninách z detstva medzi dvoma černošskými priateľmi v sršňom hniezde medzi brutálnymi lupičmi chytí za srdce, rovnako ako rodinné problémy všetkých troch hlavných postáv. Scéna s kľúčom je totálnym dychvyrážajúcim ohromením. Veľkou vadou filmu je však to, že sa tam veľmi dlho nič nedeje, prekypuje množstvom zbytočných a rozťahaných scén a kecačiek. Preboha veď 60% filmu sa odohráva len vo vozidlách. Po čase to začína byť dosť otravné ale akonáhle ide na scénu rabovačka, neodtrhnete od obrazovky oči. Častokrát sa mi stalo, že som pohľad upriamil inde, ako pred seba, pretože sa mi do očí dostávali len samé dialógy a dialógy. Quentinove filmy ich obsahujú tiež mnoho, sú však vyšperkované vtipným podtónom a pátosom a preto vás zaujíma, ako dialóg skončí.  Keby mali dialógy šťavu a minutáž by bola kratšia, šiel by som s hodnotením vyššie. S ťažkým srdcom a výčitkami dám silné 3*. Je to iné, stojí to za to, ale ešte by to chcelo doladiť. Profesionalita však zaručená. ()

0verseer

”Is that a guy or a girl singin' that song?” “Can't tell.” “Not that there's much of a difference these days.” Narážky na gayov, nejedenkrát použité dnes už takmer heretické slovo začínajúce na “n”, odstrelené prsty, vyberanie vnútorností, popravy civilov a dvaja “správni” policajti dotlačení okolnosťami na nesprávne miesto v snahe okradnúť zlodejov. Dragged Across Concrete sa s tým rozhodne nepára a prekvapuje už len tým, že v dnešných úzkostlivých časoch takýto (nekorektný) film vôbec vznikol. K tomu všetkému čierna ovca Hollywoodu Mel Gibson v hlavnej úlohe, ktorá mu podobne ako v jeho posledných akčňákoch stále veľmi svedčí. Aj vďaka napätiu a nepredvídateľnosti 2 a pol hodiny pomerne rýchlo utiekli, napriek tomu by zopár menej podstatných scén neuškodilo vystrihnúť... ()

DeDanu

Není to špatné. Kritika politické překorektnosti a z toho plynoucích trablů v sociální oblasti mne překvapily. Ale mám několik ale: příliš rozvleklé, dosti předvídatelné. A ten konec? :-)) ()

curfew77

Na rozdíl od předchozího rejžova BRAWL IN CELL BLOCK 99 scénář naštěstí tentokrát dává smysl a postavy jednají logicky a ve svém vlastním zájmu. Délka je značná, ale nevadila mi, trochu na závadu je pouze pomalejší rozjezd. Pár scén je opravdu hodně našlápnutých. 70 % a nejsilnější tři hvězdy. ()

Pete

První pokus Zahlera o skutečný, komplexní film (po předchozích stylistických cvičeních), a za tu snahu mu hvězdu přidávám. Jinak se ale i tady pokřivené amorální postavy pohybují ve světě plném zla, a naivně vidí jedinou možnost spásy v pár hrstech dolarů navíc. Zůstává tu bohužel také zdlouhavost, laciné provedení, a umělé dialogy (byť tentokrát místy i vtipně napsané). ()

johnsnow

No čo dodať, Zahler jak vyšitý, síce prepálená stopáž a prvá hodina je iba konverzačka ale zato nenudí a potom sa to obráti na Zahlerovský štýl a nepoľaví až do opäť prekvapivého zaujímavého a nečakaného konca. P.S. Jennifer Carpenter tu má štek ale budete si ho pamätať na furt. ()

MataJeBuh

Osobně se mi více líbil Block 99 ale i tak je to užasná, atmosferická bomba která stojí za to. Ps: Samozdrejmě nejlepší je soundtrack který je udělaný podobně jako v Blocku 99 :D. ()

PajinkaKox

Tohle je vlastně moje seznámení se Zahlerem a už se chystám na jeho předchozí díla. Dragged Across Concrete mě dost překvapilo a asi zastihlo nepřipravenou na to, co se chystá. Pomalý děj v tomhle případě fungoval dobře a dost mě přkvapil Vince Vaughn, protože se přiznám, znám ho jen z takových těch filmových kravin, ale tady a v kombinaci s Melem, woah! Skvěle k sobě ladili a to i podaným výkonem. Nadchlo mě, že jsem netušila, co se vlastně bude dít a nepředvídala jsem snad ani jedinou scénu. Dokonce i brutalita byla adekvátní celkovému dojmu - ani málo, ani moc. No, jen tak dál. ()

MartinTerran

Děsně utahaný a tím pádem i nudný film. Kdyby stopáž stáhly na půlku, tak by to byla svižná akční krimi záležitost, kterou bych hodnotil kladně. Posledních 20 minut bylo docela fajn, to to aspoň trošku zachránilo. Žádná extra přidaná hodnota či cokoliv zajímavého zde není, takže moje rada se tomuto snímku radši vyhnout. Hodnocení: 34/100. ()

JosefTomas

Zahler zase v trochu jiném pomezí žánrů a jak je vidět, tak jeho paleta kreativity se zdá se ještě nevyčerpala. Přesto bych pár výhrad měl a to hlavně v celkové důslednosti, neboť mi pár dějových linek nepřišlo příliš hladce uzavřených a vůbec bych nelitoval dalších pár minut strávených zde, aby se lépe dořešili, nebo nebyli vymazány. Délka je navíc adekvátní a rozhodně bych neškrtl ani jedinou scénu. Herci opět bez chyby a postavy napsané s přehledem. Jen mi přišlo možná trochu zbytečné, že se někdy nevýznamné postavě věnuje trochu více prostoru, než by si zasloužilo. Ale ani tato výtka nemůže nijak narušit skvělý zážitek z filmu a Zahler mě opět dostal. Těším se, kam se vydá příště a doufám, že nebudu muset čekat dlouho. ()

helrohir

Moja prvá skúsenosť so Zahlerovými filmami priniesla zaujímavý zážitok. Ak by som mal na základe tohto jedného filmu charakterizovať autorovu tvorbu, spomenul by som dva základné prvky, ktoré sa môžu stať režisérovým trademarkom. Veľmi naturalistická brutalita a nekonečné dialógy. Čo sa týka dialógov, prekvapujúco nie sú prázdne, ale naozaj vecné a majú skoro až filozofický charakter, ktoré vás nútia k započúvaniu sa a podrobnému vnímaniu. Samozrejme, nájdu sa aj výnimky, hlavne ak je stopáž filmu taká natiahnutá. Psychologizácia postáv je vo filme na vysokej úrovni, a hoci sú hlavní hrdinovia tak trocha antihrdinovia, s ich motiváciami sa bežný človek, ktorého súčasné nastavenie sveta irituje, dokáže stotožniť. K hereckým výkonom len toľko, že Vaughn je v pohode, ale najväčšie sympatie si získava jednoznačne Mel Gibson, pre ktorého to bol možno s trochou nadhľadu najlepší výkon kariéry. Ako celok však nemôžem film považovať za bezchybný, nakoľko v tej prepálenej stopáži sa nájde aj pár hluchých miest, prípadne by sa zišlo viac rozpracovať záporáka, ale v ostatných ohľadoch musím zdvihnúť palec nahor. 75%. ()

Grondal

Cesta do pekla býva dláždenná dobrými úmyslami. V tomto prípade sa to až tak nehodí, keďže dobré úmysly sa týkali výhradne rodiny hlavného hrdinu(?), ktorého dennodenná detektívna práca medzi spodinou americkej spoločnosti obrala o súcit a zábrany. Od režiséra Kostenného tomahawk-u som čakal explicitné násilie, resp. gore a nakoniec som sa dočkal, ale napodiv dosť neskoro a dosť málo. To by zas ale nebol on, keby si nevybral tú najmilšiu postavu na plátne, na ktorej by sa mohol vyzúriť. Film je každopádne pomalý, veľmi pomalý a občas to aj reálne vadí, ale omnoho menej, než by sa pri stopáži dalo tušiť, pretože motivácie hlavných postáv sú tu pekne budované krok po kroku, aby nakoniec reťaz krvavých udalostí dávala zmysel. Toto treba oceniť. Nakoniec potom Mel Gibson tu je v roly, v ktorej je dokonale doma a pri troche fantázie, by toto mohol byť Martin Riggs po 25 rokoch, požutý životom. Nakoniec teda ďalší drsný policajný thriller, ktorý sa oplatí vidieť. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)