Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

Franc1s

Tak po perfektním a nekompromisním Bloku 99, přichází Craig Zahler s dalším jeho projektem a to o dvou policajtech, kteří nejsou tak špatní, ale už mají všeho po krk a tak se rozhodnou oloupit loupežníky co vykradli banku.. Výborně napsané postavy-jejich vývoj, černohumorné dialogy, které člověk hltá a nikdy se nenudí. Akčních sekvencí je tu méně, což není na škodu (dialogy Gibson X Vaughn lahůdka), ale tu bankovní loupež fakt mohli nechat... :) Kdo viděl předešlé kousky režiséra, ví co čekat a u těch 2,5hodin si bude chrochtat blahem, kdo neví do čeho jde, at nejdřív zkusí zmiňovaný Block 99. Už teď se těším na další drsnou tvorbu C.Zahlera, který má svou hlavu a svou vizi. 8/10 ()

Demonic189

Skutočne neviem ako to ten Zahler robí, ale znova absolútna trefa do čierneho a film, pri ktorom vás baví sledovať i obyčajné raňajkovanie sendviču či chrápanie na zadnom sedadle. Film, kde plynie čas velmi pomaly, ale vam ani na sekundu nenapadne odbehnút si na zachod alebo nejakú scénu pretočiť. Klobúk dole páni! ()

LordMysti

Rozhodně film který mě překvapil a to jsem vůbec nečekal! V dnešním světě kriminálek slušný počin, navíc když k tomu přidáte Mela. ()

Forty-

Jaj no tesil som sa a malo to miestami svetle chvilky, ale moj hlad po dialogovom filme nebol nasyteny, pretoze som sa vacsinu filmu proste nudil. ()

Trixinka

Já vám nějak nevím - na film jsem se docela těšila, ale bohužel přišlo mi to strašně nadlouhaný, ukecaný, tím pádem i někdy nudný. Herecky fajn, příběh vyprávěný z několika pohledů taky dobrý, ale jako celek žádná dlouhá sláva. ()

waska

Milé překvapení, Mela pořád žeru, Vince už dlouhou dobu taky. Tady jim to sedlo, víc než dobře. Sice trochu otřepaný příběh, ale dlouhou expozicí a tím, že až do poslední chvíle není jasné jak to dopadne, je to přvotřídní podívaná. ()

vikino1

Extrémně dlouhá natahovaná nuda tak s o hodinu delší stopáží než by filmu slušelo. A když se konečně začne něco dít, tak loupež pomalu divák ani neuvidí a konečné fiasko se dvěma nečekanými zvraty to otravné "čekání" moc nezachrání. Už ani Mel není zárukou kvalitního snímku.... ()

rublik05

Škoda toho nevyužitého potenciálu, od takového obsazení jsem čekal mnohem víc. Film jako celek působí dosti nesourodě a místy až nudně. Tím ovšem nechci tvrdit, že se jedná o špatný film. Ostatně akčních scén, přestřelek a krve je tu docela dost, někdy až celkem brutálně realisticky. Herci také nehrají vyloženě špatně, něco tomu však chybí. Film mě osobně spíše zklamal než nadchnul. 4/10. ()

pulDag

Doslova nepochopitelný film. Rozhovory, kterým chybí pointa. VV dokonale toporný. Scénář zřejmě vznikal paralelně s filmovými záběry. Postavy nečitelné. Jediné, proč stojí za to výše zmíněné přežít, je druhá půlka filmu, která se rozjede v nevídaně nelidskou řež. Vskutku wow. ()

kukkik

Wtf... Jak dokáže někdo z tak slibného začátku udělat takovou s*ačku? Během posledních několika úmorných natažených záběrů se neděje prakticky nic a co ano, jsou vyložené nesmysly. Logika vzala za své od scény s přestřelkou u dodávky - od téhle scény se z velmi zajímavého kvalitního filmu stává totální odpad! a to mě neskutečně zamrzelo a naštvalo. A ta stopáž.. tvl.. okay, byla by super ale to jen v případě, kdy by dobrých 50% nebylo buďto ticho a záběry na někoho jak kope díru, řídí auto nebo spí a nic se neděje, nebo Gibsona, jak pořád dokola říká kolik má čeho procent. Tenhle film má tedy u mě ve výsledku 20% a to ještě stěží. 1/5 ()

Inozuka

Dlooooouuuuhý nájezd, který je asi nutný pro pochopení věcí nadcházejících, cool střední část a úchvatná poslední třetina. Mel Gibson jako starý a unavený polda stoprocentně uvěřitelný a Vince Vaughn jako jeho věrný parťák jakbysmet. Pěkně drsná podívaná s příjemným retro nádechem ... ()

bearmeedek

Film je skoro do půlky zdlouhavý, celkové je také dlouhý. Ale stejně se to musí odpustit, protože to hlavní tam je. Celou dobu čekáme a vůbec není jasné, jak to vlastně dopadne. A všechno se vyvíjí nekompromisně. Zjevením pro mě bylo, když se na chvíli objevila Jennifer Carpenter (známá hlavně z Dextera) a rychlé vykreslení její zajímavé osobnosti. O dalších postavách nebudu mluvit, protože obsazení je silné a jejich herecké provedení je super. ()

gemi

Zpočátku to přípomíná klasickou, pomalou detektivku z osmdesátých let. Pak se vplíží inteligentní suchý humor a zvrtne se to v tarantinovskou jízdu s nepředvídatelným dějem, hláškami a spoustou vymazlených scén. ()

ER

Hromada scén s minimálním přínosem pro děj. Samotná story je dobrá, režie a kamera také, dialogy už ne. Jestli to byl pokus natočit film ala Tarantino,tak to nedopadlo. ()

Ceberus

Velmi šikovně vystavěné akční drama, kterému stačí celkem málo - nepotřebuje vybuchující baráky, demoliční automobilové honičky, ani davové scény, jen pár herců a napětí mezi nimi. Těch pár krvavě nechutných scén (prsty, žaludek) se dá přežít. Kvalitní čtyři a půl hvězdy. ()

Lupes

Takový pokus o Tarantina. Sáhodlouhé rozhovory, minimum střihu, pomalé uspávající tempo v němž vše  směřuje k závěrečné erupci násilí. Není to příliš originální, ale je to chvályhodné. Jenže když dva dělají totéž... Proč tolik hororových nechutností a detailně nasnímané brutality? Ještě víc zamrzí nehorázné nesmysly, které lze jen těžko považovat za nadsázku. Možná bych proto zkusil trefit Craiga do rozkroku, a pak si počkal, kolik moudrých vět a sentimentálních přání nám s netečnou tváří odvypráví (tak jako postavy v jeho filmu). Hodně to taky smrdí newyorskou korektností a černý recidivista je nejen milujícím synem a citlivým přítelem, ale vlastně i obětí zločinu, na kterém se podílí. Za všechno tak můžou ty sadistický a rasistický bílý šmejdi, který seděj vzadu v dodávce. A on ji prostě jen... řídí. ()

Rebeca

Pokud se vám rozpadá vlastní existence a s tím úzce propojena existence mnohdy na vás závislých blízkých osob, jste nuceni změnit priority; o tom je "Na špatné straně". Bylo příjemné po dlouhé době vidět Mela Gibsona v roli policajta, i když částečně poznamenaného jakýmsi syndromem vyhoření. S charizmatem, jaký ústřední herecká dvojice nabízí ovšem stopáž 160 min vnímám jako zbytečnou (některé dialogové i nedialogové scény v autě-ech příliš odbočovaly a obsahově nic nenabídly) - 80%. ()

Dandy95

S. Craig Zahler měl ode mě obrovská očekávání po naprosto perfektní Cele 99. Jak se mu je povedlo naplnit? Ne výborně, ale chvalitebně určitě. Zahler ve svém novém filmu drtí minimalistickou režii na maximum a tempo filmu, jak je tady napsáno ve většině komentářů, je skutečně pomalé. Navzdory tomu se však režisérovi povedlo držet moji pozornost po celou stopáž díky velmi chytrému scénáři, parádním hereckým výkonům (Mel Gibson supr!) a hlavně díky nečekaným vyvrcholením jednotlivých dramatických scén. Film funguje dobře jako krimi drama, stejně tak jako komentář na aktuální politickou situaci. Na 5 hvězdiček mi ale chybělo uzavření pár vedlejších zápletek. Líbilo by se mi ještě ve finále přidat pár scén s některými vedlejšími postavami. Plus některé sceny jsou skutečně dlouhe a některé naopak bych si dokázal představit delší, ale to už je nitpicking. Zahleruv novy film se jednoduše povedl, je to neokoukané, originální, drsné, inteligentní a i přes svou stopáž zábavné. Gratulace a těším se na další! ()

john.h

Zahler se u me definitivne zarazuje mezi rezisery, u kterych napjate cekam na jejich dalsi pocin. Prvni polovina je spise zamerena na konverzace, v Tarantinovskem stylu nam vykresluje duo hlavnich hrdinu. S prichodem Jennifer Carpenter na scenu ale zacina opet dalsi brutalni masakr ve stylu Cell Blocku 99. Mel Gibson predvedl naprosto strhujici herectvi, Vaughn se uz snad zcela vymotal ze skatulky herce ze stupidnich komedii a Melovi zdatne sekundoval. Bomba. ()

pushover

Zahler pokračuje v krasojízdě. Skvělej scénář i provedení. Vše podstatné se odehrává téměř v reálném čase a vůbec to nevadí. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)