Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

Lyžař

Dejove to neni spatny, az na to, ze je to cajdak. Utahany tak, ze jsem nevydrzel dyl jak 30 minut. Tohle je tyrani divaku… ()

Torpid

V mém světě by tenhle depresívní a upřímný thriller dostal Oskara. Tohle reflektuje současnost zpúsobem, který nepamatuju. Žánrová zábava nakažená inteligencí. ()

Harry_

Chápu, že se chtěli věnovat charakteristice postav, to filmu dost pomohlo, protože lépe pochopíte motivaci lidí, ale buď pořádně (pak mi chybí zázemí a motivace hlavních padouchů) nebo snesitelně (pak bych sestříhal na dvě hodiny). Každopádně nadprůměr, který asi ale stačí vidět jednou. Viděno v rámci Febiofestu, díky Fero. ()

DAPDO

Viděl jsem předchozí dva Zahlerovi filmy, takže násilí a krutost v tomhle mě vůbec nepřekvapily. Pro někoho to bude hrozná a zdlouhavá nuda, já se ale královsky bavil i u dlouhých a pro někoho nicneříkajících dialozích. Ta Gibsonova procentuální úspěšnost, kterou odpovídá skoro na všechno, je top:-). Za mě jedna z nejlepších krimi, co jsem v tomhle roce viděl. ()

Kingjiri

Svym třetim režijmim počinem se u mě S. Craig Zahler oficiálně stal "uspávačem hadů". Musim se neustále opakovat, takže: námět, gore, dialogy nebo finále hodně fajn, jenže tempo vyprávění opět šíleně pomalý, stopáž silně přepálená (minimálně o třicet minut) a některý scény naprosto zbytečný (zdlouhavý pojížďky autama spolu se sledovačkou nebo proč probůh ta ubulená ženská u dveří svýho bytu?). Častou nudu však aspoň částečně dokázali zahnat Mel Gibson s Vincem Vaugnem, který tvořili sympatickou dvojku. Znatelný plus musim dát taky za solidní atmosféru nebo nekompromisní závěr (ačkoliv poslední scéna je možná zbytečně patetická). Kdyby se pořádně máklo ve střižně, dohrála se na kameru celá scéna v bance a přidalo trochu víc akce, byla by to pecka. Takhle pouze sympatická žánrová jednohubka, která nedokázala vyčerpat většinu svýho potenciálu, což fakt zamrzí. ()

Kubeska

Souhlasím s uživatelem JohnSmith: „Suspendace na šest týdnů vás asi těžko donutí udělat takovou blbost, jakou udělali Gibson s Vaughnem.“ Nechal jsem se unést vizuálem a dal tomu 4 hvězdičky, ale za ty nudné pasáže a vlastně nelogický příběh bych měl jít mnohem níž. ()

tomik99

Na každé straně jsou úplně jiné postavy s jinými motivy a preferencemi, i tak přesto dokážete fandit všem, protože každá postava dostane tak akorát prostoru, aby se vám řádně představila. A vy si všechny oblíbily, od (skoro)čestného policajta ža po úředníky v bance. Mel Gibson a Vince Vaughn jako policajti naprosto válí, ale dobře jim sekundují i ostatní kolegové. Zápletka se zdá býti obyčejná, ale druhá polovina pěkně graduje, udrží vaší pozornost a hlavně je ve snímku hned několik zvratů, které naprosto nečekáte. No, a ten konec? To jsem rozhodně nečekal, že takto skončí. Samozřejmě jsem přál vítězství velké loupeže zcela jiným postavám, ale vzhledem k závěrečnému fightu a jedné osudové chybě dávalo smysl, kdo nakonec slízl smetanu. Naprosto skvělý film. ()

Cinematrix

Takhle už jsem se u kvalitně herecky obsazeného filmu dlouho nenudil. Scénář je prostinkej: černoch se vrátí z vězení, doma najde mámu, která dělá prostitutku, mladšího bráchu má na vozejku, tak se rozhodne, že půjde do sebe, aby jim pomohl a jde s kumpánama vykrást banku, protože makat je vopruz. Tomu říkám osvěta. Do toho ho dvě zdlouhavý hodiny sledujou z auta dva zkorumpovaný policajti (Gibson a Vaughn), který občas utrousej nějakou tu hlášku, aby divák to jejich statické čekání nějak přežil. Oba maj taky minulost na prd a mě to v podstatě nezajímá, protože si za to můžou sami. Ve filmu jsou všichni křivý jak banán, zločinci mají po vykradení banky chuť na nudle v celofánu, což je situace, kdy já bych vůbec nejedl, ale oni jsou drsný, tak chtěj ty nudle. Koukám na to s dálkáčem v ruce a ctím jedenácté přikázání diváka, které zní: nepřetočíš. Měl jsem to udělat, protože ani ke konci se nic světoborného nestalo. Nechápu zdejší vysoké hodnocení. ()

Dogfish

Dost nečekaný konec. Průměrný film o nepovedené akci proložené hlášky Mela. " Červený mravenec by to sežral rychleji " ()

Hpatrik

Tak takhle přikovaný k sedačce jsem už dlouho nebyl. Skvěle napsané, zrežírované a zahrané. Výborná práce s postavami, které nám Zahler poctivě představuje, i přesto že se na plátně moc "neohřejí", byť jsou to postavy pro příběh důležité. To dává tomu celému nekompromisnímu a nepředvídatelnému dění další rozměr. A stejně jako v Bone Tomahawk se i tady s nikým a ničím nemazlí. Skvělé! ()

kluzo

Skvělý scénář, skvělá režie, skvělí herci. Stopáž byla pro mne akorát. Zkrácením by se z filmu stala tuctová střílečka. Vaughn je pro mne velké překvapení, respektive byl v Bloku 99, který jsem viděl jako první. Tady už jsem tušil, že umí i dramatické role. S.Craig Zahler je pro mne mistr neotřelých, nečekaných průběhu a hlavně konců. Což potom, co už jsem viděl je co říct. ()

aR3Zz

Velmi poctivě zpracované téma, řemeslně precizní, herci výborní. Místy sice až moc roztahané a rozvláčné, ale to se dá překousnout. Překvapilo mě, že jde více o psychologické drama než akční thriller, ale když na to člověk přistoupí, bude odměněn. Film řeší reálné téma, možná mnoha (nejen) amerických (nejen) policistů. A je to opravdu téma aktuální, protože zodpovědnou poctivou prací dnes díru do světa jen tak neuděláte. Ta frustrace hrdinů byla cítit až ke mně na gauč. 80% ()

Urukhaj98

Pro mě zklamání. Zahlerovi se osobitý režijní styl a cit pro vizuál nedá upřít, tentokrát mě však jeho tvůrčí záměr minul a místo náležitě krvavého krimithrilleru jsem dostal uspávající dialogovku s nemastným a neslaným příběhem. 5/10 ()

kondor77

Všechno podstatné napsal pan POMO. Zase. Kurva, pane POMO, uvědomte si, že zde jsou další uživatelé, kteří by rádi přispěli svým názorem. Nemusíte všechno říkat za všechny. Nechte  prostor i ostatním. Vím, že jste nejchytřejší, ale dejte prostor i ostatním. Ano, jste úžasný a pokud jste to nepochopil, tak ještě jednou: jste úžasný, jedinečný, vtipný, určitě i krásný a já Vás moc zdravím. Ježíš, když jsem si to po sobě přečetl, zjistil jsem, že to znělo trochu útočně. Mám Vás rád pane POMO. ()

John80

Celkom zaujímavý snímok o policajtoch, ktorý začnú na vlastnú päsť sledovanie a riesšiť boj s podsvetím ,len zbytočne natiahnutá stopáž filmu ()

mvukotic

Priemerný thriller a nadpriemerne okatá konzervativistická agitka. Boli by tri ale ako lavičiar dávam jednu dole. Pravičáci to samozrejme budú mať za 4 či 5, faktom však ostáva, že je to stále priemerná vec. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)