poster

Sully: Zázrak na řece Hudson

 • USA

  Sully

 • Slovensko

  Sully

 • Velká Británie

  Sully: Miracle on the Hudson

Drama / Životopisný

USA, 2016, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  *****

  Hrdinství není namachrované hláškující divadlo čekající na aplaus při závěrečné děkovačce. Nevypadá jako Arnold likvidující Komando, vypadá jako Tom Hanks, který dokáže téměř nemožné, letadlo opustí jako poslední, nemá klid dokud nezjistí, že se počet zachráněných shoduje s počtem osob na palubě, a pak začne pochybovat o tom, jestli se vůbec rozhodl dobře, když do něj začnou ze všech stran šít ouřadové a sebevědomí teoretici. To vše je předkládáno ve vypilované formě, osekané od všech zbytečných zákrut a obvyklých filmařských vycpávek, míří to přímo k jádru, takže rozehrané navíc do nejmenších detailů virtusoem Hanksova formátu spolehlivě rozvibruje centrum spokojeného diváka a uvízne v jeho paměti velmi hluboko. Clintova ruka přitom zůstává stále stejně pevná a jistá, jako když v dobách pistolnických bleskově tasil a trefil přímo do černého. Velkolepé, přesto komorní, napínavé a vypointované, přesto stále plné emocí a člověčiny, které jako divák prožívám, ačkoli v tomto ohledu film kupodivu nijak zvlášt netlačí na pilu. Bravo!(2.10.2016)

 • Matty
  ****

  Důmyslně vystavěný portrét disciplinovaného profesionála, stíhaného pochybami, zda odvedl nejlepší práci, jakou mohl. Obraz ústředního „zázraku“ i portrét hlavního hrdiny Eastwood skládá z několika retrospektiv, z nichž každá akcentuje jinou rovinu události a všechny se pak „zrcadlí“ v Sullyho závěrečném proslovu, vyzdvihujícím zásluhy kolektivu. Sullenberger je sice díky Hanksovi charismatičtější osobností, než jak působí z toho, jak sám sebe popisuje v knize, podle které byl film natočen, ale pořád jde o docela obyčejného pracujícího člověka pevných zásad a neměnných rituálů, ne o hrdinu každým coulem, který by vtipně glosoval každou potíž a hravě zdolával všechny překážky. Eastwood díky němu muže koncept hrdinství nahlédnout opět v jiném světle. Hrdinou se bez ohledu na oslnivost svých povahových vlastností může stát každý, kdo „jen“ dobře vykonává to, v čem je nejlepší. Více zde. 80%(19.9.2016)

 • Malarkey
  ***

  Nepřehání ten Clint Eastwood s tím nacionalismem už trošku? Dobře, zkousnu válečnej film o jedné slavné americké vlajce, beru i příběh jednoho amerického snajpera, který tvrdý chleba má, ale je opravdu nutné udělat podrobnou rekonstrukci toho, jak na řece Hudson přistálo letadlo před osmi lety? Nedivím se, že tenhle film bez titulků má sotva 90 minut, protože k tomu není moc co dodat. A ještě mi ani digitální scény s letadlem nepřišly kdoví jak pěkné. Před patnácti lety možná, ale dneska? Ještě, že hlavní roli dostal Tom Hanks, protože ten horší už nikdy nebude. Všechno ostatní už znova ale nikdy nechci vidět.(30.1.2017)

 • GilEstel
  *****

  Lidé vždy potřebovali mít své hrdiny a vzory, potkávat šťastné konce velkých dramat. Snad aby sami neztratili naději na to, že svět kolem není tak zlý a špatný, a že i na ně tam někde venku čeká velká chvíle, malý zázrak co převrátí jejich vlastní životy k lepšímu, dobro co je ochrání od všeho zlého. Sully je typickým příkladem lidového hrdiny, co dokázal nalézt klíč k miliónům lidských srdcí, aniž by si je přivlastňoval. Eastwood to vystihl velmi přesně.(20.11.2016)

 • Slarque
  ****

  Celá ta akce ve vzduchu trvala 208 sekund a následné záchranářské práce 24 minut. Jeden by si myslel, že je to na celovečerní film málo, ale scenárista z toho za použití pár flashbacků a pár nočních (denních) můr vybruslil se ctí. Clint se o žádný zázrak nesnažil a prostě to poctivě a s citem natočil. Pak už si přidejme jen Toma Hankse a přesvědčivou práci trikařů a máme z toho další povedený film.(10.10.2016)

 • - Vo filme počas celej komunikácie medzi Letom 1549, letiskom LaGuardia a letiskom Teterboro je používaný volací znak CACTUS 1549. V skutočnosti ale vo väčšine komunikácií počas incidentu je používaný volací znak CACTUS 1529, prípadne CACTUS 1539. (FesterNZ)

 • - Vyšetřovatelé, kteří se případem v roce 2009 zabývali, si začali na film krátce po jeho uvedení stěžovat. Nelíbil se jim totiž způsob, jakým je režisér Clint Eastwood zobrazil. Konkrétně jim vadilo vyznění filmu, které působí tak, že se tehdy snažili kapitána Chesleyho Sullenbergera šikanovat a z celého neštěstí vinit. Podle jejich slov to není pravda. Šéf tehdejší komise Robert Benzon to glosoval slovy: "Ti pánové už byli dávno národními hrdiny, nesnažili jsme se nikoho ztrapnit. Nejsme KGB ani gestapo." (Zdroj: iDNES.cz) (maseer2)

 • - Na plátna se vrátili skuteční záchranáři z osudného dne. Vedle toho, že se filmoví tvůrci rozhodli pro natáčení vybrat skutečné prostředí, ve kterém k události došlo a natočit co nejvíce exteriérů v New York City, snažili se také zapojit do filmu co nejvíce jeho obyvatel, kteří tam onoho dne byli. Neznamenalo to pouhé dotazování na to, co si z oněch událostí pamatují, ale také angažování mnohých z těch, kteří se zúčastnili záchranných akcí, aby si zopakovali svou práci před kamerami. Letečtí i vodní záchranáři a několik pracovníků Červeného kříže a dalších dobrovolníků se vrátilo na scénu, aby si zopakovali hrdinství, které onoho dne prokázali, a dále tak podpořili to, co si při mnoha příležitostech uvědomoval i sám kapitán Sullenberger: že šťastný konec není zásluhou pouze jednoho rychlého a vyrovnaného jednání jedince, ale také osobní statečnosti mnoha lidí. (Richie24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace