Letecký kapitán US Airways Chesley "Sully" Sullenberger je zkušený pilot. 15. ledna 2009 nastupuje na let z newyorského letiště LaGuardia do Charlotte. Start probíhá bez problémů, ale když letadlo začne nabírat výšku, naletí do hejna ptáků. Nejdříve vypadává jeden a následně i druhý motor. Sully okamžitě přebírá řízení a žádá letového dispečera o místo na nouzové přistání. Dispečer mu nabízí dvě nebo tři varianty, ale Sully zjišťuje, že ani na jedno z nouzových míst nedoletí. Jediná možnost, kde přistát, byla řeka Hudson. Svým okamžitým rozhodnutím zachránil životy všech 155 lidí na palubě, kteří jako zázrakem přežili destrukci obou motorů letadla. Letecká společnost spolu s výrobcem letadla ale spustí vyšetřování, které má objasnit, zda tento manévr byl nutný. Existují totiž simulace, které potvrzují, že bylo možné bezpečně se vrátit na nejbližší letiště. Kapitán Sully ze dne na den ztrácí soukromí, nejdřív je médii takřka heroizován, aby byl vzápětí očerňován pochybnostmi o správnosti svého rozhodnutí. (TV Nova)

Enšpígl

Clint Estwood sází na opravdovost a tu taky umí dát na plátno jako málokdo jinej. Jen si mohl odpustit ty nárazy letadla do baráčků, to mě nepřišlo jako ideální ke komornímu tonu filmu, teda komorní až po tu dobu, co nám dopřeje přistání letadla na řece Hudson a že se nejedná o žádné letadélko Káně, ale o pořádnýho macka. Tahla scéna a Clint nám jí daruje hned dvakrát, pokaždé trošku jinak kopla Clinta do letošní nominace na Oscara, protože to bylo cca 30 filmařsky absolutně dokonalých minut. Samozřejmě není to jediný za co má Clint u mě výbornou, třeba casting, Hanksem na roli kapitána Sullyho trefil bingo. ()

verbal

Holt kdo umí, umí. Jeden frajer přeqapivě dokáže udělat z Érbasu hydroplán a nonšalantně ho bez zbytečného čvachtání parknout do řeky místo do WTC, no a druhý frajer o tom přeqapivě bez zbytečného patosu dokáže nonšalantně splácat stručný a přímočarý filmík místo obvyklé emocionálně kýčovité dojnice pro opneumatikované hospodyňky. Tak se to má dělat, kluci! ()

Tosim

Čím dál víc mě zajímá, jak to ten Clint sakra dělá, když mu za chvíli bude pomalu devadesát. Žádný zázrak, ale poctivý, faktografický snímek s velkým množstvím samozřejmého hrdinství, malou špetkou patosu a pointou, která vypadá trošku jako z detektivky. A Tom Hanks, samozřejmě. Zajímalo by mě, jak moc je touhle událostí inspirován Zemeckisův Let z roku 2012. ()

Matty

Důmyslně vystavěný portrét disciplinovaného profesionála, stíhaného pochybami, zda odvedl nejlepší práci, jakou mohl. Obraz ústředního „zázraku“ i portrét hlavního hrdiny Eastwood skládá z několika retrospektiv, z nichž každá akcentuje jinou rovinu události a všechny se pak „zrcadlí“ v Sullyho závěrečném proslovu, vyzdvihujícím zásluhy kolektivu. Sullenberger je sice díky Hanksovi charismatičtější osobností, než jak působí z toho, jak sám sebe popisuje v knize, podle které byl film natočen, ale pořád jde o docela obyčejného pracujícího člověka pevných zásad a neměnných rituálů, ne o hrdinu každým coulem, který by vtipně glosoval každou potíž a hravě zdolával všechny překážky. Eastwood díky němu muže koncept hrdinství nahlédnout opět v jiném světle. Hrdinou se bez ohledu na oslnivost svých povahových vlastností může stát každý, kdo „jen“ dobře vykonává to, v čem je nejlepší. Více zde. 80% ()

POMO

Eastwoodovsky jemné, ľudské a komorné. Presne také, ako si udalosť zaslúžila a jej vnímanie a pochopenie vyžadovalo. Výborný scenár, citlivá réžia a (opäť) famózny Hanks. Silne zvažujem piatu hviezdu, pretože je malý zázrak, čo sa z toho - síce bez väčších emócií, ale bez jedinej, čo i len mikroskopickej chybky na kráse - podarilo vydolovať. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2016 na Telluridském FF. (Varan)
  • Pro vytvoření místa havárie filmaři nejprve natočili záběry záchranných lodí obklopujících prázdné místo v řece Hudson. Tyto záběry byly následně zkombinovány s těmi ze studia, ve kterých byl umístěn vyřazený letoun A320 do uměle vytvořeného jezera. (imagoo)
  • V momentě, kdy Sully (Tom Hanks) běží v noci po Times Square, je možné zahlédnout billboard na film Gran Torino (2008). To mělo premiéru ve stejném roce, ve kterém se odehrává tento film a režíroval jej taktéž Clint Eastwood. (MATADOR)