Nedokážu říct, jak dlouho tady s námi ještě (profesně aktivně) Clint bude, ale tohle je zkrátka pečlivě vysoustružený kousek, který přináší k danému tématu přesně to co je potřeba a jak je to asi potřeba. Samozřejmě k nějakému upravení námětu došlo, aby se zachovala ona filmovost (stejně jako u hojně kritizovaného Amerického snipera a jeho mystifikace vojenství). Ano myslím onu černobílou komisi (nejen etnicky), která samozřejmě neudělá z kapitána Sullyho neoddiskutovatelného hrdinu, nýbrž Toma Hankse řádně vykoupe ve vlastní nevědomostí a vnucených pochybách. Celkově mě překvapilo, že si film (cca v půlce) v půlhodince odbude událost samotnou a soustředí se na vše okolo a onich 90 minut je rázem poměrně překvapivých, zvláště 50 let stará linka Sullyho začátků s létáním, která je odfláklá co do obsahu a omezená pouze na jednu scénu, jejichž pokračování jsem očekával až do konce. Celkově Sullymu nejde nic moc vytknout, Eastwood je mistrem snad všech oblastí filmografie a tohle je taková ta sázka na jistotu, ač poměrně sterilní a ničím nepřekvapující, leč zřejmě do budoucna řádně ověnčena nejrůznějšími oceněními. Ovšem v Hollywoodu tohle rozhodně standard není, takže je i za toto třeba mít radost...8/10(5.12.2016)

Cheslej Sullenberger je borec. Hanks a Eckhart sú v rukách Eastwooda už len povinnou čerešňou na filmovej torte, akú si tento materiál zaslúžil. Dokonalá demonštácia toho, že život píše najsilnejšie scenáre, a v takom prípade divák v tomto žánru nepotrebuje akciu od začiatku do konca, len pravdu skrze príbeh a herecké výkony. 90%(2.10.2016)

Není žádných pochyb o tom, že Tom Hanks je jedním z nejlepších herců planety. Stejně tak není pochybností o hereckém, avšak v posledních deseti až patnácti letech i režisérském umu Clinta Eastwooda. Sully: Zázrak na řece Hudson je zdařilým převedením silného příběhu, jenž napsal sám život (Eastwood si ostatně v poslední době nevybírá k zpracování nějaké smyšlené škváry), v němž se snoubí herecký talent Hankse a režisérská zručnost mistra Clinta. Celé drama jsem od první do poslední minuty sledoval s velkým zaujetím a již po několika málo chvílích mi bylo jasné, že se jedná o pěti hvězdičkovou záležitost.(27.12.2016)

Holt kdo umí, umí. Jeden frajer přeqapivě dokáže udělat z Érbasu hydroplán a nonšalantně ho bez zbytečného čvachtání parknout do řeky místo do WTC, no a druhý frajer o tom přeqapivě bez zbytečného patosu dokáže nonšalantně splácat stručný a přímočarý filmík místo obvyklé emocionálně kýčovité dojnice pro opneumatikované hospodyňky. Tak se to má dělat, kluci!(17.11.2016)

Přijde mi dost neuvěřitelný, že se podobný slyšení vůbec mohlo odehrát, místo aby kapitána ihned nesl celý národ v peřince, líbal mu zadek a nějaký prošetření se provedlo hezky potichu, důkladně a bez nervů pro něj. Ale holt žijeme v realitě, která je občas obrácená vzhůru nohama. Jo, Hanks s Eckhartem sázka najisto, Eastwood k tomu přistoupil dost komorně, s respektem a já vzhledem k jeho věku opět jen zírám. Na chladnou formu bylo těch emocí až dost. Takže film, který vám možná nevystřelí díru do čela, ale na který může mít zlý kecy vážně jen totální dement.(8.12.2016)

• - Vo filme počas celej komunikácie medzi Letom 1549, letiskom LaGuardia a letiskom Teterboro je používaný volací znak CACTUS 1549. V skutočnosti ale vo väčšine komunikácií počas incidentu je používaný volací znak CACTUS 1529, prípadne CACTUS 1539. (FesterNZ)

• - Vo všetkých záberoch na displej zobrazujúci údaje motorov (Engine Warning Display) je použitá nesprávna indikácia pre motory, akými bolo lietadlo vybavené. A320-214 N106US bolo vybavené motormi CFM56-5B, čiže správna indikácia mala byť zhora nadol N1, EGT, N2, FF. Vo filme je však indikácia charakteristická pre motory IAE V2500, ktorá je navyše nesprávne usporiadaná. (FesterNZ)

• - V momentě, kdy Sully (Tom Hanks) běží v noci po Times Square, je možné zahlédnout billboard na film Gran Torino (2008). To mělo premiéru ve stejném roce, ve kterém se odehrává tento film a režíroval jej taktéž Clint Eastwood. (MATADOR)