Externí recenze k filmu (16)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Eastwood natočil film, který má díky absenci vedlejších linek svižné tempo, reportážní a spíše komorní charakter, dramaticky silnou zápletku a charakterního hereckého tahouna, jemuž budete v jeho zápase v byrokratickou mašinérii od počátku nepokrytě fandit." (více)

 • CinemaView.sk (Ján Janočko) *****

  "Občasné klišé vieme Eastwoodovi v tomto prípade odpustiť. Bez neho by sa asi ani nedalo nahlas hovoriť o ambíciách na zisk Oscara - také veci proste nominovaná snímka priam musí mať. Za toto jemné „trpenie” nás odmeňuje kombináciou silnej ľudskej psychoanalýzy miestami dopĺňanej efektmi, ktoré sú…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tereza Šedivá) ****

  "Drama s katastrofickými prvky připomíná Boj dánského režiséra Tobiase Lindholma. Vypráví příběh ve svém oboru respektovaného člověka, kterému jedno rozhodnutí může zničit život. Vysílá poselství, že boj proti byrokracii a vyšetřovacím komisím psychicky vyčerpává, ale pokud jste si jisti svou…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Adam Butora)

  "Ač se jedná o komorní drama, tak na vás čeká strhující jízda. Akční scénou, kde je zobrazeno nepovedené přistání airbusu počínaje. Na ono přistání na řece Hudson dochází až pomocí flashbaků a to dokonce dvakrát. Poprvé ho sledujeme ze strany dispečera, který letadlo naviguje na letištní dráhu a…" (více)

 • Dfens-cz.com

  "Stálo to za to. Myslel jsem jeden čas, že dobrý americký film je něco jako dobré francouzské auto, tedy něco, co už dávno neexistuje. Už ani nevím, jak dlouho jsem neviděl dobrý film založený na skutečné události. Nebo film o inspirovaný reálnou událostí, ve kterém hlavní (anti)hrdina udělá něco,…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ****

  "Kapitán Sullenberger nebyl jediným, kdo dokázal vyvést jemu svěřený stroj z nebezpečí a zachránit posádku. Dalších případů (píšeme o nich zde) je hned několik, ale na rozdíl od letu 1549 se nestaly uprostřed jedné z nejznámějších světových metropolí a takřka v přímém přenosu. Tím se příběh Airbusu…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Mojmír Sedláček) *****

  "Příběhově i formálně nepřekvapující, ovšem výborně natočené i zahrané drama, jemuž dominuje Hanks před kamerou a Eastwood za ní. Kdyby tomuhle poctivému napínáku přistála nějaká ta herecká nominace na Oscara, nikdo by se nemohl divit – Sullymu budete fandit od první minuty." (více)

 • Filmpress.sk (Erik Binder)

  "Sully je pohľadom cez iný letecký incident metaforickou odpoveďou na traumatický zážitok, s dopadom doslova na celý svet. Srdcom tragédie bolo však samotné mesto. Film môžeme smelo označiť za myšlienkovú antitézu Greengrassovho Letu číslo 93 (United 93, 2006). Tam, kde nebolo v roku 2006 miesto na…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Podobně jako třeba předloňský Eastwoodův Americký sniper není ani Sully: Zázrak na řece Hudson vyloženě strhujícím zážitkem, ale i tak jde o prvotřídní ukázku poctivé řemeslné práce, o výborný filmový produkt dělaný někým, kdo rád točí filmy postaru a jde mu to moc dobře. Například z kvalitativního…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Celý film byl natočen IMAX kamerami a je skvostné ho vidět v IMAXu, i když vizuálně opulentních momentů je tam jen pár. Zbytek stopáže se soustředí na postavy, které řeší průběh nehody. Naštěstí Sullyho hraje Tom Hanks, který se s postavou v krizi á la Kapitán Phillips (2013) vyrovnává skvěle a…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Eastwoodův film není biografie pilota, jemuž se povedlo skoro nemožné. Je o nehodě, o záchraně a o následcích. Tak to vezmeme postupně. Nehoda a záchrana jsou neskutečně strhující. Na nějaký očividný patos se tu nesází, ale v momentech, kdy se k letadlu uprostřed ledové řeky blíží každý, kdo může…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ***

  "Velkoformátová faktická vyprázdněnost s přesladkou adorací, černobílým viděním a parádně provedenou rekonstrukcí nehody se šťastným koncem, která by v devadesáti devíti případech ze sta skončila smrtí 155 pasažérů. Eastwood ale oproti své předchozí tvorbě doručuje chladné drama bez dramatizace a…" (více)

 • Reflex.cz (Darek Šmíd) ***

  "Někdo chtěl prostě natočit pomník novodobému americkému hrdinovi a tak vzal kladivo, dláto a střískal to dohromady tak, aby i ten nejnatvrdlejší divák pochopil, že je to film a ne obrázek. Musí se ale nechat, že na rozdíl od toho, jak brutálně se od „skutečných událostí“ odchýlily filmy jako…" (více)

 • Styl-zivota.cz (Richard Spitzer)

  "Sully je emotivní film, natočený velmi citlivě a bez zbytečného ždímání slz z diváků. Tak silný příběh ani nemá něco takového zapotřebí. Je vidět, že byl vytvářen s velkým respektem. Jak se píše na přebalu zmíněné knihy (její recenzi Vám přineseme později) Sullyho příběh nám připomíná, že „… i v…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Režie Clinta Eastwooda zabránila přílišnému patosu a heroizování. Kapitána Sullyho zobrazuje především jako člověka. A to je na tomto počinu nejsympatičtější. Ostatně příslibem, že to dobře dopadne byl už minulý Eastwoodův film Americký Sniper." (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "O Eastwoodových oscarových ambicích už tu řeč byla. Tak daleko nakonec Sully asi nedojde, i proto, že jeho portrét hrdiny je docela civilní. A také nezpochybnitelný - na rozdíl třeba od J. E. Hoovera nebo Chrise Kylea z Amerického snipera, kteří byli mnohem kontroverznější (třebaže oba obdivuhodní,…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace