Kryštůfek Robin

• USA Christopher Robin (více)

Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek a hrátek, které jako malý chlapec zažíval. Po nešťastné příhodě s Kryštůfkovým kufříkem se Pú se zbytkem party včetně Prasátka, Ijáčka a Tygra vydají ze Stokorcového lesa do Londýna, aby pomohli Kryštůfkovi jeho věci najít… protože nejlepší přátelé si vždycky pomáhají. (Falcon)

Madhuri

Nebudu lhát, moc velké očekávání jsem od filmu neměla, Medvídek Pú nikdy nepatřil k mým dětským favoritům a šla jsem na něj vlastně jen kvůli Ewna *Obi-Wana* McGregora v hlavní roli, protože jeho sólovka ze Star Wars universa je stále v nedohlednu a Ewan je přece jen stále pěkný chlapec na kterého se dobře kouká, tak beru za vděk to co je. Takže jsem vytáhla kamarádku, která také ráda kouká na pěkného McGregora a vyrazily jsme...A musím říct- WOW! Tohle jsem opravdu nečekala a modlím se za víc podobných filmů i když moc reálně to bohužel nevidím. Tohle bylo něco, co jsem od Disneyho neviděla už opravdu dlooouho- filozofické myšlenky které nutí přemýšlet, vtípky které opravdu pochopí jen odrostlé publikum, místy pochmurná až skoro depresivní atmosféra a opravdu dojemné momenty, co asi pochopíte jen když už máte dětská léta za sebou...Ne, tenhle film pro děti není, což dosvědčí děti, které byly v sále (mimochodem, byla jsem den po premiéře a v kině bylo kolem 10 lidí) a ke konci se mohly ukousat nudou. Zato já jsem si ho užila, jako už dlouho žádný film- má totiž krásnou atmosféru- takovou minimalistickou a barevně perfektně sladěnou- od uspěchané a lehce depresivní šedi Londýna, přes zeleň anglického venkova, na první pohled pochmurného Stokorcového lesa až po sluncem zalitou louku- ze všech těch prostředí (zvláště z posledního zmíněného) na mě dýchala přesně ta atmosféra, která v tu chvíli měla. A jako milovník soundtracku se jasně musím zmínit o hudbě, která byla rovněž zvládnutá na jedničku (ano, při psaní tohohle poslouchám hudbu z onoho filmu xD )...Jejda- šla jsem na film kvůli McGregorovi a vůbec jsem se o něm nezmínila, nuže, hned to napravím! Casting nemohl dopadnout lépe a Ewan se do role skutečně hodil (dokonce zde u jedné ze scén uplatnil své jedijské zkušenosti xD ), ostatní herci také odvedli dobrou práci a výborná byla i CGI část, coby parta ze Stokorcového lesa a exceloval především Ijáček (ten pocit když si uvědomíte že ze stádia Tygra rychle přecházíte do stádia Ijáčka), který chrlí jednu depresivní hlášku za druhou. Pú zase získává novou filozofičtější podobu, která mu sluší. Třešničkou už na tak obrovském dortu je pak to, že film je u nás POZOR v ORIGINÁLE, to se totiž u podobných filmů jen tak nevidí a rozhodně mu to jen a jen přidává...Jako by Disney tímto samo dávalo signál všem, že tohle nebude barevná rodinná komedie s písničkami a dětskými vtípky. Nechte pro tentokrát děti doma (pokud tento doplněk vlastníte) a vyrazte si sami do kina zavzpomínat na dětství...Na film se musím podívat určitě znovu ale myslím že mám nového člena mého TOP filmového seznamu. ()

JollerCZE

Dětský a přesto dospělý, podle předlohy a přesto originální, možná ošoupaně vypadající, ale nádherně vizuálně zpracovaný. To je jen pár z definic Kryštůfka Robina. Pěkně zvládnuté, dobrý E. McGregor. Trochu bych vyčetl až moc jednoduchou zápletku, ale měla dobrý konec, a to pohádky mýt musí. Takže odpuštěno. Film se povedl, jak měl. Nezklame, ale bohužel se ani moc nezapíše, hodnotím více ze srdce. ()

x_ander

Úžasná pocta partě partě ze Stokorcového lesa. Kryštůfek Robin není moc pro děti, ale umí pohladit po duši a vlastně se divím, že takový film nějaké studio odkleplo. Ale tím líp, protože tady není moc velice co vytýkat. ()

t.b.kat

Bohužel na medvídka Pů jsem dost alergický, ale jako film pro rodinu a děti celkem ušel, takový čistý průměr 3* ()

Dejf4

Přemýšlivý, emotivní, ale i hravý rodinný film, který si užijí spíše dospělí. Povedená adaptace Medvídka Pů. Film mě opravdu sedl a probudil ve mě dětského ducha. 7/10 ()

PTomA

Vyrůstal jsem na Púovi, tak jsem se hrozně těšil na tenhle snímek. A jsem celkově nadšenej, Ewan je prostě sympoš a jeho kamarádi mi krásně připomněly moje dětská léta. Ocenil jsem i trochu temnější atmosféru deštivého Londýna a Hayley je fakt gorgeous. Klasický příběh, který jsme viděli několikrát, ale je zaobalen do pěkně vypadajícího filmu se srdíčkem. 8/10 ()

WeeLass

O filmu jsem si předem nic nezjišťoval, pustil jsem si ho výhradně kvůli Ewanovi McGregorovi, jednomu z mých nejoblíbenějších herců. Ani mi nedošel ten anglický ekvivalent Kryštůfka Robina, než se obrazovce objevily ty postavičky, což netrvalo vůbec dlouho. Ze začátku jsem byl rozhodně skeptický, ale po pár minutách mě to tak vtáhlo do děje, že jsem se na to musel dodívat. Konec jsem zase probrečel, já na tyhle filmy prostě nemám. Nevím co bych o tom dál řekl, možná že mi bylo líto Medvídka Pů, když na něj dospělý Kryštůfek byl zlý, ale já věděl, že pookřeje a to se také stalo. Extra britské, ale roztomilé. íjáčkek byl nejvtipnější postavou ve filmu, cokoliv řekl, tak jsem se popadal smíchy za břicho. ()

blondboss

Zatiaľ čo Goodbye Christopher Robin sa venoval hlavne životu samotného spisovateľa a tomu, ako vlastne vznikol medvedík Pú, tento snímok nás vťahuje priamo do deja a v zásade sa ponoríme priamo do rozprávkového sveta plyšových hračiek, s ktorými sa Christopher Robin hrával. Je to síce viac hravé, vizuálne krásne (hlavne tie jednotlivé milé postavičky), ale podľa mňa dosť fádne a nudné. Ten predošlý film ma bavil asi o trochu viac, aj keď bol v podstate z úplne inej šálky kávy. Od tohto som čakal asi o niečo viac, takže za mňa len šedý priemer. 55 % ()

MUNRO

Knížku Medvídka Pú jsem nikdy nečetl,nějak tahle postavička v dětství prošla kolem mě bez povšimnutí a musím říct že jsem o nic nepřišel.Nevím,jaký charakter mají plyšové postavičky v původní knižní verzi,ale v tomhle filmovém zpracování je především Pú postavičkou neustále se utápějící v absolutní depresivní opici.Ona vůbec první polovina filmu působí nesympaticky.Druhá půle se s přivřením obou očí dá skousnout,ale zápletka je strašně primitivní až hloupá a medvídek Pú a ten vyžranej osel by za tu svou ukńouranost zasloužili nakopat do prdele.Navíc nedělám to u originál dabingu často,vlastně skoro vůbec,ale dabing Púa i tlustoosla(jestli to teda vůbec byl osel..)byl podobně nesympatický jako jeho původci.Jsem rád,že mě v dětství Medvídek Pú minul,možná bych už teď brouzdal chodbami po sanatoriu v Bohnicích.. ()

rigby

Oproti nedávnému Púovskému filmu Sbohem Kryštůfku Robine se tento povedl na výbornou. Tehdy jsem si posteskl, že postrádá tradiční humor, který se mi na literární předloze tolik líbí a začal mě vlastně oslovovat až jako dospělého. V tomto filmu nechybí. Ale komu je vlastně určen? Dětem, nebo dospělým dětem? Smál jsem se i plakal, takže asi mě. I když má vlastně zcela jednoduché pozitivní poselství. A to jsem se na začátku vyděsil 3D plyšáky. Nakonec se mi všichni opět líbili v tom pořadí, v jakém je mám rád. Ijáček je stejně nejlepší. Krásný návrat do dětství. Rád se podívám znovu. 5- ()

KukulienkaHO

Film Christopher Robin vôbec nevyzerá ako jeden z Disneyho hraných remakeov. Narozdiel od ostatných je to dosť veľká dojímavá dráma, v ktorej je ale veľa vtipných momentov, na ktorých som sa skvele pobavil. Celý príbeh je originálny, takže sa to ani nedá úplne nazvať remake. Ewan McGregor je vo svojej úlohe vynikajúci (rovnako ako vo všetkých svojich úlohách). Zvieratká sa vizuálne moc nezmenili, teda až na Králika a ich CGI je výborné (rovnako ako vo všetkých Disneyho hraných remakeoch animovaných filmov). Veľmi ma prekvapilo, že film nehral na nostalgiu, za čo má u mňa veľké uznanie. Na druhej strane si nie som istý, či je Christopher Robin schopný pobaviť menších divákov, pretože mnohým veciam, ktoré sa vo filme riešia nemusia chápať. PS.: Niekedy som mal slzy na krajíčku. ()

LencaN

Tohle jde mimo mně. Nikdy jsem vyloženě nesledovala Medvídka Pú. Jen občas jsem ho zahlídla, když jsem byla malá. Ale když budu hodnotit tento film jako solitéra, což taky je, když se děj odehrává už v dospělosti Kryštůfka Robina a z historie to ani nijak moc nečerpá... aspoň jsem si toho moc nevšimla.... tak to bylo strašně utahané. Vlastně nevím, o co se v tom celém filmu snažili. Medvídek Pú mě tady vytáčel. Udělali z něj hloupou postavičku, která přináší akorát potíže a starosti. Ne kamaráda na hraní a podporu do každodenních strastí. Ewan McGregor je jinak fajn, ale tady mu neposkytuje ta postava moc hereckého vyžití, aby se mohl projevit. Stejně jako celý film, i postava samotného Kryštůfka Robina nevzbuzuje moc sympatií. A to ani na konci. Asi jsem zahořklá vůči tomuto snímku, ale ne každá Disneyovka je holt dobrá. ()

Kajman26

Tento dětský film není pro děti. Nejspíš je ani nebude bavit. Není to totiž typická, pro děti vtipná Disneyovka. Je to pomalu odsýpající devadesáti minutové drama o tom, jak Kryštůfek vyrostl. Proto to je spíš film pro starší, kteří na Poohovi vyrůstali. 4* Důkaz že dětské filmy jsou lepší, než TEEN filmy ()

Merenre

Příšerně omleté téma o dospělém workoholikovi, který ztratil kontakt se svým vnitřním dítětem a zanedbává i své děti, ale nakonec prozře; k tomu zbytečně infantilní pasáže jak z teletubies a poměrně pomalý, řekl bych až nudný, začátek. To jsou nešvary, které film provázejí. Vyvažují je krásné přírodní scenérie, zvláštní nostalgie a pěkné fantasy dobrodružství, které je ale bohužel docela polovičaté. ()

bonovox

Krásny rodinný film o pravých hodnotách a ako by sa mal zachovať asi každý otec rodiny v dospelosti. Samozrejme plusom je preplatenie príbehu s postavičkami z legendárnej rozprávky o Mackovi Pú. Áno, je netradičné ale o to lepšie. Marc Foster sa vrátil do formy... ()

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman