Kryštůfek Robin

• Kanada

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2018, 104 min

Vždy mě bude bavit konfrontace dětského a dospělého pohledu na věc, kdy se čas jakoby zpomalí a dospělí vytáhnou hlavu z prdele, protože všechny jejich hodnoty a cíle jsou najednou k smíchu a vlastně ani nedávají moc smysl. Vůbec není potřeba hledat svoje vnitřní dítě a další ezo hovadiny. Člověk si buď nechá vytrhnout zábavu a pohodu ze života, nebo nenechá. Moje generace má navíc to štěstí, že přátelé ze Stokorcového lesa tam na nás budou čekat.(27.12.2018)

Večerníčkový námet roztiahnutý na celovečerný film. Pravdou však je, že po slabej polhodinke sa film rozbehne, dalo by sa povedať, že každou minútou je lepší, hoci sa nič prevratného nedeje. Oceňujem farby, psychologický podtext, hoci s tým budú mať deti problém. Určite však obyvatelia lesa mohli byť prepracovanejší, ten obyčajný plyš mi akosi nesedel.(10.12.2018)

Potřebuju (a snažím se opečovávát) svůj Stokorcový les. Někde tam vzadu v hlavě, aby byl vždy k dispozici, abych se do něj pravidelně mohl vracet. A věřím, že nejde jen o nostalgické - a idealizující - utápění se ve věcech minulých. Jde o memento: nezapomeň, hraj si. Dřív jsi věděl, že je to důležité. Dřív jsi byl moudrý. __ A přesto zapomínám, a přesto si přestávám hrát. A dny se stávají zítřky místo dnešků, a člověk pak všechno poplete. Zejména to, co je a co není důležité. Přitom je to snadné: důležitý je Pú!(26.8.2018)

(100/2018) / Štýlovo natočený rodinný film, ktorý netuší čo chce vlastne byť. Po väčšinu času je hlavná postava v ťažkej depresii aby sme ku koncu zažili očakávany sladučký happy-end. Ewan to ale dal veľmi dobre a trochu to celé zachránil. Inak všetky plyšáky vyšli na jednotku, ale práve Winnie je podľa mňa docela odpudivý. (6/10)(11.11.2018)

V krátké době druhé filmové setkání se zvířátkami ze Stokorcového lesa a postavami z lidského světa s nimi propojenými, čímž se nemohu vyhnout porovnání, a to přestože jde o naprosto odlišné snímky, a to jak formou zpracování, tak i zápletkou a celkovým přístupem k dané látce. Jedná se tedy o Sbohem Kryštůfku Robine a právě Kryštůfek Robin a hned na úvod musím jednoznačně konstatovat, že u mě vyhrává na plné čáře prvně jmenovaná podívaná, a to prakticky ve všech ohledech. Sbohem Kryštůfku Robine totiž na rozdíl od svého následovníka jasně vědělo, co chce a především, čím chce být, zatímco Kryštůfek Robin na mě působil spíš jako taková pohádka pro dospělé, která prakticky nefungovala v žádném směru a tvůrci celý film rozmělnili do xy žánrů, z nichž ovšem ani jeden neměl nějaké dominantnější místo, čímž to na mě prakticky celé pak působilo dramaticky nevyváženě, emočně nepřesvědčivě, zápletka nemohla zabavit ani děti, ani dospělé, její vývoj byl krkolomný, nezáživný a bez tempa, atmosféra a vizuál působili podivným, nezajímavým dojmem a obsazení jednotlivých postav též považuji za ne zcela castingově šťastné, a to včetně snaživě hrajícího Ewana McGregora. Tato skoropohádka mě zkrátka příliš neoslovila, sice jsem se u ní nenudil, ale dramatičtější, dospělejší a emočně přesvědčivější Sbohem Kryštůfku Robine doporučuji rozhodně více.(12.7.2019)

• - Je to vůbec poprvé od filmu Winnie the Pooh and Tigger Too! (1974), kde Roo propůjčila hlas žena a nikoli chlapec. (mrtynbaca)

• - Celosvětová premiéra proběhla 30. července 2018 v Burbanku v Kalifornii. (Varan)

• - Čínské filmové úřady nedovolily v zemi uvést film do kin. Čínské úřady blokují obrázky Medvídka Pú na sociálních sítích od doby, kdy se z pohádkového plyšového medvěda stal symbol politického disentu poté, co lidé začali čínského prezidenta Si Ťin-pchinga přirovnávat právě k Medvídkovi Pú. [Zdroj: Blesk.cz] (Kaufman)