Kryštůfek Robin

• Kanada

• Austrálie

Fantasy / Komedie / Drama / Rodinný

USA / Velká Británie, 2018, 104 min

O sobě asi nemůžu říct, že jsem v dětství žral medvídka Pú. Ano, věděl jsem o něm, o oslíkovi a tygrovi, ale vychoval mě krteček, zajíc s vlkem a Bolek s Lolkem. Winnie the Pooh má cílovku dost nízko, ale nemůžu říct, že bych se nudil. Až mě překvapilo, jak temnou atmosféru si dětský film dokázal vybudovat. McGregor je sázka na jistotu, ale celou show si pro sebe ukradl někdo jiný. ÍJáček, který je největším propojením se světem dospělých. Jde o milý film, ze kterého skoro necítím Disneyho.(6.8.2020)

Večerníčkový námet roztiahnutý na celovečerný film. Pravdou však je, že po slabej polhodinke sa film rozbehne, dalo by sa povedať, že každou minútou je lepší, hoci sa nič prevratného nedeje. Oceňujem farby, psychologický podtext, hoci s tým budú mať deti problém. Určite však obyvatelia lesa mohli byť prepracovanejší, ten obyčajný plyš mi akosi nesedel.(10.12.2018)

Kryštůfek Robin na své přátele ze Stokorcového lesa dávno zapomněl, protože již není malý chlapec. Medvídek Pú se však jednoho dne objeví v Londýně v parku kousek od jeho domu a nové dobrodružství může začít... Nečekal jsem to, ale film mile překvapil. Doing nothing often leads to the very best something.(5.3.2019)

Nebyť finálnej speak, ktorá to celé bohužiaľ zhadzuje na úroveň detského filmu jednalo by sa o nádherný film. Forster skvelo vystihol atmosféru a vrátil nám starých hrdinov v novom špeciálnom háve. McGregor skvelý a rovnako aj malý Pooh. Niečo na tých anglicky hovoriacich medveďoch je. Dojíma ma to a zároveň ma to núti k úsmevu. Je to tradičný Disney. Taký ten hodnotový, kedy sa netlačí na pílu. Dalo by sa spraviť pokračovanie. Hoci v pocite v ktorom to zostalo mi to neuveriteľne sadlo. Hlavne takto na jeseň. Viacej takýchto rozprávok. Ow a všetky vtipy fungujú. Hlavne tie od Ijáčka :)(2.11.2018)

Vnímavá a dospělá Disneyovka s Medvídkem Pú, který je dětsky naivní přesně tak, jak si ho pamatujeme ze svého dětství. Atmosféra z poměrně specifického traileru se tady nevytratila (v což jsem doufal, a proč jsem taky šel do kina), a celý příběh i postavy vás nepřestávají dojímat prakticky přes celou stopáž filmu. Zásadní je navíc i to, že kromě krátké pasáže, kdy už Kryštůfek pracuje pro Winslowa a Pú ještě není na scéně, prakticky ani na chvíli nenudí. Po emoční stránce film celkem pravidelně střídá upřímný smutek veselý smích, což tady není vůbec na škodu. Ke všemu je casting McGregora a Hayley Atwell naprosto úžasný. Důležité je ale podotknout to, že tohle všechno nenudí převážně starší diváky - pro děti tento snímek primárně natočen není, čemuž napovídá i fakt, že v kinech neexistuje dabovaná verze (to bude zřejmě i důvod, proč nebudou tržby moc vysoké, a proč jsme měli s přítelkyní sál jen pro sebe). Celkem často se tady totiž "filozofuje" a přemýšlí nad životem a jeho vnímáním. Vzhledem k tomu, že nosná myšlenka stojí na dobře podaném střetu dětského světa, přátel a rodiny s prací a kariérou, děti asi nepochopí, co některými scénami chtěl "básník říct", a místy se možná budou i nudit. Nevyjímaje scény, kdy budou dost zkoprnělé hrůzou, protože depresivní mlha nad Stokorcovým lesem vytváří perfektní ponurou atmosféru. Nezbývá než doufat, že jednou dorostou a podívají se na film se stejnou radostí, jako jsem ho sledoval já. Navíc Pú a jeho přátelé (jen chudák Tygr vypadá trochu staře) jsou vytvořeni s krásným detailem a medvídkovy výrazy si musíte zamilovat. Snímek si mě prostě po všech stránkách získal, a já se za to nestydím.(25.8.2018)

• - Je to vůbec poprvé od filmu Winnie the Pooh and Tigger Too! (1974), kde Roo propůjčila hlas žena a nikoli chlapec. (mrtynbaca)

• - Čínské filmové úřady nedovolily v zemi uvést film do kin. Čínské úřady blokují obrázky Medvídka Pú na sociálních sítích od doby, kdy se z pohádkového plyšového medvěda stal symbol politického disentu poté, co lidé začali čínského prezidenta Si Ťin-pchinga přirovnávat právě k Medvídkovi Pú. [Zdroj: Blesk.cz] (Kaufman)

• - Natáčelo se od srpna do 4. listopadu 2017 v Anglii (Kent, Winsdor). (Varan)