Kryštůfek Robin

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2018, 104 min

Dětem byl tento film odepřen. Do distribuce jde pouze s titulky. Spousta hodnoticích nad tím vyjadřuje pochopení. Ale já bych byl nerad kdyby dětem byly odepírany hřejivé inteligentní věci s myšlenkou. To se mají dívat pouze na prostoduché barevné blbinky? Nechápu. Jedním z kladů tohoto filmu je totiž určitě to, že si na něm něco najde každý inteligentní člověk od 3 do 99 let. Je opravdu velmi hřejivý nenuceně vtipný, ale zároveň i zdravě a zajímavě pochmurný a melancholický. Ovšem, neřekl bych, že by to mohlo dítěti uškodit. Metaforu zataženého Stokorcového lesa asi nepochopí, ale závěrečná myšlenka je podáná moc pěkně a zřetelně. Člověka zahřeje na srdci. Najednou jsem měl chuť obejmout Medívídka Pú a nědělat s ním nic. Tahle postava už nikdy nebude sympatičtější. Dávám pěknou čtyřku.(27.8.2018)

slušný rodinná podívaná,která nedopadla ani zdaleka tak špatně jak sem čekal.Není to sice tak hravé jako třeba Paddington a na vzezření zvířecích hrdinů jsem si musel zvykat,ale jinak tu všechno funguje.Samozřejmě že se všechno točí okolo klišé jako že rodina je důležitější než práce,nebo že si dospělí zapomněli hrát,ale je to tu podáváno natolik nenásilně,že to vůbec nevadí a vlastně to sem i patří.Snad jen ta finální myšlenka,že nic neděláním se všechno zlepší je trochu mimo...70%(22.12.2018)

Tento film měl velké předpoklady k tomu být kouzelný. Úžasný vizuál s nádhernou hudbou a parádním castingem bohužel zahřeje u srdce jen částečně. Na vrub to jde jednak scénáristům, kteří jakoby se nedokázali dohodnout, jestli chtějí vytvořit drama nebo dobrodružný rodinný film. Navíc tomu chybí jistější režisér, který by do filmu přinesl více emocí a navíc by zvládal udržovat tempo a brzdit zbytečně aktivní ruce střihače Matta Chesse. Hluboce se však skláním nad vizuálními efekty a budu trikařům naivně přát alespoň nominaci na Oskary. 6.5/10(27.12.2018)

V podstatě bych sem mohla téměř slovo od slova zkopírovat svůj komentář k "chudšímu bráškovi" jménem "Sbohem Kryštůfku Robine". Příběh se sice nepatrně liší, přesto ale svou mnohdy depresivní a ponurou atmosférou může diváka spíše rozesmutnit a rozhodně není vhodný pro úplně malé děti. Hvězdičku navíc si zaslouží vizuální zpracování (nejen) plyšových zvířátek, jinak jsem z výsledku ale spíše rozpačitá a rozhodně jsem ráda, že jsem si film nechala ujít v kině.(26.11.2018)

Nemôžem si pomôcť. Macko Pu ma vždy dojme - krásne spomienky na detstvo mojich dcér, ktoré na ňom vyrástli. Áno netvrdím, že nie, bolo to jednoduché, príliš nostalgické a dojímavé, no práve to som tu asi aj čakal a vôbec mi to nevadilo. Výhrady by som mal jedine k obsahu, kde postavu dcéry Krištofka Robina by som trochu viac rozvinul. Inak ide o príjemnú nostalgickú záležitosť. Slušný nadpriemer. 80/100(21.12.2018)

• - Natáčelo se od srpna do 4. listopadu 2017 v Anglii (Kent, Winsdor). (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 30. července 2018 v Burbanku v Kalifornii. (Varan)

• - Je to vůbec poprvé od filmu Winnie the Pooh and Tigger Too! (1974), kde Roo propůjčila hlas žena a nikoli chlapec. (mrtynbaca)