Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

kamigava13

Pikachu a Psyduck byli tak roztomilí! Nečekal jsem od toho moc a dostal jsem hodně muziky za málo peněz. Reynolds si chlupatého žluťáska hezky s ostrovtipem nadaboval. Také jsem se divil, že tak zdánlivě prostý paraanimák může mít tolik dějových zvratů. Pikachu mě mile překvapil. ()

HellsAngel

Z očakávaného fan servisu pre milovníkov Pokémonov sa prekvapivo vykľula svieža noirová detektívka. Síce kopíruje väčšinu žánrových schém, no zabaľuje ich do originálneho fantazíjneho sveta, až po okraj preplneného známymi (a častokrát roztomilými) tvormi, čo samo o sebe odvracia pozornosť od prípadných rozprávacích prešľapov. Zároveň chválim zámer tvorcov, nevytvoriť iba prvoplánovú snímku o turnajoch s Pokémonmi. Hlas Ryana Reynoldsa je pre malého, žltého a na kofeíne závislého detektíva ako stvorený, pričom štýl jeho humoru miestami pripomína infantilnejšiu verziu Deadpoola. Vizuálne je film spracovaný na úrovni - Pokémoni vyzerajú neuveriteľne živo a Ryme City dotvára skvelú kulisu pre celý príbeh. Dobrou správou je aj skutočnosť, že film nie je vyslovene cielený na detské publikum, takže si ho náležite užijú všetky vekové kategórie divákov, pre ktorých nie je svet "pocket monster" (význam skratky Pokémon) úplne neznámy. ()

BlackAdder87

Sory Pikachu, ale tenhle výlet na filmová plátna se ti moc nepovedl. Většina zábavných momentů byla už v traileru, ve filmu je navíc jen průměrný příběh, který to vše poslepuje dohromady. Myslím, že se na tom mohli tvůrci daleko víc vyblbnout aby výsledek byl zábavnější. Takhle se zoufale drží na hranici průměru a nebýt Pikachu tak roztomilý, tak to zapadne kdesi mezi výplachy filmové produkce. ()

Adaaamecek

Film který zrovna nenadchne ale také neurazí... Samotní pokémoni vypadají na rozdíl od trailerů velice dobře, a vizualizace města, přírody, atd. také neurazí. Film se hodí jako blbost na vypnutí mozku, či rodinná zábava pro nejmenší a jejich rodiče. Celý fllm jede na půl plynu, což je opravdu velká škoda.(má opravdu na víc). A bohužel to nezachrání ani velice roztomilý všech milovaný Pikachu. 6/10, ()

Petper

Pred týmto snímkom som mal velmi veľké očakávania. Veď už len svet kde je 800 rozne vymyslených pokémonov má strašne veľkú perspektívu a dá sa natociť o takmer všeličom. Ale práve príbeh ktorý si zvolil Rob Letterman ma až tak nezaujal a to z týchto dovodov- Príliš málo ukázaných pokémonov , žiadne súboje v arénach (nostalgiu som chytil možno tak pri Pikachuovi jedine) , a strašne sa to chcelo zapáčiť nižšej vekovej skupine.Nebol by to až taký problém ale pokémonov poznajú hlavne tie staršie kategórie a mohol tam byť aspoň náznak niečoho takého. Ale aj tak si nemožem dovoliť dať menej ako 4*. CGI zvládnuté na jednotku, Ryan Reynolds valí a z kina som aj tak odchádzal s úsmevom na perách. 70% ()

stihac10

Na Pokémonech jsem vyrostl, takže pro to mám slabost. Zábavný snímek, s dokonalým Pikachu, jednoduchým příběhem a otravnými lidskými postavami. 7/10 ()

LencaN

Čekala jsem mnohem víc. A také se prohloubila moje nenávist k těm, co tvoří trailery. Dají tam jen to nejlepší, pak film dohromady stojí za starou belu a člověk je tak akorát naštvaný při odchodu z kina, že vyhodil za takovou ptákovinu tolik peněz. Pika Pika byl roztomilý, ale to bylo tak všechno. Především první půlka byla tak otravně ukecaná, až jsem občas schválně ani nevnímala, protože bych stejně nestíhala tu smršť ani pobírat. Hlavní hrdina je nevýrazný, bez nějakého zásadnějšího charakeru, spíš takový nemastný neslaný ňouma. Hlavně že děj umístili většinou do asijského velkoměsta plného svítících nechutných reklam. A nutno říct, že Ryana Raynoldse si na plátně moc neužijete, pokud jste jeho fandové, on je totiž hlasem toho nechutně ukláboseného žlutého plyšáka. Je mi děsně líto, že vůbec nevyužili ten potenciál, který pokémoni a hlavně Pikachu má. ()

rigby

Akční podívaná s perfektně provedenými efekty. Příběh velmi jednoduchý a oddechový. Vlna popularity Pokémonů mě už nezasáhla, takže mi film tolik neříká. Ale věřím, že mladší generaci se to může líbit a bude nadšená. Za mě jsem viděl jednou a stačilo, nic mi to nepřineslo. ()

fulcrom odpad!

Na začátek musím říci, že jsem se na filmovou adaptaci těšil. Jako kluk jsem pokemony miloval. ALE tohle je hrůza, přeslazeny scény se střidají s až ultra akčníma a to pro co jsem přišel - nějaká bitka Pokémonů se nekonala. Měl jsem dost veliký problém to vůbec dokoukat... ()

Kushina

Ačkoliv jsem si zprvu říkal, že kombinace kreslených postaviček z dětství v reálném světě bude muset být neskutečná slátanina, tak opak byl pravou. Velice dojemný a propracovaný příběh, který mě držel v napětí po celou dobu a nenudil. Zároveň se v něm stalo několik zajímavých zvratů a samotný pikachu byl prostě hrozně QT a jeho mluvená forma byla zajímavá. Film mě velice překvapil. 65% ()

KukulienkaHO

Ak by som to mal zhrnúť, tak "Pokémon Detektív Pikachu" je čisto priemerný 50%-ný film. 1* pridávam za skvelú postavu Pikachu - Harryho, ktorý keď bol na obraze, tak vždy posúval film o level vyššie. ()

HennessyVSOP

Tenhle film ma poměrně dost velký problém, že kromě samotného Pikachu to stojí celkem za nic. Herecky to dobré není ani trochu, scénářem je to rovněž slabší a zbytek, včetně těch digitálních pokémonů taky žádná sláva není. Ale už jsem viděl mnohem horší filmy, tohle je spíš pohádka pro děti a beru ji na milost. ()

Desmond04

I ve svém pokročilém věku miluji Pokémony a miluji Pikaču. A právě na fantastické elektrické myšce stojí a padá celý celovečerák. I když mě trailer upoutal, tak jsem byl poměrně rozpolcen z voice-actingu Ryana Reynoldse ve stylu: "sakra, vždyť Pikachu má bejt roztomilej". Překvapivě to ale celé funguje skvěle a divák není z krapet drsnějšího hlasu nikterak znechucen. Pikachu jede bomby celou dobu a ačkoliv Tim není úplnej trouba, tak se na něj prostě nechytá. Užíval jsem si v podstatě každou chvíli, kdy byl žlutej borec na plátně, což bylo na štěstí skoro pořád. Jak jsem poznamenal, tak utáhl naštěstí i celý film, navzdory v mých očích, strašně zvláštnímu, řekl bych až skoro nezvládnutelnému konci. Člověk, který na Pokemonech vyroste si to užije dosytosti, momenty, kdy se objevují na snímku další a další pokémoni, se rovnají blahu, takže lze opustit i určité nelogičnosti a právě zvláštní finále, které mi moc nesedlo. Ale Detektiv účel splnil, bravo! ()

brasek

Pokémonmánia je dávno za nami a preto tento snímok nemá veľmi ako zaujať širokú divácku verejnosť. Príbehom je tento snímok taká detinská mierne dobrodružná záležitosť. Staršieho diváka však prestane baviť po pár minútach. ()

bonovox

Mňa to teda vôbec nebavilo...svet Pokémonov ma nikdy nejako nazasiahol a táto hraná verzia tiež myslím vyšumí do prázdna... ()

KolarikKing

Jako člověk, co vyrůstal na seriálu nemůžu hodnotit jinak než kladně. Pokémonů je tu dost a vypadají fakt hezky. Příběhová linka docela ušla (našlo se i pár zvratů). A chemie mezi postavama taky fungovala. A hvězdička navíc za perfektní hlas Rayna Reynoldse. 7/10 ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)