Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Gaius Claudius Glaber je mrtev. Od jeho porážky uplynulo už mnoho měsíců a rebelská armáda, vedená Spartakem a jeho generály, Crixem, Gannicem a Agronem, pokračuje ve vítězném tažení proti Římu. K povstalcům se připojují další tisíce osvobozených otroků a početné řady rebelů začínají ohrožovat i mocnou římskou armádu. Spartakus je více než kdy jindy odhodlán jednou pro vždy svrhnout Římskou republiku. Po smrti Ashura bojují Naevia a Crixus díky znovunalezené síle a odhodlání jako jeden muž. Gannicus se jako vždy snaží užívat si v jakékoli situaci života naplno, a tak své lože sdílí s krásnou, ovšem nebezpečnou Saxou. Společně se rebelové pouštějí do jedné krvavé potyčky za druhou a připravují se na nevyhnutelnou totální válku s Římem. Senát se obrací s prosbou o pomoc na nejbohatšího občana, Marca Crassa. Mocný politik a vynikající stratég respektuje svého soupeře a odmítá se dopustit stejných chyb, jaké zničily Glabera a jeho předchůdce. S pomocí mladého a soutěživého Julia Caesara je Crassus pevně odhodlán rozdrtit Spartaka a jeho vzpouru. Spartakus: Válka zatracených vyvrcholí v epickou bitvu, jež nemá obdoby. (HBO Europe)

(více)

Recenze (19)

Martinius 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

instantne nadprirodzené mlatenie stereotypnych rimanov, do toho "fuck, fuck!" + pravidelna trtkacka, hektolitre kecupu a takto dookola diel za dielom. boje v arene boli este fajn, toto je uz bohapusta kokotina. v realite crassus vytrepal spartaka velmi skaredo a jednoznacne, aj preto tu citit bezmocnost scenaristov pri nasilnom natahovani deja. ()

InJo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěrečná řada je naštěstí skoro stejně skvělá jako první. Má podobně dobrý tah na bránu, je v ní minimum zbytečných podzápletek a postav a ze Spartaka je znovu ten pravý ikonický borec, který budí patřičný respekt a je před svými pronásledovateli takřka neustále o krok napřed. Největší devízou VÁLKY ZATRACENÝCH je dle mého ale výborně napsané (příjemně komplexní a nejednoznačné), zahrané a zejména využité trio nových záporáků. Hodně mě bavil smysluplně se vyostřující vztah frajírkovitého Caesara s Tiberiem, Crassovým snaživým, ale nepříliš schopným (a později i nepěkně zákeřným) synem. No a samotný Crassus je horký kandidát na nejlepšího padoucha celého seriálu. Jednak velmi dobrý bojovník (viz hned první díl sezóny), a ještě lepší válečný stratég (navíc ve srovnání s Batiatem, Glaberem či Ashurem je to i o dost méně zákeřná svině). V podání bezchybného Simona Merrellse je Crassus skutečně charismatický "big boss" a je tak Spartakovi naprosto ideálním soupeřem (jejich společné scény, kterých je ovšem bohužel jen pár, mají obrovský emocionální náboj). Z jednotlivých dílů nejvíce vynikají asi poslední tři. V nich jde (vzhledem k blížícímu se konci) už hodně do tuhého - probíhají v nich velké bitvy (alespoň na televizní poměry), umírají stěžejní postavy atd. No a finální epizodu osobně řadím mezi to nejsilnější, co mi televizní tvorba kdy nabídla - jeden velký nářez, ať už jde o velkolepou a napínavou akci, nebo o emoce. SPARTAKUS zkrátka skončil v nejlepším. Díky za to! ()

Reklama

Ceberus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I ve třetí sérii tvůrci udržují vysokou laťku, co se týče psaní postav, a opět se jim podařilo přivést k životu sadu nových neméně zajímavých charakterů. Čtyři hvězdy nedám jen kvůli tomu, že už to prostě nejsou gladiátoři, které mám se Spartakem, Gannicem a spol. už spojené. Ale pokud máte rozkoukané předchozí série Spartaka, rozohdně touto nic nezkazíte a pobavíte se. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spartacus: War of Damned (95%) je zavŕšenie celého seriálu, kde sa Spartacus stretne zoči voči jednému s najvyšších generálov. Týchto posledných desať dielov je rozhodne zaujímavejších a výživnejších ako v predošlej sérii. Predovšetkým som si zvykol už na nového Spartacusa a príbeh ma rozhodne väčšie grády. Spartacus už ma dosť veľkú armádu a tak sa neschováva len v lesoch, ale ide dobiť rovno celý Rím. Akcie sú veľkolepejšie a prepracovanejšie ako v minulej sérii a rovnako je na tom aj príbeh, ktorý v každom diely ma čím prekvapiť. Taktiky útokov nikdy neprestanú prekvapovať a sila Ríma a záporných postav je nie len dvojnásobná, ale skutočne hrozivá. Obzvlášť potom čo si obľúbite niekoľko postáv. Záverečná séria je rovnako brutálna ako predošlé a rovnako neprestane prekvapovať. War of Damned si môže pripísať body predovšetkým za akciu, ktoré sú veľkolepejšie a dramatickejšia ako kedy koľvek pred tým. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Drama par exellence. 1)  Ke konci příběhu se už děj poněkud zplošťoval na MY versus ONI. Plasticita odehrávaných událostí mizí a na obrazovce už běží čistě jen kdo s koho._____ 2)  Nicméně i když se drama a zobrazení postav změnilo, je pořád na co koukat._____ 3)  Nové postavy: 48letý Angličan Simon Merrells (Crassus), 21letý Australan Christian Antidormi (Crassův syn Tiberius) a 28letý australský klon Brada Pitta Todd Lasance (Caesar)._____ 4)  Historické okénko. S naší velmi přibližnou znalostí tehdejších poměrů a událostí si jen těžko uděláme jasný obrázek o tom, jak to bylo ve skutečnosti._____ Opustit republiku cestou na sever bylo očividně dost snadné (Řím tehdy zahrnoval dnešní Itálii a část španělského pobřeží) a dosud mnozí historikové nechápají, proč to Spartakus neučinil._____ Samotné povstání je ideově nejasné - žádné  náznaky reforem republiky, zrušení otroctví či tak něco historikové neznají._____ Povstání pomohly nejenom válečnické schopnosti Spartakovy a jeho druhů, ale rovněž podceňování celé věci ze strany Římanů, kteří dlouho operace proti otrokům považovali jen za jakési policejní pořádkové zásahy a nikoli za skutečnou válku a tomu také odpovídalo vojenské nasazení._____ Sama úloha Spartaka a dalších vůdců povstání je rovněž nejasná stejně jako jeho konec. Ani o dychtivém Caesarovi nejsou žádné zmínky, tím méně o dvou Crassových synech, kteří v té době byli v dětském věku a žádný se nejmenoval Tiberius._____ Už jen tento letmý pohled naznačuje, že nesledujeme historický seriál, ale akční dobrodružství v historizujících kulisách. ()

Galerie (131)

Zajímavosti (6)

  • V této epizodě uspořádá Spartakus (Liam McIntyre) gladiátorské hry na počet padlého bratra Crixa (Manu Bennett). Historicky je toto pravda. Spartakus skutečně donutil 30 římských vojáků bojovat jako v aréně na počest Crixa. (PatrikP4)
  • V epizodě se objevuje postava Gaia Julia Caesara (Todd Lasance), která se ukáže pro další děj jako důležitá. Historicky ovšem není známo, jakou roli hrál Caesar ve Spartakově (Liam McIntyre) povstání, a jestli se ho vůbec nějak účastnil. (PatrikP4)
  • V závěrečném díle seriálu Gannicus (Dustin Clare) vzpomíná, jak lid provolával jeho jméno v aréně. Ale ta v té době, kdy si Gannicus vybojoval svobodu, ještě nebyla postavena. (Timak)

Reklama

Reklama