Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. (CinemArt)

c.tucker

Pan Havlík se snažil, co to šlo, dostat z té pekelné předlohy alespoň něco. Díky tomu to nedopadlo až tak hrozně. Ale všechny postavy do jedné jsou strašný hovada a na konci se to zas tak moc nevyřeší. ()

angel74

Dramatická ani komediální linka tady sice až tak úplně nefunguje, přesto jsem se vůbec nenudila a Bábovky se mi líbily. Velkou zásluhu na tom dozajista měly skvělé herecké výkony téměř všech zúčastněných. Navíc chovám k většině z nich velké sympatie. Nehledě na to, že Rudolf Havlík na postu režiséra také odvedl dobrou práci. Právě z výše zmíněných důvodů budu v hodnocení trochu shovívavější, i když bych normálně bez jakéhokoli rozmýšlení udělila filmu tři hvězdičky za až moc pohodový a přímočarý konec. (70%) ()

kocik1

Některé ty ženy byly fakt bábovky, které si svůj klišovitý osud zasloužily, na druhou stranu bylo provedení svižné, takže je škoda, že scénář udělal z některých poměrně chytrých žen blbky a z mužů, kteří vesměs nebyli chytří už od začátku, zase pouhé debily. ()

sator

Kromě plakátu který navrhl nejspíš někdo kdo film neviděl nádhera, velmi připomíná film Crash...Osamělost  postav krásně podkresluje nádherná hudba... ()

bubun

Škoda, že je to tak předvídatelné a brutálně schematické, najde se pár míst a dějových linií, které prostě nedávají smysl, ale co je na tom filmu asi nejhorší - a překvapuje mě, že něco takovýho napíšu - je hudba. To všudypřítomný rádobydramatický burácení smyčců vůbec nenavozovalo atmosféru, kterou si (asi) tvůrci přáli, protože v druhé půlce filmu už to bylo vysloveně k smíchu. Jedna hvězda za tu starou máničku na střelnici a jeho repliku: "John Wayne." ()

Johnny.ARN

Veľmi milé prekvapenie spoza rieky Morava. A kľudne by som si vedel predstaviť, že toto bol pilot a vznikol by k tomuto seriál. Veľa príbehov, ktoré sa prepájajú, ale pritom každý by si zaslúžil lepšie rozobrať. Už som videl viac takýchto filmov, kde je viac príbehov, ktoré sa na konci spoja. Tu to bolo veľmi dobre spracované a natočené, ale niekde v polke som dostal pocit, že jeden príbeh je tam navyše, že je to veľmi prehustené a v istom momente aj nepriehľadné. Pravdepodobne spôsobené kratšou minutážou. Nevadí, rozhodne som si nešklbal kotlety, obsadenie bolo luxusné a moju pozornosť to malo úplnú. 3 z 5 ()

Mrkvič

Rovnou vypálím, že jsem od poloviny filmu srovnával s takovými kousky jako Láska nebeská (2003) a ke konci s Magnolií. To nejsou vůbec špatné vzory. Vztahové a sexuální eskapády podány spíše drsněji a ne tak pohádkově jako v Lásce nebeské. Když už jsem si uvědomil, co je to vůbec za film, čekal jsem na závěr něco podobně bláznivého jako u Magnolie. K propojení dojde, ale zase mnohem reálnějšímu. Propojovací scéna je fakt úžasná. Na jeden dlouhý zátah, který je na české poměry neuvěřitelně propracovaný! Dost emocí. Sympatie s postavami (s většinou). Nebýt Taclíkovy postavy, nedalo by se ani trochu hovořit o komedii. Že jsou všechny chlapské postavy takoví ......, mužského diváka asi tolik nepotěší. Ale zase na Janu Plodkovou je pěkný pohled když se kurví. Sečteno, podtrženo, plus mínus autobus, ale do nadprůměru film zvedá zmíněná propojovací scéna. ()

venison

Mno, vůbec mě nepřekvapilo, že se mi film nelíbil. Knížka byla oddychové čtení do kabelky na pláž a odehrávala se v hlavách jednotlivých žen, kde byly srozumitelně vysvětleny pohnutky pro jejich jednání, což ve filmu chybí a díky tomu se celé dění mění na pseudosociální patlaninu, která by se faministkám rozhodně nelíbila. ()

elanius

(26/2022) / No dúfam, že toto nie je kvalitatívny strop aktuálnej českej produkcie, lebo to by bolo veľmi zlé. Ten film sa dá, je to celkom obyčajná dráma s pár dobrými momentami a celkom podareným koncom. Chvalabohu aspoň za to nakoniec. Ale je to málo, málo na to aby som si po týždni spomenul na hocičo konkrétne z tohto filmu, len to že bol celkom fajn. (5/10) ()

Timak

Hollywoodský styl vyprávění je hrozně fajn, ale ten konec je zase úplně na ho*no. Bylo fajn vidět herecké stálice v úplně jiných rolích než jsme zvyklí. Jako postarší tatík Langoš s ponožky v sandálích nemá chybu :) ()

LEGACY

Je to krásně propletená, hvězdami obsazena dojmologie, která se parádně sleduje, ale v jádru je celkem laciná. Tak jako tak je to film, který sedí vkusu mé mámy, a tak jsme si spolu užili relativně sledovatelný český film. ()

Sany33

Príbeh: Zdanlivo nemožné prepletenie ľudských osudov od tých dobrých až po tých najhorších. Herecké obsadenie: Asi to najlepšie čo momentálna kultúrna česko-slovenská scéna ponúka. Od Táničky až po OndrejaPrevedenie: neviem ako kniha ale film má strašne patetické a nudné postavy, ktorých životný osud je vám v konečnom dôsledku úplne u prdele lebo sú vám ich osudy servírované ako guláš. Finálne prepojenie príde až úplne na koniec a dovtedy je film iba zlátaninou rodinných vzťahov a emočných kríz bez širšieho súvisu. Pocity: Sa mi páči ako je fenomén nevery zakorenený v českej kinematografií. Už si nepamätám film z českých štúdií kde by niekto niekoho nepodjebal. Je to niečo ako Netflix s LGBTI komunitou. Aj keď sa to tam vôbec nehodí, proste to tam nasilu vopcháme aby to malo gule. Strašná doba toto. Pridaná hodnota: Spletenec životných príbehov bez dožadovanej emócie. 58% ()

Master19

Největší pozitivum beru z toho, že herci jsou trošku vytržení ze svých škatulek. Vetchý má být sebevědomý a charismatický, Langmajer ustrašený zápecník, Rostislav Novák hňup na entou a Marek Taclík ještě větší střevo než obvykle. Ale ženské postavy jsou obsazeny přesně podle škatulek a už mě to nebaví. Nuda. ()

Autogram

Viac ako za tri hviezdy to nešlo, ale za menej tiež nie. Kvalitne natočený film podľa predlohy s témou mozaiky príbehov, ktorý by pred niekoľkými desaťročiami prekvapil, ale dnes už aj priemerný divák tvorcov prekukne. Naviac, tá burácajúca vtieravá hudba nemusela hrať nonstop, aby bolo viac rozumieť hlasy. ()

Glowski

Na základě plakátu a traileru bychom si mohli myslet, že budou Bábovky něco jako Samotáři pro diváky lifestylových komedií, to by ale musely být vtipné – respektive se o to alespoň snažit. Když pomineme několik izolovaných scén vymodelovaných tak, aby v sobě nesly potenciál situační komiky, zbydou nám jen základy vesměs tragických dějových linií typu „luxusní kurvu napadne kunčoft skalpelem, její buranský pasák mu to vrátí baseballovou pálkou“ nebo „žena toužící po dítěti dělá všechno proto, aby jej mohla mít, její manžel už o ni ale ztratil zájem a běhá za mladší“ atd. Bábovky tedy usilují o vyprávění seriózních příběhů, které mají divákovi nejspíš připadat jako odpozorované ze života, ani v nejmenším tak ale nepůsobí. Jde o na kost ohlodaná schémata a nejprovařenější klišé (dítě bohatých rodičů, kterému se nedostává pozornosti), která vzhledem k poměru počtu hlavních postav na stopáž filmu (10+/97 minut) nemají šanci být jakkoli rozpracována či problematizována. Věčně kroužící kamera má společně s neutichající rádoby osudovou hudbou dát zapomenout na to, jak nesmyslně překombinovaný a vykonstruovaný příběh divák sleduje, a vzhledem k tomu, jak přehledně je napsaný, se jí to snad i chvílemi může dařit. Bezpochyby ale už ne v závěrečném epilogu, který namísto rozřešení nabídne halucinační vizi, z níž nelze pochopit jestli/jak se většina hlavních postav od úvodních titulků nějak vyvinula a případně pak proč. Podobně jako v předchozím filmu tandemu Třeštíková-Havlík i zde působí postavy jako by o jejich chování rozhodoval mozek desetiletého dítěte a na základě jeho představ tvůrci koncipovali i „detaily“ jako třeba jak funguje velká nadnárodní korporace. Netřeba chodit až k myšlenkám filmu, Bábovky jsou fušerstvím i z řemeslného hlediska, jakkoli to velmi pracně zastírají. ()

zsn

Další česká sra_ka. Sotva poznáte postavy, ani se nerozkoukáte a je konec. Langmajer v každé p_deli - už mám problém, vnímat ho v nekaké roli, když hraje kdeco. Vlasáková, Pauhofová taky všude. Protekce a nic víc. Plodková nejlepší všude v každé své roli, to je ale málo. Vetchý se měl svlíct a dala bych hvězd víc..Pokus o komedii v životních dramatech je faux pas. Knihu jsem kdysi poslouchala při běhu jako mluvené slovo. Tuším, že tam toho bylo víc, absolutně nevyužitý potenciál. ()

Fox85

Nevím, jestli můžu hodnotit a komentovat, protože jsem evidentně nebyl cílová skupina. A nebo si potřebuju přečist knížku, abych to všechno pochopil? ()

herr_carter

Tuzemské překvapení možná posledních 2-3 let. Hodně nešikovně postavili tvůrci trailer, řekl bych. Podle něj si totiž každý v kině řekne a ejhle, další ze záplavy tupých komedií, řešících mezilidské vztahy - a ve výsledku ejhle, sice je to klasický lidský propletenec o důvěře, nevěře, lásce a zahýbání, ale překvapivě těžký kousek na uchopení. To všechno podpořené vážně povedeným soundtrackem. Mě se to líbilo moc, až moc autenticky to ukazuje na to, kterak se lidé navzájem odcizí v momentě, kdy jdou stranou základní životní hodnoty na úkor kariéry....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

netahlo odpad!

Ambiciozni jak svine, ale proste Trestikova. To se neda, jak tyhle braky muze nekdo cist! No reziser Havlik to moc nevylepsil. Jedine kamera byla dobra, ale tyhle zensky romany uz jsou proste nesnesitelny. Prehlidka stokrat omletych klise zneuznanych panicek. ()