New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

Rodin

Vůlbec nic jsem nečekal a strašlivě jsem se bavil. Ornella byla báječná, Sly překvapil komediální notečkou, kterou bych od něj vůbec nečekal, a scénka odzbrojování si zaslouží tu hvězdu navrch. ()

IronRocky

Hodně povedená komedie, která se mi hodně líbila a přišla mi stejně kvalitní a chvílemi lepší než originál s Funesem. Film je zasazen do mafiánského prostředí a vesměs se odehrává v jednom domě ve kterém se odehrává skvělá zápletka s výměnou kufrů a spoustou dalších šílených zmatků. Všichni herci podávají skvělý výkon a Stallone také zahrál na jedničku jako vždy. ()

RajCZitko

Absolutně náhodou jsem přišel k televizi a právě začali dávat toto - až na samotný konec, kde zasahuje policie jde o nehorázně vtipnou komedii s opravdu příjemným, zábavným a přitom oddechovým humorem :) ()

kyLuke

U američanů tato komedie propadla , ale já se to nebojím přiznat : skvěle jsem se bavil . I když znám originál , tak mě tato taškařice rozesmála . A souhlasím , Stallone sice není Funes , ale na své poměry zde podal skutečně vynikající výkon . Stále uvažuji jestli tři nebo čtyři hvězdičky ..... ()

Godhaj

,,Your daughter‘s not your daughter. And the cash that used to be the jewels is now your underwear!“ I když je Oscar film, stále hodně působí jako divadelní hra v dobrém i špatném, bohužel to špatné převládá. Za prvé, všichni herci šíleně přehrávají, což mi většinou nebylo příjemné. Některé vtipy fungují, většina však vyzní do prázdna, protože jsou hodně primitivní. Neustálá záměna kufříků a nápadníků, změna dcer a matek, to vše se omrzí po půl hodině, těžko tedy takovéto zápletky udrží moji pozornost celý film. Nicméně obsazení je sympatické, obzvláště mladičká Marisa Tomei, Ornella Muti a Stallone mi přirostli nejvíce k srdci. Povětšinou jsem se ale nudil, nebo úplně nebavil, což mě trochu mrzí, protože kupříkladu kulisy a kostýmy byly velmi zdařilé. ()

Lavinia

Jeden z mých oblíbených. Stallone jako komický gangster, svižná komedie se záměnami kufříku, a Tim Curry! Co si přát více? Abych to měla na DVD. ()

Meev

Na první pohled možná stupidní komedie, ale musím říct, že zabaví a zvedne náladu. Sice se asi nebudete válet smíchy, ale alespoň jednou se určitě pousmějete. Dobrý film pro hezké odpoledne na jedno zhlédnutí, 60%. ()

Ceja

Musím uznat všechna čest pane Landisi, teda šéfe... :-) Vskutku povedená komedie, navíc je třeba ocenit i kvalitní výkon, jindy akčního, tentokráte vážného S. Stallona ()

Kuba11

Nevzniká moc komedii z mafianskeho prostředí.Tato je jedna z těch povedenějších ikdyž remake Funese. Dobry tam jsou Stallonovy grimasi, líbí se mi v roli mafiana ktery je obklopen samima neschopakama!Super zabava!!!! ()

Chinese Ashio

Naozaj zábavné. Veľmi sa mi to páčilo, a hrali tam niektorý moji obľúbený herci. Skvelé bolo ako to všetko celé zamotávali, aj s tými taškami a aj s tými snúbenacmi/snúbenicami. :D Tie 4* silnejšie si to určite zaslúži. A iróniou bolo že sa ten film volá po tom vodičovi Oskarovi ktorý sa vlastne ukáže až na konci... :D :D ()

Kubi21

Tak tohle se povedlo. Není to úplně typický remake, ale spíše variace na původního skvělého Oskara. Oba jsou vtipní, ale každý jinak. Tady si Sly ze svého archetypu ták krásně dělá srandu a dost se mu to daří (oproti Stůj, nebo maminka vystřelí). Moc jsem se bavil a vždy se rád na to podívám znova. ()

64B

Pravá rodinná komedie, nabitá záměnou tašek, plná zmatků, plná dcer, co vlastně nejsou ničí dcery ale nakonec jsou to dcery všech. Prostě film k nedělnímu odpoledni. 4*. ()

Fenris 13

Desetkrát. Dvacetkrát? Fakt už nespočítám, kolikrát jsem tuhle komedii viděl, víc točím snad jen Krále džungle. Sly, coby starostlivý mafiánský tatík snažící se sekat latinu, mně vždy spolehlivě dostane do dobré nálady. ()

brzozin

Asi nejvtipnější a možná i nejlepší Stallonův film, u kterého jsem se opravdu bavil a místy i ze srdce zasmál. Vždycky jsem říkal, že Stallone má neustále stejně zarputilý a kamenný ksicht, ať hraje tvrdého boxera nebo rozněžněného milovníka. Prostě ksicht sicilského mafiána. Možná proto mu tahle role sedla. Dokonce bych řekl, že tenhle americký remake svého francouzského předchůdce v něčem předčí. ()