New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

Petyas

Pokaždé když to vidím tak se u toho řechtám jako kůň. Neřeším, zda-li je to remake či nikoliv. Vždy to skvěle pobaví a Stallone je tam velmi dobrý. Prostě naprostá paráda. ()

Kingjiri

Když čtu, že předlohou byla divadelní hra, zpětně si uvědomuju, že to bylo dost znát - ať už na nulový výpravě, příběhu odehrávajícím se téměř v reálnym čase nebo množství dialogů. Dovedu si teda představit, že v divadle bych měl zážitek o něco větší. Nicméně i přes úspornost snímku jsem se docela pobavil a Stallone v hlavní roli potěšil. Příběh byl fajn, občas už mi však připadal zbytečně překombinovanej (Angelova objevená dcera). Sympatická a lehce bláznivá konverzační komedie, kterou ale znova vidět nemusim, tři silnější hvězdy. ()

Ozzy2

Skvělé herecké výkony, skvělá komedie.Ten malej plešatej cholerik z francouzského originálu se může jít zahrabat. ()

waska

Jojo, tak tohle je pro mě foukání pod pytel. Parádní komedie, při které se řezu smíchy vždy od začátku do konce. Jak už jsem psal v některém ze svých dřívějších komentářů, Sly by měl obměnit svůj rejstřík rolí a dát se na komedie. Vůbec to není tak špatný herec jak se o něm mluví. ()

RajAthen

S originálem těžko srovnávat, zkrátka jde sice o podobné filmy se stejnou koncepcí, ale každý je jiný. Musím přiznat, že oproti předpokladům jsem se i zde docela pobavil, Stallone je vtipný a všechno to pobíhání, výměny a improvizace mají dohromady nějaký náboj. Pro jednoho (ex)mafiána zkrátka den blbec. ()

Matt007

Perfektní, zábavná a svižná komedie až je člověku líto když skončí. Stallone hrát prostě umí a ne že ne! /neříkejte mi šéfe! -Rozkaz šéfe-:D ()

Nocturno culto

Tenhle film mi hrozně dlouho unikal, dneska jsem se k němu dostal a musím říct, že mě to hodně mile překvapilo.Už začátek s otcem na smrtelné posteli byl náramně vtipný a v takovém duchu se nesl i celý následující příběh, např. odzbrojování jednoho z parťáků, který byl preventivně vybaven několika pistolemi, boxerem, palcátem, prakem, pendrekem a kusem olověné tyče nebo lingvista dr.Poole.Stallone je zde ve velmi neobvyklé roli ale zvládl to dobře, zasmál jsem se.Ve spojení s okouzlující Ornellou Muti a několika dobrými herci ve vedlejších rolích, to skutečně stojí za shlédnutí.V předchozí verzi s Louisem de Funésem to byla taky perla, jenže to se nedá srovnávat, s tímhle obsazením to je důstojným remakem. Především děkuji za Rímského dabing hlavní postavy, mě k němu prostě sedí.Slyšel jsem i několik jiných verzí Stalloneho dabingu ale tahle je bezkonkurenčně nejlepší !Abych to uzavřel, tahle verze Oscara = 75 % .. ()

Armin82

Průměrná komedie, která docela pobaví. Ten scénář, by sice vymyslela i mražená makrela, ale aspoň to nebyla nuda. Strašně stupidní a debilní, ale Sly umí hrát i v komediích a bez něj, by to byl odpad jak vyšitej ---40% ()

Ceberus

Tak to jsem vůbec nečekal - Stallone v komedii, na ČSFD nic moc skóre, ale přesto velmi příjemná komedie spíše lehkého cimrmanovského ražení bez jakéhokoli vnucujícího se trapného pubertálního humoru. Arnie začal v té době dělat komedie (Dvojčata, Policajt ze školky), takže Sly nemohl v konkurenčním boji zůstat pozadu - a na rozdíl od následného nechvalně známého Stůj, nebo maminka vystřelí se Oscar vyvedl. ()

Dexx

Mně se to prostě líbilo, smál jsem se prakticky od začátku až do konce. A to je, řek bych, hlavní cíl každé komedie. Takže - velmi doporučuji. ()

AlexDLarge

Velká taškařice. Jeden z nejlepších Stallonových výkonů. Tady dokazuje, že když dostane do ruky dobrý scénář, může z něj být dobrý herec. Nečekaně povedené. ()

RedRose

Nechapu proc se to porad srovnava s originalem se skvelym Funesem, ale budis, necham vas pri tom. Celosvetove kritiky to strhaly jak se dalo, ale celkem netusim proc...?! Kdyz jsem to videl poprve tak od one prvni facky od jiz zemreleho otce, az po posledni vetu "Zbavte se ho! Expeditne!" jsem se neuveritelne bavil a i po letech, kdy jsem ten film videl uz urcite 30x trvam na tom ze je to rozhodne 3x lepsi nez treba "Stuj nebo maminka vystreli!", ktery v kritikach dopadl vetsinou lepe... Stallone je akcni herec a jako takovy je posuzovany i kdyz hraje jiny zanr. To celkem nechapu, ale muj nazor je ze kdyby ten film byl uplne stejny jen s jinym Snapsem, tak ho tak nestrhaji... Paradoxne filmu slavne jmeno ublizilo i kdyz to Sly odehral prinejmensim vyborne! Za komedii, ktera me dokaze kdykoli paradne pobavit 4* + 1* Stalonemu za ty zbytecne kritiky... ()

Dantte..

Stallonemu až nečekaně sedne komická role, jeho snaps je vtipný až jsem se za břicho v některých chvilích chytal. Pro mě naprostá komická pecka. 75 % ()

donkocicak

Setkal jsem se s mnoha názory, které tvrdí, že komedie se Stallonem nebo Schwarzeneggerem jsou otřesné a že se do nich neměli pouštět. S tím nemohu souhlasit. Stallone je v Oscarovi fajn, tenhle film přímo zbožnuji, vždy se výborně bavím. Původní stejnojmenný film s Funésem jsem viděl poprvé až o mnoho let později. I když Funése miluji, u mě to v boji se Stallonem bohužel prohrál. Francouzský snímek se mi nezdá tolik zajímavý jako americký remake. Ten je pochopitelně jiný, tvůrci z původní předlohy si vzali jen torzo, ale nevadí. Jen nechápu, proč je zde, co se týče seznamu herců, napsán Stallone až na čtvrtém místě, když hraje hlavní postavu :) ()