New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

peetriss

Abych byl upřímný tato komedie je naprosto nedoceněná. Sylvester Stallone se pokusil o mnoho komediálních vybočení ze škatulky akčního hrdiny a tento pokus je suverénně nejlepší! Já tento snímek shlédl již několikrát, a pokaždé jsem se výborně bavil! Tato fantasticky zamotaná gangsterská taškařice, plná skvělých hlášek a situačních perel není sice zcela bez drobných chybiček, ale hlavním účelem komediálního žánru je bavit a Oscar na mě v tomto smyslu funguje perfektně. Srovnání s francouzským Oscarem je nemístné, protože mají spolu společné jen dílčí příběhové kontury, ale jinak vůbec nic. Komediálně lazená role tentokráte výborně sedla i samotnému Stalloneovi. Jedna z nejlepších komedií 90. let. 90%. ()

Paldiny

Neutíchajúce slovné prestrelky, prekombinovanosť z akej sa zatočí hlava a dej páchnuci divadelnou predlohou. Tak vyzerá gangsterka čo sa prakticky nepohne z baráku a zakladá si len na hravých prešmyčkách a do posledného herca známych tvárach. Škoda iba väčšieho priestoru pre nudnejšie momenty a zvýšeného afektu slečny Oscarovej. ()

Yardie

Já se dobře bavil. Celý film padala od Slye jedna hláška za druhou a fakt jsem se dost nasmál. Co mi trošku vadilo, tak to občasné pobíhání a řvaní, což nemám moc rád, tenhle styl, ale naštěstí tam toho nebylo moc. Nápad takový klasický a bláznivý, ale nezvrhlo se to v nějakou šarádu a šaškárnu. Ba naopak, myslím, že byl použit takový inteligentnější humor bez zbytečných šíleností. Já jsem spokojen. Možná bych tomu přisoudil 70%. Howgh! ()

kebom

Stallone nemal nahradiť Funésa, ako si niekto može myslieť. Zahral svoju úlohu prepracovane a svojským štýlom, netušil som že to dokáže tak brilantne... Skvelá konverzačka plná nápadov. ()

mira007

Konverzační komedie plná zvratů odehrávající se v jednom baráku o deseti hercích. Trochu neakční film Stalloneho, ale o nic méně zábavné. ()

Piri

Výborná komédia, dobre obsadená. Toto Stallonemu sadlo, tu a ešte myslím v Stoj, lebo mamička vystrelí!, bol v najlepšej fyzickej forme. Božská Muti tu priam svietila. Lepšie natočené ako samotný francúzsky originál s Funesom a takisto dobre vybrané prostredie a súvislosti. Svižné tempo, napriek tomu, že tento film je minutážou dlhší ako francúzska verzia. Tu si okrem Stalloneho skutočne zahrala a podala solídny výkon aj Marisa Tomei. Okrem iného musím pochváliť výborný "oscarový" slovenský dabing v podaní Jozef Vajda / Stallone, Elena Podzámska / Tomei, Helena Krajčiová / Muti, Tomáš Maštalír / Riegert, Miroslav Trnavský / Curry a ďalší, réžia Zdeno Dřínovský (ATIZ - 2002). ()

hacho

Stallone a komedie?? Ano! Vazne to sqele funguje a ja se celou dobu vyborne bavila. Zdaleka ne samozrejme jen diky nemu - Curry a ostat. ()

Caine

Je to snad vyjímka, ale líbí se mi jak originál, tak kopie. A naštěstí se Stallone nesnaží kopírovat Funese (stejně nejspíš ani neví kdo to je), ale je dooost svůj a to mi tady asi sedí. A jeho napůl ochrnutý "xicht" je na mafiány jak dělanej... :-) ()

hellequine

Zcela oddechový film. Při replikách jako: "To je jako když odzbrojují Německo" nebo "Tys mě tu věznil jako vězně ve vězení" popřípadně "Samé blumy Tummy" jistě nezůstal ani jeden obličej zamračený. No tak lidi, nebuďte alibističtí a uznejte, že se vám také líbilo něco na nižší intelektuální úrovni. Viděli jste snad krásnější ztvárnění postavy Oskara?:) ()

Greg25

Zase tak hrozný to nebylo. Oscar je točen s velkou dávkou nadsázky a absurdního humoru a Stallone tady poměrně solidně dokazuje, že dokáže zahrát i komediální rovinu a ne jen drsné týpky, což se bohužel o jeho ex-svaloušském kolegovi s křestním jménem Arnold říci nikdy nedalo. Tahle komedie je zábavná, není uhozená a připomíná průměrné zábavné divadelní komedie se spoustou záměn. 60% ()

Vitaminy

Neskutečná zábava. Opravdu jsem se upřímně bavil, i když jsem viděl film s českým dabingem, tak klobouk dolů před všemi aktéry v čele s božským Slyem :D ()

Antaeus

Pôvodnú hru ani verziu s Funèsom som nevidel, ale pri tomto filme som sa náramne pobavil. Človek tak nejak tuší, ako to celé nakoniec vypáli, ale vôbec to neprekáža. O vtipné scénky nie je núdza, zápletiek viac ako dosť. Tie s taškami chvíľami pripomínajú triky pouličného "škrupinkára". Celkovo veľmi svižná, zábavná komédia. ()

jorgus

Ale jo,sle jsem si pro poradny trapas a ono to zas tak spatne nebylo:)nerikam ze jsem se nenudil,ale obcas jsem se zasmal,coz je asi u komedie nejvetsim kladem ne.)) ()

Chevees

Výborná gangsterská komedie plná záměn, která je natočená stylem, jako kdyby se jednalo o zfilmované divadelní představení, což ale v tomto případě vůbec není na závadu. Jedná se snad o jedinou dobrou komedii S. Stallona. ()

Boomstick

Velmi prijemny a jemny humor spolu s dynamicky sa vyvijajucim dejom a Sylvester Stallone.Oscar mi spravil velmi dobru naladu. ()

DiegoC.

Ako decko som tento film videl snáď tisíckrát - dookola som si ho púšťal z VHSky. A na výkon Petera Riegerta čoby poslíčka sa zabudnúť nedá. Dnes by sa mi ten film už možno nepáčil, ale dávam mu 4* za očarenie v detstve a za scenár, ktorý mi vtedy prišiel geniálny. A doteraz som ani nevedel, že šlo remake Funesa (ktorý som zatiaľ nevidel). ()