Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší? (CinemArt)

JosefTomas

Co si budeme nalhávat, do dalšího zhlédnutí se pouštět nebudu a zřejmě ani většina lidí. Jako příjemná oddechovka to funguje dobře a film nikoho neurazí. Zároveň má občas i velmi vydařené vtipné scény, takže nouze o zábavu také nehrozí. ()

borohub

Podobně jako Po čem muží touži 2 (ano viděl jsem dříve dvojku než jedničku) i první díl je příjemná česká komedie, která příliš netlačí na pilu, vtipy jsou dobré, nikoliv však nějaké oplzlé. Podobně jako dvojka i jednička ke konci sklouzne do takové romantické slaďárny, kdy se hlavní postava poučí a začne konat dobro, ale vlastně proč ne. Trošku nějakého sentimentu v dnešním divném světě rozhodně neuškodí. Annu Polívkovou mám hodně rád, ale abych se přiznal, tak mi ze začátku přišla hodně nepřirozená (a rozhodně to nebylo tím, že jakoby "simulovala" chlapské chování), ve dvojce mi ten přechod mezi pohlavím přišel asi lepší. Celkově oba díly jsou asi kvalitativně srovnatelné. 65% ()

tkey

Ripoff americké "klasiky" bez duše, plné krásného českého trapna a posilování stereotypů s rádoby uvědomělým koncem. Jednu hvězdu za Langoše a Hadoše + nějaký ten přitroublý vtípek. ()

Lucbric

Na film jsem zašla do kina s kamarádkou a velice jsme se bavily. Všichni v kině jsme se smáli od začátku do konce. Za mě byla nejlepší scéna s Pavlou Tomicovou ve stanu, když proklínala Langmajera.. Potom byly také vtipné začátky toho, jak se Langmajer/Polívková neuměl nalíčit, začal pracovat na recepci, nakupoval nový šatník, apod. Chápu, že se u filmu zasmějí spíš ženský, ale ať už se mě kdokoliv zeptá, jaký film byl, doporučuju ho bez rozdílu všem :D ()

ESNYR

Podle celkem slušných reakcí a celkem dobrého hodnocení, jsem si myslel že česká komedie přece jen dokáže lidi rozesmát a vypadat dobře. Netrpěl jsem u toho tak moc jako jiní ale taky jsem se u toho moc nenasmál. Vystavět film na otřepaném klišé jak velké rozdíly jsou mezi ženou a mužem, opět nevyšel. Jelikož se tomu přece jen dalo občas pousmát, tak nebudu moc krutý a dám 2 hvězdy. I když ......... děj filmu mi přišel místy dost zmatený a nepůsobil nijak kontinuálně. Občas mi přišlo že autoři na sebe jednoduše vršily nápady které považovaly za zajímavé. ()

baclajean

Až prekvapivo vysoký level nenúteného humoru, a treba uznať, že Anna Polívková to nemala najľahšie, no zahrala výborne. ()

Honzulik

Po čem muži touží - tak tady musím říct, že jsem byl mile překvapen. Po dlouhé době česká komedie, kdy se člověk baví, směje a obdivuje skvělé nápady scénaristů... Divák nesmí uvažovat o detailech, které nejsou ideální, ale zápletka a herecké výkony hlavně Anny Polívkové vše vynahradí. Určitě v tomto případě nelitujeme návštěvu kina, odcházeli jsme spokojeni a hlavně v pohodě! "U mě dobrý"... ()

natalanka

Nehledejte ve filmu logiku. Je to komedie !!!!!!!!! A v ní úžasná Polívková. Anička se prostě do toho obula a my se v kině mohli potrhat smíchy. Skvělá odpočinková komedie :-) ()

sardon

Nečekal jsem nic a tak jsem nebyl sklamán. Nejsem zrovna příznivcem Anny Polívkové, ale zdá se, že z ní roste zdatná komediální herečka. Film sám o sobě není žádný trhák a neubránil se některým klišé, ale pokud ho budu brát jako moderní variaci na pohádky typu " Potrestaná pýcha " , tak bráno jako oddychovka u které nemusím a ani nechci řešit, že některé věci jsou nedomyšlené ( nástup nové recepční, která nikdy do práce nepřijde a tak vlastně nikomu nepřijde divné, kde se tam vzala Polívková) a chci jen tak relaxovat, proč ne. ()

macco33

Natočit v současné době českou komedii není vůbec snadné. I když je nápad otřepaný jako starý trepky, tento film mě neurážel a občas jsem se i zasmál. Když si vzpomeneme na ty "úžasné starší české veselohry", tak bychom mohli uznat, že některé z nich byly taky docela velký ptákoviny... Polívková chvilku vypadala jako Bolek, ale časem vyrostla do své svérázné krásy. Langoš je klasik, nic nepokazí. Některý scény byly trochu přitažený za vlasy, ale komedie je holt komedie... Vtipné byly výstupy Anny P. s Matějem Hádkem, nebo to, jak už přestala ráno kontrolovat, co má mezi nohama. ()

Dzoumen

Tento Český film se povedl,byl jsem trošku zaskočen,že mě to tolik bavilo a bylo to i z důvodu,že tam hrál herec Langmajer,protože on hraje užasně. O filmu se přiučíte hodně věcích. 79% ()