Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se z Johna Wicka stává excommunicado - psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku! (Vertical Entertainment)

garvon

Jednička byla výborná, dvojka se ale posunula ještě dál a skoro by se zdálo, že už ji nejde překonat. No, a trojka tuhle domněnku potvrdila. Nový díl je stále plný nových nápadů, ale hodně jich také přebírá z předchozích dílů. Neobsahuje tolik dechberoucich a zapamatovatelnych scén. Tam kde dvojka graduje, trojka začíná nudit. Stále je zde snaha o seznamování nás s fungováním podsvětí a jeho zákony. Ale dialogy jakoby nám nepřinášely mnoho nových informací a spíše se opakují. Film je plný všeho, co máme na Johnu Wickovi rádi, ale za dvojkou lehce zaostává. Čtvrtý díl? Ano, prosím. ()

new4nomaly

Pristihl jsem se, ze na to cumim s otevrenou pusou. To se malokterymu filmu povede a po dlouhe dobe pisu i koment. Nekteri "odbornici" tvrdi, ze je to stejny, jako ty dily pred tim?! Ale lidi come on... jdete na "babu yagu" tak co cekate? Pokracovani Mamma Mia? Je to proste bijak o headshotech na milion zpusobu....... bylo to naprosto bozi!!! 10/10 ()

tybro

Excelentní nářez, jež nemá obdoby. Dozvěděli jsme se mnoho i o historii High Table. Perfektní choreografie různých technik boje, dialogy, nic navíc ... žádná vata. Skvěle propracovaná organizace podsvětí , jak potetovaný šik sekretářky zaznamenávaj statusy žoldáků ;D Byla vysvětlena i historie spolku High Table (skoro mi to připadalo jako parta assassínů "hra serie AC" :). Padesátiletej Keanu si je tam všechny podává. Propíchnutí oka mi trochu připomnělo stejný záběr v Hell fest: park hrůzy. "John Wick excommunicado". Zkrátka akce od začátku až do konce, zaslouží si pokračování. ()

HellsAngel

Podtitulom tretej kapitoly príbehu Johna Wicka je slovíčko Parabellum, ktoré si autori odvodili z latinskej frázy "Si vis pacem, para bellum," čo v preklade znamená: "Ak chceš mier, priprav sa na vojnu." A veruže som na na tú vojnu pripravil a na premiéru som šiel jednak s očakávaním najlepšieho akčného filmu súčasnosti, no taktiež aj veľkolepej bodky za smrtonosným putovaním Baby Jagy. Možno si za to čiastočne môžem sám, no moje očakávania neboli naplnené - poďme na to ale poporiadku. Totižto John Wick 3 je po remeselnej stránke bezpochyby najdokonalejším dielom celej ságy, v ktorom prvé husle jednoznačne hrá chladnokrvne elegantná a precízne vybrúsená akcia, obsahujúca množstvo zaujímavých lokácií, ešte viac unikátnych zbraní a úplne najviac spôsobov, ako človeka pripraviť o život. Kvalitu akčnej choreografie oceňujem (a vydzvihujem zároveň) najmä v priamom porovnaní s klasickými akčnými blockbustermi. Tam, kde iné snímky prekračujú únosnú mieru strelenosti superakčných pasáží si pán Wick s preňho natoľko typickou grandiózne minimalistickou pohybovou ladnosťou ukrojuje miesto na piedestály kameramanskej, strihačskej a choreografickej vynaliezavosti. Stačí to na najlepší akčný film? Dosť možno by som odpovedal áno, ak by sa autori vyvarovali hneď viacerých rozprávačských prešľapov. Tu treba zdôrazniť, že aj keď John Wick nebol nikdy synonymom hĺbavej a zvratmi presýtenej story, predchádzajúce diely dokázali viac než slušne vytvoriť logickú nadväznosť jednotlivých scén a obohatiť ich o šarmantný mytologický opar, tvoriaci významnú časť popularity Reevesovho zabijaka. Trojka na tomto poli ale našľapuje značne rozpačito a aj keď úvod je ako hrom a finálny stret v Continentali je najlepšou akčnou sekvenciou tohto milénia, niektoré pasáže uprostred snímky sú príliš veľkým wtf momentom na to, aby som ich mohol len tak ignorovať. Mám na mysli najmä trestuhodne nevyužitú postavu Halle Berry (až sa človek pýta, načo tam vlastne bola), divne pôsobiaceho "starešina" Komisie, či miestami zváštne myšlienkové pochody hlavného protagonistu (žijem, aby som na ňu spomínal...). Celkovému deju snímky rozhodne nepomáha ani skutočnosť, že rozprávanie sa znížilo na nesúrodý, kvázi epizodický formát. Toto všetko by som ale ešte bol ochotný prehliadnuť, ak by ma totálne nenasral záver v ktorom sa rozhodne nedočkáme žiadneho katarzného vyvrcholenia trojdielnej ságy. Namiesto toho vlastne zistíme, že John Wick pravdepodobne dostane ďalšie pokračovanie, do rúk novú plejádu zbraní a starý dobrý motív, prečo niekoho zabiť - som nasraný a chcem pomstu. Tak toto veru nie, John si zaslúžil niečo viac. ()

halberdier

Třetí John Wick přímo navazuje na skvělý druhý díl a servíruje další nekompromisní akční nářez. Do příběhu vnesl trochu více mytologie a také se toho více se dozvíme i o hlavní postavě. Prim však stále hraje akce a té je víc než dost a většinou je skvělá (především kontaktní souboje). Navíc je celkem brutální (nic pro slabé povahy). Možná by slušelo, kdyby se však trochu zkrátila, protože místy dochází k mírné repetitivnosti. Pochvalu naopak zaslouží vynikající práce s osvětlením nočních scén a celkově nasnímaní soubojů (především ten finální). Keanu Reeves je v titulní roli opět vynikající a klobouk dolů předtím, co ve 54 letech předvadí. Pokud si tato série udrží takto vysoce nasazenou laťku, budu rád za další díl. ()

MzKzRt

Všichni tu Johna Wicka chválí, tak já přidám i nějakou tu kritiku. Film se mi tedy líbil, pořád si drží svoje kvality, ale rozhodně bych neřekl, že je tak bezchybný, jak ostatní tvrdí. Řekl bych, že největší problém je asi dávkování akce. Film začne naprosto perfektně a hází na diváka neokoukané, nové způsoby boje, ale když tato úvodní část skončí, film se dostane do "příběhové" prostřední části, kde se toho zase tak moc zajímavého neděje. Worldbuilding je fajn, svět je dost zajímavý, působí tak komiksově, ale tady se jedná o celkem jednoduchou zápletku, celkem zbytečně roztahanou na delší dobu, kde se nic moc neděje. Velká věc je představení Halle Berry, která je jako postava příjemné oživení, ale scéna s ní v Maroku mi přišla skoro zbytečná a akce tam také podle mě nebyla nejlepší. Bylo vidět, že Halle dostala bojový tréning, ale i tak mi přišlo, že tahle akční scéna kvůli ní trochu trpí, bylo zde víc střihů a až na pár momentů se tu toho nedělo zase tolik zajímavého, nejvíce to tahali její psi, kteří byli zajímavý prvek, jinak však šlo o celkem nezajímavé střílení arabášů bez tváře z krytu na malém prostranství, které trvalo až moc dlouho. Potom nastává další dlouhá příběhová sekvence, kde podle mě začíná děj narážet na to, že John Wick neměl nikdy mít bůhvíjak hluboký příběh a autoři tak nemají, na čem stavět a vaří trochu z vody. Vůdce High Table je celkem zklamání jako postava, ale hlavně Johnova motivace je velmi slabý dějový element, obvzlášť když kvůli ní provede dost zásadní rozhodnutí, které později bez problému zase změní. Každopádně po trochu sušším prostředku se dostáváme do finále, kde nám film chce všechno vynahradit a servíruje obrovskou porci nepřetržité akce. Ale bohužel až moc velkou, člověka to až začínalo i trochu pak nudit. Dostáváme zde nejprve masakr vojáků s brněním, kteří představují novou výzvu, ale přijde mi, že tu film trochu ztrácí na své realističnosti, vojáci se totiž chovají dost stupidně, nekontrolují si rohy a nechávají se snadno masakrovat. Druhá část přináší pro změnu souboje s ninjy, kteří jsou trochu zajímavější, nutí Johna používat originální strategie boje, ale trpí na to, že už akce trvá dlouho a na cliché ninjy už není nikdo bůhvíjak zvědavý. Jejich magické mizení taky trochu bourá realismus. Ono obecně tento film přišel s trochu agresivnějším humorem, který sice pobaví, ale místy působil lehce nemístně, rozhodně, ale nic jako humor v marvelovkách, film se prostě nebere zase tak vážně, je to prostě zábava, trochu ztratil původní vážný tón. Taky vůdce ninjů byl jako hlavní záporák celkem slabý a komediální prvek, který byl vpleten do jeho charakteru mi přišel spíše na škodu. Vůbec celá frakce ninjů a jejich scény s trestáním vůdců jiných frakcí bylo jedno velké, nezajímavé cliché. Zkrátka mi přijde, že tvůrcům postupně docházejí nápady, všechny trumfy využili na úvod a zbytek nějak splácli dohromady. Film Působí jakože se tam toho stalo vlastně velmi málo a byl jen jakýsi předkrm před finálním vyvrcholením, které každý čekal už v tomto díle. Akce je stále zábavná, oživená o mnoho nových prvků, jen samotné střílení se kvůli tomu stalo možná trochu ošizené, ale je pořád dobré, problém je, že je akce špatně podávaná. Akční film je to však stále prvotřídní, stále je to John Wick, jen tedy dle mého názoru, nejslabší ze série. () (méně) (více)

gruzdej

Je to stejně zábavné jako sledování moderní gymnastiky. Dlouho se mi v kině nestalo, že bych u akčních scén usínal nudou. Ne že by byly špatné - je jich zkrátka moc a v důsledku se neustále opakují stejné figury s jemnými obměnami a čas od času originálním nápadem. Ale prostě, je toho už fakt moc a de facto neexistující příběh únavě z dalšího výstřelu do krku vůbec nepomáhá. 30%. ()

vabank

Za mě nejlepší díl. Keanu sice nemá sixpack na břiše, za to má dvě brady. Ale o tom tento akční thriller opravu není. 9/10 ()

argo.smile

Pre mňa sklamanie a veľké. Čakal som viacej epickejšiu jazdu kde sa Baba jaga dostane až k samotnému rádu kde sa viac o ňom dozvieme a zlikviduje ich ako to krásne vedel v predchádzajúcich častiach. Jedine čo ma potešilo bol majster neznámeho boja Marc Dacascos, Yayan z Raidu, Hafani a počiatočné pohadzovanie nožmi. No keď bude pokračovanie čo vl.tomu tak na konci bolo naznačené tak sa už nebudem tak tešiť ako v začiatkoch Johna Wicka. ()

Marauder

Jednoznačne najlepší akčný film za posledné roky. Toto mi tu strašné chýbalo. Kúsky nostalgie z predchádzajúcich filmov, parádna dávka akcie a samozrejme obohatené o humor. A som strašné rád že aj napriek tomu že je to pokračovanie tak bolo fakt úžasné. Užil som si to naplno ako sa len dalo. A už sa teším že spravia pokračovanie keďže koniec nechali pekne otvorený ale zato dúfam že aj z toho vyťažia maximum a bude to stáť za to. 100/100 ()

SamGee

Už je to 5 rokov, čo nás neočakávane prekvapil akčný thriller John Wick, ktorý získal pozitívne ohlasy od kritikov, mainstream divákov a hlavne fanúšikov akčných filmov. Po tomto úspechu sa film stal pop-kultúrnym fenoménom, ktorý sa dostal do všetkých médii vo forme komiksov, počítačových hier a hraných pokračovaní. Pred vyše týždňom zavítala do našich končín tretia časť tejto filmovej série pod taktovkou bývalého kaskadéra (a dnes už režiséra) Chada Stahelskeho. Potom, čo v predchádzajúcom diele špičkový zabijak John (Keanu Reeves) porušil pravidlá tajného spolku vrahov, sa stáva živým terčom pre assasínov z celého sveta. Aby sa vymotal z tohto problému, musí si vytvoriť alianciu so svojou bývalou kolegyňou Sofiou (Halle Beryová) a bojovať proti neľútostným nepriateľom so svojím umom a bojovými zručnosťami. Samotná snímka má v sebe temnú atmosféru a dravé tempo, ktoré fungujú bezchybne. Avšak jej najväčším úspechom sú bojové scény. Vďaka ich detailnej choreografií kaskadérov, neprerušenému strihu, šialeným kúskom a krvavým momentom šokujú divákov od začiatku do konca, či už ide o scénu boja zblízka v starožitníctve, jazdy motoriek alebo streľby s ozbrojenými jednotkami. Nemal by som zabudnúť aj na akčné sekvencie so zvieratami predvádzajúce šialene kúsky. Z mojej strany si zaslúžia obrovskú pochvalu choreografovia, ktorí mali dostatok odvahy a trpezlivosti nato, aby natočili so štvornožcami takéto triky. Okrem ohromných akčných scén film vplýva humornými momentmi, menším rozšírením „mytológie” okolo spolku a prekvapivým koncom. Po zhliadnutí diela sa väčšina kritikov na internete sťažovala na hlavného predstaviteľa Keana Reevesa, ktorý využíval viac bojové triky ako herecký prejav. Ja osobne si myslím, že to skôr prospelo jeho tichej postave hrdloreza. Keby tam podával herecký výkon na štýl Hamleta, tak by sa jeho protagonista stal skôr smiešnou figúrou než drsným hrdinom. Čo sa týka kladných (Ian McShane, Lawrence Fishburne) a záporných (Asia Kate Dillonová, Jerome Flynn, Mark Dacascos) postáv vo vedľajšej úlohe, tí podávajú ohromný výkon vďaka šarmu, intelektu a menšej dávke humoru. Halle Beryová so svojimi vernými psami podáva chválitebný výkon v role nekompromisnej vrahyne. Škoda je, že tvorcovia jej nedali väčší priestor vo filme. Ostáva nám len dúfať, že v nasledujúcich dieloch sa dočkáme jej návratu. Hudobní skladatelia Tyler Bates a Joel J. Richard dopomáhajú snímke svojím soundtrackom, ktorého rôznorodé žánre sa navzájom prelínajú. Za hudobnou zložkou nezaostávajú ani pestrofarebný vizuál, rozmanité kostýmy a precízna kamera. Tie výborne dotvárajú atmosféru filmu a hĺbku celého príbehu. Podľa môjho názoru sa snímka John Wick 3: Parabellum stáva nielen najlepším dielom série, ale aj jedným z najlepších akčných filmov všetkých čias, ktorá dokáže osloviť návštevníkov kina a fanúšikov akčných filmov svojou dravou choreografiou, šialenou akciou, brutálnymi momentmi, pochmúrnou náladou, zaujímavými charaktermi a charizmatickým protagonistom. Už som neviem dočkať na 4. časť, v ktorom nám ukážu tvorcovia osobný vývoj hrdinu a ďalšie choreografické skvosty. Príbeh: 10/10, Herecké výkony: 8/10, Hudba: 8/10, Vizuál: 10/10, Kostýmy: 9/10, Kamera: 9/10, Celkovo: 10/10 . () (méně) (více)

Teoretik

U mě pořád vede první díl. U tohohle jsem se v kině bavil ale totální nesmrtelnost Johna už mě začala iritovat.... 3,5* a doufám že plánovaný čtvrtý díl už nebude úplný odpad. ()

oSiSko

Veľké sklamanie a treba povedať, že opäť. Pri dvojke som zaspal, tu som sa nudil väčšinu filmu. Mlátička bez nápadu, jediná pozitívna fáza filmu bola od nástupu Halle Berry. ()

imaginer21

Nasranej Jenda potřetí a pořádně. Před pěti lety stačilo málo - zabít psa - aby se bývalý zabijk v penzi rozhodl pro návrat do špinavýho světa zabijáků a vyřídil si účty. Celkem pěkná gangsterka, v níž hlavní protagonista za celý film nenamluví víc jak jeho protivníci v prvních deseti minutách. Oukej, skylizace, choreografie "shotbojů" a pár chladných hlášek stačilo k nadšení mnohých. Dvojka už pootevřela vrátka do útrob tajemného spolku zabijáků, kteří jsou sic nekompromisní a chladnokrevní, ale přesto je řídí jakýsi řád (co by na to Dexter). (A)morální nesoulad a vztahové napětí mezi zabiáky člověka nutilo se zamýšlet nad tím, kde by mohla být ta lidská hranice unesitelnosti v tomto bizardním světě. A Wick ten chlad rozfoukal "lidským" porušením řádu, čímž si sám naběhl, ale získal tuny fanoušků čekajících na vyvrcholení. A je tu... ehm, mělo by být. Trojka dál rozvíjí celý koncept a má slušný náběh to konečně celé rozseknout, aby se divák definitivně přiklonil k Wickovým motivům a přál to těm zm*dům nejvyššího stolu pořádně sežrat. Jenomže po první hodince skončila linka s Halle Berry a všechno to najednou z poctivého rozjezdu (fakt jsem koukal na hodiny a chrochtal blahem z nadšení, že je ještě na co se těšit) padlo do násilnické-choregorafické přeplácanosti a to, na co jsem se celou dobu těšil, skončilo jen jako idea v posledním dialogu před závěrečnými titulkami. Jako sorry, vizuál a výprava parádní, dokonce John Wick tentokrát prohodil i celé věty, ale vysněná katarze tatam, protože se někdo rozhodl pro další natahování. Jinak při mnohých scénách jsem si připadal, že sleduju eRkovou verzi Matrixu. Jen namísto všudezjevujících se agentů si za každým rohem hověl aspoň jeden zabiják. Pokud čtyřka bude, nechť má stejný feeling jako u vyvrcholení Equilibria s Christianem Balem, jinak je to težký zklamání. ()

Saxos

Bez keců, tady žádné nekonečné dialogy nečekejte. Od první minuty akce střídá akci. Závěr ukáže, že čtyřka bude. Klady: fakt dobrá akční scénka společného boje s dvěma hafanama; totální stříkance rudé barvy ze všech částí lidského těla. Jako vždy kino jednu hvězdu dotlačí. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019