Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tato současná verze Krále Leara se může pochlubit úchvatným hvězdným obsazením v čele s Anthonym Hopkinsem a Emmou Thompsonovou. Ve snímku, který se odehrává ve fiktivní současnosti, ztvárňuje Hopkins krále Leara, který stojí v čele totalitní vojenské diktatury v Anglii. Thompsonová hraje jeho nejstarší dceru Goneril, Emily Watsonová prostřední dceru Regan a Florence Pughová nejmladší Cordelii. Osmdesátiletý král Lear mezi ně rozdělí své království podle toho, jak ho má která ráda. Když mu jeho nejmladší dcera Cordelia odmítne lichotit, dotčený a rozzuřený Lear ji vyhostí. Následkem tohoto osudného rozhodnutí se rodina i stát pohrouží do chaosu a války. (Cinemax)

(více)

Recenze (15)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Síce ani neviem ako sa mi to vyšplhalo až na priemer, ale inak je to v skutku veľmi slabá snímka. Ako som to začal pozerať, myslel som si že mám zlé titulky. Že to niekto preložil cez Google Translate. A ono je bolo tak zámerne. Celá snímka je jedna veľká hra so starodávnym jazykom a slengami. Mali by dať medailu tomu, kto to dokázal preložiť. Snímku som si pozrel kvôli sexi Emily Watson, ktorá tu bola o to viac zvodnejšia dáma v rokoch. Film je to neuveriteľne zvláštny, asi práve tým chcel zaujať, ale nepodarilo sa. Na začiatku nemáte šajnu v ktorom roku sa to odohráva a keď sa tam začne hovoriť o kráľovi a vy máte akú takú predstavu, tak potom tam nabehnú na autách vojaci v maskáčoch. Proste jeden blázinec. ()

AduskaV 

všechny recenze uživatele

Tak toto je naprostý koncert! Ani nevím kde začít! Okamžitě jsem byla vtažena do děje skvělým Anthony Hopkinsem a úžasnou atmosférou, která je opravdu na Shakespearovku odvážná, ale funguje až neuvěřitelně. Všichni herci se pro svou roli zdá se narodili, dokonce jsem si úžívala násilí v podání Emily Watson a krutost Emmy Thompson. Utrpení Jima Broadbenta bylo nesnesitelné, zásadovost Jima Cartera bezbřehá....prostě dokonalá přehlídka toho, co Shakespeare v podání BBC může stále ještě nabídnout. ()

Reklama

lubica1995 

všechny recenze uživatele

Ak by som hodnotila hneď po vzhliadnutí, dala by som 1 hviezdu, ale dala som si čas. A musím dať tri. Herecké umenie v príbehu, ako som sa dočítala dalo údajne mnoho hercov. NIE. Nieje to pravda. Jediným hercom v tomto príbehu bol Antony Hopkins. Ostatný si zahrali asi len tak pomimo iných povinností. Nehovoriac o tom, že celé spracovanie bolo, akoby aj režisér si len odbehol natočiť toto dielo len tak pomimo inej robotky. Škoda toho. Veľká škoda. Námet na výbornú a záver z pozerania?? Takmer žiadny. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Víceméně jediné, co na téhle inscenaci mohu skutečně pochválit, je přenos příběhu do přítomnosti, jelikož i tak film funguje, i se všemi Learovými vojáky. Co však nemůžu pochválit je příšerný Edgar, u něhož jsem se musel skutečně přemáhat, abych mu to jeho bláznovství věřil. Všechny ostatní herecké výkony jsou rovny hvězdnému obsazení, kde se setkáme s nejednou známou tváří. A ač zpracování moderní jak settingem, tak technikou natáčení, občas jsem měl pocit, že spíše sleduji černobílý film. Coby reklama od spolurežiséra tetralogie The Hollow Crown to nebylo moc účinné. ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že i přes to, jak moc jsem se na toto zpracování těšila, měla jsem přece jenom menší pochyby. Zpracovat Shakespeara tak, aby byl divák naprosto spokojený je hodně velký oříšek. Obzvlášť, pokud se jedná o adaptaci zasazenou do dnešní doby (které mimochodem nemám zrovna v lásce). BBC si ale umí poradit i takovým námětem, jako je King Lear, a zpracovat jej tak, že nejenom předčil všechny moje očekávání, ale rovnou posunul tuto filmovou adaptaci na úplný vrchol. Opravdu se nebojím říct, že King Lear je tou nejlepší adaptací Shakespearovské hry, kterou jsem kdy viděla. Herecký koncert Anthonyho Hopkinse a Andrewa Scotta je přímo učebnicovým příkladem herecké dokonalosti. Nejen, že Anthonymu padla role Leara jako ulitá, to spíš jakoby byla postava Leara psána přímo Anthonymu na tělo. I Andrew Scott předvedl absolutně dechberoucí výkon, role Edgara mu padla jako snad ještě žádná jiná, protože zde mohl předvést svůj herecký talent ze všech možných stran. Úžasná výprava, zasazení do dnešní doby perfektní a atmosféra naprosto dokonalá. Myslím, že kdyby mohl William Shakespeare King Lear zfilmovat, natočil by ho úplně stejně. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Tento film byl natočen na zcela známých místech anglického dědictví jako Dover Castle, Hatfield Castle a ikonický londýnský Tower, který je datován již v 11. století. (Rico96)
  • Mnoho filmových lokací v tomto filmu představovaly sídla moci dávných anglických panovníků a šlechty, zatímco jiné lokace, jako Shakespeare Cliff v Samphire Hoe Country Park, byly vybrány pro jejich spojení s Williamem Shakespearem a „Králem Learem“. (Rico96)

Reklama

Reklama