Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tato současná verze Krále Leara se může pochlubit úchvatným hvězdným obsazením v čele s Anthonym Hopkinsem a Emmou Thompsonovou. Ve snímku, který se odehrává ve fiktivní současnosti, ztvárňuje Hopkins krále Leara, který stojí v čele totalitní vojenské diktatury v Anglii. Thompsonová hraje jeho nejstarší dceru Goneril, Emily Watsonová prostřední dceru Regan a Florence Pughová nejmladší Cordelii. Osmdesátiletý král Lear mezi ně rozdělí své království podle toho, jak ho má která ráda. Když mu jeho nejmladší dcera Cordelia odmítne lichotit, dotčený a rozzuřený Lear ji vyhostí. Následkem tohoto osudného rozhodnutí se rodina i stát pohrouží do chaosu a války. (Cinemax)

(více)

Recenze (13)

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Víceméně jediné, co na téhle inscenaci mohu skutečně pochválit, je přenos příběhu do přítomnosti, jelikož i tak film funguje, i se všemi Learovými vojáky. Co však nemůžu pochválit je příšerný Edgar, u něhož jsem se musel skutečně přemáhat, abych mu to jeho bláznovství věřil. Všechny ostatní herecké výkony jsou rovny hvězdnému obsazení, kde se setkáme s nejednou známou tváří. A ač zpracování moderní jak settingem, tak technikou natáčení, občas jsem měl pocit, že spíše sleduji černobílý film. Coby reklama od spolurežiséra tetralogie The Hollow Crown to nebylo moc účinné. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Inu, Shakespeare... 1) 81letý Anthony Hopkins (titulní role) hraje prostě báječně a pranic nevadí, že jeho postava je debil. 2) I další herecké výkony jsou na úrovni...hm...přímo shakespearovské. O prvním setkání s kolegy herci říká 22letá Florence Pughová (dcera Cordelie): ...absolutely every actor I've looked up to and my family's been talking about my entire life was in one room. 3) Přesazení děje do fiktivní současnosti hru přiblížilo vnímání dnešního diváka, přinejmenším v míře, v jaké je to možné. Přesto však autorova vpravdě antická dramata, jichž je Král Lear typickým představitelem, nejsou můj cup of tea a na jejich filmové zpracování se dívám spíš z jakéhosi pocitu povinnosti, než z opravdového zájmu. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Adaptace, která má svým zpracováním a nudným podáním blíž ke třem hvězdám, ale já jsem hodný a navíc mám pro Shakespeara slabost, obzvlášť, když v nich hraje takové množství mimořádných a skvostných herců, největší radost samozřejmě byla sledovat Hopkinse a Emmu Thompson. Herecký koncert, navíc v té správné vznešené angličtině. Přenesení do současnosti je nenásilné a spíš jen tak na efekt, ale k nejlepším adaptacím se tenhle Král Lear rozhodně neřadí. A navíc furt platí, že na tenhle film prostě musíte mít náladu, protože jinak vás to asi pěkně otráví. Já naštěstí náladu měl. 70%. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Síce ani neviem ako sa mi to vyšplhalo až na priemer, ale inak je to v skutku veľmi slabá snímka. Ako som to začal pozerať, myslel som si že mám zlé titulky. Že to niekto preložil cez Google Translate. A ono je bolo tak zámerne. Celá snímka je jedna veľká hra so starodávnym jazykom a slengami. Mali by dať medailu tomu, kto to dokázal preložiť. Snímku som si pozrel kvôli sexi Emily Watson, ktorá tu bola o to viac zvodnejšia dáma v rokoch. Film je to neuveriteľne zvláštny, asi práve tým chcel zaujať, ale nepodarilo sa. Na začiatku nemáte šajnu v ktorom roku sa to odohráva a keď sa tam začne hovoriť o kráľovi a vy máte akú takú predstavu, tak potom tam nabehnú na autách vojaci v maskáčoch. Proste jeden blázinec. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Tenhle moderní kabátek se mi příliš nezamlouval, šoupnout krále Leara do kontejneru či vidět princeznu v maskáčích není zrovna to, po čem bych toužila.. Nicméně řekla jsem si, že tomu šanci dám a soustředila se jen na herce/herečky, jejich projev a zejména na to, co říkají.. Anthony Hopkins se do své role pošetilého starce trefil na 100% a dámy za ním nezaostávaly, ty jeho kruté dcery v podání Emmy Thompsonové a Emily Watsonové byly tak příšerné, že jsem jen čekala, kdy jim začnou z vlasů lézt hadi.. No a Florence tentokrát v malé vedlejší roli, takže jí bylo moc málo.. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Mnoho filmových lokací v tomto filmu představovaly sídla moci dávných anglických panovníků a šlechty, zatímco jiné lokace, jako Shakespeare Cliff v Samphire Hoe Country Park, byly vybrány pro jejich spojení s Williamem Shakespearem a „Králem Learem“. (Rico96)
  • Podle filmařů mnoho lidí v nákupním centru nepoznalo, že Anthony Hopkins je jen v kostýmu a považovalo ho za skutečného bezdomovce. (Rico96)

Reklama

Reklama