Epizody(6)

Děj II. série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství. Ale vždy se to někde zvrtne... (Fary)

char_t

Atkinson sice trochu slabší než v první sérii, ale vyrovnává to skvělý Hugh Laurie a neméně zábavná královna... ()

rekkky

V druhé sérii se Blackadder posouvá dopředu nejen svým názvem, ale jednotlivé věty scénáře jsou emancipovanější a věrně tak reflektují časový posun do období pozdní renesance. Edmund a jeho věrní přátelé vytvářejí nezaměnitelnou přehlídku směšných a zároveň neupadajících hlášek, které dohromady s vedlejšími postavami zaručují perfektní zábavu. Každá epizoda v sobě nepřímo odkrývá téma, které mělo svou důležitost, jenže to by to nesměl být Blackadder, aby vše dopadlo úplně jinak. ()

anatheman

Dost možná nejlepší ze všech sérií. Zřejmě tomu i pomáhá moje obecná slabost pro renesanci. Oproti první sérii je to obrovský kvalitativní posun. Ubylo infantilnosti a naopak přibyla promyšlenost. Následující série (které jsem taktéž ohodnotil 5*) jsou sice na podobné kvalitativní výši jako ta druhá... Ale těžko může něco trumfnout lorda Flashhearta (byť se objevil i ve čtyřce), popravy, zoufalou finanční tíseň (spojenou s úchvatným Percyovým zelenem), zámořské objevy s kapitánem Rumem a především epizodu "Pivo", kde se zpije i královna Alžběta I. a které se tedy opravdu těžce konkuruje. I když jsem kompletní Černou zmiji viděl již několikrát, dokáže neustále překvapovat a bavit. ()

AngelG

Od první řady o mnoho procent lepší a zábavnější.. Edmund je sarkastičtější, arogantnější, chytřejší a o to více vtipnější, Baldrick zase hloupější a o to vtipnější.. no a Percy je blb stejně jako předtím.. naprostá dokonalost..! :) ()

PEZ

O triedu lepsie ako prva, nevydarena seria. Zaujimave je, ze sa pribeh presunul z 15. do 16. storocia a postavy Ciernej Zmije a Baldricka sa vymenili, tzn. Cierna Zmija zacal byt ten chytrejsi a naopak z druheho menovaneho sa stal najvacsi tupon vo vesmire. Okrem noveho scenaristu sa pridali do zoznamu skvelych hercov Stephen Fry a Miranda Richardson. Vo dvoch castiach sa dokonca objavil Hugh Laurie. ()

RajAthen

Tady jsem se skutečně zasmál. Hlavnímu hrdinovi přibylo charisma a inteligence a jeho ironické hlášky, správně po britsku zaručeně pobaví. "Activity v mučírně" (I am a bastard son of a bitch.) v posledním díle z něj dělají dosud nejlepší díl. ()

FireTight

První díl: Máme tady premiéru druhé řady a ta se povedla určitě lépe než u té první. Pár výborných vtípků, trošku cáklá Alžběta a hlavně zabiják Blesk! :D Nadějné, velmi nadějné! **** Druhý díl: Černý humor v celé své kráse, dělat si dvacet šest minut srandu z poprav je docela psycho. I tak mi však přišlo, že je to trochu slabší než minule, proto jdu o půl hvězdičky níž. *** a půl Třetí díl: Pro mne zatím určitě nejslabší díl, zápletka nic moc a větší prostor pro královnu a kapitána mně tak trochu vadil. Ale to cizokrajné víno mě rozsekalo... :D *** a půl Čtvrtý díl: Totální úlet, úchylný kněz z úchylné kněží banky a shánění peněz na dluh. Tenhle díl byl zkrátka super, jen je škoda toho neustáleho "vtipkování" královny, začínám Alžbětu nenávidět! ***** Pátý díl: Dva mejdany zároveň, to nemohlo dopadnout dobře a taky to tak v první chvílích vypadalo. Ale nakonec se z toho vyklubala docela dobrá sranda a vydařený díl, až na ty umělý prsa! :D **** a půl Šestý díl: Hugh Laurie jako Ludvík Nezničitelný tento díl jasně táhne a nebýt jeho, bylo by hodnocení nižší. Ať žije zesměšňování Němců! Béé... **** a půl Celkové zhodnocení (průměr 4,16): Druhá série je určitě lepší než první, Edmund už tu není za takového vola (i když ty ksichty mi tak trochu chyběly), ale na druhé straně by mě nikdy nenapadlo, že by mohl Atkinson hrát tak skvěle a zároveň charakterně (když si představím Beana...). Budu se asi opakovat, ale opět se jedná o skvělý seriál pro milovníky suchého britského humoru, plný skvělých hlášek a bláznivých příhod. Asi plynule přejdu na třetí sérii! ()

Shakaar

Edmund Blackadder podruhé. A narozdíl od předchozí řady ještě lepší. Epizody díky změně charakteru Atkinsona jsou zábavnější. Podlézavost, mazanost u tohoto lorda nemá obdoby a i přes to že v jeho vychytralém plánu se něco zvrtne je tato řada uplně jinde než ta předchozí. Podmínkou toho aby jste se bavili je originál, dabing sice je ale je...no není příliš povedený a často kazí atmosféru, ostatně jako veškerý dabing. ()

Jacques-ds

Celou dobu jsem si myslel, že Atkinsonovým vrcholem je Bean. Ale to jsem neznal Černou zmiji. Humor Černé zmije je mi bližší než humor Beana. Zvlášť tato série oplývá typickým suchým anglickým humorem a hlavně "ostrovtipem", kdy se nic a nikdo nešetří. Černá zmije je televizní vrchol sarkasmu a ironie a já už teď alespoň vím, od koho se Hugh Laurie naučil hrát House. ()

Hraboshka

Páni, Blackadderovi to tady fakt sluší!! :) Nevím, jestli je to tím vzhledem nebo čím, ale přijde mi, jako by tak nějak zmoudřel... To mu ovšem neubírá na vtipnosti, spíš naopak. Ale 5* stejně nedám, protože se tu a tam objeví i trochu trapnější vtipy (třeba ty s Nursie...). Jinak ale tleskám, paráda! ()