Naprosto božská podívaná, která u mě předčila i tolik glorifikovanej Most. Jejich suchej humor můžu, jejich sebeironii můžu ještě víc. Každej díl má hlavu a patu, je originálně vypointovanej, nikde to neskřípe ani netlačí na pilu, délka dílů akorát na to, aby skončil v nejlepším a zbytečně nenatahoval. Absolutně nelituju těch tří a půl hodin strávenejch v kině na předpremiéře (Kino Sněžník - Děčín).(27.2.2019)

• Alexis74

Píši a hodnotím za sebe a nevím jak to vidí ostatní hodnotitelé, ale já rozhodně nejsem žádný herec, komediant nebo rádoby šišlavý a koktavý umělec s ustřelenými nohavicemi. Takže doopravdy na tomto dílku nic vtipného nevidím. Pokud se někdo cítí povinován hodnotit moderní umělecký projev nebo nějaký jiný rádoby umělecký aspekt, tak je to jeho věc a já jeho volbu respektuji, ale na tomhle nebyla podle vtipná ani ta finština. A já jsem si udělal volné pondělky od 21 hodin na něco jiného a s největší pravděpodobností i lepšího. Za to jsem dejvickému divadlu a české televizi vděčen a děkuji. (Pevně věřím, že i konkurenční televize jsou rády a přejí si další a další řady Dejvického divadla, možná by se i složili a ČT to i zafinancovali.)(6.3.2019)

Po zhlédnutí jsem v klidu: pokud (dokud) zůstanou DD i naše společnost takové, jaké jsou teď, zkáza Dejvickému nehrozí - protože společnost a náš život odráží krásně, věrně a přitom kouzelně. A mají smysl pro humor - i když nesní žádného psa. Jo vlastně - skoro jsem zapomněl: zahráno i natočeno šikovně. To ale, věřte nevěřte, není to nejdůležitější; a co byste taky od DejDivu jiného čekali, že.(28.2.2019)

Na Zkázu Dejvického divadla jsem se těšila jako dítě na Vánoce, ale měla jsem z ní i trochu obavy. Já "Krobotoviny" moc nedávám, většinou mě jeho pointa úplně vyletí oknem. Nakonec jsem ale byla absolutně spokojená, celé kino se smálo od začátku až do konce a i přes to, že bylo celé obsazení na druhé straně republiky, po skončení všichni hlasitě zatleskali (Kino Hvězda, Uherské Hradiště). Samozřejmě se ale Zkáza Dejvického divadla nemůže brát absolutně vážně, aby se divák dokonale pobavil. Závěr byl sice hodně podivný i na mě, ale protože jsem v takovém stylu čekala celý seriál, nakonec bych asi byla zklamaná, kdyby to skončilo jinak. Z dokonalého hereckého koncertu si ale neodpustím vypíchnout Jardu Plesla, kterého považuju za našeho nejtalentovanějšího herce a právě Zkáza Dejvického Divadla mě v tom zase utvrzuje. Bála jsem se, že budu těch tří set litovat, nakonec jsem ale tak nadšená, že kdyby to za týden nevysílali v televizi, zašla bych na to do kina znova.(28.2.2019)

Už mě to celkem namáhá, ale musím to už tento týden povinně udělat podruhé... Po skvělém seriálu MOST! se České televizi kláním za produkci dalšího povedeného a především výjimečného seriálu, tentokráte Zkázy Dejvického divadla. Slavné 26-let staré Dejvické divadlo už se s Českou televizí podílelo na seriálech Čtvrtá hvězda a Dabing Street, při čemž Čtvrtá hvězda je hodně fajn seriál a Dabing Street je minimálně oukey seriál od kterého ale člověk přece jen ve finále čekal víc. A ve finále musím říct, že je Zkáza Dejvického divadla ze všech tří seriálů Dejvického divadla nejlepší! Seriál Zkáza Dejvického divadla je rekordní v tom, že jako první seriál šel v předpremiéře do vybraných kin a bylo zde odvysíláno všech 6 epizod. Diváci se tak na seriál můžou v televizi na první díl těšit až v pondělí 4. března a následně každý týden můžou očekávat jeden díl,kdo si ale zašel do kina mohl vidět všech 6 epizod najednou vidět v předpremiéře. A jestli se někdo na tu předpremiéru skutečně odhodlal, rozhodně to nebyla investice mimo.. Stejně jako MOST! je Zkáza Dejvického divadla výrazný produkt. Výrazný produkt, který se vymyká klasickým normám klasických českých seriálů a je výrazně jiný. Konkrétně je Zkáza Dejvického divadla sofistikovaná, výborně napsaná a především vtipná věc. Celé obsazení se skládá z herců a vlastně celého zaměstnaneckého týmu Dejvického divadla a každý herec/zaměstnanec v tom seriálu hraje sám sebe. To znamená, že Ivan Trojan hraje Ivana Trojana, Miroslav Krobot Miroslava Krobota, Martin Myšička Martina Myšičku a Hynek Čermák Hynka Čermáka. Do jisté míry by se mohlo zdát, že tím pádem není pro herce v seriálu žádná herecká výzva, ale to je omyl! Pravděpodobně totiž není těžší herecká úloha než ta ztvárnit přirozeně sám sebe. Václav Neužil musí být perfektně přirozený Václav Neužil a Jaroslav Plesl musí být perfektně přirozený Jaroslav Plesl. A ono hrát sám sebe opravdu není žádná lehká věc. Pro všechny herce jde tak svým způsobem o výzvu, i když jsou všichni již zkušení a mají svoje odehráno. A, že to jsou herci perfektní a charismatičtí tak diváka nepřejí čas s nimi trávit čas. A především a to je hlavní si ze sebe herci umí udělat srandu, ale o tom až za chvíli..... Zkáza Dejvického divadla přesně dokáže osvětlit jak to funguje v divadelním zákulisí a v životě českého divadelního herce. Občas se navíc řeší celkem závažná a kontroverzní témata: V jednom díle tu máme AIDS, v druhém se řeší kritika a jak se na ní reaguje, řeší se tu Šmejdi.....zároveň se jeden den díl točí kolem hry Richard III. od Williama Shakspeara, zatím co ten druhý se točí okolo Divadla Spejbla a Hurvínka. V obou případech jsou sice Richard III. a Spejbl s Hurvínkem využiti především k fórkům, zároveň ale obě díla nezesměšňuje. A vidět Ivana Trojana jako Spejbla nebo Pavla Šimčíka jako Žeryka fakt stojí za to! Veřejnoprávní televize prostě po MOSTU! servíruje další seriál, který má koule a nebojí se je použít- Každej díl má perfektní základní a finální kostru, každej díl má velice zajímavou pointu a i když by to občas mohlo být delší, jelikož je materiálu spoustu, těch 30 minut na díl je ve finále adekvátních, jelikož se poté díl automaticky zbytečně nenatahuje.... Vlastně si na nějak moc hluchých míst nevzpomenu: Bavil jsem se, po stránce scénáře vše šlape, herci sami sebe hrají jako o život a Mirek Krobot jako režisér šlape na výbornou.... Ve finále mě vlastně trochu zamrzelo finále poslední 6. epizody. Chápu snahu aby si divák následně vše domyslel, ještě na začátku ale tvůrci strašili, že ve finále k té Zkáze Dejvického divadla trochu dojde a od začátku 6. epizody s tím vlastně začnou i samotné postavy.... a i když to ve finále skončí opravdu šokujícím způsobem, ta pravá Zkáza nepřijde.... Jinak je ale Zkáza Dejvického divadla parádní! Scénářem perfektně napsaná, technicky naprosto zvládnutá, režijně kvalitní podívaná..... Hodně silné 4 hvězdy, dost možná až 4+. V tý televizi si to dost pravděpodobně postupně po týdnech dám znova a možná pak ještě trochu zvednu..... Dejvické divadlo díky, Česká televize díky, scénáristo Ondřeji Hüble díky a Mirku Krobote díky! Palec nahoru pomalu natahující se až k výšinám! Po dlouhém uvážení fakt zvyšuju na těch 5 z 5. Finální díl je nejslabší, jinak to ale celou dobu perfektně šlape. Takže po MOSTU! druhá letošní česká seriálová pecka s plnou palbou a snad nebyla poslední(27.2.2019)

• - Natáčení probíhalo v pražském Dejvickém divadle. (Bioscop)

• - V seriálu hrají zaměstnanci Dejvického divadla. (Puppet)

• - Ještě před premiérou v televizi bylo možné vidět celý seriál v celkem padesáti kinech napříč Českou republikou v celovečerním maratonu. [Zdroj: fandimeserialum.cz] (Bioscop)