Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (225)

Deimos 

všechny recenze uživatele

KINO Scala - předpremiéra/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 5/10 Prostředí 10/10/// PLUS: důkaz, že stále máme kvalitní herce, obsazení i herecké výkony jsou fantastické, vypiplaný scénář, vypointované dialogy na maximum, často dokonale absurdní scény, skvěle úderné jsou názvy jednotlivých dílů MÍNUS: hudební kulisa v tomto seriálu není výrazná, to ale neznamená nutně, že to je špatně, možná některé vtipy nevyzněli tak úderně, jak byly zamýšleny, a ten závěr je trochu zvláštní/// Shrnutí: Tak tohle byl neskutečný divácký zážitek. Tři hodiny nepřetržitého smíchu, to se tak často nestává a málokomu se to povede. Distribuční strategie geniální. Atraktivita projekce maximální. Plné kino a téměř nikdo neodešel dříve než promítání skončilo. Možný filmový-seriálový zážitek roku./// Celkem 90%/// ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na Zkázu Dejvického divadla jsem se těšila jako dítě na Vánoce, ale měla jsem z ní i trochu obavy. Já "Krobotoviny" moc nedávám, většinou mě jeho pointa úplně vyletí oknem. Nakonec jsem ale byla absolutně spokojená, celé kino se smálo od začátku až do konce a i přes to, že bylo celé obsazení na druhé straně republiky, po skončení všichni hlasitě zatleskali (Kino Hvězda, Uherské Hradiště). Samozřejmě se ale Zkáza Dejvického divadla nemůže brát absolutně vážně, aby se divák dokonale pobavil. Závěr byl sice hodně podivný i na mě, ale protože jsem v takovém stylu čekala celý seriál, nakonec bych asi byla zklamaná, kdyby to skončilo jinak. Z dokonalého hereckého koncertu si ale neodpustím vypíchnout Jardu Plesla, kterého považuju za našeho nejtalentovanějšího herce a právě Zkáza Dejvického Divadla mě v tom zase utvrzuje. Bála jsem se, že budu těch tří set litovat, nakonec jsem ale tak nadšená, že kdyby to za týden nevysílali v televizi, zašla bych na to do kina znova. ()

Reklama

sator odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hmm...mistři humoru by žasly do jaké cenové skupiny se přesunul... Kriteriém se nejspíš stane seriál Most... Česká televize přišla s nabídkou pro Dejvické divadlo že jim dá prosto na ČT-artu v souvislosti s jejich 25 letým výročím trvání, a režisér Krobot přišel  s námětem podle které vznikl seriál. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Natočit o sobě v dnešní době seriál si podle mě může aktuálně dovolit jen Dejvické divadlo, které je zřejmě asi komerčně nejúspěšnějším českým divadlem současnosti. Kde jinde naleznete tolik hereckých perzón a génia loci něčeho, co se zřejmě jen tak někde opakovat nebude a i v Dejvickém divadle jednou skončí. Teď to ale jde, tak proč o sobě nenatočit mírně sarkastický a silně absurdní seriál a udělat si legraci ze všech, včetně sebe? Dílů je celkem šest a na podobný úlet je to akorát. Některé díly jsou výborné (třeba Šmejdi), jiné jsou třeba totálně ulítlé (třeba poslední díl). Celkově vzato ale hodně slušný počin se specifickým humorem, u kterého se ani nedá říct, že je reklamou pro divadlo, protože popírá vše, co by správná reklama měla mít. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dejvické divadlo je u nás, i co se TV produkce už docela pojem. Napsat a zahrát seriál vlastně o sobě, není určitě nic snadného, ale tvůrci, herci, kostyméři, maskéři a mnozí další se toho chopili dost se ctí. Kvalita jednotlivých dílů není sice vždy 100%, ale dokážou se zde najít opravdové bombonky, u kterých se zasměje každý. Občas to sklouzává až moc k takovému artovému pojetí, a určitému klubovému humoru, ale naštěstí je tu dost scén, kde máme onen typický humor z Dejvic. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (16)

  • V úvodní scéně je zmíněn seriál Rapl (od r. 2016). (Duoscop)
  • Česká televize přišla s nabídkou pro Dejvické divadlo, že jim dá prostor na ČT-artu v souvislosti s jejich 25letým výročím trvání, a režisér Krobot přišel s námětem, podle které vznikl seriál. (sator)

Související novinky

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)

Reklama

Reklama