Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

Trailer

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

miluju Dejvické divadlo a i když tohle není ani zdaleka jejich nejlepší počin, pořád jde o nadprůměr v rámci místní televizní tvorby. Rozhodně pak není Zkáza dílem pro každého. Někdy je to vtipné extrémně, někdy jde zase zbytečně za hranu a někdy...celkem často...je to natolik dada že sem vlastně ani nevěděl co tím chtěli tvůrci říct...tak jako tak 80% ()

agentmiky

Seriál, který se mi velice špatně hodnotí. Jako celek to nedrží asi tak pohromadě, jak by to ideálně potřebovalo, ale když přihlédnu k jednotlivých vtipným situacím a skečům, tak se jedná o nadprůměrnou zábavu, kde se slušně zasmějete nějakým těm (často i nekorektním) vtipům. Z hlediska dílů mohu s čistým svědomím doporučit třetí epizodu s názvem Vládci loutek. Závěrečné představení, kde si Spejbla střihl Trojan a Hurvínka ztvárnil Neužil, mě nenechalo chladným, na tak geniální scénu v českých seriálech málokdy narazíte. I čtvrtá epizoda Šmejdi se dokáže svým vymakaným citem pro vtip divákovi zavděčit. Ale další epizody jsou na tom o trochu hůře. Pořád tam najdete ty komické výjevy, herecký ansámbl Dejvic se snaží, to jim rozhodně odepřít nemohu, ale jako celek ty díly nepůsobí tak koherentně jako E03 a E04. Plus jsem od posledního dílu čekal asi větší katarzi, ale ten otevřený konec mě malinko zklamal (ikdyž scéna v restauraci v hlavní roli s Neužilem, kde si mysleli, že tam Issová přinesla bombu, jednoduše pecková :D). Pokud ale máte rádi typický český humor a herce z Dejvického divadla, tak si na své přijdete, to je jasné. Za mě dávám 68 % ()

jezurka42

Něco za peníze koupit nejde. Třeba čest. Hrdost. A tak. Hlavně nejde za peníze koupit toho pravého Ducha Dejvického Divadla, kterým může, ale nemusí být pohybující se a při odchodu z divadla plakající romadur. Zkáza nám dala pohled na poněkud jiné divadlo, které více než na pověsti staví na činech a citech, na pravdě k absurditě a bizardnosti, na pravdivosti a vlastnímu vyjádření názoru na náš svět. Nebo tak nějak. ()

sator odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hmm...mistři humoru by žasly do jaké cenové skupiny se přesunul... Kriteriém se nejspíš stane seriál Most... Česká televize přišla s nabídkou pro Dejvické divadlo že jim dá prosto na ČT-artu v souvislosti s jejich 25 letým výročím trvání, a režisér Krobot přišel  s námětem podle které vznikl seriál. ()

Lenka.Vilka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Máme to za sebou (v dobrém) a já mohu hodnotit jako celek (v dobrém). Tohle bylo snad ještě lepší než Most! (sorry), už jenom kvůli reakcím lidí po prvním dílu (vraťte nám Most!, tohle je blbost). Už jsem neslyšela ani sousedi, jak se smějou v pondělí večer! A víte, že mi to vůbec nevadilo? Humor, který není pro každého. Ale o to je to lepší, když je zrovna pro vás. ()

• „Během půl roku mezi tím, kdy vznikla první verze scénáře a kdy jsme začali natáčet, měli herci ke svým postavám spoustu připomínek, které poté Ondřej Hübl a Miroslav Krobot zapracovali do finálního textu. Zároveň byl při natáčení určitý prostor pro improvizaci, takže spousta replik vznikla až na place a u stolu při psaní by se ani vymyslet nedaly,“ uvedl umělecký šéf Dejvického divadla Martin Myšička. (SONY_)

Související novinky

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)