Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

Dzony

Začnu tím, co se mi líbilo, protože hanit umí každý: Ruský a německý princ - perfektní a humorné výkony. Komoří - to samé, také herecký výkon na jedničku. Pan Trojan, ač již značně "profláknutá" filmová tvář, tak nemohu nic vytknout. Princezna: skvěle zahrané, navíc neokoukaná a krásná. Exteriéry - pěkné. Hudba pana Miloše Boka výborná - novátorská, žádný omletý kýč. Co se mi nejvíce nelíbilo: Hrozná "pražská" mluva, nepřirozeně prokládaná "zbožnou" spisovnou mluvou. Pan Liška mi snad promine, on za to nemůže, ale jemu nešlo rozumět. Celkově je pohádka nevyvážená a pro děti velice nesrozumitelná. Má dcerka se zasmála za celou dobu 2x. A na létajícím balóně zakrytá reklama bílou plachtou, to snad už ne. V konkurenci dnešních pohádek jsou pohádky pana Stracha pro mě zatím nejlepší, ale toto dílo je pro mě za 3 a půl hvězdičky. ()

Lucifer92

Opravdu nechápu nízké hodnocení. Za posledních x let je tohle první z mnoha nových pohádek, u které člověk neusne nudou. I přestože příběh není až tolik poutavý a originální, tak výborné herecké obsazení v kombinaci s humorem tuto pohádku dělají opravu vydařenou. ()

maoc

Tahle pohádka není pro mladý. Děti vesměs nerozumí cizím jazykům, natož przněným češtinou a slovenštinou. Zde jich zaznělo dokonce hned několik. Celé pasáže námluv se tak stávají nesrozumitelné pro neznalé a nepozorné. Až je mi skoro těch buřtožroutů koncesionářských líto. Na tohle jsme dali, Mařeno, pěníze?! (Já se celkem bavil, ale spíš nejsem většinový divák ČT.)**************Na kecy o vykrádání neslyším. Inspirace je jasná, ale zas tak okaté mi nic nepřišlo. Horší to bylo s kvalitami příběhu. Není vyloženě zlý, ale váhavý a nedotažený, málo sevřený a s několika facepalm momenty (zde často zmiňované nemocné srdce, pochybná motivace princezny použít věneček, nulová motivace Ondy věneček získat a využít a asi další, ale nestojí mi za to přemýšlet). No a na závěr postavy. Některé jsou fajn, jiné pohádku sráží hodně dolů. Výtky na jejich vrub jdou hlavně na scénář (nemají co hrát nebo jsou jim do úst vkládány nevěrohodné dialogy), ale i na herce samotné. Konkrétně mne štvali 3. Mádl mi nesedí a do pohádek se moc nehodí. V Peklu s princeznou mu to šlo, ale tady to není nic moc. Polívka je slabý a zbytečný, neživotný. A Liška? Liška je spolu s Bohdalovou, která tu chvála Bohu nehraje, mor moderních pohádek a vlastně všech filmů, ve kterých se objeví. Prosím všechny tvůrce, aby je už neobsazovali. Ve Svatojánském věnečku není zas až tak strašný, ale pořád sklouzává k retardovanému brebentění a záporák je spíš směšný a politováníhodný než děsivý (i když se snaží).****************Svatojánský věneček není špatná pohádka, ale není pro děti a mnohdy tápe na místě. Utkvěl mi z ní tak hlavně závěrečný nejspíš Stachův vtípek, kdy princezna s Ondrou v náručí věší věneček na ruku sochy sv. Jana na mostě. A cože je na tom vtipného? Inu, je to jako s celou pohádkou. Má silná místa a dílčí věci, ale málokdo je ocení. A jako celek nefunguje na výbornou. ()

pekas

Každý Strachův počin doma očekáváme s nadějí. Tentokrát jsme však nepříjemně rozčarováni. Nosný příběh není špatný, ale postavy Myšičky, Taclíka a hlavně mého oblíbence Plesla byly přepitvořené až hrůza. Zbytek nebyl špatnej, ale to pitvoření naprosto zkazilo dojem. Dám tomu taky ještě nějaké šance, ale nevím, jestli časem přidám. 57% ()

Pavlunka

Pohádka? Leda tak do 12 let a výše. Protože malé dítě nemůže vtipy a nazážky které se ve filmu objevují vůbec pochopit...Rozumět co říkají - angličan, rus, němec, je někdy nadlidslý úkol. Méně chytrosti a vtipnosti a příště více té pohádky :) ()

MirkaP

Kruťaj docela škoda. Trojan super, kdyby tam nebyl , hodnocení by bylo ještě slabší. Osobně si myslím, že nejslabší byl scénář a režie to bohužel tentokrát nedotáhla. ()

ostravak30

Je to škoda a bohužel nemůžu jinak. Přestože výborný výkon Ivana Trojana celkové hodnocení ještě zvedá, na nic víc to nestačí. Absolutně tragický scénář doplňuje příšerný děj. První polovinu se nic neděje. Kromě neustálého planého tlachání a nudných žvástů sledujeme jen velmi pomalé posunování děje. Asi jako kdyby Pendolino jelo do Prahy padesátkou. Když už se konečně něco začne dít, je to stále nezáživné. Například role Pavla Lišky se k Liškovi vůbec nehodí. Tři princi, kteří se ucházejí o princezninu ruku zase slibují mnohem větší zábavu, vzhledem k jejich charakterům. Ale velmi rychle mizí ze scény a o vtipnost a humor je tak opět nouze. Vtipnost nahradila trapnost. Liškovi vojáci se chovají jako idioti a nemají žádný rozum. Jak už jsem psal výše, Ivan Trojan byl výborný, ale sám o sobě nestačil. ()

Fajt

Pohádka je samý blábol, ani pro děti ani pro dospělé. Efekty a výrazivo dnešních dnů z tohoto "veledíla" oblíbenou pohádku v žádném případě neudělají. Katastrofa !!! ()

Tominni

Bohužel slabší příběh sráží tuto pohádku dolů, protože obsazení je fajn, Ivan Trojan je výborný, ale moc to nesedlo Jirkovi Mádlovi a ta absence silnějšího příběhu je zkrátka znát. ()

ESNYR

Inu takhlenc. Svatá trojice Mádl, Polívka a Trojan to zachraňujou v každé scéně, ale Liška a zbytek imbecilů / nápadníků, to zase v každé scéně posílají do kopru. Taky se tam nehodila ta přespříliš chytrá princezna, která má do krásy starších pohádkových princezen hodně daleko. Asi bych mohl přihmouřit oko a dát slabší 3 hvězdy. Každoroční nová pohádka nepřekonala ty ostatní co se za posledních pár let snažily diváka zaujmout. ()

kocicar2

Bohužel nadějně vypadal pouze začátek nakonec se z toho stala pohádka která postrádá jakýkoliv nápad vlastně dokounáno jen díky púvabné Elišce Jansové v roli princezny jinak jde o další nepovedenou pohádku od ČT.Kam se tahle hrabe na tu včerejší.Ale už tu byly i horší pohádky třeba Duch nad zlato takže budu hodný a dám 2 hvězdy. ()

DanielaE

A mně se to líbilo a bavilo moc. Trojan jako vždycky k popukání, princezna ovládající derivace a z toho vyplývající vtipy osvěžující. Liška sice trošku vypadal jako Jack Sparrow, ale náramně mu to jako padouchovi seklo. Stížnosti na scénář beru s rezervou, protože kdyby někdo zcela překopal jedno z klasických schéma pohádky, v tomto případě chudý kluk - princezna - tři přitroublí nápadníci - padouch, okamžitě by byl nařčen, že to není pohádka. A fyzikálně-chemická pohádka tu už dlouho nebyla :-) ()

Gig

To ze natočil pan režisér Strach? Je mi smutno. Poslední dobou začlo být moderní režírovat pohádky s narazkami na dnešek. Zacloto vynikající Bambitkou, pak přišlo od Jirky Smolař a ted.... ted tohle. Matematiku milují, ale tohle bylo co? Kdyz uz musíte do toho plést fyziku a matematiku, tak to dotahnete do konce. Od kdy je derivace složitá? To je jen vzorecek, podle čeho můžete derivovat cokoliv. Jo integraly, ty jsou složitější. Ale dost matematiky. Příběh byla jedna velka nuda. Liška jako pirát z Karibiku? Proc? Vyprávění z obrazem jako Werich Ja král první s královnou Marenkou... Sice ta vypravnost tam byla cítit, i ten rukopis Stracha. Ale zde mam opravdu strach. Anděl Pane 2 nevim zda by melo vzniknout. Snad nebude Ježíšek logaritmovat nebo vyprávět si z Babisem apd. A proboha, uz nemodernizujte. To může snad jen Drda, Čapek a Werich. ()

jfaba

Vlastní námět nebyl hloupý. Provedení a výběr herců (vždyť jsou tak populární), ovšem ano. Jiří Strach! Mám strach se dívat na další... Prý se chystá dvojka Anděl páně. No potěš nás Páně. (Ale nesundavej kalhoty, brod je daleko.) Proč se musí všichni v pohádkách pitvořit? A opravdu je Liška tak dobrý herec? Nebo jsem jen alergický?! Nebo hraje jen to co umí? Pořád stejně? Ne, tohle mě nevzalo. Bylo to stejné, asi jako loni, Kdyby byly ryby. I když teď jsem to dokoukal do konce. Už se lepším. Za *. ()

nattyxh

Jelikož moc nemusim ty normální pohádky tak takhle tak špatná nebyla. Jako všichni pod pohádkou vidí nějakou klasiku, tohle ale klasika nebyla. Spíš taková parodie na klasický pohádky. Mádl mi tam neseděl, jinak obsazení obecně celkem šlo. Některý vtipný scény se povedly. Je to spíš takovej horší průměr. Takže 45% ()