Tři bratři

Pohádka / Rodinný / Hudební

Česko / Dánsko, 2014, 87 min

Jan Svěrák

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák, Jan Holík, David Matásek, Lucie Maria Štouračová, Petr Reidinger, Jitka Čadek Čvančarová, Jitka Smutná, Miroslav Táborský, Ivana Chýlková, Alena Doláková, Jiří Lábus, Marie Rottrová, Iva Bittová, Petra Černocká, Boleslav Polívka, Jan Španbauer, Marián Geišberg, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Oldřich Vlach, Bohumír Starý, Karel Beseda, Stanislav Mitev Dončev, Václav Helšus, Pavel Štoll, Jaromír Hlaváč, Veronika Khek Kubařová, Marika Procházková, Jitka Sedláčková, Dana Marková, Veronika Janů, Anna Beránková, Pavel Liška, František Segrado, Petr Brukner, Tomáš Racek, Roman Strach, Bořivoj Penc, Ivan G'Vera, Marek Šimon, Ondřej Svěrák, Václav Vašák, Veronika Janků, David Havlena, Pavlína Macháčková, Daniel Tůma, Josefína Gerny, Klára Štrauberová, Radek Kašpar, Anna Cacáková, Adam Seidl, Anna Čtvrtníčková, Tomáš Ulrych, Jakub Čihák, Nina Horáková, Adam Drábek, Jakub Červinka, Pavel Šimáček, Jakub Burýšek, Jan Sladký, Martin Flegr, Ludmila Pěničková, Marek Hablovič, Radim Mácha, Zuzana Nováková, Štěpán Růžička, Václav Diviš, Emília Přikrylová, Iva Holubová, František Vyskočil, Jiří Šimek, Michaela Pecháčková, Daniela Štíchová, Viktor Dvořák, Eliška Beňová, Michael Čech, Ivan Martinka, Jaroslav Uhlíř, Jiří Ployhar ml.

Jan Svěrák

Alois Fišárek

Scénografie:

Jan Vlasák

Kostýmy:

Simona Rybáková

přehodnocuju hvězdy na čtyři, páš mám tuhle pohádku v hlavě. od písně holub holub (kterou jsem pak našla jako interpretaci na youtube v divadle z roku 2011-nechápu to špatné hodnocení...) až po geniální scénu s měsíci. netradiční muzikálové pojetí ale co. bylo to hezké a milé, lepší než uravané sračky typu z pekla štěstí. klidně si to pustím znova. snad jedině by svěrák mohl odložit tu interakci s diváky. nemám to ráda.(25.12.2015)

„To je otázka…děti, kdo by nechal vlka naživu? No…moc vás není.“ Od Svěrákovského tandemu jsem přece jenom čekal určitou kvalitu. A tu jsem, k mému milému zjištění, opravdu dostal. Akorát mě překvapilo (a trošku zklamalo), že nebyl takový důraz na humor, nýbrž na hudbu. Avšak nutno uznat, že Novinsky s Uhlířem udělali kus slušné práce. A s přispěním Svěráka se výborně otextované (a docela chytlavé) písně navíc podařilo vhodně zakomponovat do děje. Humoru bylo, jak už jsem naznačil, v porovnání s písněmi v příbězích podstatně míň, na druhou stranu třeba Svěrákovy promluvy/vstupy rozhodně vtip měly a já se na ně po celý film těšil (a ty děti mi přišly jako dobrý nápad, ostatně jim by také měl být snímek prvotně určen). K technické stránce bych výtek neměl (snad jen u toho vlka to trochu dřelo), k ději také ne, možná s výjimkou faktu, že Červená Karkulka opravdu mohla být „krapet“ starší, pokud už ji tvůrci nutně museli „přiřadit“ k Matějovi (poněkud nelichotivý význam). S hereckým obsazením jsem byl také vcelku spokojen, kupříkladu lepšího „představitele“ holuba bych si asi nedokázal představit, škoda jen, že se nepodařilo obsadit do pidiroliček i další cimrmanology (jakože min. Čepelka by podle mě něco odzpívat zvládl). Celkově převládá spokojenost, za což se odvděčuju slušnými 4*. „A co támhleta? Tak tuhle beru! Ukaž se...votoč se…ukaž zuby.“ – „Tak to prr, ta je moje!“ – „Tu sem tady našel!“(29.1.2015)

Svěrák je proste inde.Áno, má to svoje chyby ( hlavne Karkulka je over the top a navyše vyznie hrozne pedofilne) ale ani ma počas filmu nenapadlo sa v tom vŕtať, pretože som bol v tom svete a tešil som sa na kždú ďalšiu scénu.už strašne, strašne dlho som nemal z nejakého nášho filmu pri pozeraní takú radosť a žiadny ma tak veľmi nebavilo pozerať a užívať si až ma mrzelo že hrdinovia nemali navyše jedného alebo kľudne aj dvoch súrodencov. A rád si to dám opäť.na české pomery nemám problém tomu napáliť devinu P.S. Nájde sa niekto kto priaviaže Solčanskú o stoličku a bude jej to púšťať dokolenčka aby vedela ako sa robí rozprávka?(1.2.2015)

Čtyři hvězdy dávám z neuváženosti. Upřímně jsem těžce v rozpacích. Celou pohádku jsem střídala emoce typu: "to si snad dělaj srandu, to myslej vážně? To je nehorázná kravina .. ne a pedofílie do toho, to snad ne" ... a typu: "Bože, jak tohle vymysleli, to je neuvěřitelná sranda, já se snad zcvoknu a nepřestanu se už nikdy smát" ... super, takže pohádka ze mě udělala schizofrenika. Největší propadák byla Karkulka, ale zároveň v ní byl i nejlepší humor. Za mě bych dala tři hvězdy. Ta čtvrtá je za to, že když jsem odcházela z kina, tak děti s rodiči kolem mě na sebe pokřikovali "to bylo super, půjdeme ještě?" ... Co mě doslovně zklamalo byly verše. Od Uhlíře a Svěráka jsem čekala něco lepšího, ale veršovat stylem aabb, to se učí děti na základní škole. Každopádně nebylo to tak zlé, jak píšu, jen vytýkám, co mi vadilo. Celkový dojem je takový, že to bylo hezké jedno podívání a příště až za hooooodně dlouhou dobu. První pohádka byla hodně přijatelná, Karkulka už byla zmíněna a O dvanácti měsíčcích bylo celkem příjemné, až na opakující se verše neustále dokola. Celkově bych to zhodnotila tak, že dojem z celku je příšerný, ale jednotlivé vtipné úseky byly naprosto úchvatné až jsem prskala všude kolem smíchy. No, mám na to opravdu rozporuplný názor, takže až si to jednou utříbím, vyjádřím se znovu. Ale pro mě jako milovnici pohádek to nenaplnilo očekávání, ale chyba je něco očekávat. PS: často bylo vidět, že slova neseděla do pusy ........................................................................... ............................................................................... ............................................................................................... ............................................................................. a čas přišel a dnes jsem pohádku viděla znovu a musím říct, že jsem přímo nadšená. Takže se asi opravdu musela uležet,kouknout na ni v jiné náladě a rozpoložení. Byla vtipná, originální a vtipná a srandovní a vtipná ... vzala jsem ji s nadhledem, nepřemýšlela nad ni jako dospělá, ale dívala se dětskýma očima a hle, ono to fungovalo, najednou jsem nadšená. Takže dodávám i tu poslední hvězdu :)(14.8.2014)

• ClintEastwood

Tak jsem letos během vánočních svátků, dal Třem bratrům druhou šanci a podíval se společně se svými dětmi. No, mé ratolesti, hlavně tu dívčí část, zalila spokojenost, dokonce si vesele prozpěvovali všechny písničky, jež znali nazpaměť a kterých bylo docela dost. Některé z nich jsem si broukal i já, proto ta jedna hvězdička. Jinak, dívat se hodinu a půl na film, kde jsou spolu Klus a Dyk, bylo pro mě spíše utrpením. A vlk s tlamou krokodýla, navlečen do šatů babičky, ve mě vyvolal upřímný výbuch smíchu, takže jsem se vlastně i trochu nechtěně pobavil. O pedofilním myslivci už bylo napsáno také dost. Nejslabší Svěrák a nejspíš i nejhorší česká pohádka vůbec. Přeplácaná megahype kravina!(28.12.2017)

• - Růženka, kterou ztvárnila Kateřina Kosová, zpívá hlasem Alžběty Bartošové. Ostatní herci své postavy nazpívali sami. (funhouse)

• - Vizuální ztvárnění vlka vycházelo z reálné podoby režisérova psa Filipa, kterého našel zatoulaného 2 roky před natáčením Tří bratrů v okolí Třebíče. (MTHRFCKR)

• - Bábu z mokřin hraje muž - Jiří Lábus. Podle slov režiséra jde o poctu Mrazíkovi (1964), kde hrál muž Babu Jagu. (D.Moore)