Reklama

Reklama

Tři bratři

Trailer 1
Pohádka / Rodinný / Hudební
Česko / Dánsko, 2014, 87 min

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Hrají:

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 358)

salahadin odpad!

všechny recenze uživatele

Tři bratři aneb Klusovy bradavky neumí hrát. Takhle se dostává můj dýchací systém do svěráku, takže nemůžu dýchat. Tak kdo všechno mi v tomhle počinu atakoval neurony? Hmm, spíš bych měl napsat, to bude kratší, kdo mi na nervy nelezl - snad jen Olda Kaiser. Zbytek bych vystřihl. Rádobyvtipného Svěráka st., upištěného Lábuse, trio bratrů a opravdu nezpívatelné a nehezké písničky. Důkaz, že i Svěráci mohou přijít s naprosto nekoukatelnou a protivnou pohádkou. A po výtvarné stránce definují termín "kýč". ()

ajuska 

všechny recenze uživatele

Různé jednotlivosti a nápady jsou super, ale bohužel je na filmu strašně znát, že je to spatlanina tří pohádek dohromady. Chybí tu klasická příběhová linka, podivně se přeskakuje od jednoho k druhému, divák vidí tři happyendy a když to pak opravdu skončí, tak má pocit, že to nějak není ono. V některých pasážích také působí trochu křečovitě neustálé zpívání, i když uznávám, že většina skladeb je náležitě chytlavá. Povedla se vizuální stránka a herecké obsazení. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Než jsem se na Tři bratry podíval, zakázal jsem si kritizovat dva silné alergeny - pány Dyka a Kluse. Ono totiž velmi podobný odpor v roce 1968 vyvolalo obsazení Václava Neckáře do Šíleně smutné princezny... A dnes je z té pohádky klasika, že. Ale ke Třem bratrům - i když bych výhrady našel (například vlk mohl více zpívat a méně mručet, když už měl hlas Františka Segrada), téměř všechny okamžitě maže pocit, který jsem z filmu měl. Úsměv střídal smích od začátku do konce, úžasná režie a bohatá výprava spolu se skvěle orchestrovanou Uhlířovou hudbou obstaraly velkolepost, herecké obsazení našlapané tak nevídaně, že jsem si rázem vzpomněl na hudební komedie Zdeňka Podskalského, v nichž se také objevoval kdekdo a často jen na pár vteřin. Co Tomáš Klus a Vojtěch Dyk? Budete se divit, ale jsou výteční. Klus je coby romantický hrdina nesmírně sympatický, Dyk má zase obstojný komický talent - stejně jako třetí bratr Zdeněk Piškula. Ano, to nejlepší přišlo na začátek (odvyprávění příběhu Růženky) a třetí pohádka má ze všech nejslabší texty (zajímavé a vtipné rýmy dostali do úst vlastně jen skvělí měsíčci, například Polívkovo "Máš to doma kruté zřejmě, bratře Září, vystřídej mě") a konec je trochu uspěchaný, ale stejně nedám nižší známku. Pátá hvězdička je tak trochu natruc zdejším nizounkým hodnocením, která se mnohdy opírají o dosti zvláštní argumenty (třeba že prý ve Třech bratrech není zlo). ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Tak takhle to bohužel nejde, Svěráci. Oceňuji sice řadu režijních a řemeslných nápadů typu vlk, či nějaký ten záchvěv typického svěrákovského humoru. Po scenáristické stránce to však větší bída snad ani být nemohla. Trojice příběhů totiž nejen, že k vykrádaným klasikám nepřidává zhola nic nového, ona je navíc převádí snad tím nejlínějším způsobem. Všechno je tu divně zkrácené a vlastně tu nefungují ani základní pohádkové propriety a zákonitosti. Proboha, dyť ty tři bráchové zde vlastně ani nic neudělali a ten šťastný konec dostali bez toho, aniž by se napravili či nedej bože něco udělali! První brácha je tak jen ve správný čas na správném místě, tomu druhému ke štěstí stačí, když přijde jako vůl třikrát k tomu samému baráku a o pedofilní lince se raději ani zmiňovat nebudu. Prostě slušné wtf, které ještě více kazí nepovedené a překvapivě i nemelodické písničky. Dost možná nejslabší Svěrák ever. 50% ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Docela lituji, že jsem nepodpořila návštěvou kina tvůrce této pohádky a počkala jsem si až mi kamarádka půjčí dévédé. Moje skepse ze současné české filmové tvorby zapříčinila i nepochopitelnou nedůvěru v mého oblíbeného scénáristu a herce Zdeňka Svěráka. Sypu si popel na hlavu ... Lyricky podaná pohádka o Třech bratrech je opravdu velice zdařilá, originální! a neskutečně vtipná. Z každého záběru dýchá cimrmanovský duch, líbí se mi narážky a humorné detaily, díky kterým mi nezbylo nic jiného, než dát plný počet hvězd. A to i přesto, že ta pedofilní vložka stran jednoho z bratrů a Karkulky mi byla víceméně nepříjemná. Jsem si jistá, že kdybych si to četla nebo viděla na prknech divadla našeho největšího, českého génia a vynálezce, s chutí bych se tomu zasmála, ale vidět to ve filmu, kde hraje malá holčička, mladší než moje dítě ... no, divné. Pobavil jak Pavel Liška v roli holuba, tak i takový měsíček Mirek Vladyka, který chtěl hasit vatru po svém. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (35)

  • Pro efekt zarostlého zámku růžemi filmaři použili přes 3 000 metrů drátů, které představovaly šlahouny růží. (MTHRFCKR)
  • Během natáčení bylo vydáno 12 850 porcí obědů. (MTHRFCKR)

Související novinky

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (více)

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (více)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (více)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince tohoto roku Best Film Fest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama