Jedno je isté: Toto sa ani v Čechách, ani na Slovensku v TV nikdy neobjaví, ale na druhej strane je pravdepodobné, že sa o tom bude veľa hovoriť ako o propagande, takže výsledok bude nakoniec taký, že to väčšina ľudí odsúdi bez toho, aby si to pozreli. Takto si tu žijeme v našom malom "peknom" mikrokozmose.(12.6.2018)

Verím, že bežný človek v tom bude vidieť veľa, pre trochu oboznámenejšieho diváka je to skôr opakovanie si známych skutočností, avšak máloktorá kinematografická tvorba to ponúka v tomto podaní. Ale kinematograficky sa majú ešte veľa čo učiť od americkej produkcie. Nečakal som Bournovu trilógiu 2.0, ale tento seriál má viacero nedostatkov. Scény, kde sa riešia vzťahy medzi postavami sú tak smrtiaco nudné, že tá nuda až fyzicky ubližuje divákovi. Nepomáha tomu ani Ruština, ktorá je svojou monotónnosťou a slabým citovým zafarbením nepoužiteľná pre filmy. Soundtrack väčšinu času veľká mizéria, absolútne nevhodný pre politický žáner, ale skôr pre nejakú komornú barovú drámičku. Hlavne počas tej - nič moc - automobilovej naháňačky som myslel, že s tou hudbou pozerám nejakú komédiu. Z jedného pixelu vytiahnu ostrosť 4K kamery či postavy sa niekedy chovajú hlúpo (alebo samotné scény sú hlúpe) len preto, aby zápletka mohla byť smerovaná tam, kam má. Podľa hodnotení som čakal skôr niečo viac realistické, ale s kinematografickým prifarbením, niečo na štýl Francúzskej spojky. Ano, bežný človek si hneď všimne, že existujú trolie farmy (ach bože, a že koľko aj na slovenských stránkach sa nachádza zradcovských debilov s 20 účtami), alebo že sa použije človek na vyvolanie štátnych nepokojov (mnohí z nás na SK sme spomínali pri pozeraní na incident Kuciaka, podobný Ukrajinskému incidentu), či vecí okolo Stredného východu. V základe je to ale veľmi umelá zápletka s tradičnými chybami (spomínanými vyššie), postavená ale na skutočných základoch súčasných dianí a politicky tak nekorektná, že ju naše "nestranné", "vôbec nie liberálne" a "nerusofóbne" média odmietli vysielať. Takže zhrnuté: politické pozadie je realistické. Dej nie.(13.7.2018)

• rado3105

Až človeka zamrazí, že presne podobný scénar revolúcie prebiehal aj na Slovensku. Našťastie sa to tak neskončilo. Je smutné, že aj Slovensko má živly ako bol Trockij, ktorý chcú len revolúcie....u nás je to Demeš. https://www.mojevideo.sk/video/2d124/vytvorila_penta_matovica_a_stoji_aj_za_pochodmi.html(29.5.2018)

Lepší ruský seriál som ešte nevidel.. môže to byť tým že sa ich veľa netočí. Dej super, odhaľuje prácu tajných služieb, protištátnych živlov a nepredvídatelnosť rôznych okolností. Seriál tiež ukazuje návod na revolúciu, a to až príliš realisticky. Tá ruština ma niečo do seba, páčilo sa mi to, hoci dnes sme zvyknutý na angličtinu. Mám rád nepredvídateľný a prešpekulovaný dej tak tu som si prišiel na svoje.(3.12.2018)

Kdyby disponovala Ruská federace ministerstvem propagandy, bylo by na tento seriál jistě pyšné. Tvůrci se po většinu času vůbec nesnažili skrývat za koho kopou, to mi ale paradoxně vůbec nevadilo, protože nejsem tupátko, které hopsá, jak kdo píská, navíc tzv. demokratické státy dělají vlastně totéž jen v bledě modré. Mně spíš vadilo, že tvůrcům občas nedělalo potíže protlačit čtverec trojúhelníkovým otvorem a k některým záležitostem přistoupili příliš naivně. Seriál každopádně nebyl vůbec špatný, po celou dobu mě ani na chvíli nenudil a vyloženě mě potěšila ruština, angličtina už mi připadá všudypřítomná a občasná změna není na škodu.(8.9.2019)