Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

fisus

Mám rád film Stalo se ( The Happening ) a pořád jsem ty dva musel srovnávat. A zároveň jsem marně vzpomínal, kdy jsem naposledy vidět Malkoviche bez chlastu. Určitě to nebyl špatný film i mě překvapil, protože jsem čekal opravdu blbinu. Ale po jeho konci jsem se neubránil dojmu, že to mohlo být lepší a mohlo to být i na 5 hvězd. Takhle dávám slabší 4. ()

Israha

No, horror ani sci-fi nečekejte, nebo aspoň ne primárně. Bird Box se pokouší o něco podobného, jako Monsters Garetha Edwardse, a vypráví komorní, lehce artové drama na pozadí ne úplně příjemných událostí, jejichž podstata nepochází z tohoto světa. De facto sledujeme, kterak si velmi uspokojivě hrající Sandra Bullock hledá cestu ke svým dětem a k mateřství obecně, zatímco okolo ní něco zabíjí lidi jen tím, že jim to přijde na oči. Napětí smyslovou deprivací zde funguje dobře, ale je lepší se moc nepitvat v pravidlech světa tohoto filmu, protože těch děr v chování "zla" tam je dost (v tomhle mi osobně přišlo trefné přirovnání ke Quiet Place, i když jinak oba filmy krom tématu omezení smyslového vnímání moc společného imho nemají). A retrospektivní vyprávění je úplně na nic, protože skrz něj vám film vyspoileruje jak osudy vedlejších postav (byť když ne zcela doslovně, ovšem oblíbené "doufám, že přežije ten a ten, a tipuju, že ten umře tehdy" si tu nezahrajete), tak i samotné osobní hledání postavy ústřední - a to se dost negativně projevuje na plynulosti děje a pocitové stopáži (přičemž i ta reálná je možná až moc štědrá). Řemeslné kvality má Bird Box dostatek, ale na můj vkus jeho snaha o formální i obsahováý přesah místy vede k nechtěné lyrickosti a rozplizlosti. ()

Mlle

Skvělá Sandra Bullock v klasicky koncipované katastroficko-apokalyptické escape story. Zdráhala bych se říct, že jde o thriller nebo horor, tyto prvky jsou spíš doplňkovými scénami privátního příběhu, ve kterém ovšem napětí nevázne a atmosféra nevyvane až do šťastného konce. ()

Untentrauer

Dívko, chlapče zakryjte si oči, aby jste neumřeli. Atraktivní námět, zajímavý příběh, Malkovich a Bullock, které by jeden tipoval max 30 let…Je to béčko s dobrým obsazením, ale nedotaženým scénářem. Bohužel je tam hodně nevysvětlitelných a nevysvětlených záhad, které narušují plynulost sledování a divák očekává, že se vše pěkně vysvětlí - film vám to prostě dluží už jen proto, že na něj poctivě čumíte. K tomu se přidávají vyložené nesmysly tipu sjíždění peřejí naslepo, přestřelky naslepo a jako třešnička je pak časová poslouonost, která je nejdříve sice zajímavá, ale opět nepromyšlená a zmrvená. Je to prostě,jako jahodové knedlíky bez posypu a másla… ()

MickeyStuma

Další filmový zářez na poli apokalyptických snímků, tentokrát překvapivě se Sandrou Bullock v hlavní roli. "Bude to drsné," říká Malorie právě s tváří Sandry na samém začátku příběhu a dívá se do kamery, jako by mluvila přímo k nám. Snímek je natočen na základě knihy  autora Joshe Malermana vydaného v roce 2014, kterého kritika označila jako nového Stephena Kinga. Lidstvo napadla neznámá síla a to zvláštním způsobem. Stačí se přirozeně jen dívat a dotyčný je z ničeho nic svoji vlastní vůlí donucen k sebevraždě. Příběh obsahuje dvě dějové linky. Samotný počátek a průběh paranormálního napadání lidstva a pokus o záchranu sebe a dvou dětí. Se zavázanýma očima. A právě to nám umožňuje  vidět současné dětí s pohledem na to budoucí, kde se hodně hraje s myšlenkou agorafobie. Napětí bohužel poněkud pokulhává, ale svou průměrností dějově, občas vypadající zkratkovitě, vyznívá nenáročně a vlastně i odpočinkově. Až finálová scéna krapet divácké nervy podráždí a pro větší prožitek nelze nedoporučit představu být v jejich kůži. O atraktivní film se vcelku jedná, i když se žádné překvapení nekoná. Postupné odkrývání záhady, proč samotná žena s dvěma dětmi pluje se zavázanýma očima na člunu po řece, kde hrozí nebezpečné peřeje a ve finále jak to nakonec celé dopadne, byl dobrý tah. Vyvolaná zvědavost o co jde tak nutí diváka sledovat snímek až do konce. Takže hromada strachu, sem tam nějaký ten emocionální prvek a dramatičnost. Snímek celkově nadšení nevyvolá, ale určitě za shlédnutí stojí. ()

Rathalos

Fuha,velmi zaujimava sci-fi drama so skvelym nametom,depresivne,tajomne,atmosfericke,napinave,mrazive,aj napriek dlhsej stopazi to islo raz dva,som spokojny,taketo filmy mam rad a Sandra Bullock bola presvedciva...:-) ()

Kcko

Bezbřehá nuda (stějně jako nadhodnocené Tiché místo), ještě chvíli a bude to v modrých číslech. ()

Folky

Nebudu Bird Box porovnávat s Quite Place, protože jsem ho neviděl, ale Bird Box rozhodně není horor. Spíš než na tajemné zlo se soustředí na to, jak se s ním vyrovnávají jednotlivý lidé (Malkovich vládne), a zvládne ještě poukázat na chyby rodičovství. Jde spíš o drama, které znamenitě ovládá způsob vyprávění, které výborně střídá dvě dějové linky. Zvláštní, ale velmi zajímavý film. ()

sadlokan

Nabyl jsem dojmu,že oproti starým známým trifidům zde vraždí pouze jacísi "bifidi",ale nemohu úplně sloužit,páč jsem je neviděl. ()

Rockerman

Dlouho jsem neviděl tak skvělý katastrofický film (snad od Světové války Z). Susanne Bier mě už mockrát potěšila svými psychodramaty, ale že se jí povede i v, povězme okrajovém, menšinovém žánru, to by mě nenapadlo. Výborná atmosféra a strach z něčeho neznámého, bytosti nebo jevu, jehož podstatu ani vzhled neuvidíte a nepochopíte. A přesto to funguje tak, že máte strach o životy hlavních postav. Sandra Bullock exceluje a žehlí si tak u mne své vroubky z minulosti. P.S. Nevěřil bych, že slepota může mít své výhody. ()

agassi68

Škoda toho konca. Atmosféru to malo solídnu. Sandra po dlhšom čase zas vo svojej obľúbenej roli. Démona mohli aspoň raz ukázať. Vlastne aj ukázali. No, zhrnuté a podčiarknuté - 75%.. ()

MikeeTheory

Bird Box dokázal to, co Shyamalan v The Happening ne. Tady fungovala jak atmosféra, tak i chemie mezi hlavními postavami. Film se navíc vyvaroval logických chyb a nesmyslných dialogů, měl spontánní spád a to správné a ničím nerušené napětí. Nemalou zásluhu na tom má mimo jiné i Sandra Bullock, která působila dostatečně uvěřitelně a naléhavě. Pozitivně vnímám také podání příběhu ve dvou liniích. Obě byly totiž podány stejně zajímavě, přeskakování z jedné na druhou tak nepůsobilo ani trochu rušivě. Tohle se Netflixu povedlo! ()

Kulda24

Přesně o jednu hvězdičku lepší než Tiché místo. Tohle mě drželo v napětí po celý film, ale z Tichého místa jsem měl akorát srandu. 75% ()

zelda82

Zabavna variace na Den trifidu... Sice to jede po ocekavane lince, ale to tolik nevadi,protoze je to dobre natocene i zahrane... A par plusovych bodu za to, ze ani jednou nevidime, coze se to vlastne prohani ulicemi. ()

Eluin

Překvapivě docela dobrý film, byť chvílemi se dost komplikovaně vyrovnává s monotónností a jeho konec je také trochu očekávatelný. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)