Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

bobstock

Zajímavé pojednání a řešení katastrofy kazí ta spousta idiotů, co se snaží po vzoru třeba opravdu řídit auto poslepu,chjo. Psychologická část v domě spolu s Johnem Malkovichem mě bavila rozhodně více. 65% ()

Marius_ss

Veľmi dobrý film. Atmosferický, strašidelný s perfektným soundtrackom. Jedine čo mi na nom vadilo bol asi len ten chaoticky beh po lese na konci, kde asi bola snaha o neičo ako dramaticke vyvrcholenie no skôr to filmu ubralo na važnosti...a Sandra Bullock, ktoru veľmi nemusim, no tuna to zahrala slušne. A ešte by sa par veci patrilo vysvetlit lebo niektore udalosti vo filme mi rozum nejako nepobral. Inak ale musim uznat že po Quiet Place tu mame dalši survival sci fi thriller-ovy klenot z roku 2018. Uvod na ceste z nemocnice bola asi najpamätnejšia scena z filmu. Videne 13.02.2019, 00:15, doma, LGOLED ()

Mikino00

Minimalisticke a svezi. Je dobre, ze prizraky nevidime a zlo je tak jen tusene. Film neni nijak prevratny ve sve forme ci pribehu, ale zvlada bavit a udrzovat v napeti. ()

Nethar

Takový průměr, dá se na to koukat, ale velké neuvěřitelné zvraty nečekejte. Jak už podobné Netflixové filmy (něco se ve světě hodně podělává a musíme se dostat z bodu A do bodu B) mívají ve zvyku, konkrétní vysvětlení, co se vlastně děje a proč se nedozvíme, jen se tomu musí postavy postavit a překonat to. ()

aLPaC

Po "Tichém místu" další velmi dobrý postapokaliptický film. Sandra mě překvapuje. Nikdy jsem jí neměl rád až do "Gravitace", kde předvedla fantastický výkon a tady rovněž. Monstra se celou dobu neobjeví, což filmu dodává na mysterióznosti a až na některé trochu absurdní věci, které se odehrávají především v budoucí časové rovině působí Bird Box skvěle. ()

Sochorisko

Tak tohle se povedlo. Rozhodně o poznání víc než snímek "Tiché místo" který jsem shlédl shodou okolností ve stejný den jako tento snímek. Filmy řekl bych s podobnou tematikou hororového napětí. Ale tady toho bylo daleko více. Víme kdy se na zem ty potvory dostali a další drobnosti, které snímku přidávají grády (je pravda, že tomu všemu ve snímku dost napomáhá jak jinak než božský Malkovich). A samotné ztvárnění neviditelných monster... Neskutečný - vidíme jen vítr, vznášející se listí, stíny... Krása. Atmosféra je přiměřeně nahustěná tak, aby to byl příjemný večerní kousek ale zároveň se hezky usínalo.. Rozhodně doporučuji!!! ()

Yardie

Povedlo se. Hltal jsem to od začátku do konce. Zajímavý námět, stále nevyjasněné tajemství, oč vlastně jde, skličující atmosféra, neustále napětí, vynikající výkon Sandry Bullock. Všechno klapalo, jak mělo. Ve filmu je samozřejmě pár věcí, které nedávají úplně smysl, ale tomu se asi úplně vyhnout nedá. Možná dá, ale to už by byl asi jiný příběh... Velká škoda, že nebylo vysvětleno, oč vlastně šlo. Ale na druhou stranu by to možná bylo na škodu, těžko říct. Každopádně povedený snímek. Na jedno kouknutí, protože podruhé by to již ztratilo to kouzlo nepoznaného. Takových lepších 70%. Howgh! ()

Cement73

75%... Chápem že príčina katastrofy nebola predmetom filmu, ale trochu mi to vadilo. Sandra hrala veľmi slušne a tak celkovo mal tento film dobrú dusivú atmosféru. ()

BlackHood

Nejnapínavější film tohoto roku. Bál jsem se, že to bude nuda, ale ne. O hodně lepší, než Quiet Place, ten neměl tak mrazivou atmosféru. Nejedná se o takovou tu zábavnou apokalypsu, jakou bych chtěl zažít. Například, v zombie apokalypse by mě bavilo sekat zombie baseballovou pálkou po hlavě, ale tady nic takového není. Z filmu přímo vyzařoval pocit, jak je život na nic a celou dobu čekáte, kdy se něco posere. Boží. ()

Illy

Tiché místo se nyní proměnilo na Slepé místo, ale neberte to jako vykrádačku. Tenhle film má jinou předlohu a je jinak podaný. Zatím patří rozhodně ne do Top 10 letošních filmu co jsem viděl a to příliš času do konce roku nezbývá. Sandra Bullock, Sarah Paulson, John Malkovich a dánská režisérka Susanne Bier na režijní stoličce. Super!! ()

majec4

Necakane sa mi to pacilo. Nepochopil som sice tomu, ze Bullock si strihla rolu prvorodicky. Ale mne asi neprinalezi hodnotit rozhodnutie filmovej Malorie. Ved nazor na nu si moze spravit kazdy zhliadnutim aspon 3/4 filmu. Neskor to dievca rozbali trochu v inom style. Co sa tyka filmu, tak som fakt prekvapeny, lebo najskor som si myslel, ze to bude riadna tupost. Ten namet sa mi akosi nepozdaval. Ale Bier sa s tym celkom pohrala a vyslo z toho celkom zaujimave cudo. Je vsak vidiet, ze to tocila zena, plno scen by chlapi do podobneho filmu nedali, ale tak treba ich aj polutovat, maju to tazke. Hlavne ked idu rodit a vonku "řadi" nejaky bubo, ktoreho nikto nevidel. Podotykam, nikto zijuci. Je to samozrejme trosku pritiahnute za vlasy, ci uz samotnou situaciou, alebo tymi paskami na ociach. Film vsak odsypa, bavi vas na to hladiet, lebo tolko samovrazd nevidite kazdy den. Niekedy su to fakt extremy. 5* je nedosiahnutelnych, muselo by to byt bez deti a pridat na hororovej linke, 3* su vsak asi malo, takze slabsie 4*. Ale podla mna neolutujete. EDIT: Prave pozeram, ze uz je podobny film zamerany aj na ticho. V Holywoode sa asi minaju temy, zajtra mozno vyjde film o cuchu. Ked vas ONI zacitia, vsetci ste mrtvi. Po tejto skusenosti sa ale celkom aj tesim na A Quiet Place. Dam vediet. ()

JM87

V době, kdy už je vymyšlených milion postapo žánrů se zase posouváme jinam a mně se to dost líbilo! Hele, kdybych to viděl asi v 16ti, tak bych z toho nadšenej nebyl, ale když už jsem viděl snad všechny možný filmy v tomhle žánru a najednou na mě vybaflo tohle, tak nadšenej jsem, protože je to zase trošku jinak. Díky! PS: Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na Sandru Bullock, ale nakonec super. ()

bozka10

Sandru mam rád a od prveho traileru bolo jasne aky smer chceli zvolit a snazit sa tam dostat tiché miesto.A bolo to aj poznat,ale napriek tomu to bolo vcelku originalne.vela postav to trochu kazilo,lebo sa chovali v niektorych pripadoch fakt nepochopitene,ked setkym ide o zivot tak maju neodolatelnu tuzbu otvorit dvere uplne kazdemu kto zaklope bez ohladu nato ze v sekunde mozu vseci umret.Tiche miesto malo silnejsiu atmosferu,ale aj tak to bol pocit úzkosti dost silny.určite najlepšie za dobu od ticheho miesta. ()

barrahir

Fajn nápad, nevím, do jaké míry se drží knihy, ale přece jen bych tomu pár věcí vytknul. Především mi není jasné, proč se ty mimozemšťani, nebo co to je, nejsou schopni dostat do budov, a to ani do voliéry, která je oddělená jen rostlinami. Uměl bych si to představit spíš tak, že ta nemoc nejde na děti, protože každý dospělí má v koutku duše sebevražedné sklony, ale dítě ne. Tím pánem by se děti (a nevidomí) stali vládci světa. Každý dospělí by mohl mít své dítě jako průvodce. ()

Klara

Já vám nevím. Námět je rozhodně jeden z nejlepších za poslední roky. Ale aby se už v prvních deseti minutách na obrazovce odehrával masakr? To se mi úplně nezdálo. Dobré herecké výkony, překvapil mě výskyt Johna Malkoviche, kterého jsem ve filmu už dlouho neviděla. Příjemným překvapením byl i herec Tom Hollander, kterého jsem naposledy nyní viděla ve snmku Bohemian Rhapsody jako milého ,,Miami Beach'' - tady tedy milý vůbec nebyl. :) Nicméně o děsivé a dramatické momenty není nouze. Jen mě trochu zklamal konec, kniha prý končí jinak, tak se do ní co nejdříve pustím. ()

waits

Populaci na Zemi už ničilo kde co, ted tedy něco, co nelze vidět (plus pro rozpočet, absenci možného trikového zklamání a pro přežití diváka:)) Po náhlednutí do anotace jako první z možných inspiračních nebo příbuzných zdrojů naskočí nedávné Tiché místo nebo třeba základní kámen žánru Den trifidů. Bird Box na mě zapůsobila víc než Tiché místo, scény, kdy se lidé setkávají s neznámým zlem jsou působivě kruté, zapamatovatelnější obsazení (jasně, hlavně Bullock a Malkovich, oba vypadají na svůj věk dost dobře, že), napadlo mě méně výhrad k dějové logice, za zmínku stojí i hudba Trenta Reznora (NIN). Kromě postapokalyptické snahy o přežití nese film laskavou podtextovou informaci - Člověk si často uvědomí, co má, až když ho svět vyhodí na mráz. Zkoušel jsem si vzpomenout, kdy se mi s tak málo výhradami líbil horrorový film natočený režisérkou, nevzpomněl, tenhle je v tomhle ohledu první. ()

Flopik

V prvom rade chcem pochváliť Sandru Bullock ktorej táto úloha výborne sadla a celkovo hercov na ktorých sa pozeralo dobre.Film bol zaujímavo rozdelený v podstate na dve časti kde v jednej sledujeme plavbu a v druhej ako to začalo.Čo chválim je začiatok toho všetkého , ten chaos , zozbieranie skupinky v dome a atmosféru.Na druhej strane sa však film nevyhol nudným pasážam a čo ma mrzelo najviac bol koniec ktorý nebol emotívny tak ako si to tvorcovia želali.V porovnaní s Tichým Miestom je to o kúsok horšie ako celok to však držalo po kope a tie 4 * dám. ()

poet

Chces mať zápletku daj tam tehotnu ženu :)... To čo fungovalo v tichých miestach tak tu to šlo mimo mna. Nenudil som sa ale akosi sa to napatie vytratilo niekam do vetra. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)