V oku hurikánu

• Austrálie

Katastrofický / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2018, 103 min

• castor

Úvod úplně neurazí, seznamovačka s ústředními postavami už je ovšem solidně jalová a s přibývajícími minutami se začíná projevovat, s jakým rozpočtem se pracovalo a že nad scénářem neseděl žádný bystrý pisálek. Rob Cohen je rutinér, který snesitelný film nenatočil dobrých patnáct let. Stealth, třetí Mumie nebo Vražedná hra byly prachmizerné kousky, na druhou stranu se od nich NĚCO čekalo. Od tohohle „dobrodružství“ á la loupež při ničivém hurikánu se při vší úctě nečekalo vůbec nic. A to mu ve výsledku možná i pomáhá. Film působí docela televizně, negraduje, chybí mu atmosféra, zajímavé postavy i vyrovnanější triky. Nicméně známe větší průšvihy.(1.5.2018)

Cohen už má rypák ako karfiol (čudujem sa, načo ho tam vôbec ukazoval), ale ešte nezomrel, čo dokazuje týmto skrz-naskrz blbým, ale zato svižne natočeným a celkom efektným béčkom. Má to sympatické postavy a kopu akcie s niekoľkými dobrými nápadmi, bavil som sa.(3.1.2019)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $6,115,825Tržby Celosvetovo $25,900,000▐ Zas ďalšia katastrofická béčková bejkovina čo by sa šikla priamo na DVD a išla do kín. Rob Cohen nikdy nebol nadpriemerný režisér a tu to len potvrdzuje. / 25%/(8.11.2018)

• LIVINGDEAD

90% akční film a 10% katastrofický. Já bohužel čekal opak.(8.4.2018)

Musím priznať, že som sa bavil. V pohodičke akčný film, žiadne prehnané béčko, miestami plno vydarených veľkofilmových akčných a trikových scén, sviežich scenáristických nápadov (disky na autá, spôsob likvidácie hlavného gaunera), patrične šialené kamiónové finále + kasting je fajn, plný sympaťákov (Maggie Grace a Toby Kebbell) a patrične nepríjemných záporákov (Ralph Ineson a Ben Cross – pozoruhodné je, že obaja hrali bok po boku v 23 rokov starom Prvom rytierovi). Vydarený mix Povodne, Twisteru, Prepadnutia v Pacifiku, V oku tornáda a Smrtonosnej pasce. A meganamakané auto k tomu, raz si také bez debaty kúpim... Ak bude žena súhlasiť. Tak ale mala by, ktorá by nesúhlasila s niečím takým.(17.5.2018)

"Stovky milionů a hurikán na krku není zrovna ideální míchaný koktejl." Nicméně mě to nečekaně celkem zachutnalo. Prostě až mě zastihne finanční krize v nedbalkách, tak si počkám na nejbližší hurikán a skočím si na správné místo pro pár stovek milionů dolarů. Vždyť kdo by mě mohl zastavit? Leda snad suspendovaná agentka, ex-mariňák a meteorolog s tankem, ale kde bych mohl na takovou sestavu narazit? Snad jen v oku hurikánu, kde silný vítr zvedá budovy, auta a padouchy, zatímco klaďasy matka gravitace nevydá. Ale to nevadí, stejně mě to profouknutí mozku na chvilku zbavilo všedních starostí.(3.6.2019)

• choze

POVODEŇ a TWISTER splácané do nudného kinobéčka.(7.4.2018)

• Xmilden

Rob Cohen má na svědomí hodně hloupé filmy a Hurricane Heist (časem český distributor snímek přejmenuje nějakým zajímavým titulem) z této škatulky neuhýbá ani o milimetr. Scénář smíchal povedený Twister s méně povedenou Povodní. Přestože zde hrají poměrně zajímaví herci, jejich postavy bych stěží označil za sympatické. Hláškuje se jako o život, ale akce je nevěrohodná a lidé se tady chovají jako naprostí dementi. Závěrečný úprk kamiónů absolutně vládne. I přes všechny uvedené zápory bych tohle celé za nudu neoznačil. 40%(10.6.2018)

Prostříhat pár nudných pasáží, tak to mohla bejt i větší zábava. Jinak naštěstí čistokrevný béčko co si na nic nehraje s překvapivě slušnými triky. Možná film kterej zaspal dnešní dobu, ale lidi jako já v žádným případě nepohorší. Uvažoval jsem, že bych dal i 4*, ale po dobrým traileru jsem čekal ještě o něco větší nářez.65%(7.4.2018)

• LiVentura

Dalo se na to dívat, docela sympatičtí herci, ale přestřelka v hurikánu, kdy tunová auta odlétají a chlapci v klidu střílejí pevně držící nohama na zemi... A smrt hlavního záporáka....? Ufff.(11.10.2018)

Krátká vzkazka pro pány Kejvala s Bokem: i katastrofický film kategorie B o hurikánu kategorie 5 je asi tak o šest kategorií lepší, než vaše nápady chtít předělávat hymnu. Polovina letošních oscarových nominantů by si z téhle levné šarády mohla vzít příklad, jak člověka alespoň bavit, když už je to o prdu. Udělat film o vykradení banky v den hurikánu není podle mě o moc debilnější nápad, než natočit biják o ženě, která se vyspí s rybou. (Banff, Kanada)(31.3.2018)

• liskam

Katastrofální sračka. Ani pořádně nevím, proč tomu dávám tu jednu hvědu. Asi za to, že jsem u toho neusnul...(28.9.2018)

(50%) Od tohoto filmu jsem teda čekal něco jiného, ale budiž. Taková dosti nadlehčená až místy ujetá, překombinovaná slátanina. Katastrofický/akční, místy komediální. Zpočátku mě to moc nebavilo. Zločinci včetně místních polišů využili situace s hurikánem k namaštění svých kapes. Jenže akce byla výborně natočena – opravdu jsem si jí užíval. Vážně se tento počin ale opravdu brát nedá. Po půli už mě to bavilo o něco víc. Užíval jsem si akci a sledování tří sympatických postav, a sice duo bratrů a Maggie Grace, která mi zde seděla a na nic si nehrála. Záporáci byli nudní a trapní, ale co už. No, velká pecka z toho nekouká, v podstatě je to blbost. Nicméně, neurazilo mě to, na akční kousky se pěkně dívalo, víc bych v tom nehledal. Konečné pronásledování kamionů fakt nemělo chybu. Z obyčejných postav se stali velcí akční hrdinové. ;) Haha. Takže snesitelný průměr, který ale víckrát nedám.(28.4.2018)

• Big Bear

Už jsme tu měli filmy V oku bouře, V oku tornáda, tak teď tu máme V oku hurikánu. V podstatě je to pořád stejné. Někde většinou v USA se rotočí hurikán a my sledujeme dění kolem. Buď se děj týká lovců hurikánů, nebo zachraňujících se lidiček. Liší se jen rozsah zmaru a zkázy, přičemž dogitalizace umožňuje s dobrým rozpočtem navodit až vizuální orgie, bohužel často navzdory scénáři. Tady to bylo okořeněno loupeží z federálního skladu, kam se vozí vyřezené bankovky k likvidaci. Dneska s nadupaným kompem dokáží filmaři lecos a tak udělat digitálně větrný vír, vznášející se domy či poletující auta není žádný problém... Z hlediska logiky je film naprosté béčko, pár nápadů ale bylo zajímavých. Pořád jsem si říkal kdo je sakra ta fešná agentka v nejlepších letech a pak jsem si vzpomněl. Na fešné herečky mám totiž pamatováka... Ano, byla to Maggie Grace jedna z přeživších letu Oceanic v The Lost... Dávám za dvě stodolarové bankovky z transportu. * *(5.7.2019)

• SeBig

Atmosféra byla fajn. Postavy a příběh mi přišli dost klišé a obyčejní. Trochu asylum hadr.(16.7.2019)

Béčkař Rob Cohen se bez většího humbuku znenadání objevil s nenápadným ale sympatickým akčňákem připomínajícím devadesátkové klasiky jako Twister nebo Povodeň. Nejedná se o žádný zázrak ale jsem velice rád, že pořád vznikají filmy tohoto typu, díky kterým si člověk vzpomene na to, jaké filmy se točily před 20-30 lety. Rád takovému filmu odpustím horší triky a nevýrazné herce, když dokáže pobavit a překvapit zároveň.(23.5.2018)

Zajímavý nápad. Některé momenty super některé jsem kroutil hlavou viz konec.(1.5.2018)

Další brutálně nedoceněný Rob Cohen. Proti tomuhle režisérovi je tady snad spiknutí. Hotovej Adrej Hrabiš ČSFD. Možná, že Cohen zamrzl v devadesátých letech a tenhle film není nic jinýho, než mix Twisteru a Povodně, ale je to úderný a zábavný béčko které právě od první do poslední minuty tím devadesátkovým odérem dýchá. 47% je naprosto ubohý výsměch. Sice je scénář místy debilní tak moc, že vám mozek teče ušima a oči prdelí, ale v dnešní době, kdy se v kině točí dokola jen zbořený města a je už jedno, jestli je digitální čurák v pláštěnce ničí, nebo zachraňuje, jsou tyhle vzpomínky na doby minulé vítaným osvěžením. Je to píčovina, ale mrtě zábavná a teda kurevsky, ale kurevsky podhodnocená.60%.(6.12.2018)

• schizmo

Pokládám si řečnickou otázku, jestli filmy podobného ražení budou mít za následek devalvaci filmového řemesla a vkusu diváků nebo zvednou obecnou nevoli proti takovému diletantství a začne se formovat filmová domobrana. Aneb sračky v kinech nechceme. Vzhledem k tomu, že jsem nepoučitelnej a nedal se odradit 48% hodnocení, neboť edukativní důvody jsou argument neprůstřelný. Po pár minutách mi bylo jasné, odkud hurikán vane a zdaleka nejde jen o oko, ale rovnou o celou lebku (autor zároveň Hrobky dračího císaře si zřejmě rád tohle klišé připomíná). Nebudu to protahovat, je to sterilní, dětinské, neuvěřitelné a popírá to nejen fyzikální zákony. Kde jsou ty časy, kdy si režiséři museli každou možnost natočit nový film doslova vybrečet? Dneska točí filmy kdejaké tupé hovado a díky moderním technologiím jim to prochází. Hanba těm, kdo tyhle bejkárny otčí. Hanba mě, že jsem se na to díval!(10.10.2018)

Parádní akční podívaná. Zkombinovat hurikán s loupeží byl skvělý nápad a divák tak dostal naservírovaný slušný příběh. Film mě upoutal a po celou dobu jsem ho s napětím sledoval.(11.8.2019)

Snímek The Hurricane Heist má plytkou nosnou premisu, děravý scénář, dialogy na úrovni voličů SPD a triky, za které by se místy museli stydět i na nejmenované televizní stanici. Ve výsledku je to tedy vážně hloupý a zbytečný film, ale, když ono se na to chvílemi tak dobře koukalo! Jako nenáročná "no-brain" záležitost totiž The Hurricane Heist funguje víceméně dobře. A to mi protentokrát vážně stačí. „We're about to get crushed by the biggest storm of the century!“ (21.4.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6