Ženy od hluboké řeky

• Itálie Cannibal ferox (více)

Glorie Davisová píše na univerzitě diplomovou práci, ve které chce dokázat, že kanibalismus jihoamerických indiánů je smyšlený mýtus bílých osadníků. Aby svá tvrzení mohla podložit vlastními zkušenostmi, vydává se Glorie se svým bratrem Rudym a kamarádkou Pat do amazonských pralesů. Na břehu Amazonky potkávají dva americké hledače smaragdů, z nichž jeden je poraněn. Ti jim vyprávějí o přepadení indiány. Glorie však příběhu nevěří a začíná mít podezření, že za historkou se skrývá něco strašného. Nikdo z nich ale netuší, že zanedlouho všichni vstoupí do divokého zeleného pekla... (oficiální text distributora)

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +celkem snesitelní herci, ústřední hudba -není to tak šokující jako Kanibalové/// Nedokážu posoudit jestli je to klasika, ale náhodou jsem na tento film měl nalistováno ve starém DVD MAGu(3/06), ve kterém se Jiří Zídek o tomto filmu rozpovídal a tak jsem si říkal, že by mě ten film zajímal. A náhodou jsem šel na stánek, kde náhodou tenhle film byl. Tak jsem si ho koupil a hned jsem na něj mrknul. Ono když je takových náhod víc, tak je to jen dobře. Film sice nebyl tak šokující jako Cannibal Holocaust (možná proto, že je prostříhaný), ale byl podle mě lépe natočen (asi více komerční). Rozhodně jsem se nenudil, strasti zůčastněných byly zajímavé, hudební melodie chytlavá... Více mi vadili prostřihy do civilizace, kde se odehrávala krimi zápletka, ale člověk nemůže chtít všechno. Tak dobrou chuť./// Celkem 67%/// ()

Mi Nü-Chai odpad!

Mučivě nudné. Celkem nechápu, že takový brak mohl i před těmi cca 30 lety vzbuzovat nějaké větší vášně. Kromě detailních záběrů na umírající zvěř, které zoosadismu chtivý jedinec může snadno vidět v odpoledních hodinách na libovolném programu vysílajícím dokumenty o přírodě zde není zhola nic, co by i méně otrlého diváka vyvedlo z míry. Quasikrutých úprav fýsis vylízaných (leč pravděpodobně očkovaných) bělochů tu je nemnoho a ježto jsou jejich představitelé dřeva k pohledání, stopy po jakémkoliv prožitém utrpení by v jejich tvářích nevypátral ani Sherlock Holmes, urputné předstírání nějakého děje a, ó hrůzo, hlubokých myšlenek...dno dna. ()

MIMIC odpad!

Musel by som byť pekne postihnutý, ak by som hviezdičkoval film, v ktorom sa nejaký maniak vyžíva v snuffe na zvieratách. ()

LION-MR.T

Kromě propichování prsů,zabijení zvířat nic moc. Zase půlku filmu prochodíme v džungli,někdo se ukáže nahej,jinak nic moc. ()

Anderton

Cannibal ferox v podstate iba parazituje na neslávne kultovom Cannibal holocaust. Jeho jednoduché "podobenstvo" ďžungle mestskej a tej divokej tu nahradzuje doslovnosť fráz ako "môžeme za to my", alebo "silnejší v prírode pohltí slabšieho". Herecké výkony sú našťastie otrasné a hudba príšerná, takže sa jedná aspoň o solídny trash s pár zaujímavými nechutnosťami. Ale vopred potencionálnych divákov upozorňujem, že bez sexu. P.S.: Jeden domorodec má oči ako Lucy Liu. Hodnotiť hviezdičkami nemá žiadny význam a ich počet nič neznamená. ()

giallo

Velice slaboučký příběh o kanibalech, který ale i přes to stojí za shlédnutí. A to především díky skvělé hudbě, která podkreslila film a povedeným gore-scénám (Keslerka dopadla vážně ošklivě). Jo a jinak to, co předvedl český distributor s dabingem, to se jen tak neslyší!!! Pod tou skálou, kde proud řeky ...... ()

Kothy

Trochu mi to připomnělo film Kanibalové. Další z italské klasiky. Taky to bylo dost brutální, hlavně konec. Takže studentka antropologie Glorie se spolu s dalšími lidmi vydává do paraguayské džungle, aby potvrdila, nebo vyvrátila existenci kanibalů. Celé se to pochopitelně trochu zvrtne. Jak už to v těchto filmech bývá. Místy to bylo docela nuda. Jinak je to docela typický 80kový film. Částečně si za to mohli sami... Moc jsem nechápal, proč se ti domorodci ze začátku nebránili. Plus ten konec byl taky pěkně na hlavu. Hraje tam jedna česká herečka. :) "Nechala jsem tam kreditku." ()

klerik

O nadržané ženy tu určite nejde, ale názov to je dobrý. Najväčšie plus je asi československý plagát... Pár odrezaných údov (ano, presne tých, na ktoré myslíte), zaujímavé otvorenie lebky "krájačom na kapustu" a ešte niekoľko brutalitiek v príbehu o skupinke, ktorá sa vydala do džungle... ()

Crocuta odpad!

Na radu proradných přátel a v touze spatřit herecké kreace emigrovavší Kerové-Keslerové zakoupil jsem tento paskvil, abych vzápětí seznal jak snadno lze vyhodit těžce vydělaný peníz za NIC. ()

Chrustyn odpad!

Další z řady "nejslavnějších kanibalských filmů všech dob" alespoň podle popisku na obalu. Ve skutečnosti se však jedná o trapný nudný brak, který ani není filmem jako spíše sledem brutálních scének, které se snaží šokovat. Herci neslyšeli o herectví ani z velké dálky a film nezaujme ani diváky bažicí po krvi, jelikož ty rádoby šokující krvavé scény působí neuvěřitelně umělým a nereálným dojmem a jsou spíše k smíchu. ()

eraserhead666

Asi bych to shrnul do jedné věty - mýtus obcházející podobné kanibalské filmy toho slibuje mnohem více, než pak samotné filmy splní. Ještě mám v živé paměti, jak jsme o těchle filmech jako puberťáci básnili a snili, že je jednou konečně taky uvidíme, protože to někdy někde praprabratranec ze šestého kolena viděl na obehrané videokazetě. A pak, když jsem to konečně viděl a i navzdory tomu, že gore a bezdůvodné nechuťárny vůbec, nijak moc nemusím, přišlo obrovské zklamání.... ()

SOLOM.

Měl jsem to štěstí / neštěstí, že jsem viděl obě verze filmu. Jak tu originální, tak i sestříhanou z trafiky. Kanibalské filmy mám rád a vždycky se na ně rád podívám, ale tady jsem byl lehce zklamán. Hodně toho tvůrci okopírovali ze starších filmů. Nicméně kvalita je trošku horší, ale v brutálních scénách se tomuto dílu málo který jeho bratříček vyrovná. Zabíjení zvířat tu frčí jak na běžícím páse, gore fekty jsou ucházející a dočkáme se i nedobrovolné ''kastrace''. To sekání vršku hlavy rovněž nebylo originální, ale zapůsobilo na mě víc než jiném filmu sekání opice. ()

ARI50 odpad!

Budou vám chtít spát pindíka, no tohle se totálně vymklo kontrole a vůbec se nepovedlo, další hrůza. ()

corpsy

Po CANNIBAL HOLOCAUST je toto ďalší milovaný a zatracovaný trash kanibalského podžánru. Kult, ktorý ale navždy zostane nepochopený - podobne ako jeho kolega - nepochopený ako bravúrny kus brakovej filmárčiny. ()

Astaroth12

Tak toto Lenzimu nevyšlo.Príbeh mdlí,bez svižnosti,viacej strachu mi privodia drahé potraviny v obchode ako nudou sršiaci kanibali .Je tu veľa nedomyslených a aj dementných scén,postavy sa chovali veľmi jeblo a ako herci toho herectva tiež vela nepochytili.Nudné a dementné spracovanie,jediné gore scény mali úroveň.Ale ani tie nemohli zlepšiť veľmi slabý dojem z filmu,kde logika a nápad neexistujú. ()

kaylin

Kanibalský film „Ženy od hluboké řeky“ je prostě mýtus. Hodně se o tom mluví, vytvořil se okolo toho kult, ale to, že zde hraje herečka českého původu, je asi největší zajímavostí, alespoň pro českého diváka. Není o co stát, protože se jedná jen o „Kanibaly“ podruhé, nijak lépe a spíš jen hůře. A dívat se podruhé na v podstatě to samé, to už je celkem nuda a ztráta času. ()