Pátrání

• USA Searching (více)

stration

Naprostá pecka! Obdoba Tísňové linky, ale ještě napínavější a v modernějším kabátě. John Cho je borec a jeho urputný otec je hodně uvěřitelný. Konec je pak třešničkou na dortu. To jsem opravdu nečekal a marně vzpomínám, kdy mě podobné rozuzlení tak potěšilo. Doporučuju rozhodně každému milovníkovi poctivých a napínavých filmů. ()

Hamaradža

Prekvapivé a milé malé krimi, s pomerne dobre využitou formou (určite nie novou, prevratnou či dokonca revolučnou, viz. The Den alebo Unfriended). Trochu na efekt, trochu amatérska (s 5 hviezdami by som bol isto opatrný) ale ako nezávislá "zábava" na jedno pozretie nepochybne viac než ok. 3,5* ()

salalala

Formálně až vytříbený počin, který vše podstatné zobrazuje skrz obrazovky mobilů, tabletů a počítačů, což sice už dnes není nijak originální, ale v tomto případě naštěstí dost funkční. Aneesh Chaganty velmi chytře pracuje s atmosférou, kterou postupem času zhušťuje a diváka nechává dojít k zoufalství prostřednictvím postavy otce. Ten může díky moderním technologiím pátrat po své dceři, aniž by vystrčil paty z domova, což má své kouzlo a působí to naprosto logicky, protože podobnou cestou by šel asi každý. Vzhledem ke zvolené formě zaslouží pochvalu fantastický John Cho, který na malé ploše bravurně ztvární postupující bezvýchodnost a zoufalství a je velice civilní a po právu je na něj upřena veškerá pozornost, protože nikdo jiný nemá moc šancí s ním držet krok. Samotný příběh je pak vymyšlený poměrně chytře a nabízí hned několik zajímavých zvratů, jenže selhává v samotném závěru, který je lehce překombinovaný a jde trochu moc na ruku požadavkům studia a dramaturgů než samotnému vývoji. Škoda také toho, že se tvůrce nepouští do přesahu v podobě kritiky společnosti v době internetu, v níž má každý hned na všechno názor a o sebesložitější kauze jasno prakticky okamžitě, s čímž pracuje jen pár minut, nijak to ale nezdůrazňuje a nevěnuje tomu větší pozornost. Searching je možná nenápadný snímek, který je ale o to působivější, je zpracován dost neotřele a doplácí jen na ne úplně uspokojivý závěr. 80 % ()

Trevor

Za spracovanie príbehu z pohľadu na plochu počítača otca Kima by si film zaslúžil možno aj vyššie hodnotenie, avšak záver a záchrana Kim celému príbehu na kvalite značne ubrala, pretože počas pátrania by sa boli bývali použili jednak psíkovia a jednak vrtuľník z termovíziou, aj do tak zaostalej provincie akou je Kalifornia pod vedením guvernéra Terminátora sa už takáto technika musela dostať a tým pádom je celá snaha Annesha Chagantyho o vytvorenie autentického pátrania z pohľadu prvej osoby stratená. 45%.(skoro ako predvolebné preferencie percent Čaptavej, ktoré si sama zaplatila :-D). ()

Cl3ricK

Celou dobu jsem byl napnutý jako struna, abych pak na konci.... jen kroutil hlavou. Škoda, protože to bylo natočené fakt dost zajímavě. Subjektivně tomu ten závěr dost ubírá, na druhou stranu těžko říct, jaký konec by mě zaujal. No ať si každý udělá vlastní názor. ()

honajz2

Další z řady filmů, co se odehrává celý na internetu a opět tenhle nápad úplně nevyšel podle mých představ. A to snad nikdy. Už ten začátek, který vypadá jako nějaká reklama na sociální sítě (teda dokud nezačne maminka umírat na rakovinu - to není spoiler, tohle se stane během prvních pěti minut). No, pak je asi patnáct minut nuda a pak už se to konečně rozjede a je to zajímavý. Fakt, vtáhlo mě to, okolo zmizení (a nebylo od začátku jasné, jestli je mrtvá nebo ne - sláva, takhle má vypadat film o ZMIZENÍ NĚKOHO, když jsou filmy, kde jde o zmizení někoho a po dvaceti minutách je vidět, že je ta osoba vlastně mrtvá, ztratí to tu záhadu, jestli mě chápete) to bylo samé zajímavé zjištění, celkem slušná záhada, byl jsem zvědavý, co z toho bude. Jenže pak nějak po půlce filmu mě to zase přestalo bavit a když jsem se do toho zase dostal, už jsem jenom sledoval, jak blbě to celé končí. Proč tohle vysvětlení? Mě upřímně teda přišlo úplně blbý, některé ty zajímavé věci tam pak byly hloupě využité a to by se z toho dala vytvořit zajímavá pointa. Vlastně mi připadá, že toho mnoho vyšumělo do ztracena. A ten závěr úplný, to mě taky dostalo - ULTIMÁTNÍ SPOILER hele, já u takových filmů rád happy endy, už jenom to, že když někdo zmizí a ukáže se, že není mrtvý, je docela zázrak, ale jako... Tak on tu holku shodil z útesu dolů, ona tam ležela zraněná celý týden, bez možnosti se někde napít nebo najíst a nakonec ji vytáhnou z toho útesu po celém týdnu a ona to všechno přežije? Tak ty vole... Pokud dobře vím, lidské tělo bez vody nevydrží dýl jak tři dny, a ona navíc ještě musela být dost zraněná, tak mi neříkejte, že to tam dala. KONEC SPOILERU. Prostě je to další nápad, který má výjimečně dobře našlápnuto, ale celkově to je průměr. Ani víc, ani míň. 3* ()

easaque

-4* svým zpracováním určitě originální počin, který přes obrazovku monitoru zpřístupní veškeré pátrání po ztracené dcerce. Scénář byl naštěstí plný nečekaných zvratů, tak je divák držen v napětí až do konce. Sice se najdou i hluchá místa či nelogičnosti, ale kde nejsou. Tak doufám, že se nevyrojí další tvůrci, kteří se budou snažit o podobný koncept, protože to by už své kouzlo ztratilo (PS: tak jsem zjistil, že už těch filmů je už dost, ale pro mě to byla premiéra). Myslím, že můžu tento zajímavý film doporučit dál, ale pro opětovné zopakování nejspíš není. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aljak

Vynikajúce! Už samotný prológ snáď každého dostatočne upútal a pohotovo vtiahol do deju. Ja osobne som s napätím sledoval každý jeden moment tejto investigatívnej drámy, ktorej dominantná časť sa odohrávala priamo v originálnej scenérii internetu a moderných aplikácií (aj keď samozrejme, už tu boli aj predtým filmy s podobnou ideou formátu). Po scenáristickej stránke veľmi vydarené, aj keď sa sa tu vyskytlo aj trochu absurdna, ale občas treba napätie trochu natiahnuť. Som rád, že dej mal kopu turbulentných momentov a nebolo všetko až tak priamočiare ako by som spočiatku čakal. Inak, ten vývoj reakcií na internete počas hľadania Margot, to bola naozaj hodnoverná reflexia tejto dobry. Btw. Aj vy ste sa zamysleli nad tým, čo by našli vo vašom počítači, keby ste sa náhodou vytratili a hľadali by nejaké indície? ()

Caminzind

Tak tahle vypadá filmová avantgarda. Scénář vem čert, ale po formální stránce je Searching průkopnickým dílem, jakým byla svého času Záhada Blair Witch, která pomáhala definovat a proslavit found footage. Zdejší formát sice ještě nejspíš nemá jméno, nicméně má svoji budoucnost. Důvtipné využití rozmanitého množství real-life kamer dává tomuhle snímku nebývalou dynamiku a posouvá hranice kinematografie zase o kus dál. 🎬 78% ()

M.i.k.e

dopředu jsem o tomhle kousku nic nevěděl,tudíž jsem byl příjemně překvapen nejen formou,ale i tím jak všechno zběsile letí dopředu a film prakticky vůbec nezastavuje a dokáže nejednou příjemně překvapit.Třešničkou je navíc fakt,že hodně ukazuje o dnešní době...80% ()

kaposlav

Výborný film, ktorý si ešte niekedy isto rád pozriem. Samozrejme až o niekoľko rokov, aby som si nepamätal dej a bolo to rovnako dramatické a nepredvídateľné. ()

Martin741

Ani neviem kto je reziser Aneesh Chaganty, ale toto je jeho prvy film .No a teda len znesitelny priemer, az prilis sa na moje pomery ouzivaju chaty a chlap az prilis casto visi na Assbooku, teda pradon to mi zase uletelo, chcel som napisat na Xichtbku, teda zase pardon, na Fejsbuku. Chybalo trochu viac napatia jak to vlastne dopadne. Reziserskym debutom nedam najvyssie hodnotenie teda ani omylom : 60 % ()

Vyhy

Velmi zajímavý způsob vyprávění příběhu. Ne však originální, nedávno jsem jej viděl v jedné epizodě seriálu Taková moderní rodinka. Sám příběh je poutavý, ale jeho finále úsměvné, očekávané a hlavně neoriginální. A to je škoda. ()

Figu

No a pak, že pořádnej film potřebuje pořádný herce! Kdepak.... John Cho a noťas to táhnou s přehledem sami! Sami vše rozuzlí, vyšetří, prozkoumaj, vygůglí a vyPÁTRAJ!... Netradičně natočenej filmek, kterej už jen díky tomu zvedá moje hodnocení. No a ten závěr, kterej nemohl nikdo z nás předpovídat, tak to je slast! Opravdu palec nahoru za po dlouhé době bomba snímek! Doporučuju!!! 85% ()

Nach

Výborný příběh, který naplno ukazuje virtuální realitu schopnou odhalit každou píď našeho soukromí, a tak přijít i na rozřešení zapeklitých případů jako je hledání nezvěstného člověka ve skutečném světě. Film Searching tuto tématiku excelentně zpracovává a ždímá z ní maximum. Příběh je samozřejmě přímočarý, bez jakýchkoli odboček, vyprávěný pouze skrze monitor počítače, notebooku, tabletu či záběry z televizí a internetu. To vše umě poskládané dohromady do mysteriózního krimi thrilleru, který má pár opravdu slušných zvratů. Škoda, že tento snímek neprošel kiny, protože by se u mě zařadit do TOP5 nejlepších filmů uplynulého roku. A to říkám zcela upřímně a vážně. Nedokáži si představit, že to mohli filmaři zpracovat lépe. A já zvedám strmě palec vzhůru a moc rád uděluji plný počet hvězd. 85% ()

Streeper

Nevěděla jsem, co od toho mám čekat, nakonec jsem byla hodně překvapená. Je to originálně a nevšedně natočené. Celou dobu film sledujeme z počítačové obrazovky, buď chaty, videa nebo skryté kamery či televizní zprávy. Konec byl pro mě šokující a nečekaný. Tušila jsem, že ta internetová kamarádka je nahraná, ale nenapadlo by mě, kdo by to mohl být, v tom je kouzlo tohoto filmu. Herecky je to zvládnuté skvěle, celou dobu to táhne hlavně sám John Cho a opravdu na jedničku. Hodně dobrý a originální thriller, který můžu jedině doporučit. ()

C0r0ner

Ta koncepce je jedinečná a i příběh stál za to, i když se samozřejmě dají vidět lepší. Začne to dost nenápadně, ale už po pár minutách to vezme slušný spád a většinu stopáže je to velká paráda. A pak přijde konec... A mně je skoro do pláče, jak ten skvělý scénář tak zkurvili. I tak ale dobrý film. 75% ()

laik_60

Krimi a dráma v jednom. Veľmi zaujímavé spracovanie. V podstate cely film je spracovaný od počítača. Hmm - scenárista sa musel vyznať.Vám poviem. Mne ako laikovi by to veru nešlo. Film bol zaujímavý nielen spracovaním, ale aj dejom, ešte že sa ten otec vyznal v sieťach v internete a všakovakých internetových vymoženostiach. Viaceré obraty v deji, len zvyšovali napätie. Záverečná štvrťhodinka gradovala k úspešnému koncu. Po dlhšom čase a viacerých podpriemerných filmoch konečne jedna zaslúžená Päťka odo mňa. Odporúčam milovníkom napätia a počítačovým maniakom (-čkám). :) ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster