Cobra Kai - Série 3

(série)
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, 2021, 5 h 38 min (Minutáž: 28–41 min)

Kamera:

Paul Varrieur

Ralph Macchio, William Zabka, Courtney Henggeler, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Elisabeth Shue, Jose Miguel Vasquez, Jacob Bertrand (více)

Epizody(10)

Dódžó Cobra Kai vede nový mistr a Johnny s Danielem tak mají dalšího soupeře. Dávné spory nikdy nezmizí – stejně jako Cobra Kai. (Netflix)

BROKEN_

I na potřetí úžasná podívaná, která mě baví víc a víc. Jsem rád, že Netflix při koupi seriálu se nezbavil celého tvůrčího týmu, to by byla hloupost...... Jelikož to tvůrčí srdíčko, jako v případě předešlých sérií jde pořád cítit a jde vidět, že si dávají na všem záležet. Skvělá technická stránka - kamera vynikající, především v 10 epizodě naprostá paráda. Odkazy na původní filmy funguje velice dobře a jde vidět, že se tvůrci snaží aby jste nepotřebovali vidět všechny 3 filmy, já viděl jenom jedničku. Pokud se vám líbili předešlé série, u třetí rozhodně nebudete zklamaní. UŽ ABY BYLA 4 SÉRIE! 10/10 ()

Jaro.Krafcik

Tak a mám za sebou prvý seriál produkovaný v novom roku. Cobra Kai už aj môžem celkovo ohodnotiť, lebo všetky tri série to mali rovnako, veľmi dobrý dej aj sympatické postavy. Fanúšikovia karate kida si môžu pridať aj piatu hviezdičku. Určite lepšie zakončenie ako v tej druhej serií. Ešte dorazím dejiny sprostých slov Nicholasa Cagea a dávam pauzu od netflixu, hbo go čaká. 4* ()

blackJag

S návratem do školních lavic se vrací i zábava. Sensei Lawrence je zas na sračky, jeho lame scény jsou zábavnější a zábavnější, návrat hlásí i Okinawa a co je nejvíc, tak návrat Ali. Akorát karate scény nic moc, hlavně když je tam nějaká ta ambicióznější vřava a přetrvává tendence toho hodně stihnout v jednom záběru, není ta choreografie úplně zvládnutá - celkový dojem to trochu kazí. ()

Chmur

Odlehčenost prvních dvou sérii se rozplynula jako šance Johnnyho Lawrence na mistrovský titul poté, co ho Daniel LaRusso sejmul JEŘÁBÍM kopem. Ano, jeřábím, nikoliv jestřábím, jak to přeložil nějaký koumák, co děla titulky pro Netflix. Zřejmě si myslel, že jeřáb je jedině něco jako Lůďa z Bořka stavitele a ten nemá nožičky, aby mohl kopat. V devadesátkách tento kop běžel pod označením volavka, což dávalo aspoň trochu smysl, ale jestřáb fakt ne. Nejhorší je, že tento mimoňský překlad používají ve svých recenzích i profesionální recenzenti jako Tomáš Stejskal pro aktuálně.cz. Aspoň člověk vidí jejich úroveň a zainteresovanost. Třetí série je mnohem méně uvolněná než předchozí dvě. Je to o přecházení z jednoho dódžo do druhého, seznamování se s co největším počtem postav z 80. let a neustálém drámatu, které se časem stane vlastně dost otravné. Mimořádně otravně a zároveň nudně jsou naservírovány vzpomínky Kreese, které nám mají poodhalit tajemství zlounství tohoto drsného důchodce. Na mě to tedy nezapůsobilo. I výlet Daniela do Japonska a na Okinawu byl do celé pohádky tak uměle a těžkopádně naroubovaný, až to zavánělo ultimátní trapností. Třetí sérii z velké části zachraňuje charisma a herectví Viléma Žabky. Nutno uznat, že závěrečný souboj Kreese a Lawrence je do příchodu obarveného slaďouše Daniela jedna z nejlepších scén celého seriálu. ()

Drirr

Už poměrně dost natahovaná série plná wtf náhlých přesunů postav od jednoho senseie k druhému. Obecně si logika toho, co většina postav v seriálu dělá, vzala dovolenou a tvůrci už se ani neobtěžují ji tam nějak dodávat. Všechno je podřízeno dramatickému vývoji. Navíc i toho humoru a sympatického pošťuchování mezi dvěma hlavními protagonisty už je méně, takže nakonec dokoukáno už jen ze setrvačnosti. ()

yvona

Jejda....namlsaná dvěma řadami jsem u třetí těžce narazila. Slovy ani nelze popsat tu překypující trapnost z každé epizody. Prostě průser. ()

holub109

První věc, co jsem letos viděl, a opět bomba. Perfektní práce s postavami, dobrý příběh a zkrátka tak skvěle cheezy záležitost, že jí dokážu odpustit naprosto všechno. Humor je skvělý a William Zabka totální bůh. Ve všech ohledech minimálně stejně dobré jako předchozí dvě řady a nemůžu už se dočkat přídavku. ()

Sharpooter

Další série, další akce!!! Třetí série je o trochu slabší než předešlé dvě, ale pořád má své kouzlo a dokáže každého vtáhnout do děje. Příběh je opět skvělý, ale řešení teenagerských vztahů je převážně nudné. Bylo fajn vidět zas a opět proměněné charaktery postav a hlavně se mi líbila Miguelova linie, který ztratil víru, ale postupem času a hlavně díky Johnymu neztrácel naději a bojoval dál. Velice se mi líbily flashbacky na filmy, kde tentokrát byly i na druhý a třetí díl. Do série se nám vrátilo několik postav ze všech filmů i když některé jen na okamžik. Každý díl byl svižný a zábavný. Mimo filmové flashbacky jsme se zde dozvěděli něco i o Kreesově minulosti a zjišťujeme proč se z něj stal takový bezcitný magor. Jeho příběh je dobrý a já se mu ani nedivím, prošel si peklem, a to by asi změnilo všechny. Některé díly byly jak na horské dráze kdy jeden díl byl na 5 hvězd a další zase na 3, ale to nic nemění na tom, že série se povedla. Závěr byl zase neskutečně povedený a já budu netrpělivě vyhlížet novou řadu. Na první sérii to nemá, ale i tak doporučuji. 7/10 ()

neo93

Již třetí řada výtečného seriálu točící se kolem karate. A nová série začíná přesně tam, kde skončila ta minulá se všemi starými známými. Po hromadné školní rvačce, Miguel zůstává ležet v nemocnici a bojuje o život, zatímco jeho sensei Johny se jako obvykle utápí v alkoholu. Soupeř Miguela v bitce Robby mizí a nikdo neví, kde je a Daniel LaRusso se ho naopak snaží ze všech sil najít. Takový je dějový úvod třetí řady, který se ovšem postupně mění do očekávaného průběhu, kdy vidíme pokračující boj mezi dvěma znepřátelenými kluby karate a to Cobra Kai a Miyagi-Do. V tomto zápolení má zásadní vliv nový trenér Cobra Kai, tvrdý John Kreese. Je moc dobře, že tvůrci vrátili postavu Kresse, který je tím správným záporákem v seriálu. Na druhou stranu se také pohlédneme do jeho minulosti, zejména do války ve Vietnamu, kde zjistíme, že vždycky nebyl takovým drsňákem jako v současnosti. Mezitím také sledujeme problémy Danielovy firmy s automobily a jeho cestu do Japonska, kde se zase potkává s lidmi s minulosti. Celá tato část v zemi zacházejícího slunce se mi dost líbila, i když se v ní vlastně jen vzpomíná na minulé časy. Nezapomíná se ani na samotné karate a souboje, kterých sice není příliš moc, ale závěr řady vše vynahradí. Budu očekávat nadcházející řadu, ve které se můžeme těšit na nový turnaj All Valley Karate a další střet nenáviděných nepřátel. ()

celticek

Ani jsem nevěděl, že je Zabka Čechoameričan. Rozhodně to zahrál nejlépe ze všech. Vypadá to, že se dočkáme další série. Z mého pohledu - není to jenom o karate. Velmi dobře jsem si u toho odpočinul. Celou sérii protkávají výborné songy z 80. let. Vážně mě to šuplo tak o 20 let zpátky. ()

Clark_Kent

Tak se přiznám, že jsem po druhé sérii Cobře moc nefandil. Ovšem třetí řada mě spravila chuť i skutečnou motivaci. Díky karate a především díky výtečně temnému M.Kove alias John Kreese. Cobra Kai neumřela, naopak zesiluje. ()

Blazkowicz

Míň puberťácké než předchozí série, ale víc hrající na city. Občas mi to drama lezlo krkem, jako když se Sam panicky bojí Tory. Naverbování Robbyho do Cobra Kai jsem čekal už dávno, ale došlo k tomu až teď. Kreesova minulost bylo pěkné zpestření. Finále určitě lepší jak posledně, ale to jen díky střihům na večírek, kde se konečně objevila Elizabeth Shue. Jinak by to byla další trapná bitka. 4+* ()

diccon

Treti serie je kvalitou tak nejak na urovni druhy. Horsi nez prvni, vsichni se casto chovaji jako "uhroviti mladici" (vcetne dospelejch protagonistu). Ovsem zase jsou na platno celkem povedene privedeny dalsi stary postavy z KK filmu a je prijatelne vysvetleny, proc je Krees takovy hovado. Hodne lidi se rozciluje nad tim, ze jsou postavy obcas infantilni, dej nedava smysl a hrdinove casto ignorujou narosto jednoduchy reseni (jako treba v poslednim dile zavolat policii za trespassing a bylo by po legraci pane Kreese, ze jo). Ale podivejte se na puvodni KK. Dyt to je scenaristicky o nekolik radu vetsi hovadina nez to nejhorsi z Cobra Kai. ()

Dejf4

Parádní i ve 3 řadě. Cobra Kai zůstává stále zábavnou, sebevědomou jízdou ve všech ohledech. Poctivě se buduje příběh a charaktery postav, aby přišlo úžasné a emotivní finále. Neuvěřitelně to odsýpá a strašně dobře se na to dívá. Tahle zábavná feel good podívaná prostě baví a je vysoce návyková. 8/10 ()