Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

pds

Je až neuveriteľné ako dokázali v tej dobe českí filmári aj bez CGI urobiť úžasné efekty... 55% ()

Horác

Jako kluk jsem byl pochopitelně naprosto nadšenej a miloval jsem Leontýnku. A dneska? Vidím pobíhající a pitvořící se děti, který pořád něco zpívaj. Prostě votrava. Ale jakýma očima to mám hodnotit? Rozhodl jsem se, že těma dětskýma. ()

janinka123

Film, na který jsem se v raném věku dívala každý den a absolutně jsem ho milovala, ale i teď se na něj s chutí podívám. ()

Kontryhelka

Film mého dětství, nadšení mladých pionýrů a záchrana hradu. Trocha duchařiny nemohla chybět a Jouza byl prostě k nepřekonání. Ten měl na tom filmu i dost velký podíl,byl vtipný. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

joszefcz

Myslím, že tady těch 5* je na místě, je to jeden z mých oblíbených filmů a jsem moc rád, že baví i mého syna, tady je vidět, že je to nestárnoucí klasika. Opravdu nechápu, jak tomu tady mohl někdo dát 1 hvězdu. ()

Standey

Skvělý film, který uspokojuje všechny potřeby (nejen) dětského diváka. Parádní herecké obsazení, kvalitní scénář, hudba a režie a úžasné hlášky (tý jo kulturista)... Sečteno podtrženo Česká klasika, na kterou se vždycky rád podívám... Při sledování těchto českých filmů z totalitního období mě pokaždé napadá stejná myšlenka. Proč to tehdy šlo a dnes to nejde? Jsou zkrátka situace, u kterých se mi po oné době zasteskne. ()

Vital

Pohádka kterou jsem vždycky propásnul až donedávna díky tv nova jsem zhlédnul a hezká pohádka s hezýma písničkama a trikama s "trpaslíkama" ()

Silnica

Paradoxně sem k této příjemné dětské komedii získal vztah až teď a to díky skvělým a chytlavým písním, které poslouchá hodně mých přátel...Tento hezký polo-pohádkový příběh na víc než tři hvězdy bohužel nemá. I když je Leotýnka rozkošná a Alpa je dobrá pochutina:D ()

kury_

"V naší, v naší, tu v naší rumně straší, tak honem domů braši, jsme v strašidelný kaši"... Naprostá klasika, film mého dětství, viděl jsem ho tisíckrát, prostě jsem na něm vyrůstal a kupodivu nestárne... :-) ()

je-za

Pěkná komedie s písničkami o pionýrech a duchách. Žampiony nadívané, máslo, žloutky a pak sůl - úžasnej recept:) ()

Skunkiee

Pohádkový příběh pro děti je jako stvořený pro vánoční odpoledne u televize. V tom film splňuje svůj účel na maximum. Ale přesto mě neoslovil jako ostatní podobné snímky (např.Krakonoš a lyžníci ). Písničky jsou sice krásné, svět je dětí, slunce svítí, jedeme na hrad! Ale....přece jen, nějak mi to nesedlo, chybělo mi v tom jakési kouzlo podobných filmů pro děti. A nemohl jsem si pomoct, ale scéna opravování hradu se mi vůbec nelíbila, v ten moment sem tomu vytýkal hlavně drobné chyby, ať už vědomé anebo nevědomé ( hajný rozhoduje o stromech které dá dětem, čerstvé nevyschlé trámy na stavbu). Možná je to tím že za mých dětských let mě film minul, a tak sem si k němu nevybudoval žádný vztah a díval se na něj pouze s kritikou. Rozhodně má své kvality, ale vrcholu žánru nedosahuje. ()

shinlove

Leontýnko, Leontýnko! :) prostě klasika, z níž písničky zná naprosto každý... 5* pro rytíře Brtníka z Brtníku! ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014