Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

meda2016

Jak udělat z této finančně úspěšné hry úspěšný film pro děti i rodiče. Otázka pro markeťáky a scénáristy. .....GAME.....Na Sega Game Geer přilákala barevnou grafikou a touhou ve dvou rukou překonat sám sebe; v rychlých reakcích na nebezpečí - vizuelně podaná nádherně. ...... FILM.... Jediné heslo: Tržby. Nic jiného. Děj se nějak naroubuje a Jim Carey bude snad stále magnetem. Tika Sumper na promo fotkách jako nádhera mi tady spíš připadá ve žlutém triku fuj. A potom už jen, že i čtyřleté děti milují barevné exploze. Fim nepropadl, pro mne vybouchl, mimo výborné technické nápady, mnohobarevnou stereotypní nudou. ()

kolly13

Příběh pro menší děti zaujme známými herci, zapojením robotů. Ale jinak jsem se jako dospělý dost nudil, vyjma dvou scén a to je sakra málo. Ani příběh, ani režie nezaujaly a Carreyho chabé pitvoření je po Masce slabota. ()

SmajdalfCZ1

Abych byl upřímný, tahle hra mě opravdu minula, takže jsem se na to mrkl nezaujatě. Film jakožto celek mně ani moc nezaujal, ale jde o to co mě opravdu zaujalo. Šel jsem po tomhle filmu zvláště proto, že v něm hraje Jim Carrey, který prostě pět let pořádně nehrál a jak se toho zhostil ptáte se? Opravdu mistrovsky ! Na to, že mu je okolo 60ti? Se chopil role záporného vědce s takovou vervou, že dle mě táhne celý film sám. Není se čemu divit má za sebou spoustu rolí, které zvládl mistrovsky a ani zde nezahálel. K tomu mu pomáhá poměrně sympatický Marsden a exotická Tika a prostě tvoří to kombo, které funguje, ikdyž ten film celkově na druhé podívání není. A 3* tomu dávám pouze za ty herecké role, které se opravdu ze strany herců zvládli na výbornou. ()

brasek

Snímok som sledoval na HBO a absolútne ma žral vtieravý dabing šerifa Toma. Chápem, že film je skôr detská záležitosť a Sonic musí byť videný v každej situácii, ale nelogické momenty a do oči bijúca fraška je na mňa veľa. ()

Kvidoland

Další film dle prokleté šablony - videoher! Naštěstí toto Sonic film tak úplně nesplňuje. Jo, není to ani mistrovské dílo, ale ani nějaká blbost. Tak nejprve plusové body. Rád začínám pozitivně. Sonic má skvělou 3D animaci, kombinovaná s hraným filmem. Efekty jsou také dobře zpracovány. Ale za mě tím největším plusem je humor. Fakt jsem se musel řechtat přes celé kino, protože hlášky, ale hlavně výkony Jima Carreyho (i po tak jeho dlouhé pauze) jsou povedené! Nyní však musím trošku víc přitvrdit. Příběh filmu je samozřejmě dělaný pro malé děti, ale bohužel i pro teenagery, kteří už tak děti úplně nejsou. Příběh je průměrný a strašně ohraný, jako u jiných animáků. A to, když příběh je u mě to hlavní u filmu, není tak dobrý. Ale srovnám-li to s jinými filmy dle videoher - tak to úplně nezkonili. Dávám tedy 3/5 - dobré, ale je fakt co zlepšit. ()

LencaN

Ušlo to. Nečekala jsem žádný zázrak a docela jsem se bavila. Hru se Sonicem jsem nikdy nehrála, ale působil sympaticky, takový rošťáček, který musí svým bodlinám pomoct gelem, jinak je jak napufaná kulička vyfoukaná fénem. Marsden je fajn, jen to možná chtělo někoho méně okoukaného, to by dalo filmu svěžejší vítr. Záporák Jim Carrey je neúnavný jako zamlada, pořád gumový a bez svých grimas nedá ani ránu. Příběh byl dost klasický, až předvídatelný, mohla tam být lehce lepší zápletka. Ale což. Nebyla jsem zklamaná, ale stálicí v sestavě mých oblíbených nebude. ()

bonovox

Celkom kvalitná rodinná zábava. Prerod počítačovej postavičky do hraného filmu dopadol celkom dobre. Ježko je sympatická postavička, zaporaka si Jim poriadne vychutnáva a poteší aj niekoľko vtipných scénok. 60% ()

stanyko

Som rad, ze som na to nebol v kine ale videl to na netflixe. Islo pomerne o znacne sklamanie a ani neviem komu bol firm urceny. Sonic bol podla mna graficky slabo prepracovany ale je dost mozne ze vacsinu rozpoctu pozral uz stary, opozerany a nudny Jim Carrey. Dej slabota, ale to som aj cakal, no vtipy vobec nefungovali. Davam 1* ze som to dopozeral a za tu "matrix" scenu z baru. ()

esmoke

Z počítačových obrazovek k nám přiběhl ježek Sonic, který se snaží utéct šílenému doktoru Robotnikovi a najít svoje ztracené magické kroužky. Film cílí na dětské diváky mnohem více než Pokémon: Detektiv Pikachu, jako dospělý se to dá přežít. (CZ dabing) Rozpočet: $90 miliónů, Tržby: $319,7 miliónů. ()

marrrrian

Jediné, čo tu dokážem mať rád, je Jim Carrey. Vystihol hranicu, kde novú postavu tak akurát, aby z toho nebol ďalší Ace Ventura, korení svojím štýlom. Super! Škoda, že sa okolo neho odohráva film o ťažko otravnom Sonicovi. Pozeral som na Netflixe a považujem za príhodné, že práve na film o zrýchlenom ježkovi mi padla vhod funkcia zrýchleného prehrávania - táto možnosť bola hlavný činiteľ toho, že som dopozeral do konca. ()

JesterKruger

Byl jsem zklamán. Čekal jsem drsný akcňák a místo toho se vyklubala rodinná místy akční komedie, ale nikoliv drsný akcňák. Což je pro mě problém. Spousta známých mi říkala toto: ,, Co jsi čekal od filmu s animovaným ježkem??" Hodně. Asi můj problém, že jsem čekal mistrovské dílo. Je to na 4*. Podle mě Jim Carrey na Robotnika sedí dokonale. Ale kdybych opravdu očekával rodinnou komedii s místy akční tématikou, tak je to dokonalý film. Zklamání do hodnocení započítávat nebudu. A pokud chcete vidět film, který vznikl ještě před komiksovým Sonicem z roku 2010-2017, a hodně se těmto komiksům z této doby podobá (což je divné. Že by ty novější komiksy byly kopie???? Docela tomu věřím), tak vám doporučím si radši pustit Trancers. Jedničku, dvojku a trojku. Ke všemu vám prozradím, že je tady spousta odkazů na X-,men: Budoucí minulost. Sonicova rychlost je úplně stejná jako to Quiksilverová, a odkaz v jídelně podobný. Ale musím se přiznat, že se mi ten původní design líbil více. Sice Sonic nepusobil nijak roztomile, ale jeho stavba těla vypadala jako z komiksů. Je antropomorfní. A ne pohádkový. ()

tchempi

Milé děti, když jsem byl malý, šéfoval pohádkovému světu Rumcajs, kluk z plakátu nebo motýl Emanuel a jediným náznakem progresivních zítřků byl přiteplený pár skřítků z pařezové chaloupky. Dnešní večerníčky jsou jiné, ale pořád jsou vymyšlené. Například v reálném světě by James Marsden nikdy nešukal ohyzdného negroidního travestitu, je to taky jen pohádka. Takže můžete klidně spát. Jo a ještě je tu Sonic. Hm, jeho pohádka patří k těm slabším. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

KinXandor

Ze začátku jsem se obával, jak Sonic jakožto postava z herního světa, bude s lidmi na Zemi interagovat a musím říct, že studio odvedlo dobrou práci. Sonic, šerif Tom a další vedlejší postavy drží skvělou pohodovou atmosféru společně se šíleným Jimem Carreym. Modrý ježek jakožto nejrychlejší bytost naživu tak skvěle zapadá do tohoto filmu. Celovečerní jednohubka má jednoduchou zápletku a je vhodná pro rodinné publikum. Místy vtipných momentů si najdou jednak děti, tak i dospělí - viz dialogové dvojsmysly a reference na jiné kulturní série. Sonicova osobnost se nijak nezměnila a má ji takovou jakou skutečně má jednak v Japonském seriálu, tak i v různých herních sérií a působí jako sympaťák.  Velice pěkné překvapení - 8/10. PS: Mimo recenzi tak dost respektuji samotné studio, které na základě zpětné vazby od fanoušků Sonica, celý film přeanimovalo a modrý ježek už nevypadá jako vlkodlakové monstrum. ()

Karlosik_4

Jedná se o adaptaci hry se zábavným modrým ježkem a zlý vynálezcem. Vcelku jednoduchá synapse která spolu s vtipy pro všechny věkové kategorie se pro mě stal opravdovým překvapením, kdy jsem nic nečekal a dostal opravdu fajnovou rodinou komedii. Místy se zde trochu přehání a místy se to táhne, ale momenty co stojí za to, to vážně vyvažují. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)