Heavy Trip (festivalový název)

• Finsko

(pracovní název)

Heavy Trip

Komedie / Hudební

Finsko, 2018, 92 min

Nejčistší ugrofinský raindeer grinding blackmetal vyloudí jen drtička na soby! A pak už stačí, aby kluci nastartovali cirkulárky a tentokrát hustě mastňácky ořepovaný Neznámý vojín naladil pekelně nízké C na své rakovině hlasivek a dávivě k tomu zablil do kovové roury. Na světě je kultovní hit Řev porcovaného soba na cestě do sobího pekla (Hirveen poro on poron helvettiin matkalla) a kultovní film o tom, jak se čtyři Děti Bodomu vydaly ve jménu Satanleinena z finských vildlí udělat díru do Norska na slavný festival motorových pil Husqarna damnation, a v rakvi na hagusech tentokrát neměly lyže, nýbrž mrtvého bubeníka (Vikernes si to určitě koupí na Blúreji). Prostě svěží letní komedie Slunce, seno a Nabodnutá prdel, či chcete-li Svéráz národního Blackmetalu, která prostě musí potěšit každého vkusného nešosáckého renesančního filosofa se zálibou v procítěných melodických vokálech, vyluzovaných z hloubi obracejícího se žaludku do staccata rozbrušovačky, řezající ocelový nosník. Lyrika se trochu ztrácí, ale to je možná dobře, protože ugrofinský kov může být někdy fuckt úsměvně jazykolamný a plný koitů .(7.2.2019)

,,JSEM METALISTA. MÁME SKUPINU. JINÍ KLUCI MŮŽOU HRÁT HOKEJ, VOZIT SE PO OKOLÍ, LOVIT KUNDY… MY HRAJEME META!“… /// Film pro fandy. Metalu. Ti vostatní budou jen tupě zírat na 4 pitomce, co chybějící intelekt doháněj tvrdostí muziky. A než chlapci dokážou, že maj fakticky metalovej přístup (a kuráž), předvedou několik banalit ze svýho loserskýho života na vesnici (dobrá… tak větší vesnici…), který by v normálním filmu… (ty vole, co to kecáš… dneska je možný všechno!). Postav není moc. Stejně jako děje. Prostě maličko. Příběh možná ze života… prostě taková píčovina! Co k tomu víc napsat? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Symphonic post-apocalyptic reindeer-grinding - christ-abusing extréme war pagan Fennoscandy metal. 2.) Nemrdám. Hraju! (metal gamblere…!) 3.) Thx za titule „Katranh“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(22.1.2019)

Festivalový crowd-pleaser se bezpečně drží prověřeného konceptu outsiderského zdokonalovacího melodramatu, zatímco s nadhledem a kupou přízemního, místy až lidového humoru nahlíží subkulturu mega-brutal-brekekeke metalu. Zarytí vyznavači metalu, kteří stále věří, že když si pustí nějakou desku pozpátku, vyvolají tím Belzebuba, sice budou svatokrádežním přístupem filmu pobouřeni, ale všem, kterým videoklipy s týpky ve warpaintu smutných klaunů přijdou spíše roztomilé či úsměvné, se budou bavit. 7/10(12.7.2018)

(Sakra, takže dlouhovlasé metalové týpky šikanují normíci i v tak pochmurné zemi jako je Finsko? Doufám, že to je umělecká licence.) U filmu jsem měla mírné problémy s jeho tempem, ale jinak jsem se chechtala nahlas docela často.(3.2.2019)

Ano, opravdu jsem devadesát minut bučel blahem jako Šojdrová v syrském sirotčinci. Nejroztomilejší film od dob Bambiho. Nebo Bundyho. To je jedno.(12.2.2019)

Štyria metalisti snívajú svoj sen úspešnej kapely, lenže sa nedostali ďalej ako z pivnice bitúnka. Sú na smiech fínskej dedinky, ale keď pomocou cirkulárky na soby zložia svoj black metal hit ( podľa toho najsčítanejšieho člena hrajú Symphonic Postapocalyptic Reindeer-Grinding Christ-Abusing Extreme War Pagan Fennoscandic Metal ), začnú sa diať neuveriteľné veci... Odzbrojujúci humor je všadeprítomný, ku koncu až šialený a aj vďaka príjemnej stopáži sa bude každý baviť. Vyznavači hudobného žánru určite.(10.2.2019)

"Duše stovek sobů řvoucích bolestí na cestě do sobího pekla. To je naše hudba!" Parta metaláků do toho mydlí hlava nehlava, pere se s předsudky finského vidlákova a sní o koncertě na norském fesťáku. První dvě třetiny se film drží trošku při zemi, ale pořád se je na co koukat, co poslouchat a čemu se zasmát. Každopádně když zhruba po hodině nastoupí kluci na trip, tak jsem se začal řehtat a přestal až se závěrečnými titulky. Natočeno s láskou k metalu. 90%(25.1.2019)

Toho humoru tam zas tolik není, ale ke konci masakr. Takový ten feel good film pro fanoušky metalu a hlavně pro ty, kdo taky nějaký ten nástroj týrají.(15.2.2019)

Ďalší z filmov ktorý sa radí do kategórie - úlet.(23.1.2019)

• Sentido

Metalová hudba dobrá, zbytek Troška mírou vrchovatou.(9.2.2019)

Mohla to byť KULTová komédiia skoro pre všetkých metalistov a fakt k tomu vela nechýbalo. Zápletka je síce ošúchaná ako nášivková bunda z 80tych rokov, čo vôbec ale vôbec nevadí, len je to celé akoby nedomyslené. Postavy sa občas chovajú trochu nelogicky. Niektoré vtipy, akokolvek dobré, sú tam akoby nasilu len aby tam boli a iné akoby boli utnuté alebo keby prišli skôr, tak by sa mohli dalej rozvinúť a mať kludne aj "viac" poínt,čo platí napríklad pre dejovú linku s a aby som nespoileroval tak napíšem s " vecou, ktorú viezli na dodávke hore " ,a všetkému čo tomu predchádzalo, z ktorej sa okrem vtipu dala vyťažiť aj trochu dojímavá scéna na záver. Ten film by v pohode zniesol aj dve hodiny. Herci ináč vynikajúci, a hudba? Tá je pravdaže Dokonalá :-)(24.10.2018)

"Chlapci, život je jako klitoris. Pohybuješ se okolo něho, ale nikdy si nemůžeš být jistý, že jsi ho našel." "Ty jsi ho nenašel." 👌 Naprostej metalovej nářez od frajerů ze severu. Dlouhovlasá metalová bandička z jednoho prdelákova sní o tom jak si jednou zahraje na nějakém festivalu. Nejdřív ale musí udělat svou vlastní skladbu a vymyslet název kapely. Poté už jim nic nebrání splnit si sen... A mě nic nebránilo se válet a brečet smíchy pod stolem 😁😁 Hlášky padají jedna za druhou, že jsem si i musel tu danou scénku pustit znovu a to se mi dlouho nestalo. "Lepší se posrat, než mít na vždy zácpu!" Originální a zábavnej kousek, který tvůrci tvořili od srdce a s láskou k metalu. Hned jak budou české titulky, pouštím znovu a znovu.. A uz teď se těším na dvojku 9/10 Doporučuji všemi dvaceti!!! PS.: Budou i teroristi a vikingové :D(31.1.2019)

Schéma zůstává stejné. Kluci z neznámé kapely sní o tom, že budou slavní a po překonání množství překážek se ji to povede. Takových filmů je hodně. Tady ovšem podobnost končí. Nevím, co šňupal scénárista, ale muselo to být hodně silné! Hudba, kterou Impaled rektum produkuje je trochu za hranicí mého zájmu o rockovou muziku, ikdyž přiznávám, že si tu a tam Cannibal Corpse pustím (ale jen tak dvě skladby, více nelze). I takové grupy mají právo na existenci, ikdyž se mnohým bude zdát jejich hudba nesmyslná. Pár dobrých vtipů + muzika příbuzná mým zájmům. Vychází mi z toho opět jedno neobjektivní hodnocení.(7.2.2019)

Z filmu je vidět, že ho natočil někdo, kdo té subkultuře rozumí, protože je její součástí. Skoro se tu nevyskytnou rozšířená trapná klišé o metalu a filmu se nadmíru daří těžit z bohatého komického potenciálu tohoto žánru, aniž by to sklouzávalo k sarkastickému výsměchu. Heavy Trip je vlastně velmi laskavý, hodný film, rodinná komedie o nesmělých zasněných outsiderech žijících ve svém vlastním světě. Dalším plusem je, že na rozdíl od různých filmů tématizujících tento druh hudby, kde povětšinou zazní něco nemastného neslaného, kluci z Heavy Trip zahrají skladbu, která je ultimátně brutální a velmi povedená.(9.11.2018)

• SkupaCorba

"I put the black into black metal"(7.2.2019)

Metalovou komedii jsem snad viděl poprvé. Kluci jsou fakt kolíci. Občas to možná skřípe, ale má to šťávu, nápad a má to inteligentní vtip. Navíc ještě ze země, odkud jinak přichází hodně vážné filmy. Ale kde je i pro nás velmi exotická příroda a vůbec všechno. I ten metal. Lepší se občas posrat, než mít celý život zácpu!(19.1.2019)

Děkuji Bohu za ruský torrenty. Na ruskejch torrentech člověk najde i filmy, co ještě nebyly natočeny. Velký bratr nad námi skutečně bdí a leží mu na srdci naše blaho. Jinak Impaled Rektum je totální ugrofinský porno vyvolávající otázku, proč se takhle krásný filmy netočej u nás. Jakto, že se tak technicky a vizuálně lahodící film natočí v zemi, jejímž jediným exportem jsou metalový kapely, a u nás to dycky skončí jak mršina s trenclema na půl žerdi. Já vím, já vím, slovanská duše, někdo ten rozpočet rozkrást musí. Leč nepouštějme se zde do socioekonomických pitev. Zkrátka je to 92 minut nenapodobitelných skandofinských humorů, ve kterých se zrcadlí svébytná finská nátura a vše je to podáno v jednoduché pohádce o cestě za svým snem a láskou, o oddanosti subkultuře, a o vášni, pro kterou je člověk schopen ujít Norska kraj. K dokonalosti chybělo už jen cameo Apocalypticy.(9.2.2019)

Krásné prostředí Finska, skvělá metalová hudba, ale už bych si to nejspíše napodruhé nepustila. Příjemná hudební jednohubka.(18.1.2019)

Impaled Rektum Rulezzzz !!! Nářez, Nářez, Nářez !!! Stejně jako leckterá skvělá metalová deska, tohle je prozatím nejlepší metalový film. Finsko, jakožto jedna z metalových velmocí nezklamalo. Každý metalák zkrátka musí vidět !!!(31.1.2019)

Krásna metalová oddychovka s milým a prízemným humorom a k tomu fajn muzika ktorá ma hreje pri mojom čiernom srdci. Takýchto počinov je málo a ja zaslúžene dám 5*(22.1.2019)

<< předchozí 1 2