David (C. Dobrý) nikdy nechtěl být policejním informátorem. Chtěl v klidu prodávat drogy a vydělávat velké peníze. Vést bezstarostný život. Chvíli mu to vycházelo, ale pak ho objevil policista z protidrogového Blažek (V. Neužil). Přitlačil ho ke zdi a David neměl na vybranou. Prozradil skoro všechno, co věděl o česko-vietnamském obchodu s pervitinem. Blažek ale chce víc. Chce stálé spojení. Chce se dostat až nahoru, k samotným hlavám mafie. „Malých ryb“ už zatkli spousty. Zavřeli pár varen pervitinu, ale hned vyrostly nové a obchod jel dál. Blažek už toho má dost. Chce vyhrát za každou cenu, i kdyby neměl hrát tak docela podle standardních policejních pravidel. Na oddělení několika lidem nevěří, vlastně věří jen sám sobě, a ještě nezkušené policejní analytičce Petře Vávrové (L. Krobotová). Právě tu si vezme jako partnera na akci, která by měla stoprocentně vyjít, protože tip na ni má přímo od Davida. Ale věci se často odvíjejí jinak, než je pravděpodobné… (Česká televize)

TETŘEF

Proboha to je super, že někdo z ČT měl odvahu jít do něčeho takového. Jasně - pořád to musí být trošku krimi, aby se generace detektivka neposrala na třetí, ale čím dál je to od toho tím je to lepší. Neužil fakt daleko. ()

mardun

Po prvním díle, zatim dobrý. Co mě ale nejvic sere, je to mumlání herců kterým je horko těžko rozumět. Nebo uz zapomínám Český Jazyk a nerozumim mu. Divam se na České programy pres iptv tak nevim jestli ty to neni tou dalkou(6500km) z ČR. ;))) Samizrejme žert. Nobpockane na další díly. ()

ForGump

Už opravdu nechci zmiňovat všechno, co mě na tom bavilo a řekl bych až okouzlilo. Tým okolo režiséra Viktora Tauše, kameramana Martina Douby a střihače Aloise Fišárka dokáže v naší audiovizuálně tvorbě asi nejlépe a nejgeniálněji sestavit výsledný produkt tak, aby každá scéna fungovala sama o sobě intenzivně a mrazivě. Vytvoření atmosféry scény a prostřihy mimo jádro scény (funguje i v dokonalém souladu nálad hudby Petra Ostrouchova), virtuální zapojení diváka do děje a přenos aktuálních emocí a tenze mezi herci na diváka funguje v Taušově a Doubově podání neuvěřitelně silně. Kompaktní celek je ale i díky scénáři, nejenom formě. Miro Šifra se připomněl už Rédlem a jak vidno máme talent světového měřítka (srovnání má snad jen ve Štěpánu Hulíkovi). Šifra nemilosrdně ukazuje svým kolegům jak vytvořit dokonalou expozici a vyložit výborně karty na stůl, a zároveň si dovolit v českých podmínkách i pár poměrně překvapivých zvratů. Nelze hodnotit něco po první části, ale pro mě jako obdivovatele Viktora Tauše, který ví, jak konzistentní režisérem je, s ohromnou vlastností empatie a darem působivosti a prácí s herci u nás málokdy vídaným (třeba Václav Neužil u Tauše hraje ještě o dost lépe než jinde), si dovoluji tvrdit, že Viktor Tauš je naším nejlepším režisérem posledních let a kdo ví, zda vůbec nejlepším po revoluci. Opravdu tohle je moje gusto a pouze tyto minisérie, které překračují a co víc pokořují současnou českou kinematografii, mi způsobují stav plnohodnotného a intenzivního audiovizuálního zážitku. 100% ()

Marty7CZ

Po prvním díle velká paráda, super hudba, zajímavá kamera a hlavně neokoukany herecký tváře!! Tak držím palec, prozatím fakt pecka.... ()

sunfreedom

To je tak špatný, až je to špatný. Potvrdil jsem si pouze několik teorií. 1) Tauše nechápu. 2) Krobotová je hrozně, ale hrozně špatná herečka. 3) Česká kinematografie si právě se zpožděním prochází obdobím, kdy se začínající herečky musí v prvním až druhém filmu zcela zbytečně svléknout. ()

petisek

Na začiatku som sa zľakol, že pôjde o kópiu nemeckej netflixovskej série "How to Sell Drugs Online (Fast)", ale potom seriál dostal svoju dospelú tvár a ukázalo sa, že ide o veľmi dobre napísanú a zahranú krimi-psychologickú sériu. Miro Šifra sa vypracoval na dobrého scenáristu, jedine kamera Martina Doubu mi v niektorých momentoch moc nesedí. Potešil track od Gleba a teším sa na ďalšie diely. ()

stone odpad!

Stupidní kamera spojená s pravděpodobně drogově závislým policistou Neužilem( jinak se ty ksichty co dělá nedají vysvětlit) a Krobotovou, která je těsně před zhroucením z práce v terénu, dává dohromady něco tak neuvěřitelného, že už nepřekvapí ani kancelář protidrogového v bývalém kostele. Tam bych zavřel Tauše nebo Šifra na měsíc v lednu. Ono by je přešlo vymýšlet ty kraviny. ()

MartinTerran

Úvodní díl působí poněkud zajímavě, nastiňuje základní děj/prostředí. Zpracování taky není špatné, ale to tempo je takové... pomalé a tzv. hluchých míst se tu pár najde. Herecké obsazení mladých neotřelých tváří i matadorů je naprosto v pořádku a všichni hrajou dobře. Hodnocení: 62/100. ()

javlapippi

"Naše rodina dodržuje všechny zákony tohohle státu, i když se někomu z nás nelíběj." Ilúzia rodinnej pohody so spoločným spevom "Růží z Texasu" pohotovo zrušená pípajúcim smartfónom. Ach tá dnešná doba. ()

psychohippo

Na hlavní vysílací čas je to fakt divná věc. Podvratná "taušovina" jak vyšitá. Kdo čekal nedělní odvazovou krimi akci, ten asi zíral. A zírat by měl každý. Visuál je totiž zatím asi největším překvapením. Barevné ladění, snímání z ruky, nečekaný střih. Vybledlost obrazu odpovídá odcizenosti většiny postav, doslova vyblitosti jejich životů, kterou skvěle vybraní herci ztvárňují. Docela věrohodně. Šlachtovitost psychopatického policisty stvárněného Neužilem je až půvabná. Po Vodníkovi další Taušův pokus o redefinici české seriálové kriminálky. ()

sharka.68

a mně se to líbilo...pomalejší rozjezd nabral vysoké otáčky a šrapnel bouchnul na konci prvního dílu, jaké budou ty další...překvapila Krobotová,najednou v tom účesu byla šmrncovní a slušelo jí to....že má Rostislav Novák mladší v hlavě nas... - to nepřekvapilo.... ()

jungewolf

Vynikající rozjezd : 5 * . Největší "hajzlík" : Davidův kumpán René (M. Pecháček) . 1.díl - zatím 72 % . Netušil jsem, že K.Dobrý má syna, co se profesně "potatil", je to nesmírně talentovaný herec . ()

EddieIron

Nevím, jestli tady řádí nějaký Taušův fanklub, ale deset minut po začátku měla tahle děsuplná příšernost 85 procent! Teď už se to dostává trochu do normálu. Za sebe konstatuji, že to bylo naprosto, ale naprosto nekouikatelné! ()