Žena v okně

• USA The Woman in the Window (více)

Kvůli agorafobii se drží doma, ale posedlost novými sousedy jí nedá spát – psycholožka, co se snaží vyřešit brutální zločin, který na vlastní oči viděla z okna. (Netflix)

Matros

Velmi nešťastně uchopená variace na Okno do dvora. Vizuálně občas zajímavé, ale napsané a zahrané tak unyle a nezajímavě (a to i včetně Garyho Oldmana, který přehrává), že jsem měl co dělat, abych to v půlce nevypnul. Pokud už máte něco nakoukáno, tak i zvraty odhadnete brzy. ()

Flopik

Podobné filmy mám celkom rád,  tento mi však veľmi nesadol. Celý film som nejako nevedel fandiť hlavnej hrdinke, ktorá celý čas len slope víno a berie lieky. Neskôr sa ešte dozvieme Spoiler: že zabila svoju rodinu pri nehode a bola ešte ja neverná. Takže nič pozitívne pre ňu. Inak je to klasické, videla vraždu nikto jej neverí a na konci sa ukáže pravda. Má to 2 pekné zvraty, to s jej rodinou a 16 ročným mastermindom zabijakom psychopatom.  Herecké obsadenie lákalo, ale okrem Amy a troška Garyho sa tu ostatné postavy len mihnú. U mňa priemer a Amy inokedy krásna, tuto otras. ()

Warhorr

Ach jo. Tahle kráva v okně mi teda dala zabrat. Druhá Disturbia či Okno do dvora se vážně nekoná. Knihu jsem nečetl a ani nehodlám ale docela by mě zajímalo, čím si vlastně tento film/kniha takový název získal. Ve filmu to bylo asi kvůli těm dvěma minutovým okamžikům z nichž první nastal ve chvíli, kdy tahle cvokařka trpící agorafobií, o které kdyby se nezmínila tak bych ani nepoznal že jej trpí, uslyšela ve vaně výkřik a to ji donutilo ihned ukončit koupel, vytáhnout svůj Nikon a hrát si na Ethana Hunta. Žádné velké překvápko se tady nekoná a nějaký mindfuck konec určitě nečekejte. Dávám jednu hvězdu za to, jak ji jedna dotyčná osoba vrazila kus anténího kovu či co to bylo, rovnou do ksichtu a alespoň trochu mi zpravila dojebaný víkendový večer. Také si vždycky říkám, co na stará kolena přesvědčí  herecké hvězdy jako Oldman či Moore vzít roli do takový hovadiny. ()

petikacka

Takové, po 158-é omleté "Okno do dvora". Některé variace dopadnou dobře, jiné naopak a to je zrovna tento případ. Nezachránilo to ani slušné obsazení. Ne, že bych u toho vyloženě usínala, ale všechno bylo prostě předvídatelné...Holt Hitchcock je prostě jenom jeden.  Za mě 65% ()

JM87

Já fakt nechápu to nízký hodnocení. Na filmu se mi líbí, že nevíte na čem jste a že vše nemusí (a nebo může ) být, tak jak se vám zdá. Navíc se mi na hlavní protagonistce líbí stavy jejich alkodrugs problémů. Jako bývalej alkoholik jsem se v tom dost našel a o to víc mi to přišlo dobrý. ()

SatyR.film

Máme tu ďalšiu psychologičku "rozťahnožku", ktorá si doserie život až tak nedokáže výjsť von z domu a je uväznená, tabletky zapíja chlastom a sleduje susedov zo svojho okna. Masaker stupidita stokrát videná a natočená. 30%, do rána na ten film zabudnem. ()

Bozvav

Dobře obsazená, řemeslně slušně udělaná , ale bohužel nefungující a uspěchaná slátanina s pěknou kamerou, které chybí více napětí a která měla jít více do hloubky. Výsledk je takový nijaký, místy nudný, místy stupidní a navíc dosti předvídatelný. Rozhodně se nejedná o průšvih, ale žádné wau se také nekonalo. Za mne 45%. ()

jasanka

Jedním slovem nuda. Zbytečně dlouhé. Hlavní problém pro mě bylo herecké obsazení (naprosto všech postav), nic jsem nikomu nevěřila. Hlavní hrdina mi přišla vlastně v pohodě, žádné velké trauma jsem u ní neviděla - což je také špatně. Knihu jsem četla před několika lety a také nebyla nic světoborného, ale alespoň tam hrdinka byla vykreslená lépe. ()

warrenur

Amy mam velmi rad. Je to nadana herecka. Avsak tento film, neviem, ci svojim scenarom a napinanim struny absurdid, mi teda nesadol ani nahodou. Cakal som uz zvycajne "klamanie telom", ake sa nam dostava pri rovnakych premisach, ale posobil na mna znacne otravne, a ano, i Amy na tom mala svoj podiel. Slabota. 45% ()

Mlle

Vůbec mě to nezklamalo. Amy Adams standardně dobrá a od žánru nemožno čekat kdovíjaký intelektuální ponor. Naopak jsem se celkem s radostí ponořila do vzpomínek na dětství, kdy jsem se skutečně děsila podobných scén v neméně povedených filmech druhé půlky 20. století. Adekvátně dráždivá oddechovka se špektou napětí nabízí, co má, a že nepřekročí svůj stín, ji slouží jedině ke cti. Po patologických psychózách od režisérů, kteří kromě vlastní diagnózy trpí i utkvělou představou, že znakem zdařilého snímku je fantasy a šok v každé sekundě, osobně nijak netoužím. ()

lemonova

To nízke hodnotenie mi pripadá trochu nespravodlivé. Nie je to síce najžiarivejší klenot vrámci žánru, ale nie je to vonkoncom zlý film. A Amy hrá skvele. Mám ju rada - už len z dôvodu, že s pribúdajúcimi rokmi vyzerá stále ako žena (zatiaľ čo Nicole Kidman akoby na každé natáčanie museli vytiahnuť z Múzea Madame Tussaud). Takže za mňa taký príjemný priemer. 3,5* ()

BOURQUE

„Žena v okne“ je jedným z tých príkladov, keď tvorca filmu má k dispozícii skvelých hercov, ale iné slabšie komponenty filmu dokážu ich skvelé výkony zatieniť. Joe Wright je skúsený režisér, ktorý má za sebou pár vydarených filmov. O to viac ma prekvapuje, že v tomto filme nie je vidieť nič takého, čo by bolo aspoň trochu iné od konvenčných riešení a postupov. Otvorene a často „sa inšpiruje“ od známejších tvorcov, ktorí v tomto žánru natočili zopár kompaktnejších filmov. Scenár je len jeden problém. Druhý problém je v tom, že na trojicu skvelých hercov Amy Adams / Julainne Moore / Gary Oldman nie je kladená rovnomerná záťaž. Amy Adams je opäť skvelá (ako vždy) a svoju rolu si osvojila, ale strašne vadí, že nevidíme viac z hry ďalších spomínaných. Tretiu hviezdu dávam kvôli Amy Adams, ktorá (opäť) nesklamala. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Vabr

Po zhlédnutí traileru jsem si koupil knížku, protože mě fakt upoutal. Knížka byla fajn a dal bych jí 6/10 bodů. Vždycky, když čtu knížku, podle které je film, tak to mám tak, že uvidím nejprve trailer, a až pak si jdu přečíst knížku. Nevím, prostě to tak mám 😄. Tohle se děje víc než, že bych si přečetl knížku, a byl by podle ní až pak film. Čekal jsem, že to bude lepší než knížka hlavně kvůli tomu, že udělají lepší atmosféru, špehování Russellů bude pecka a konec bude nabytý akcí. Trailer byl bomba, která mě udržovala ve velkém očekávání. Když jsem uviděl několik prvních hodnocení a procentuální hodnocení 58% pořád mě to neodradilo, ale hned po doslova pár prvních minut mi došlo, proč to není dobré. Celý film je nabytý jen samoúčelovými a k tomu moc rychlými scénami. Je zde opravdu tak jen 5% scén, které by tu byly bez nějakého velkého záměru. Mnohem lepší by bylo pomalejší tempo, protože kvůli tomu tu silně chyběla nějaká pochmurná, tajemná atmosféra a budování celkově čehokoliv. Špehování Russelů bylo hodně chabé a bylo zde fakt minimálně, což mě dost zklamalo. Všeobecně se tu Russellovým tolik pozornosti nevěnovalo tak jako v knížce a film je spíš zaměřený na hlavní postavu, u které je kvůli rychlému tempu scén menší sympatie a mysterióznost. Její backstory tu působí tak trochu nuceně. Zvlášť pro lidi, co nečetli knížku. Navíc, je v knížce její backstory fakt mnohem víc popsanej a na něj sem ve filmu taky dost čekal, protože mohl být využitej celej. Ne jen takovej cucek. Scény, které by měly být těmi nejdůležitějšími a nejlepšími, jsou špatné a naopak scény, které mají být takové výplňové nebo nejsou dějové důležité jsou dobré, což by takto být opravdu nemělo. Zvlášť nejdůležitější zvrat úplně celého filmu, na který čekáte, je odveden strašně nudně, nezajímavě a průměrně. Odhalení vraha jsem v knížce moc nemusel, protože se mi jeho výběr nelíbil, ale tak jsem aspoň od filmu čekal napínavý závěr. Film jel celou dobu podle knížky, ale zrovna od konce začal být film jiný a závěrečný fight mohl být mnohem lepší. Byl celkem krátký a mohl být intenzivnější. Přesto byl ruční kultivátor skvělej. Je to hrozná škoda, jak z toho nedokázali vytřískat víc. A to šlo, protože to měli celé už dost dobře napsané v předloze. Film byl stejný, ale spíš si scény od knížky ubírali. Jen konečný fight byl o něco jinačí a to potom bylo už celé jiné. Edit: Čerňoši mi ve filmu nevadí a nedělá mi problém se kouknout na My nebo seriál Them. Ať taky dělají filmy, kde nehrají běloši. Ale opět mi vadí v tom, v čem je Netflix tak strašně typický a předvídatelný. Musí tam tak nuceně cpát čerňochy. Jejího manžela a dceru si snad každý, kdo četl knížku představoval bílé, protože tak to bývá, ale Netflix musel udělat namíchaný pár. To mi tolik ještě nevadilo. Ale to, že řeknou, že je to jen bělošská čtvrť, a pak tam na konci jdou po ulici školáci, kteří jsou skoro všichni černí, to už mě fakt vytočilo. Netflix teda zabodoval. Vím, že tenhle film Netflix odkoupil od 20th Century Studios, takže tam už třeba mohli být. Ale nevím, třeba si je tam mohl nějak Netflix přidat. Vyhodnocení: Lepší Prima Love film () (méně) (více)

DAPDO

Dovedu si představit, že při čtení knízky by mě ten příběh i docela bavil, jako film je to ale strašný. Za dva roky aspirant na hlavní vysílací čas na Prima Love, kde dávaj podobný odpady nebo skoro odpady několikrát do týdne. ()

Dm1tr1j

Okrem toho, že nenávidím herečku čo hrá hlavnú postavu sa priznám aj k tomu,že som pri tom filme zaspal a bolo mi to uplne jedno. Nuda. ()

chrispe

Knihu jsem rozečetla a nedočetla a tento film mi připomněl proč. Je to děsná nuda! Amy Adams, na které vše stojí a běží, se možná snaží, ale za mě ten film ani náhodou neutáhla. Navíc je to všechno strašně průhledný SPOILER!!! tím myslím otázky kolem rodiny i vraha, který je, přiznejme si, jasný od chvíle, kdy Gary Oldman útrpně pronese ať nechá syna na pokoji. 2,5* ()

Stíba

Má to lepší i horší fáze, zajímavé i méně zajímavé zvraty a jako celek to nepůsobí vůbec blbě, byť mimo průměr se to hrabe horko těžko. Přítelkyně nedávno četla knihu a to bylo důvodem proč jsme se spolu vlastně do filmu pustili - aby měla porovnání a já se o tomhle porovnání něco dozvěděl. Byla z toho poměrně rozhořčená ale kniha zkrátka není film a tak na některé věci logicky nebyl prostor a u těch co byly zcela jinak je především třeba mít na mysli, že šlo spíše jen o volnější inspiraci než pevné držení se struktury příběhu a vyprávění. ()

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (více)

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

21.08.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Bojovník, Demolice) míří do televize. Upsal se novému projektu režisérky Janiczy Bravo (Zola), která teď napíše a natočí adaptaci článku A Suspense Novelist’s Trailt of… (více)

PF 2020

PF 2020