Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

Mukade

To bolo dobré ako malý génius (bez irónie) prijal hovor, mysliac si že je od otca, ktorého ale videl ako zastrelili a ani ho nenapadlo že by to mohol byť nejaký zlomyselný trik. Inconsistent. ..........................(1.x videné v 2018) ()

Jurcekk

Keď to tvorcom, či komu, vyhovuje tak je lisbeth ľahká obeť a naopak.  Tak dosť za vlasy pritiahnuté. Pre mňa je lisbeth noomi rapace  a nikdy inak... ()

Grossing

Předlohu jsem přečetla s velkým sebezapřením a dlouho jsem se odhodlávala ke shlédnutí filmu, který se celkem povedl. Trhák to sice není, ale koukatelné to je, slušné napětí i akce, ale obsazení se moc nepovedlo. ()

MikeB

Claire Foy charismatická, to žádná. Jinak scénář hodně, ale hodně moc slabej. Chápu, že vymyslet v dnešní době něco originálního dá hodně práce, ale alespoň musí být vidět snaha. A tady se nikdo nesnažil. Bída bídoucí. Podle tržeb propadák a je to vlastně v pořádku. ()

dalia

Film je napínavý, má spád a oproti knize mi příběh připadal přehlednější a lépe srozumitelný. Představitelka Lisbeth byla vybrána dobře, naopak naprosto typově neodpovídající je představitel Michaela - příliš mladý, pohledný, vůbec neodpovídá postavě lehce cynického a životem unaveného novináře středního věku se spoustou osobních problémů, kterého známe z knihy. Protiklad mezi ním a Lisbeth, který v knihách působí zajímavě, tak ve filmu bohužel zcela mizí. Kvalit švédské filmové adaptace původní trilogie film nedosahuje, nicméně ani jeho knižní předloha nedosahuje kvalit původního Milénia. Celkově film podle mého názoru stojí za zhlédnutí a bavil mne více než Lagercrantzova kniha, která byla místy trochu nepřehledná. ()

Kaylar

První, o čem se musím zmínit, je malá návštěvnost filmu - to mě opravdu překvapilo. Ale divák (i čtenář) je tvor zapomnětlivý a jelikož knižní předloha vyšla zhruba dva roky před uvedením filmu, bude tato skutečnost patrně důvodem nevalného zájmu diváků. Film dle mého názoru bohužel kvalitativně nedosahuje úrovně zpracování prvních tří dílů Milénia. Jedná se o špionážní thriller, zaměřený čistě na akci. Za dobře vybrané herce považuje Lisbethinu sestru a šéfku tajné služby. S herečkou v hlavní roli jsem se po celou dobu stopáže filmu moc nesmířila a o představiteli Blomkvista už raději nemluvím vůbec, ten mi do role nesedl... Celkově film hodnotím jako průměrný. ()

trawson

Claire Foy je jako Lisbeth skvělá.Myslím že tvůrce filmu trochu počítal s tím že divák viděl aspoň Fincherův film, nebo četl minimálně nějakou knihu.Já osobně jsem četl všechny a viděl všechny filmy, takže na napojení na Claire-Lisbeth mi stačilo pár minut protože tu postavu prostě znám. Je pravda, že děj je oproti knížce dost ořezanej.Je to taková akční jízda.Je tam pár odkazů jak na Finchera, tak na švédskou trilogii.Docela jsem se divil, že ten film vůbec vzniknul-protože si myslím že je cílenej hlavně na fanoušky Lisbeth.Kniha celkem slavila úspěch ale už to je dva roky a už vyšla i další.Pokud to Sony neodpíská může vzniknou minimálně další film. Moje hodnocení je možná přepálené ale já jsem prostě rád za každou Lisbeth. Jasně že je ve filmu pár přešlapů a nejedná se o žádné veledílo ale já jsem si to prostě užil. ()

Unlikelyhero

postaveno na akci, některé nápady a scěny lepší než u posledního mission imposible, claire foy mi občas neseděla, ikdyž ji mám rád, asi je ten přerod do punkové hlavní hrdinky moc brzy po britské královně, občas mi tam prostě zablikala Queen, resp Crown ()

Redyx1

Tak jsem odešel z kina předčasně.Ten začátek a prvních 30 min.jeste ok,ale pak se začnou dít věci,že by se zasmáli iděti...hrdinka která tu roli opravdu zahrála super,si poradí se vším.Ovšem tvůrci tohoto dílka zřejmě zapomněli, že diváci opravdu nebudou tak naivní aby sledovali tolik nesmyslů najednou...Vyberu jen jeden z mnoha.Hrdinka ukradne Lambo o kterém musí vědět že tyto auta mají na 100% zabudovaný systém GPS s možností vysledovaní.Myslím,že by bylo super u toho názvu filmu pozměnit žánr.Sience fiction ()

danvers

Okrem mien hlavných postáv sa nestotožňuje s knihou viac menej nič. Jedna hiezda za celkové spracovanie nekvalitného "akčného" filmu ()

neskvik

Nada. Najvacsi casting fail obsadit toho chlapca to ulohy Mikaela Blomkvista. Deje sa tam toho dost, len mi to pride spravme akciu, aby sme tu mali akciu, proste nic hlbsie. Par zaberov sa mi pacilo, cize za ne jedna * . Hlavnu ulohu mi bolo luto, prekonat Rooney Mara je...trosicku tazky oriesok. Sylvia Hoeks mi prisla fajn, spravna mraziva, sociopaticka mrcha :) ()

Jindra_S

Nějak se to zvrtlo - dívka má supermanské schopnosti, takže se nemusíte bát, že by se jí něco vážného stalo. A ti špatní jí nahrávají jak jen mohou - nezabíjejí hned, ale raději píchnou injekci cca metr od tabletek, které jí dostanou zase do formy. A ona se odvděčuje dokonale inscenovanými akcemi tím nejkomplikovanějším způsobem a hackuje všechno z mobilu. A když jsme u toho, pokud má příležitost, ty špatné taky nezabije, ale jen omráčí, aby později mohli být zabiti lepším, epičějším způsobem. Kupodivu to nejsou nejhloupější věci ve scénáři - takový program, který se dá jen přenést, nikoliv zkopírovat a je zabezpečen lidským klíčem ... to opět ukazuje, že scénáristé nedostali pořádně zaplaceno. Natočeno je to pěkně, seversky chladně a temně, se smyslem pro symboliku (černá a červená, šachy), ale co z toho? ()

hindator

Po přečtení knížky jsem se těšil na filmové zpracování jako malý Jarda. Předchozí uchopení dílů Millénia po seversku i po americku se mi líbilo a tak jsem měl zřejmě vysoké nároky. To byla chyba. V tomto díle už mi chyběly jen vlající americké vlajky a scény s Brucem Willisem a prolétající stíhačky USAFu. Nelogické chování postav, předvídatelný každý další tah, posun do úrovně béčkových akčňáků,... To všechno mi zkazilo nejen radost, ale i celé odpoledne. ()

majorzeman13

Slušný,solidní,dobrý,cool krimi-thriller se severským nádechem . Claire Foy coby Lisbeth je hustá hackerka. V pohodě fajn film neurazí ani nenadchne....Akce ve filmu je fajn,ale mohlo by jí být více... ()

hujerita

LTT tri hviezdy. Casting my moc nesadol a Blomquist úplne mimo.Akcie nie moc, ale vcelku vydarená. čo ma vyslovene potešilo, bol záver, keď mu konečne nabehol dom a označoval enemies, Paráda. Prvý diel bol omnoho lepší po všetkých stránkach. Nieje každý deň nedeľa. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády