poster

Dívka v pavoučí síti

 • USA

  The Girl in the Spider's Web

 • USA

  The Girl in the Spider's Web: A New Dragon Tattoo Story

 • Slovensko

  Dievča v pavúčej sieti

 • Kanada

  The Girl in the Spider's Web

 • Nový Zéland

  The Girl in the Spider's Web

 • Velká Británie

  The Girl in the Spider's Web

 • Austrálie

  The Girl in the Spider's Web

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Figusek
  ***

  No žádná mega hitovka to teda není! Příběh je lacinej jak mentalita drtivé většiny mých kolegů z práce. Navíc kukuč Foyové je slaďoučkej a roztomilej, že jí tu drsnotu né a né věřit, nicméně se hrozně moc snaží a už jen za to jí tu třetí hvězdu nechám. Podpořilo to hlavně supr mrazivý prostředí, který mě vtáhlo natolik, že mi byla lehce zima pod dekou v teple domova. 55%(14.11.2019)

 • Philcze
  ***

  Brilantně přesná Claire Foy uvízla v síti béčkové zápletky, která žene kupředu tak rychle, že na jakoukoliv charakterizaci nebo prokreslení vztahů postav vůbec není čas. Působí to jako čtvrtý díl pevně ustanovené série, která může diváky uspokojit víceméně tím samým s malým posunem dál. Ono ale uběhlo sedm let, a film nedává moc důvodů, proč by se kdokoli měl zajímat o Lisbeth Salander. Ve výsledku trochu pitomější, ale velmi stylová bourneovka se skvělou Claire Foy a viditelně houževnatým Alvarezem, jehož nekompromisní vizualita občas vystrkuje růžky. Od Finchera žádný krok zpět, spíš úkrok stranou. 60% (Pathe Amsterdam)(28.10.2018)

 • Triple H
  ****

  Prekvapivo podarené. Možno dokonca podarenejšie ako Fincherova verzia, pretože tá sa v zásade brakovému príbehu snažila vtlačiť neuveriteľnú sofistikovanosť a uhladenosť. Alvarez takéto ambície nemá a natočil úderné, menej manieristické a s chuťou podané béčko. Ozvenu predchodcu tu síce cítiť, ale inak mi príde že atmosférou sme bližšie pôvodnej švédskej trilógii a k látke to pasuje viac ako navoňaný Hollywood. Claire Foy ma tiež prekvapila (hlavne v závere to potiahla viac než slušne) a je trochu škoda, že ju už ako Lisbeth neuvidíme - našla dobrý balans medzi nekompromisnou a stále v zásade sympatickou drsňáčkou akou bola Noomi Rapace a odmeraným extrémne introvertným autistom akým bola Rooney Mara. Blomkvist poslabší, evidentne nebola snaha robiť z neho hráča rovnocenného Lisbeth.(4.5.2020)

 • Chrustyn
  ***

  Přepracování kultovní švédské klasiky, nejde tentokrát ve stopách temného thrilleru, jako tomu bylo v remaku od Finchera, ale tvůrci film pojali jako takovou ženskou verzi Jasona Bournea a výsledkem je řemeslně slušný, ale jinak docela nevýrazný thriller. Tempo je naštěstí natolik svižné, že film nestihne nudit.(10.6.2019)

 • luka4615
  ***

  Se snímkem The Girl in the Spider's Web jsem měl téměř od začátku jeden velký problém. A to ten, že jsem se neubránil srovnání se špičkovým dílem Davida Finchera z roku 2011 "The Girl with the Dragon Tattoo". Oproti tomuto dílu totiž snímek velmi značně ztrácí dech, což je citelné zejména v oblasti předvídatelného scénáře a režie, která celou filmovou kompozici činí pouze nepochopitelně klipovitou a nesourodou. Pomyslným hřebíčkem do rakve tohoto díla jsou jeho hlavní představitelé, kteří se do oněch rolí vůbec, ale vůbec nehodí. Ve finále tedy dostaneme pouze "high-tech" plochý thriller, který poutavou severskou atmosféru zcela vypouští a jede v zavedených a bolestně předvídatelných filmových standardech. Škoda. „Are you not Lisbeth Salander, the righter of wrongs? The Girl with the Dragon Tattoo? The girl who hurts men who hurt women? All those lucky ladies. Do you remember that morning? For sixteen years I've been watching you. Why did you help everyone but me, sister?“(25.1.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 24. října 2018 v Římě. (Varan)

 • - Spoiler: Závěrečná scéna, kde Camilla (Sylvia Hoeks) nabourá v autě, které je vymrštěno do stromů, byla vytvořena s autonomním vozidlem. Filmaři tak mohli dosáhnout vysoké rychlosti bez rizika zranění kaskadéra. (vojacekr)

 • - Při výbuchu v bytě Lisbeth (Claire Foy) skáče do vany plné mléčně zbarvené vody, ale v následujících záběrech ze dna vany na Lisbeth je voda krásně průzračná. (Twyer)