Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

BitlDjus

Pro mě jeden z nejděsivějších filmů co jsem měl čest vidět, po celou dobu jsem měl hodně nepříjemný pocit za zády. Lost Highway mě naprosto odrovnalo, takový chaos jsem neměl ani v té nejčernější noční můře. Ze začátku to bylo opravdu hodně mrazivé a děsivé, jak minuty utíkaly, začínalo to narůstat do maximální magořiny. Při sledování tohoto majstrštiku, jsem nechápavě čuměl do obrazovky a užíval naprosto nenormální až dokonalý nápad Davida Lynche. V té chvíli mě napadla jediná myšlenka: „ Lynch je magor!“ A já začínám být také... Na tento film jen tak nezapomenu. Dodatek: To Fredovo solo na saxofon je naprostá bomba! ()

GrungeChild

Úvodní setkání s "běžným" panem Lynchem asi úplně nedopadlo podle mých představ. Jasně, že bych si to měl ideálně pouštět jako smyčku, pořád dokola, než se mi záhadně zjeví všechna ta skrytá poselství, jinotaje, podobenství, rozluštění dějových linek, tajemství vesmíru společně se smyslem života atd., což údajně mistr geniálně přimíchává do svého rukopisu stejně snadno, jako Jirka Babica leje pomerančový džus do guláše, ale tak nějak se mi do toho zatím nechce. Takže, po první z pěti set plánovaných projekcí za 3*, a co se týče doporučení, tak - stejně jako s Jirkou - pouze na vlastní nebezpečí. ()

balba

Film na téma o žárlivosti a lidské identity mapuje křehké hranice mezi snem a skutečností za pomoci drastických a kyčovitých symbolů pop kultury konce tisíciletí. ()

roorybacky

Fyzická schizofrenie? Nevím... Po prvním shlédnutí vím jen tolik, že Patricia Arquette je bohyně, a že se mi to neuvěřitelně líbilo. ()

Hennes

Podmanivá hudba, která mě s atmosférou a napětím udržovala stále ve střehu. Po skončení mi zůstal stále ten napínavý pocit v těle, ale už se míchal s tím, že mi něco uniklo. Napínavé to je, ale stále si lámu hlavu s tím co se vlastně stalo? Jak se vyměnili ve vězení atd. Na Patricia Arquette se ale kouká příjemně, tak si to nechám jako velké plus filmu. ()

SallyZen

První půlhodina mě ohromně nudila, měl jsem chuť to vypnout, ale od té doby mě Lynch jen překvapoval a ukázal se mi jako originální až výstřední režisér se smyslem pro detail. Ty jeho detailní záběry na věci a lidi jsou peckový. Stejně tak hudba převážně od Ramsteinů. Všechno je to ale takový, že si na to postupem času ve filmu zvykáte. Jak říkám první půl hodinu mě tam sralo všechno, i hudba a detaily, ale poté sem si to jen a jen užíval. Celkově je pravdou, že si s námi pan režisér asi hraje, ale to je jen dobře. Není to průhledné a komerční. Je to zvrhlé a neobyčejné, a to je jedině dobře. 85% ()

Martin741

Lynchove filmy je kurevsky tazke pochopit, a niektore, ako tento, som nepochopil doteraz. Avsak paci sa mi mrazivost snimku, strasidelna atmosfera, a neskryvany hororovy podtext. Nadhera, rok 1997 ponukol celkom slusnu hororovu urodu : Hra, The Cube, Jurassic Park 2 Lost World, a tento lost Highway. 100 % ()

M.i.k.e

ultimátní schizofrení šílenost,kterou jsem sice jako většina tady neochopil,ae nezabránilo mi to v tom,abych si tuhle Lynchovinu užil.Dobrá atmosféra,super soundtrack a dobří herci v čele se sexy Patricii a ďábelským Robertem Blakem...80% ()

peiton

Pán režisér a scenárista v 1 sa musel prinajmenšom zahrať na abstraktného maliara,kedže tomuto výtvoru rozumie asi len on sám.Myslím si,že je úplne na mieste a pochopiteľné dať nepochopiteľnej snímke podpriemerné hodnotenie alebo vysvetlí mi tu niekto prosím Vás tento snímok??Moje pocity..??Zlosť je slabé slovo. ()

honajz2

Tak tohle byl zatím nejslabší film od Lynche, jaký jsem viděl. Nějak jsem to opět pobral, ovšem tohle je teda úlet. Jenže bez nějaké silnější atmosféry. Nějaká atmosféra tu teda je, ale funguje asi tak 40 minut a pak je to lovestory, porno a velká zdlouhavá nuda. A přitom Lynch atmosféru umí, už v Eraserhead ji má a pořádně ji rozvíjí ve skvělém Inland Empire. Tady je fakt jenom těch prvních 40 minut a to je na prd. Nejlepší scéna je, když se poprvé objeví Mystery Man, to bylo aspoň děsivé, později je čím dál tím miň divnější (v tom co říká). A o čem to vůbec je? JAK JSEM FILM POCHOPIL JÁ: Úplně na začátku někdo přes zvonek Fredovi řekne, že nějaký Dick Laurent je mrtvý. Fredovi a Renee chodí divné kazety posílané od Mystery Mana, který tím terorizuje především Freda. Nakonec je na jedné nahrávce nalezen on, jak zabil Renee, i když za nic nemohl. Přesto skončí ve vězení, tam mu je špatně a pak zmizí. Nejspíš je skryt v těle Peta (vina Mystery Mana), který se tam objeví místo něj. Nikdo neví, co se stalo. Pete se tedy vrací domů, začne chodit s Alice, která je děvkou nějakého mafiána, Pete má občas vzpomínky na jakési záblesky (toť Fred). Potom s Alicí zabijí nějakého Andyho, zdrhají na pole, kde má chatu Mystery Man a tam vyjde najevo, že Alice je Renee (tudíž ona mrtvá žena je někdo jiný). V tu chvíli je Fred nejspíš vracen do světa živých a ukazuje se Petova pravá povaha. Spolu s Mystery Manem zmasakrují mafiána, který žil s tou děvkou. Jmenuje se Dick Lauren. Mystery Man hop zastřelí a později je za vraždu obviněn Pete, který zdrhá před policijí, nahraje "znovuzrozenému" Fredovi zprávu "Dick Lauren je mrtvý." a zdrhá na dálnici, kde si Mystery Man (který je nějakým démonem, co se snaží v lidech probouzet to nejhorší) vezme jeho život. A vše jde od znova. Jsme obětí časové smyčky. KONEC MÉHO VYSVĚTLĚNÍ. Je mi líto, že to nakonec bylo tak slabé, a to jsem se na to dokonce díval za tmy. Ten děj by sám o sobě nebyl špatný, ale jelikož tam je na 135 minut málo atmosféry a dost nudy, ne, to tolerovat prostě nedokážu. Inland Empire jsem si užil o mnoho víc a příště radši strávím tři hodiny u toho, než dvě hodiny u Lost Highway. EDIT 10.12.2022 - Tak jsem měl možnost to vidět podruhé a musím to přehodnotit. Lynch sice natočil dost lepších, zajímavějších a propracovanějších filmů a i na podruhé jsem u Lost Highway měl pocit, že první část je skvělá, ale ta druhá, kdy Freda vystřídá Pete, už není tak silná a hlavně je v ní zbytečně moc sexuálních scén, které to zbytečně protahují, i když tam mají smysl. Zkrátka, neodrovnalo mě to tolik jako třeba Mulholland Drive nebo Inland Empire, ale musím v tom ocenit tu typickou Lynchovu propracovanost jak vizuální stránky, tak i hry se všemožnými detaily, které na sebe krásně, i když zmateně, navazují. Celé je to podle mě o střetu dobrého a zlého každého z nás a krizi středního věku, při které hlavní postava, Fred, touží po tom dostat se ze svého jednotvárného života a začít znova jako někdo jiný, značně mladší a drsnější, kdo má život plný vzrušení a "dobrodružství". Stejně jako u všech Lynchových filmů je podle mě podstatné vnímat stěžejní detaily, které se opakují v různě podaných formách a na základě jejich propojení se pak dá dostat k tomu stěžejnímu, co chtěl Lynch říct a proč to vůbec točil, i když jako u skoro každého jeho filmu je jasné, že se to nedá 100% analyzovat - to by zvládl snad jen Lynch sám. Dostanete se pak k něčemu celkem prostému, co je ale dost složitě podané a ta složitost rozhodně není samoúčelným oblbováním diváka, ale něčím skutečně komplexním, co vyžaduje vnímání všech detailů, mimik postav a také všech dialogů, protože se tu často stává, že se v jedné větě řekne něco podstatného a film se k tomu už nevrátí, takže když vám to uteče, budete o něco zmatenější. A už jen kvůli tomu ty čtyři hvězdy musím dát, protože takhle komplexních filmů je málo a v současnosti jich je méně jak šafránu. A to ocenit prostě musím, i když mě ta druhá půlka moc nebrala. Slabé 4* () (méně) (více)

Rocky88

Ne, Lynche opravdu nemám rád a tohle je vůbec jeden z mála filmů, který bych nedoporučil ani svému nepříteli. V Lost Highway sice Lynch poměrně lehce vybuduje hutnější atmosféru, ale pak to přijde. Začne na nás házet jeden nesmysl za nesmyslem, střídá žánry - někdy je to péčko, jindy koncert Rammsteinů, pak je to zase sci-fi (teleportace, či co to v té vězěňské cele bylo) a nakonec se ve filmu ukáže i mim, který ale jako na potvoru ze svého mimství neukáže zhola nic. Zajímalo by mě, jestli Lynch vůbec ví, co točí. . . ()

MrPierc

Moje první Lynchovina a hned jsem pochopil proč je tento režisér tak vyhledávaný. Je to vlastně nepochopitelný děj, kde až na konci jakoby uzříte, ale vzápětí zjistíte, že to byl jen omyl. Hodně dlouho jsem nad tím filmem přemýšlel, ale nesvitlo mi :-) ()

ad

Podle mě od Lynche po perfektním Twin peaks nepochopitelný krok vzad a jeden z jeho horších a zbytečnějších filmů(až na to, že si připravoval půdu pro skvělé M.D.), což ale neznamená, že to pořád není nevšední zážitek, jen si říkám "proč"? ()

exitak

Opět famózní dílo, bezmocně jsem 2 hodiny zíral do monitoru. Lynch prostě umí udělat fantastickou atmosféru, která na člověka opravdu zapůsobí, husí kůži sem měl během filmu asi 10x :) Tohle na člověka prostě zapůsobí a nechá v něm hluboký zážitek. A že to nikdo nechápe? To je prostě umění, proč to chápat :) ()

TomikZlesa

Jestli se dá říct že sem se u Mulholland Drive chytal, tak tady už to bylo horší. Otázka zní, je Lynch magor, nebo génius ? tahle zajímavost "V nedávném rozhovoru Lynch přiznal, že Lost Highway a Twin Peaks se odehrávají ve stejném světě" myslím hodně napoví. Jistá část rozuzlení mě napadla a nakonec se mi i potvrdila, ale přiznám že sem si "vysvětlení" pokud nějaké je musel najít...Začátek byl naprosto skvělý, temný a hororový pak sem se možná chvíli nudil, ale pořád mi vrtalo hlavou co z toho vyleze. O něco "horší" než Mulholland Drive (koukal sem na oba filmy těsně po sobě) ale přesto lehce stejné.... ()

tomtomtoma

Úchvatné mysteriózní drama, které se dá vyložit několika způsoby. Snad nejpravděpodobněji jde o příběh impotentního schizofrenického hráče na saxofon Freda Madisona (Bill Pullman). Jeho druhou osobnost představuje mladík Pete (Balthazar Getty), který prožívá sexuální posedlost se svojí ženou Renne alias Alicí (Patricia Arquette). Fred zjistí, že je mu žena nevěrná a zabije jak svoji ženu, tak oba muže, kteří jí svedli: pana Eddyho alias Dicka Laurenta (Robert Loggia), i Andyho (Michael Massee). Velmi pozoruhodná je postava tajemného muže (Robert Blake), který jediný zná pravou podstatu věci a který slouží jako spravedlivý soudce a mstitel, obzvláště v rovině duchovní. Rozhodně nemá smysl snažit se pochopit vše, neboť jen krátký rozbor všeho možného by zabral minimálně několik dnů a správnsti závěru by byla velká polemika. Nádherný misteriózní drama o schizofrením paroháči, který už se nechce smířit se svojí rolí. To mezitím je snad metafora, snad chce ukázat, že nic není tak jak se na první pohled zdá, ale určitě krásně zamotá hlavu svou chaotičnou krutostí. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

05.02.2022

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (více)