Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Doutas

Snad nikdy jsem ještě neviděl film, jehož význam by mi tak úspěšně unikal. Každý můj pokus o pochopení byl rozmetán další scénou. A přesto se po shlédnutí nedostavila frustrace, ale pocit totálního filmového uspokojení. Sledování Lynchových filmů je zabavné intelektuální cvičení, kdy se snažíte (většinou marně) odhadnout aspoň to, kde končí realita a začíná psychadelická noční můra nebo šílený trip do podvědomí některé z postav. Moje interpretace sice nedávají takový smysl jako ty na IMDb nebo jiných fórech, ale to mi může bejt ukradený. Neboť jak nás učí Mr. Lynch, nic takového jako objektivní pravda přece neexistuje. ()

Hawaj

Rejža si z vás akorát dělá prdel, stejně jako Fellini. Zbytek už dokoná vaše mysl jak se furt snaží najít smysl toho všeho. Čím víc jste pseudointelktuální, tím hůř pro vás. ()

DaleCoper

Taky jsem se přistihl při myšlence že si Lynch který měl v době nátáčení statut kultovního autora (Modrý samet a Zběsilost v srdci jakž takž srozumitelné jsou) z nás jen střílí a baví se smrtelně vážnými teoriemi ala Slavoj Žižek co chtěl svým filmem říci přesto "just feeling" odmyslím li si příběh hudba kamera nemají chybu. ()

AlexUnited

Tento film som už vopred začal pozerať s vedomím, že ho určite nepochopím a táto predikcia sa samozrejme aj naplnila. Asi kvôli tomu, že som presne nevedel čo majú jednotlivé (na prvý pohľad nelogické) scény presne znamenať, som sa teda väčšinu času počas sledovania skôr nudil, navyše hlavná femme fatale mi nebola moc sympatická. Avšak po tom, čo som si vyhľadal a prečítal možné vysvetlenia (podrobne so všetkými skrytými náznakmi, odkazmi a prepojeniami ktoré som neodhalil), musím uznať že je to majstrovsky vybudované dielo, kde všetko do seba krásne zapadá. ()

iz67

Vedle Blue Velvet a Mullholand Drive třetí z mistrovo klíčových filmových děl. V době vzniku mi to přišlo jako naprosto nepochopitelná věc. Dnes (2019) se u toho náramně bavím, mám dojem, ze chápu o čem to je a užívám si spoustu surrealistických nápadů. P.S. hlavně se nikomu nelepte na zadek auta. ()

Blazkowicz

Jak spolehlivě zabít dvě hodiny? No přece podívat se na film od Lynche. Už dlouho jsem žádnou Lynchovinu neměl, navíc jsem nevěděl na co se mrknout. Dneska to nebude klasicky odpad, ale jedna hvězda. Hurá! Začátek, než toho chlapa zavřou do vězení, má atmosféru a vydržel jsem se na to dívat. Toť vše. Zbytek je klasická slátanina co nedává smysl. Jak nepřekvapující. Nechápu místní osazenstvo, jak si honí pérko nad tím, že tomu dali pětku a přitom to nechápou. K zblití. Lynch je prostě magor, co neumí natočit normální film. 1* ()

Brano

Takmer počas celého filmu som nevedel o čo ide a nedozvedel som sa to ani na jeho konci. Ale bolo to zaujímavé, malo to taký drive a Rammstein song bol len čerešničkou na torte, ktorá dotvárala tú temnú atmosféru. Hodnotím ako mierne nadpriemerný film. ()

MaxPower

Zacatak vyborny, pak se vechno rozhazi a zacina se od zacatku, aby se to na konci zas jakz tak spojilo. Vikuk byl proste uzasny. Nekdy sem se celkem bal. ()

Eddie003

Nevím, jak patřičně definovat pocit, rozlézající se mi v hlavě po shlédnutí LOST HIGHWAY. Nevím, jestli se mi to vůbec líbilo, i když je to nesporně umělecké a navíc i po všech stránkách kvalitní dílo. Nevím už zkrátka vůbec nic... ()

DAF1

Po druhém shlédnutí (s odstupem dvou let) musím hodnocení zvednout o dvě hvězdičky (ze 3 na 5). Lynch mě stále utvrzuje v tom, jak slastně dekadentní mohou jeho filmy být. ()

tjorven

Na tomhle filmu jsem se (já nevědomá) chtěla odnaučit filmovému strachu. Spočívalo to v tom, že jsem nespustila plátno z očí. Díky tomuto pošetilému tréninku se mi bílá tvář Roberta Blakea zjevovala ve snech noc co noc po celý měsíc. Když slyším Bowieho úvodní song, vidím ho znovu před očima. Dodnes mě z toho mrazí. A dodneška taky nevím, kde je začátek a kde konec té smyčky (jedné?), což mě navzdory té hrůze pořád baví. ()

SB

Drsný. Proti tomuhle sou uznávaný horory pohádky na uspávání mimin. Psycho, u kterého se nevyžaduje chápat všechno (mohlo by vám z toho hrábnout). ()

mgerlich

Oproti Mulholland DR. mi tohle přijde mnohem čitelnější a při pochopení některých Lynchovských postupů se dá hlavní linka sledovat. Opět výborná atmosféra a cameo Marilyna Mansona velmi potěší :-) PS: Při opakovém shlednutí se člověk dostane vždycky o kus dál. Kéž by se mi to podařilo i u Mulholland DR. ()

Vots

I když jsem film zřejmě tak úplně nepochopila, rozhodně jsem jím nezůstala nedotčena. Dokonale natočené, výborně ozvučené, démonicky působící postava tajemného muže a skvěle vytvořená atmosféra. Úchvatnost každého snímku je podtržena hudbou, která si mě dokázala podmanit již svými prvními tóny. Velice povedené. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

05.02.2022

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (více)