Zběsilost v srdci

• slovenský

Život v bushi

Krimi / Thriller / Romantický / Road movie

USA, 1990, 125 min

Nejujetější romantika co jsem kdy viděl. O lynchovské abnormality sice není nouze, ale přesto mi ve Wild At Heart chybělo něco, co by z divného filmu udělalo nezapomenutelně divný film. Každopádně Cage, Dern a především Defoe předvádějí povšimnutíhodné kreace, které snímku pomáhají dostat se až kamsi těsně pod vrchol vytříbeného diváckého nevkusu (myšleno v dobrém). 7/10(7.4.2009)

První film, který jsem od Davida Lynche kdy viděl. (Šel jsem na to 3x, a pokaždé mě velice bavilo sledovat postupně se vyprázdňující kino.) Společně s Blue Velvet Lynchův nejlepší kousek. Doporučuji těm, kdo mají rádi svérázné rebelské hrdiny a rock´n´roll, nevadí jim trocha drsné brutality a bláznivé romantiky. K tomu je třeba samozřejmě připočítat i typicky lynchovské obskurnosti a jeho fascinaci temnotou.(21.4.2005)

Další zvláštní David Lynch, který mi nesedl tak jak bych si sám představoval. Nicolase Cage miluju i v tomto snímku a je jen škoda, že se k němu moc herců nepřidalo. William Dafoe je dábelsky nechutný, ale Laura Dern je zvláštní. Něco tomu filmu chybí. Kus Lynche? Možná, ale rozhodně nějaký silný moment, který by ho učinil nesmrtelným stejně jako jiné Lynchovi filmy. Ani kdybych chtěl nedokážu dát čistých 5*.(31.12.2006)

• Kaka

Žádná dynamická road movie, ale brutální a tak trochu "pošahaná" jízda, jejíž obsah jsem buď nepochopil, nebo je opravdu tak nablblý, jak mi přišel. Lynch se tady ukazuje opět ve své vrcholné formě. Servíruje nám jednu divnost za druhou. Některé scény ve filmu byly tak šílené, že jsem je absolutně nepobral, jiné byly zase naprosto mimo příběh, navíc Lynch na můj vkus strašně zmateně stříhá.(10.5.2005)

Lynchova bizardnost, balancující na hranici roadmovie, krimifilmu a kýče. Neuvěřitelné (a zdánlivě nepředstavitelné) střídání žánrů, postav a ujetých režisérových vizí a obrazů, které mohou být stejně tak prvoplánovými oblbováky, jako chytrou satirou na Hollywoodskou komerci. A je to na vás, milí diváci, jestli na jeho hru přistoupíte. 80%.(4.4.2007)

• - Laura Dern omdlela, když ji režisér Lynch donutil kouřit čtyři cigarety najednou. (don corleone)

• - David Lynch byl tak nadšený z výkonů Sheryl Lee a Sherilyn Fenn v seriálu Městečko Twin Peaks (od r. 1990), že je obsadil do malých rolí i do tohoto snímku. Scéna ze závěru filmu, kde si Sheryl Lee zahrála vílu, pak nápadně připomíná scénu s andělem z Black Lodge v závěru filmu Twin Peaks (1992). (Shadowland)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles, v poušti Palmdale, New Orleans a El Pasu. (Shadowland)