Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety do okolí hradu Kamýk. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím… (Bioscop)

gpx odpad!

Když jsem viděl, že tam hraje Šimůnek a Hanzlík, tak jsem se připravil na nejhorší. A opravdu, přišlo to. Nicméně jsem byl připraven, takže po 10 minutách jsem s klidem gentlemana od TV odešel. ()

fooggyy7

Já nechápu, co se vám na tom filmu nelíbí. Vždyť je to o dobrou třídu lepší než ten film o židech jak je zachránil esesák ()

evangelik

Na film se rozhodně do kina nechystám. Jedno ale nepochopím. Jak může do filmu někdo obsadil 46i letou "matku" a její 38i letou "dceru"?? To přece nemůžou diváci "sežrat". Už jsem se na tomhle fóru nad tím pozastavoval. Třeba jinak skvělý pětidílný seriál ze začátku 70. let Jana Eyrová. Hlavní představitelce je v knižní předloze 18 let. Tvůrci obsadili 24 letou Martu Vančurovou a částečně tím dílo znehodnotili. Nebo ještě příklad ze 60. let. Mark Twain vypráví o Tomovi Sawyerovi a jeho kamarádech a kamarádkách jako o 12-13i letých dětech. Tvůrci do českých inscenací obsadili hlavní role herci 18 (Jar. Hanzlík !!), 19 a dokonce 22 let! Jako pěst na oko. Hanzlík je už tak senilní, že si to nepamatuje?? ()

Slepejsek

Vzhledem k tomu, že je únor, mám pocit, že je tu nový filmový termínus technikus - letní komedie = trochu povědomá (přijela pouť), trochu jako ze života (Bareš v dílně či hospodě), trochu blbá (když Artur promluví anebo sledujete rodinné účtování zámecké honorace). Trochu se zasmějete, trochu pousmějete, trochu poučíte (česky ala Hollywood). Hlavně nezapomeňte vypnout mozek a ono to příjemně prošumí kolem a nic to nezanechá... ()

Fracek odpad!

Pan Hanzlík hraje jako po mrtvici, tak mu přeji ať se brzy z toho dostane ... jinak je to celé únavné a nezajímavé. Krajina krásná, o to větší nasranost z promrhaného .... ()

Nessak

Ale no tak. Tohle není odpad. 2 věci změnit a dal bych i 4 hvězdičky. Kratší formát pro televizi. A hlavně jiného režiséra. Pana Adamce práce pro Novu dost pokřivila. Opisuje od Trošky. Opisuje s chybami. A po 24 letech už se do dalšího plnohodnotného (vážně jsem napsal plno...) filmu pouštět neměl, respektive neměli mu to dovolit Ti, co za něj nesou zodpovědnost. Díky Jaromíru Hanzlíkovi, Aleně Antalové, Igoru Barešovi. A prosím méně Lucie Vondráčkové - méně tak, že žádná prosím. Děkuji. A těším se na další práce pana Hanzlíka. ()

jauahaoas

Jednu * snad za Bareše, jinak ODPAD. Je to Adamcem, který nikdy nic pořádného nenatočil a seriál Sanitka převzal připravený od kolegy. V rozhovorech se chválí, až se tomu nedá věřit. Tlučhuba. Hanzlík zklamal. Nevím, co to do něj vjelo. Nevím, proč Slověna nutně v této roli špatně mluvící česky. Když už, tak měla mluvit slovensky. ()

Hombre8

Chápu Hanzlíka. Ač to bude popírat, chtěl si splnit sen. To je jasné. Kdo by nechtěl zavzpomínat na mládí a zážitek s opravdovou filmovou romantikou, která jistě provázela i natáčení Léta s kovbojem. Jenže. Jenže natáčení dělá režisér. Netuším, jestli se Hanzlíkova snu nikdo jiný nechtěl ujmout, ale možná by to dopadlo lépe, kdyby se toho chopil sám, byť už by toho asi na něho bylo příliš. Věřím ale tomu, že hůř by to snad dopadnout nemohlo. Jasně. Plytký námět, začátečnický scénář, spousta "neherců". Dobrý rejža, který by dokázal vést, opravdu menežovat, nemyslel by jen na prachy a vytvořil by na place laskavou atmosféru, jako tomu určitě bylo u "prvního dílu", by z toho v takovém selankovitém prostředí vytěžil mnohem, mnohem víc. Asi by to nebylo na Českého lva, ale pro mnohé to mohlo být pohlazení po duši a hezká nostalgie. Tohle bylo režijně neskutečně odfláknuté. Podle mne za to herci ani "neherci" (však každý ví, koho myslím) nemohou. Chudák Hanzlík. Tohle si na sklonku kariéry nezasloužil. ()

iwee23 odpad!

Tak tohle byl zas průser. Hanzlíka mám ve starých filmech ráda, ovšem tady je úplně tragickej. Léto s kovbojem to fakt není, i když určitou inspiraci tam nejde nevidět. Antalová mi k němu ani trochu nesedí a ta přehlídka přehrávajících (ne)herců... Vondráčkový by už někdo měl říct, ať dělá něco jinýho, protože hrát fakt neumí, i když to v tomhle filmu asi nikdo. A jako bonus naprosto otřesná píseň připomínající nekonečné tv seriály... jo, já vlastně zapomněla, že to točil Adamec. ()

Chlo0opek

Taková lyrická záležitost, která jak začla, tak se nějak rozplynula a skončila. Ke konci už mi docela vadilo, že Jaromír Hanzlík odpovídá na každý dotaz nejasně, a že se vlastně o něm nic nedozvíme. Ale role se k němu hodila, a ně to podívání se pro zlepšení nálady to rozhodně není špatný film. Lepší 3*. ()

FuLister odpad!

Je mi to možná trochu líto, ale tenhle film patří do sorty, jejichž sledování způsobuje fyzickou bolest. A to se dá říci, že papírové obsazení není zase tak špatné. Ale výsledek je čiré utrpení. Přestárlý Hanzlík, jako svůdník a vodník aka kovboj. AU! ()

dogrose odpad!

Jaromír Hanzlík, to je moje dětství. Viděla jsem snad všechny inscenace s ním, chodilo se na něj do divadla. Vidět jej jako cara Fjodora byl prostě zážitek. Bohužel to všechno odvál čas. Už v Cirkusu Bukowski mi jako mafián přišel nepřesvědčivý. Kam zmizel všecek jeho talent? Film a zejména jeho hraní mne vyděsilo. Jeho kdysi šibalský úsměv tu vyznívá jak škleb úchylného starce. Scéna v lomu je tak hrozná, že jsem se bála, že nám chce ukázat víc. Neviděla jsem žádného oslnivého, elegantního a šarmantního gentlemana, ale spíš perverzního seniora. Nedovedu si představit, že by nějaká příčetná žena mohla podlehnout jeho svodům. Harrison Ford taky není žádný mladík, ale kamera je k němu vždy milostivá. Bohužel to neplatí v případě pana Hanzlíka - ohnutá záda, křivé nohy, jízda na koni, to bylo jak v nějakém nepovedeném pornofilmu. Byl to velmi ošklivý, nechutný divácký zážitek. Je mi to fakt líto. ()

JB001

Zkažený nedělní večer. Nic jsem si od toho nesliboval, ale bylo to horší než jsem čekal. Děs a běs. Už jsem dávno v seniorské kategorii 60+ ale už dlouho mne žádný film tak nenudil jako tento bakalářský příběh s nadměrnou stopáží. Léto s kovbojem byl proti tomuto paskvilu oskarový film ()