Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety do okolí hradu Kamýk. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím… (Bioscop)

Benigni odpad!

Škoda peněz, které padnou vedle. Zvláště ty, které vložil pan český pornomagnát - měl je dát na kvalitnější tvorbu. Škoda písmen, které zachvátily papír. Škoda herců, kteří vydali vše co mohli, ale stejně nic nezahráli, a někteří z nich museli silně ponížit svoji inteligenci. Škoda Adamce, který nepatří na plátno a velký smutek nad Jaromírem Hanzlíkem, který se ukázal očekávaně jako nefunkční scenárista, ale rozhodně nečekaně jako nefunkční herec. :-( Nevadilo mi, že jsem vyhodila vstupné v kině, ale ztratila jsem tím dvě hodiny vzácného života, který v tomto filmu tedy rozhodně nebyl vykreslen vůbec normálně, citově ani rozumově nebyl příběh vůbec uchopený - co scéna to jeden velký otazník - a co i co se týče záběrování... Ani to nestahujte na těch uložtech, nezaplácávejte si počítač kinematografickými viry. ()

5tipes odpad!

Nechce se mi věřit, že je to tak špatné. Hanzlík se zde překvapivě ukázal i jako špatný herec, což jsem ještě nikdy neviděl. ()

Kofola55

Upřímně mi film přišel hrozný.. Rusalka? Nezaznělo toto jméno náhodou ve filmu Léto s Kovbojem? Když na tento film koukáte a opravdu znáte nespočet českých filmů, řeknete si, že tento film je složen ze scén s filmů natočených za bývalého režimu.. dokonce i chata ve který bydlí Igor Bareš s Antalovou, tak je hrozně moc podobná té chatě, ve které se točilo Léto s Kovbojem.. není to pouze Léto s Kovbojem, co mi připomíná tento film, ale třeba Přijela k nám pouť, Kurva hoši guntentag atp. ()

mdf

Miimo toho, že se tam sešla skoro celá Pojištovna Štěstí to byla neuveřitelná nudná zbytečnost. Jít na to do kina, tak..... 🤔👀🤔 ()

majorzeman13

Další podprůměrný film v České kinematografii. Jak režisér,tak i pan Hanzlík mají zřejmě to nejlepší za sebou . Ještě ,že to má jen hodinu a půl fil mové stopáže.Myslím,že 35% je na tento snímek,tak akorát !? ()

Maskati odpad!

Tak teď jsem se uklidnil. Je mi něco po šedesátce a měl jsem pocit, že už nemám u bab šanci. Po zhlédnutí jsem pochopil, že vrchol bude v sedmdesáti! Hurá!!!!! ()

Aleksak

Kde se vzal, tu se vzal „princ na bílém koni“ a hurá zachraňovat „spanilou princeznu“… Osekáním filmu se tvůrci dostali k samotnému jádru. Manželství v troskách, touha dostat se ze stereotypu, zamilovanost a okouzlení, záhada i tajemství… to vše zde můžete čekat. Avšak věk hlavních aktéru je nám dobře znám, proto nečekejte romantiku typu Hříšný tanec, i když ne jedno zamilované srdce si zde přijde na své. Nicméně dialogy mi přišly velmi strohé a dovolila bych si je označit jako „vycucané z prstu“, doprovodná hudba je naštěstí zachraňovala. Jediné, co bych více vyzdvihla, je spád a poměrně nekomplikovanost filmu, takže pro hezký, klidný večer u TV se hodí. Příliš nenadchl, ale ani neurazil, proto zlatý střed. ()

Tonula

Léto s gentlemanem není rozhodně tak špatný film, jak to na první pohled z hodnocení vypadá. Léto s gentlemanem prostě není pro -náctileté, kteří to autorům dávají sežrat. Myslím, že Hanzlík zamýšlel napsat něco mezi Létem s kovbojem (1976) a Madisonskými mosty (1995). A snad se mu vybavilo i něco z natáčení Romance pro křídlovku. Jenže doba se posunula. Napsal slušný scénář, který ale nedosahuje ani na slabší z uvedených filmů. Možná tomu schází schvalovací komise z doby normalizace, která by některé nepotřebné části filmu zrušila. Léto s kovbojem je o mladých lidech ze sedmdesátých let, je plné slunce, mládí, nejistoty i elánu. Téměř 50-letý rozdíl se na Hanzlíkovi podepsal a potvrdil, že "In idem flumen bis descendimus et non descendimus". Nový film je upocený a poněkud těžkopádný, tak jako bývají v horku starší lidé. Jako v Madisonu i u nás ti věkem pokročilejší touží po lásce, ale bohužel Jaromír Hanzlík není Clint Eastwood a Alena Antalová není Meryl Streep. Když k tomu přidám drobná scénáristická zaškobrtnutí autora (třeba nezvládnutý konec), nemohl být výsledek lepší než je. Stále jsem čekal, že autor odhalí, kdo je vlastně Artur a odkud ho někteří znají, ale nedočkal jsem se. Adamec odvedl slušnou práci, ale film to nezachránilo. Zřejmě natáčel v rytmu televizních novel, kdy se jeden den neví, co se bude hrát zítra a rychle se píše scénář následujícího dílu. Přesto je film z velké části uvěřitelný, něco podobného se u nás děje dnes a denně. A tak zatímco u Kovboje jsem se před desítkami let smál a Madisonské mosty mne dojaly, v Gentlemanovi jsem se nenašel. I tak film nezavrhuji. Kouzelné exteriéry z přírody i barokní klenoty středních Čech si zasloužily být ve filmu, jen to mohlo mít větší "šmrnc". Za normálních okolností bych hodnotil třemi hvězdičkami, ale chtěl bych alespoň nepatrně vyvážit nespravedlivé hodnocení některých diváků. 4* ()

wendy221

Film měl nádech originality, což jsem zjistila, když dvě jiskry nakonec neskončily spolu a celá věc měla skrytý meziděj. Ale některé pasáže filmy tak domrvily, že dávám "jen" 3 hvězdy. Píšu "jen", protože jsem jedna z mála. Líbila se mi na bezstarosrnost, svoboda, kterou každý z nás potřebujeme, i hudba docela ušla. Ale to, že se pořádně neobjasnilo, kdo byl Artur, kdo ho kde viděl, nebo co s ním měla společného barmanka, to ubírá další dvě hvězdy. Podtrženo, sečteno: film docela ušel, ale kdyby někdo víc zapracoval na scénáři, věřím, že by to mohlo vyjít líp. ()

yastrab

Hanzlíka mám jako herce rád,ale toto se hrubě nepovedlo.Film o ničem,kde je jasný konec po 10min. Scény absolutně nereálné a dialogy hrůza.Bareš hraje naprostého blba,který na konci zázrakem prozře a Antalová střídá šatičky jak 17letá pipina.Hanzlík,ktrerý tu šílenost stvořil pořád jezdí na bělouši nebo v US Džípu a trousí rádoby romantická moudra.Vyvrcholení je takovou třešničkou na obrovském propadáku.Dodíval jsem se,tak tedy 10%. ()

Johny203

Antalová tu vyzerá dobre a od Vondráčkovej je staršia len o 8 rokov, aj napriek tomu tu hrá jej mamu..... Pôvodne som chcel dať 2 hviezdy nakoniec mi to stupídne dialógy nedovolili. ()

lesis

Kombinace Antalove jako babicky - matky Vondrackove, je...divna. Antalova je o 8 let starsi od Vondrackove a vypada o 15 let lip 😕 ()

Karel321 odpad!

Tohle je ale hezké blití. Jedno smradlavé rozteklé roztomilé seniorské blití. Na tohle by se nekoukala ani banda cikánů. ()

Vassago

Tak jsem se přemohl a zhlédl tuhle sračku, a hlavně protrpěl, ubohé. A kdyby se mně někdo zeptal, o čem to bylo? Nedokázal bych mu odpovědět! ()